Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

zeb_az

New member
Poziom czerni...

Szanowni!

Mam PY70FA, oglądam sobie tv od roku i od jakiegoś czasu zaczął mnie dobijać poziom czerni. Wydaje mi się że robi się coraz jaśniejszy szary.

Czy da się coś zrobić, choć trochę poprawić czerń? Jakieś ustawienia w menu serwisowym? Błagam pomóżcie!

Wczoraj widziałem u Kolegi PZ700 i czerń była jak smoła!

Czy oprócz wymiany TV jest dla mnie jakiś ratunek?
 

MaxPayne

New member
Panasonic Th-42pv700

Witam
chciałbym poznac wasze opinie na temat Panasonica TH-42PV700 wiem jest to roczny telewizor mam małą okazje zakupienia za kwote 1500zł
na ceneo jest w sprzedaży ceny hmm dosyć wysokie . opis (http://www.agdrtvpat.pl/?zobacz=5241 )
chciałbym poznac opinie uzytkowników tego telewizorka .

pozdrawiam Max.
 

Lbuster

New member
Witam,
parę postów temu pisałem o kiepsko działającym pilocie. Tak więc ostatnio wziąłem się za naprawy pilotów - czyszczenie i takie tam. Po rozebraniu pilota od PV 700'ki okazało się, że nadajnik (czy jak to się tam nazywa) był cofnięty o jakieś 2-3 milimetry i miał wygięte nóżki. Nagiąłem je wysuwając nadajnik i teraz działa o niebo lepiej. Niestety rozbierając go delikatnie uszkodziłem kant obudowy (zatrzaski mocno trzymają). Tak więc jeżeli komuś kiepsko działa pilot to proponuje sprawdzić, czy nie jest cofnięty nadajnik - u mnie było to widać nie tylko przez to, że nadajnik mało wystawał ale i miał mały luz w obudowie (0,5 mm). Po wysunięciu nie ma luzu. Tak więc fabryczny pilot miał wadę, pytanie, czy to tylko mój egzemplarz był wadliwy czy to jakaś seria tak miała. Ewentualne rozbieranie proponuje zacząć od zdjęcia dolnej klapki i tam podwarzać obudowę. To było moje drugie podejście do rozbiórki pilota, za pierwszym razem bałem się go uszkodzić. Teraz delikatnie uszkodziłem pilot, jednak poprawa jest znacząca.

Pozdrawiam.
 
Do góry