Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

marsh

New member
Siemka wszystkim.
Jestem nowy na forum, w zwiazku z powyższym proszę o wyrozumiałosć.
Juz od dłuzszego czasu przygladam się topikom tego forum. Dzięki waszym poradom i recenzjom wybrałem ten a nie inny model panasa.
Poszukiwałem na forum interesujący mnie temam. Nie znalazłem w pełni odpowiedzi.
Co za tym idzie chcę sprawę poruszyć w tym miejscu. Jeśli jest to zły dział prosze MODów o przeniesienie go w odpowiednie.

Od wczoraj mam już upragnionego panasa tx-p37x10y. W niedługim czasie w niedługim czasie wziołem się za jego konfiguracje. Mam aster z dekoderem motorola (sygnał cyfrowy). Nie mam wykupionych kanałow HD. Dekoder jak wiecie podłączony jest do panasa euro złaczem (szkoda, ze nie hdmi).
Przeprowadzonej konfiguracji ustawiłem na język polski a potem na kraj: Polska. Czy wg was tak ma być??? Gdzieś na forum wyczytałem, ze ktos zmieniał na kraj: Niemcy - i nie iwem? miał mieć cgyba lepszy obraz???
Moze coś mieszam? Mimo wszystko Proszę was o porady - jak optymalnie ustawic mojego panasa ...x10y aby dobrze zgrywał sie z dekoderem aster. Podpowieadam, ze ow sumie obraz jest ok, no ale na jakosć cyfrową to jeszcze odrobinkę brakuje. Tak myśle.

Pozdrawiam, marsh.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
bogaty - przecież "natywna" Twojego TV to 1024x768 i jak tak ustawisz (np 1024x768 75Hz) to czcionka będzie jeszcze czytelniejsza.

Zaś jak do filmów ustawisz 1080p - będą jeszcze ładniejsze. ;)
 

bogaty

New member
Bez reklam
Czcionka jest bardzo czytelna, na foto tego nie widać, jak wspomniałem robiłem ją tel.Odpaliłem kilka gier i wszystko super.Najlepsze karta podawała obraz na LCD Asusa i Panasa mogłem porównać czerń kolory itp LCD wyglądał tak blado w porównaniu z plazmą, a myślałem kiedyś że ten Monitor ma idealny obraz.Wczoraj pękło 700h po tym czasie ciągle mnie ten X10 zaskakuje.Co do czerni nie widzę zmian w stosunku do tego co było na początku.Muszę się zaopatrzyć w dobry kabel HDMI tak z 3m i na stałe podpiąć PC do tego Panasa.
 

robiw

New member
Po przeczytaniu zagranicznych forów zdecydowałem się wrzucić firmware fw.1215 (dedykowany do G10) do mojego X10Y (a dokładnie p42x10y). Okazało się że wszystko poszło bez problemów.

Hej,
Zapytam: jak wgrać nowe firmware do 50X10Y? Czy trzeba nagrać na kartę SD? Instrukcja milczy na ten temat - jest taka opcja w Menu ale TV szuka nowego softu i nic - niby skąd ma go wziąć? Czy to firmware pasuje do 50X10Y? Ja mam wersję 1209.0000...robiw
 

czarga

New member
Zamierzam kupić uchwyt do P42X10 i nie mogę się zdecydować, który wybrać z tych dwóch:

UCHWYT NAŚCIENNY 30-47'' max 35 KG VESA VIVANCO (941425012) - Aukcje internetowe Allegro
Regulowany uchwyt do telewizorów LCD/Plazma 23-42 (935022344) - Aukcje internetowe Allegro

Instrukcja tv podaje minimalną odległość od ściany 7 cm. Czy zmniejszenie tej odległości do 4-5cm wpłynie negatywnie na tv. Który z tych uchwytów polecacie? Skłaniałbym się ku vivanco z racji markowego uchwytu, ale może się mylę.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Z braku zajęcie przypadkowo odkryłem w Panasonicu dodatkowe funkcje ;)
Naciskamy na pilocie przycisk TXT, następnie dwa razy naciskamy menu, na dole pojawi się tryb obrazu(wyłączony) jeśli włączymy będziemy mieli teletekst oraz podgląd oglądanego kanału, jeśli jeszcze raz wybierzemy menu , mamy możliwość regulacji kontrastu TXT(trzy poziomy) moim zdaniem bardzo pożyteczne funkcje.Mam nadzieje ,że się przyda.
Zapytam: jak wgrać nowe firmware do 50X10Y?
cofnij się do poprzedniej strony ;)
 
Ostatnia edycja:

pionaj

New member
Hej,
Zapytam: jak wgrać nowe firmware do 50X10Y? Czy trzeba nagrać na kartę SD? Instrukcja milczy na ten temat - jest taka opcja w Menu ale TV szuka nowego softu i nic - niby skąd ma go wziąć? Czy to firmware pasuje do 50X10Y? Ja mam wersję 1209.0000...robiw

1. Format you SD card.
2. Copy sddl.sec to root SD card.
3. Insert SD card in SD slot.
4. Follow instructions on display.
enjoy !
 

maur26

New member
Witam wszystkich jestem szczęśliwym posiadaczem TX-P42X10Y od ponad miesiąca (kablówka + DVB-T), jestem z niego bardzo zadowolony ale dopiero dziś trochę o nim poczytałem, i się nim pobawiłem. Na tym forum znalazłem bardzo dużo przydatnych informacji na temat tego TV, począwszy od trybu TXT obraz a skończywszy na menu systemowym. Jestem ciekawy czy jest techniczna możliwość wgrania softu z wyższych modeli, chodzi o odtwarzanie divixów z gniazda SDHD. Byłoby super:lol:. Wiem, że taki myk można zrobić w LG;-).
 

bogaty

New member
Bez reklam
Do X10 tak samo ten soft pasuje, raz że gdyby był inny to TV nie wgrał by go, dwa że ten soft pojawiał się w X10.
 

robiw

New member
Do X10 tak samo ten soft pasuje, raz że gdyby był inny to TV nie wgrał by go, dwa że ten soft pojawiał się w X10.

A coś zmienił tak na marginesie? I czy to nie dziwne, że pojawia się na Rapidshare? Przecież Panas udostępnia taką opcje w Menu to powienien po pierwsze napisać jak robić upgrade a po drugie udostępniac oficjalnie soft...robiw
 

pionaj

New member
Do X10 tak samo ten soft pasuje, raz że gdyby był inny to TV nie wgrał by go, dwa że ten soft pojawiał się w X10.


jak będziesz pracował w serwisie Panasa i polecał ten soft to może uwierzę:smile:
ale skoro nic w moim modelu nie zmienia,nic nowego nie wnosi to będę się trzymał od tego z daleka ;-)
 

bogaty

New member
Bez reklam
Wiesz na razie zrobiłem testy z X360, Blu Ray i współpracę z PC, sprawuje się wyśmienicie.Teraz mam zamiar przetestować DVB-T, tylko muszę kupić antenę kierunkową ustawię ma Śrem i jazda.
 
Do góry