Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

BadBoy80

New member
Hm.. No dzwoniłem chyba przedwczoraj do centrali Avans i powiedzieli, że nie ma, ale jutro rano zadzwonie do Katowic (mieszkam 5 min drogi od Katowic więc nawet podjade zobaczyć bo nie uwierze nawet przez telefon jak mi powiedzą, że jest) .. Wczoraj dzwoniłem też do sklepu internetowego Panasonic i koleś mi powiedział, że te telewizory są bez podstawek! Coś mi się wydaje, że panowie z Panasonic chcą jeszcze przyciąć sobie kasę na stojakach, we wszyskich folderach informacyjnych pisze, że ten model ma stojak! Pytanie do Slaweks81 oraz innych użytkowników, jak sprawuje się ten tv przy podłączeniu do anteny zbiorczej lub kablówki? Niedawno zmieniłem mieszkanie i wygląda na to, że będzie problem z instalacją satelity, (chciałem N ale widzę na forum, że dekodery n-ki nie współpracują z Panasonic) chyba, że dostanę zgodę na montaż na dachu, ale jeśli nie to pozostanie mi zbiorcza lub kablówka.
Z tego co wiem poprzedni model PV70 został wyróżniony m.in za tuner telewizyjny, który nawet przy słabym sygnale dobrze sobie radzi.
O wrażenia z gier na PS3 czy na DVD nawet nie pytam bo to oczywiste, chciałbym jedynie, żeby sobie poradził ze słabym sygnałem dopóki nie zamontuję N-ki lub nie wejdzie cyfrowa kablówka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele telewizorów Panasonica pojawią się w lutym 2008.
Obecnie dostępne są modele 42 V 70 i 700 . Modele PY mają być za tydzień. niestety ceny poszły do góry.
Ale i tak wiele osób nie zdoła kupić wymarzonego telewizora na święta.
Im później tym będzie gorzej . I problem wcale nie zniknie z dniem 1.01.2008.
Jak podają różne media , poprostu fabryki nie nadążają z produkcją.
Proszę jednak pamietać że zakup telewizora full hd - nie jest panaceum na jakość obrazu .
N-ka już współpracuje z nowymi modelami Panasonica.
Od poniedziałku wjeżdżają też najnowsze modele NEC-a
http://www.nec-display-solutions.de...s__Main,spec=x__de__de,docId=314148,group=all
 

lyskam

Klub HDTV.com.pl
vip
Nowe Nboxy dzialaja bez zarzutu po hdmi z PY70.
Z tego co widze to problemy hdcp sa po stronie Nrecordera a nie Nboxa -przynajmniej wypuszczonego na rynek w listopadzie br.
Jesli chodzi o tzw. sygnal 'sd' to z tego co zauwazylem seria PV nieco lepiej radzi sobie z nim niz PY. Ale roznice sa dosc niewielkie i zaleza od sygnalu danego kanalu.
 

BadBoy80

New member
Właśnie prosiłbym o wszelkie informacje czy wiadomo coś o nowych modelach na 2008 rok.. Na infolinii Panasonic dostałem informację, że jeszcze coś ma być przed świętami z serii PY. Nie ukrywam, że kompletnie nie wiem co robić, czy czekać, czy może jeszcze dłużej zaczekać na nowe modele, czy poprostu iść do sklepu i kupić PV70. Na forum są różne opinie na temat tych telewizorów, ja osobiście mam zaufanie do tej marki a kupiony 15 lat temu 21calowy Panasonic do dziś działa bez najmniejszych problemów i ma piękny obraz oraz niespotykane w tej klasie telewizorów kolory. Po miesiącu poszukiwań i porównań zdecydowałem się na PY70 ale im dłuzej go nie ma w sprzedaży tym więcej mam wątpliwości.
 

slaweks81

New member
BadBoy80 napisał:
że te telewizory są bez podstawek! Coś mi się wydaje, że panowie z Panasonic chcą jeszcze przyciąć sobie kasę na stojakach, we wszyskich folderach informacyjnych pisze, że ten model ma stojak! Pytanie do Slaweks81 oraz innych użytkowników, jak sprawuje się ten tv przy podłączeniu do anteny zbiorczej lub kablówki?

1. PY70 ma podstawkę
2. jeszcze nie zdazylem podlaczyc go do kablowki bo mam pare gierek do przejscia, 2 linuxy do zainstalowania i przetestowania a do tego zona juz nie chce divx ogladac na kompie;P
 

BadBoy80

New member
Dzwoniłem do Avans Katowice i rzczywiście jest jeden ale z wystawy.. Zakupili go pod koniec września, obawiam się, że jest już nieźle przechulany, może podjadę się nim pobawić ale chyba go nie kupię..
 

elpe

New member
Tak -> jest napisane dokladnie w tym watku, tylko trzeba go przeczytac od poczatku :p

Bylem blisko bardzo kupienia TV teraz,
ale stwierdzilem ze poczekam do Mistrzostw Europy ;] To bedzie dobry powod zeby miec duzy TV ;] No i mam nadzieje ze do tego czasu poprawia zuzycie pradu ;]
 

BadBoy80

New member
No tak można odwlekać w nieskończoność, chociaż nie wykluczam, że i mnie się odechce bo już tracę cierpliwość, miesiąc czasu poświęciłem na bujanie się po sklepach i czytanie różnych opinii i artykułów i jak się zdecydowałem na konkretny model to nie ma go w sprzedaży..
Wiadomo, że zaraz wejdą nowe i pewnie droższe a za chwilę jeszcze nowsze i jeszcze lepsze, pęd technologiczny w dodatku przyśpiesza, za parę lat nowe modele telewizorów będą się pojawiać pewnie co miesiąc, zresztą FullHD to już przeszłość, japońce wykombinowali już UltraHD :)
 

tkirmuc

New member
Po koszmarnym tygodniu spedzonym na doradzaniu koledze w zakupie TV, po obejrzeniu dosyc dokladnie 42" calowego Sharpa FullHD (ten model, który był na promocji w Saturnie) i kompletnej załamce, po tym jak podlaczono nam pod HDMI plyte DVD z Gwiezdnymi Wojnami, z ulga wrocilismy do pierwotnego wyboru, czyli PY700P. Nie wiem, jak ludzie moga ogladac sygnal SD (PAL, DVD) na LCD i mowic, ze jest dobrze. Jest fatalnie i absolutnie nie do zaakceptowania.
PDP rules!
 

BadBoy80

New member
tkirmuc i co gdzie kupiliście PY700? Ja już sie zastanawiam nad serią PV bo coś widzę, że z kolesiami z Panasonic się nie dogadam...
 

magic0123456789

New member
Witam ja co prawda szybko zdecydowałem sie na zakup 42 PY, oczywiście dzieki temu forum i użytkownikom, ale problem mam również z zakupem.
Na infolini Pan z panasonica powiedział żeby kupić w ich sklepie on-line tam jest kolejka, ale jak dojda telewizory z Czech to w pierwszej kolejoności bedą obsługiwane zamówienia sklepu i duże markety a później sklepy internetowe. A w Media Markt w Poznaniu w zamówieniach kleintów pod nzawą 42 PY 70 widziałem 7 zamówień termin realizacji 2-14 dni cena 7000 PLN. A też chciałem mieć na święta TV.
 

BadBoy80

New member
Witam.. no to jeszcze bardziej się wkurzyłem teraz.. zamówienia tak? Dobrze, że kartek nie rozdają na telewizory.. No to super, ja poluję od tygodnia na PY70 i nic.. widze, że w tym roku chyba nic z tego nie będzie.
 

Huzar

New member
tkirmuc napisał:
Po koszmarnym tygodniu spedzonym na doradzaniu koledze w zakupie TV, po obejrzeniu dosyc dokladnie 42" calowego Sharpa FullHD (ten model, który był na promocji w Saturnie) i kompletnej załamce, po tym jak podlaczono nam pod HDMI plyte DVD z Gwiezdnymi Wojnami, z ulga wrocilismy do pierwotnego wyboru, czyli PY700P. Nie wiem, jak ludzie moga ogladac sygnal SD (PAL, DVD) na LCD i mowic, ze jest dobrze. Jest fatalnie i absolutnie nie do zaakceptowania.
PDP rules!

Jako złoty środek polecam tylną projekcję. Np SXRD Sony w KDS-55A2000.
 

dj.dioda

New member
Panasonic TH-42PY70

Witam od 2 tygodni ogladam w domu obraz z Panasonic TH-42PY70 mając porównanie z modelem 42cale panasia którego miałem 2,5 roku model bez hd itp.. Powiem tak porównywać nie ma sensu to są dwa różne obrazy polepszona ostrość kolory czerń oraz znikł w wielkim stopniu efekt migotania co w panasiu mnie denerwowało tu jest teraz opcja 100hz i to chyba pomogło . Czyli mylą sie ci do których należałem !!! że niema różnicy między matrycą i elektronice fulhd a hdredy nawet Przy sygnale słabszym np, z dvd filmy można oglądać na nowo , sam byłem zaskoczony , gwizdne wojny mnie zoskoczyły lepszym obrazem o klase co najmniej . Jeżeli chodzi o obraz HDTV to niemam porównania ale odbieram z cyfry po hdmi national geographic hd i napaliłem się , i wykupiłem n box nke i tam jest discovery hd obraz HD jest zależnie od programu uzależniający ciężko oglądać potem np.hbo w SD .Reasumując ten model panasonica za tą cene zapłaciłem 5700zł a można było taniej ale brak w magazynach , jest poprostu bardzo dobry . LCD nigdy w tych gabarytach mnie nie interesowało chyba że statyczny obrazek z nad morza na sciane za pare tysiaków można sobe szczelić .
 
Ostatnia edycja:

BadBoy80

New member
Witam od 2 tygodni ogladam w domu obraz z Panasonic TH-42PY70 ...

Gratuluję zakupu... szkoda, że tak ciężko go dostać, wszystko wskazuje na to, że będą problemy z dostępnością i ceny pójdą w górę. A jak wygląda sprawa docierania? Podsumowując większość wypowiedzi na forum to pasowało by przez kilka pierwszych nocy zostawić telewizor włączony na "śniegu" na minimalnych ustawieniach, żeby można śmigać na ustawieniach na max... Czy producent coś wspomina w instrukcji o wypalaniu? Jeśli ktoś ma podłączony ten tv pod zwykłą kablówkę to proszę o wpis jak to się sprawuje. Jestem kinomaniakiem i tv będę głównie wykorzystywać do filmów DVD i BlueRAY, ale zanim założę N-kę albo cyfrową kablówkę, muszę odbierać na zwykłej...
 

dj.dioda

New member
BadBoy80 napisał:
Gratuluję zakupu... szkoda, że tak ciężko go dostać,

Temat docierania jest mi nie znany , jak kupiłem plazme starą to dawałem czadu na maksa ustawionka od początku i po 30 miesiącach niebyło problemów i dalej gra u taty i niema żadnych śladów '' duszków'' .Jeżeli chodzi o model py to jest trochę czulszy na to zjawisko , ale to jest chwilowo np , logo tvp jest widoczne w postacj poświaty na szarym ciemnym tle pare minut i znika . Oglądam go od początku na ustawieniach max bez litości i jeżeli puszcze tło z dvd niema żadnych poświat wszystko ok. Jedno jest pewne matryca wytrzyma więcej niż ja z tym samym modelem tv . znowu za pare lat to już będzie dziadek i ponownie ktoś z rodzinki odziedziczy nowy stary tv . Jeżeli chodzi o instrukcje i docieranie to nie piszą raczej o tym , jedynie o logo które jeżeli jest wyświetlane dłógo trwale może pozostać poświata i nie jest to wadą jak piszą czyli po skokach narciarskich wyłańczamy TVP i oglądamy co innego hehe.
 
Ostatnia edycja:

BadBoy80

New member
No to luz.. wygląda na to, że po jakimś miesiącu poświata powinna przestać się pokazywać, w początkowym okresie użytkowania plazma jest wrażliwa na takie rzeczy potem jest chyba dobrze.. Pozostaje problem dostępności tego modelu :>
 
Do góry