Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

piosaj

New member
Jak myslicie, czy da rade zmiescic th-42py70p do nowej bmw 5? Bo nie wiem czy pozyczyc od kogos cos wiekszego, by sie nie okazalo ze nie przewioze jej z na tylnych siedzeniach. No bo poziomo lezec w bagazniku oczywiscie nie moze.
 

PIJOTERRUS

New member
Rozmiary Th-42py70

Wez większe auto, pudło tego telewizora ma cos okolo 170x110x40 cm.
Ja probowalem przewozic nową Toyotą Avensis kombi, i skończyło się tym, że tv jechał na leżąco. Dojechał cało (choć jechałem te 100 km jak z jajkiem)
 

piosaj

New member
O to zdecydowanie nie wejdzie. W ostatecznosci na lezaco przewioze, ale sie tego obawiam, bo choc mam ok 30-40km do sklepu, to droga jest gorzej niz tragiczna...
Juz sie nie moge doczekac nowego tv. Obecny panasonic w domu ma juz 20 lat i caly czas sluzy bez awaryjnie. Az zal sie z nim zegnac :)
 

BadBoy80

New member
Witam.. ja swój tv 42PY70 przewoziłem samochodem kumpla i na leżąco bo nie chciał inaczej wejść do Audi B4 Combi.. ale ze sklepu do domu miałem 4km.. Również mam starego Panasonica, ma około 15 lat i działa do tej pory bezawaryjnie i idealnie, przeniosłem go do sypialni bo szkoda mi go wyrzucić czy sprzedać bo jest naprawdę super obraz i bardzo ładne kolory no i hm .. pilot od starego Panasonica działa z nowym modelem PY70 :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
BadBoy80 hehe czyżbyś planował zabawy na dwa piloty :D zmiana komuś progrmu podczas ogladania ;) :D

Zawsze się przydadzą dwa tv mój obecny też zostanie przeniesiony do sypialni jak zakupię nowy, taka kolej rzeczy ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Najwyższy czas przesiąść się na furgonetki, nie ma co...

Przewożenie na leżąco jest z pewnością bardziej ryzykowne, ale jak nie ma innego wyjścia, to nie ma. Podejrzewam, że nasz sprzęt jest wożony przez dostawców w różnych warunkach i z pewnością nie zawsze w pionie.

ArtS :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
ArtS007 e no co ty , dostawcy to już chyba mają duże samochodziki do transportu i jeśli jest zalecenie by transportować w pionie to chyba tak powinni, no i chyba poustawianie w pionie jeden obok drugiego jest całkiem "pakowne" ;)
 

elpe

New member
Ja swojego na plasko przewiozlem w ostatnia sobote :D
50'' ledwo mi wlazl do Hondy Accord Hatchback.... Zostala w tej pozycji wlozona przez sprzedawce do samochodu :D

pominawszy problem z overscanem na dvi-hdmi ( ktory dzis sie bede staral rozwiazac ), ktory pojawil sie wraz z awaria internetu, tak tez douczony ide sprawdzic po pracy znalezione rozwiazanie.

W nowym roku podesle jakies zdj ;-)
 

grzegorzant

New member
Witam
mam pytanie nt połączenia audio
czy jest sens ciągnąć audio z Panasonica do wieży Aiwa przez dvd ze stopki przy założeniu, że wieża ma tylko wejście audio cinch?
Czyli czy będzie jakaś zmiana, czy lepiej bezpośrednio z tv na wzmacniacz
pozdrawiam
 

amisia

New member
nowa plazma

witajcie.Mam od tygodnia nowa plazmę PANASONIC TH-42PV7P i bardzo bym prosiła żeby ktoś mi przesłał dane aby jak najlepiej dostroić telewizor,ponieważ fabryczne ustawienia nie są zadowalające.
 

magic0123456789

New member
Mam już PY70A

To znowu ja wymienili mi plasme na nowa i wszystko w ciagu 3 dni rewelacyjny sklep, wzieli to jako reklamacje przedsprzedażna. Tak dla przypomnienia jak komuś bedzie mrugać 10 razy czerwona dioda i przestanie i zacznie znowu to jest żle.

Jestem zachwycony wgre wchodzi tryb auto lub kinowy.

Jak puszczałem próbki HD z PC extra a to dopiero 1280 x 1024

Myślałem że żle robie że 3- 3,5 metra to za blisko ale jest akurat.

Mam pytanie bo jestem laikiem czy kable od component wejscia musza być component. Bo na razie używam typowych chinchy.

Czy jak kupie kable component to zobacze różnice.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Muszę Cię zmartwić. Nie ma zadowalających, jedynych poprawnych, idealnych ustawień. Dużo zależy od Twoich preferencji i od warunków oświetlenia.

ArtS :)
 

michalgti

New member
Zdjęcia-sygnał HD

Witam. Mam prośbę do posiadaczy 42PY70PA o zrobienie i umieszczenie na forum kilku zdjęć swojej plazmy z zapuszczonym materiałem HD.Niestety nie mam możliwości sprawdzenia jak wygląda wtedy obraz.Z góry dzięki za fotki.
Michalgti
 

walszyn

New member
Witam
Mała uwaga do profesjonalizmu kurierów.Mój Panasonic TH-50PY70P kupiłem przez internet ponad dwa miesiące temu.Przesyłkę obsługiwał DHL.Panowie
nie spieszyli się bardzo, choć od miejscowego magazynu jest ok 5 kilometrów.
Plazma przyjechała przed godziną 21 i bylem ostatnim klientem w ich ciężkim
dniu pracy. Trochę podpalony patrzyłem jak panowie wyciągają moją plazmę z wielkiego ,pustego jak stodoła auta.Myślicie ,że wielkie pudło stało w pustym wozie?,a gdzie tam ,leżało sobie na środku.Było nie było pare moich groszy.
Za wniesienie dwie dychy.Mogłem sam, ale jak wnieść dwumetrowe pudło.
Kupowalem za pobraniem i cały tv oglądałem w domu bardzo szczególowo,
a panowie zdziwieni czemu nie chcę wypłacić kasy .
Do dzisiaj plazma chodzi super, ale lepiej nie widzieć jak transportują nasze
plazemki.
Bylem niedawno w centralnym magazynie UPS w Gdańsku po przesyłkę, na którą czekałem 16 dni.To co tam zobaczyłem to KOSZMAR.Magazynier na wstępie powiedział ,abym nie darł się na niego bo on wie, że jest bajzel i już.Zapłaciłem za przesyłkę 160 zł i czekałem 16 dni, tylko dlatego, że sam odebrałem. Panowie , życzę Wam zdecydowanie lepszych kurierów.

Zdrowych,Wesołych i Spokojnych Świat dla wszystkich użytkowników
tego forum .
 

piosaj

New member
michalgti napisał:
Witam. Mam prośbę do posiadaczy 42PY70PA o zrobienie i umieszczenie na forum kilku zdjęć swojej plazmy z zapuszczonym materiałem HD.Niestety nie mam możliwości sprawdzenia jak wygląda wtedy obraz.Z góry dzięki za fotki.
Michalgti

42PY70P bedzie jutro, a dekododer C+ HD w piatek lub sobote, dopiero wtedy bede mogl wrzucic zdjecia. Chyba ze w piatek tez nie bedzie dekoderow.

No to jednak nie weszla, transport bedzie od firmy w ktorej kupilem-za darmo, tak jak sztuka tego wymaga, dodali 2 kable HDMI i obnizyli cene o 100pln, jestem wrecz wniebowziety :D Nie czekajcie na 700p, bierzcie 70p. Nawet w centrali Panasonica powiedzieli ze praktycznie niczym sie nie roznia oprocz glosnikami(ale dzwiek i tak puszczam na kinie domowym), 1 dodatkowym wejsciem HDMI i jakims tam podgladem, i ze ogolnie nie ma sensu przeplacac :)
 

death_birds

New member
Dziekuję za pomoc zdecydowałem się na 42py70p. Telewizorek jest :D super. Zakupiłem dodatkowo C+ . Kanały HD oraz filmy na DVD odbierają super. Pozostałe niczego sobie.

Przed zakupem udałem się do sklepu firmowego Panasonic w Łodzi mieli na stanie 42 i 50py700p. I co ujrzałem obydwa mają kontrast 10000:1. Zapytałem sprzedawcy czy to prawda czy te naklejki fabryczne nie mają błędów. Odpowiedział, że Panasonic Polska namieszła z parametrami obydwa modele i 70p i 700 p mają kontrast 10000:1, między innymi dlatego, że mają ta samą matrycę co 70p. Błąd ten ma być skorygowany zarówno na stronie firmy jak tez w wytycznych dla konsultantów.

Nie mniej jednak stwierdził, że sam dla siebie zakupiłby 70p.

Swoją 42 odebrałem osobiście. Ledwo zmieściłem do Focusa Kombi. I powiem szczerze warto. Gdy odbierałem magazynier pomagał mi przy załadunku. Telewizora nie mogłem zmieścić w pionie więc powiedział mi, że można przewozić w poziomie. Tak przejechał 2 km do nastepnego sklepu gdzie kupił wieszak na ścianę. Po rozmowie ze sprzedawcą biegiem ustawiałem telewizor w pionie, ponieważ moja niewiedza mogła go uszkodzić. Reasumując zastanawiam się jak są transportowane takie telewizory w okresie przedświątecznym przy wzmożonej ilości przesyłek. Czy też u spedytora jest wszystko jedno?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Co do spedytora to przewozi tak jak ma w zaleceniach ;)
Myślę, że przewóż w pionie takich tv ze wzgledów choćby na ich wymiary jak i na wymiary przestrzeni ładunkowej to raczej jasne, że w pionie, pytanie może być czy dodatkowo nie są przewożone "jeden na drugim " w tym pionie, ale zapewne jeśli tak się dzieje to są dodatkowo zabezpieczane - to jest nie stoją dosłownie jeden na drugim, a raczej w odpowiednich hmmm jakby to określić - paletach ;) Jeśli was to bardziej intersuje to podrąze temat u jednej bardzo bliskiej mi spedytorki ;)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Hmm jestem w szoku!
Dowiedziałem się jak się transportuje tv. Na przykładzie przewozu tv Toshiby i LG z Wrocławia do Niemiec! Telewizory były ładowane do TIR'ów zarówno w pionie jak i w poziomie, a ewentualne luki zapychane paletami, aby ładunek nie latał po całej naczepie. Nikt się z tym nie cackał zarówno na załadunku jak i na rozładunku.
Ale tak jak pisałem wcześniej - przewoźnik za to nie odpowiada (ani spedytor, bo spedytor tylko planuje transporty) Do takiego transportu często przewoźnik przysyła samochód chłodnię, a wiecie czemu? To jest bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza zimą, ponieważ w chłodni można (dzięki izolacji i agregatom) utrzymać tęperaturę powyżej 0 stopni C co jest bardzo ważne przy transporcie elektroniki. Nie bez znaczenia jest też to, że chłodnia ma "twarde" ściany, co też dodatkowo zabezpiecza ładunek, ale jak pisałem na wstępie, za sam sposób ładowania ani przewoźnik, ani spedytor nie odpowiada! Także o grozo, co robią w fabrykach na załadunku to jest dopiero szok!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wożenie takim Tirem ma tę zaletę, że naczepa jest długa i ma wielkie koła, więc ewentualne nierówności nie są tak mocno odczuwalne. Tak, jak sądziłem, nikt się za bardzo nie przejmuje transportem.

ArtS :)
 
Do góry