Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

achim69

Member
Koledzy sygnał cyfra+ z kanałami hd,xbox 360,dvd.
zapytam jeszcze inaczej.czy te "bajery" które ma 42S w porównaniu do 50X typu większa gradacja kolorów,400 herców,full hd są zauważalne czy tylko papierowe.Kiki może ty wypowiesz się na mój post bo miałeś na pewno styczność z obydwoma telewizorami.
 
Ostatnia edycja:

irzi

Member
W Media Markcie w ten weekend jest promocja, że wszystkie artykuły RTV i AGD są sprzedawane bez Vatu. Nie wiecie ile stoi przez to u nich Panasonic TX-P50X10Y ? Na stronie internetowej nie mają gazetki reklamowej !
Przeważnie cena w internecie wynosi 2999zł. Czyli skoro sprzedają bez Vatu to cena powinna wynosić koło 2340 zł !
 
Ostatnia edycja:

achim69

Member
W Media Markcie w ten weekend jest promocja, że wszystkie artykuły RTV i AGD są sprzedawane bez Vatu. Nie wiecie ile stoi przez to u nich Panasonic TX-P50X10Y ? Na stronie internetowej nie mają gazetki reklamowej !
Przeważnie cena w internecie wynosi 2999zł. Czyli skoro sprzedają bez Vatu to cena powinna wynosić koło 2340 zł !

Tak tylko w media nie ma cen jak necie, tam przeważnie i bez vatu jest drożej jak na necie z vatem.Np S42E bez vatu w MM ponad 2,900 ,a na necie ok. 2,500
 

bobfet

New member
Koledzy sygnał cyfra+ z kanałami hd,xbox 360,dvd.
zapytam jeszcze inaczej.czy te "bajery" które ma 42S w porównaniu do 50X typu większa gradacja kolorów,400 herców,full hd są zauważalne czy tylko papierowe.Kiki może ty wypowiesz się na mój post bo miałeś na pewno styczność z obydwoma telewizorami.

Kolego ja oprócz tego co w stopce mam podpięty dekoder tv cyfrowej Motorola VIP 1960 i zapewniam, że dla każdego normalnego użytkownika obraz będzie wystarczającej jakości. Przesiadłem się z 42PV80P (teraz sypialnia) na 50" i chętnie powiesiłbym jeszcze większy. Na kanałach SD obraz jest niemal porównywalny do mojego starego 32" Panasa. Obraz w HD po prostu bajka. Mam podpiętego pod TV również HTPC (kabel DVI-HDMI)- obraz wyraźny, czcionki OK. Dlatego jako przeciętny użytkownik mogę go polecić z czystym sumieniem. Osobiście zrezygnowałem z zakupu plazmy Samsunga z dodatkowymi "bajerami", bo tylko niepotrzebnie dublowałby możliwości mojego sprzętu.
Co do FullHD - szukając odpowiedniego telewizora nie widziałem zbyt dużej różnicy w jakości obrazu (z odległości z jakiej oglądam) pomiędzy kupioną 50" HDReady a 50" FullHD.
 

gregorere

New member
Witam

Panowie bedzie sie dało ogladać 37" X10 z odległosci max 2,7 m. Tv będzie ustawiony naprzeciwko okna w odległośći ok 5m, czy będzie jednak za duzo refleksów świetlnych ?

P.S.
Ktoś wie jaka jest cena 37" X10 w MM bez vatu?
 

bobfet

New member
Witam

Panowie bedzie sie dało ogladać 37" X10 z odległosci max 2,7 m. Tv będzie ustawiony naprzeciwko okna w odległośći ok 5m, czy będzie jednak za duzo refleksów świetlnych ?

P.S.
Ktoś wie jaka jest cena 37" X10 w MM bez vatu?

Przy takim ustawieniu refleksy na pewno będą, radzę założyć dobre rolety (podgumowane) wewnętrzne lub zewnętrzne. Miałem tak ustawiony TV i w szczególnie słoneczne dni bardzo było to dokuczliwe. Co do dobrej ceny to radzę zajrzeć na Electro.
I czemu 37" brak miejsca? U mnie 50" z 3m wydaje się już mała (niestety ustawienie ścian eliminuje możliwość powieszenia ekranu i projektora).
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Przy takim ustawieniu refleksy za pewne będą na każdym typie tv ;) Ja mam tylko południowe okna pod kątem 90 stopni do tv i spokojnie nawet dosć jasne rolety (gumowane) spokojnie dają rade, az e mam jeszcze tekie w "prowadnicach" to nawet promyk mi sie nei przebije ;)
 

kowal801

New member
Bez reklam
I czemu 37" brak miejsca? U mnie 50" z 3m wydaje się już mała (niestety ustawienie ścian eliminuje możliwość powieszenia ekranu i projektora).
Przy tej odległości (2.7m) spokojnie wybrałbym 42", niestety 50" nie polecam
 

bogaty

New member
Bez reklam
Po miesiącu oglądania 37' będziesz wkurzony dlaczego nie wziąłeś 42, ja tak miałem z X42 i teraz brałbym 50'.
 

yacek _b

New member
Po miesiącu oglądania 37' będziesz wkurzony dlaczego nie wziąłeś 42, ja tak miałem z X42 i teraz brałbym 50'.

po 6 miesiącach oglądania i mając za sygnał gównianą UPC ( nie mam innej możliwości ) cały czas się cieszę że nie zdecydowałem się na większy ;)

Ludzie , wybierajcie do swoich warunków mieszkaniowych a nie by zaimponować sąsiadowi.
 

yacek _b

New member
Do tv będzie podpieta zwykła kablówka upc, dlatego wydaje mi sie ze sygnał z tej kablówki bedzie za słaby jak na 42" i taką odległośc o tv; czy może sie myle ??

zwykła kablówka ? czyli analog bez dekodera . 42" to max ( nawet nie myśl o 50" ) na co możesz sobie pozwolić a i tak obraz bedzie lichy na połowie kanałów .
 

Gee

New member
Ja też uważam, że 2,7m to lepiej wybrać 42". Gdybym miał np. N-kę i dużo oglądałbym DVD i filmów Blu-Ray to wziąłbym 50". Mam 42" i oglądam z anteny siatkowej z odległości 2,9-3.0m i odległość jest idealna do takiego sygnału. Oczywiście magia cyfr robi swoje, ale również zaoszczędzone 1000 zł w kieszeni.
 

daniol

New member
jasno wynika ze posiadacze mniejszych tv doradzaja 42" a wiekszych 50" czyli jak by nikt nic ci nie doradzil no jest paru co ma 42" i doradzaja 50" a zaden co ma 50" nie doradza 42"
to tez o czyms swiadczy
 

sebasan

New member
A ja oglądam 37 z 2,5 metra i nie zamieniłbym go na większy.Sygnał kablówka cyfrowa.
Jak napisał poprzednik-wielkość TV to sprawa inywidualna.
 

Adax01

Member
Do tv będzie podpieta zwykła kablówka upc, dlatego wydaje mi sie ze sygnał z tej kablówki bedzie za słaby jak na 42" i taką odległośc o tv; czy może sie myle ??
Od ponad miesiąca mam 50". Oglądam ciągle analog z UPC z odległości 3-3.7m! Uważam, że jest przyzwoicie, dlatego nie spieszę się za cyfrą. Uważam, że obecnie nie opłaca się kupować 37", tylko co najmniej 42... Chyba, że nie lubisz dużych obrazów to kup 21" ;)
Szczęśliwego Nowego Roku!
 

Adax01

Member
....
6. telewizor zajmuje 5 miejsce na plasma top ten(brytyjski serwis hdtv )
http://www.hdtvorg.co.uk/best_buy/plasma/best_buy_plasma.htm
No tak piękna stronka, tylko specjaliści do bani. Jeśli oni uważają, że TX-P50X10Y ma rozdzielczość 1024 x 768 to lepiej tam nie wchodzić! Mam tę 50-tkę i przed zakupem wielu "znawców" opowiadało w salonach wiele o TV, nie znając technicznych różnic pomiędzy 42X10 i 50X10. Wszelkie porównania to kasa, trzeba samemu zobaczyć i porównać w salonie, a nie patrzeć na komercyjne i bzdurne tabele.

Muszę powiedzieć, że to forum wiele mi pomogło w moim zakupie i chyba rzeczywiście jest jednym z lepszych, jakie spotkałem w necie, ale i tutaj wiele subiektywnych ocen występuje i trzeba wszytko samemu ostatecznie wyważyć w sensie potrzeb, kasy, czy wielkości mieszkania...
W każdym razie to forum spowodowało, że zakupiłem 50X10 i jestem b. zadowolony, chociaż stopniuję doznania, bo zdaję sobie sprawę, że prawdziwy orgazm czeka mnie gdy kiedyś przejdę z analogowego UPC na cyfrę :) ;)
 

bobfet

New member
jasno wynika ze posiadacze mniejszych tv doradzaja 42" a wiekszych 50" czyli jak by nikt nic ci nie doradzil no jest paru co ma 42" i doradzaja 50" a zaden co ma 50" nie doradza 42"
to tez o czyms swiadczy

Kolego mam dwa TV 42" i 50" więc wiem co piszę. Obraz mam co prawda z cyfrowej kablówki i może nie są to najwyższe loty (w porównaniu do N), ale dla mnie "zwykłego użytkownika" 50" okazało się dobrym wyborem. Chętnie wybrałbym większy ale to już za duża różnica w kasie.
42" wisi obecnie w sypialni i moja żona jest zachwycona, a wiadomo jak działa WAF czyli nie zawsze duże jest piękne :).
Więc reasumując 42" cale jest bardzo dobrze 50" wspaniale, a powyżej 50 byłoby cudownie.
Pozdrawiam
 
Do góry