Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

lukas999

New member
Witam, chcialem sie zapytac uzytkownikow X10 o slynne buczenie i bzyczenie, czy u was to tez wystepuje? Moze ktos mi powie czy mial stycznosc z serwisem? Bo wg mnie nie jest to normalne zachowanie a poza tym wydaje mi sie ze Tv bzyczy coraz glosniej..... Dodam jeszcze ze w domu posiadam model PV80 i owszem bzyczenie wystepuje ale tylko po przylozeniu ucha do TV 50cm od tv jest kompletna cisza a w X10 nawet z 3m slychac te niemile objawy.
 

yacek _b

New member
Witam, chcialem sie zapytac uzytkownikow X10 o slynne buczenie i bzyczenie, czy u was to tez wystepuje? Moze ktos mi powie czy mial stycznosc z serwisem? Bo wg mnie nie jest to normalne zachowanie a poza tym wydaje mi sie ze Tv bzyczy coraz glosniej..... Dodam jeszcze ze w domu posiadam model PV80 i owszem bzyczenie wystepuje ale tylko po przylozeniu ucha do TV 50cm od tv jest kompletna cisza a w X10 nawet z 3m slychac te niemile objawy.

wydaje mi się że wszystko zależy od danego egzemplarza i chyba przekątnej , ja na swoim 37" nic nie słyszę ( żonka też ;))
 

apollo

New member
Witam, chcialem sie zapytac uzytkownikow X10 o slynne buczenie i bzyczenie, czy u was to tez wystepuje? Moze ktos mi powie czy mial stycznosc z serwisem? Bo wg mnie nie jest to normalne zachowanie a poza tym wydaje mi sie ze Tv bzyczy coraz glosniej..... Dodam jeszcze ze w domu posiadam model PV80 i owszem bzyczenie wystepuje ale tylko po przylozeniu ucha do TV 50cm od tv jest kompletna cisza a w X10 nawet z 3m slychac te niemile objawy.

ja na swoim x10 50" słyszę buczenie ale tylko momentami kiedy są jasne sceny, nie cały czas. Oglądam z 3m i nie jest to dla mnie uciążliwe, ponieważ jak się nie wsłuchuję to po prostu zapominam o tej przypadłości plazm. Ton buczenia jak już je usłyszę też nie jest dla mnie uciążliwy, aczkolwiek wiadomo że było by lepiej jakby ten efekt nie istniał. Jak dla mnie jest to tylko mały minusik tego tv. Bzyczenia w ogóle nie słyszę jak dźwięk puszczę przez mini wieżę, a sam dźwięk jest dużo lepszy, pełniejszy i głębszy więc teraz już tylko tak oglądam. Przez to całe wsłuchiwanie się zacząłem za to zauważać bzyczenie mojego monitora crt :eek:

Co do serwisu to czytałem spory kawałek wątku o s10 i tam różnie bywało. Jednym serwisant na miejscu mówił że wszystko jest w normie. Innym wymieniali, lecz z tego co pamiętam nowe tv też bzyczały. Spotkałem się nawet z wypowiedzią (nie pamiętam w którym wątku) że tv nie bzyczał lecz okazało się że był używany. Po wymianie nowy egzemplarz już bzyczał.

Tak więc jeśli chodzi o bzyczenie wg mnie ma na nie wpływ:

1. Indywidualna czułość na tą częstotliwość dźwięku
2. Wielkość matrycy (większa=głośniej)
3. Jasność matrycy (ustawienia i aktualna scena jaśniej=głośniej)
4. Możliwe też że zależy to od ogólnego czasu działania tv (dłuższy=cichszy ?)
5. Możliwe też są przyczyny losowe, np. lepsza/gorsza seria

Na koniec dodam że nikt komu nie mówiłem o bzyczeniu sam na to uwagi nie zwrócił.
 
Ostatnia edycja:

amlas

New member
ja w swiom tv słyszę to buczenie też, ale jest ono ciche i słychać czasami, generalnie nie przeszkadza mi to w oglądaniu.

Miałem natomiast problem z buczenie tunera n-ki. Piszczało na kanałach HD i stand by. Niezbyt głośne ale w nocy musiałem wyłączać z sieci. Wymieniłem dekoder na serię BSKA i jest ok.
 

mpajak

New member
Opinia TX-P42X10Y

Witam wszystkich serdecznie,na początku chciałem wszystkim podziekować za wszystkie opinie,testy oraz podpowiedzi co do wyboru telewizora.Robicie naprawde świetna robote,uswiadamiając ludziom róznice pomiedzy telewizorami,różnice pomiedzy lcd a plazmą i ogólnie co kupić .A teraz po kolei-forum czytalem cos około pół roku,zastanawiając sie co do wyboru tv.Mialem jakieś mgliste pojęcie o technologiach oraz co do czego jest lepsze.Z upływem czytania coraz bardziej zaczęla rysować sie przewaga plazmy oraz coraz bardziej skłaniałem sie do panasa.Niemusze dodawać ze wiedze jaką sie tutaj zdobedzie ,niejednokrotnie jest wieksza od tej jaką prezentuja sprzedawcy w np.MM i Sa....ie,co niejednokrotnie mówiła mi moją żona:blagam:.Nie zebym byl jakimś zarozumiałym fachofcem:),po prostu poziom wiedzy w/wsprzedafców byl żenujący;).Jak sie domyslacie ,skoro pisze w tym wątku,zakupilem P42X10Y.Telewizor super,naprawde nie widać rożnicy (hd a hdready)z 3 metrów-co prawda nosze okulary:cool:,ale.....Powiem tak,prosze sie nie smiać,zaskoczony jestem jakością divx"a.Miałem co do tego duże obawy,ale naprawde to sie spokojnie da oglądać,przynajmniej nie drażni oka.Oczywiscie zripowany film z BR na mkv jest super ale divx też wygląda spoko.Dodam ze programy TV ogladam na razie przez scart z tunera CP,ale wygląda to całkiem niezle,mysle zakupic sobie moze N-ke-zobaczymy.To tyle ,jeszcze raz chciałem podziekowac wszystkim za podpowiedzi,dodam na koniec ze ani razu nie zadawałem pytania na forum ,wystarczały mi odpowiedzi na pytania zadawane przez innych.Pozdrawiam.;)
Ps,buczenia nie zauważylem,może delikatnie coś jest ale kino zagłusza:)
 

irzi

Member
dsc00287sc.jpg




Witam. Weszłem do menu serwisowego i taki to pokazał się obraz (jak na załączonym zdjęciu). Gdzie znajdę ile godzin przepracował telewizor ? Przeszukałem forum i większość pisała, że po wejściu do menu serwisowego na dole ekranu po prawej stronie jest taka informacja. U mnie na dole po prawej stronie nie ma nic. To co się ukazało jest u góry po lewej stronie. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

janki5

New member
Jak już jestes na tej planszy klikasz 2 na pilocie potem ok na pilocie , szczałkami zjezdzasz na dół tabelki i w prawo na wolne pole i przyciskasz mute na pilocie ok 3 sek , wyskoczy ci licznik czasu i właczen
 

jumka02

New member
do "irzi" z tego co pamiętam to 125 strona forum dokładnie opisane jak sprawdzić liczbę godzin.
do kolegów poniżej na temat buczenia/bzyczenia - mam odczucia ze buczy i to coraz głośniej:confused:
Czy ktoś wzywał serwis z tego powodu i jaka jest ich reakcja/odpowiedz na to.
Mam porównanie z PV80(u kolegi) i jest buczenie, ale minimalne (chyba, ze mi się tylko wydaje)
 

Gee

New member
Osobiście buczenia nie słyszę a słuch mam b. dobry (42"). Oczywiście jak się przyłoży ucho to słychać bardzo delikatną pracę elektroniki. Ale przy wyłączonym całkowicie wyłączonym telewizorze i wyciszonej żonie raczej słyszę pracujący dysk przenośny podpięty do mojego WD TV niż telewizor.
Zgodzę się z userem mpajak. Jakość DivX (a raczej Xvid) jest ogromnym plusem tego TV.

Mam pytanie: czy warto kupować do tego TV (TX-P42X10 ) odtwarzacz blu-ray? Mam możliwość sprzedania swojego WD i myślałem o Samsungu BD-1600 (po aktualizacji softu czyta MKV i NTFS)
 

daniol

New member
Osobiście buczenia nie słyszę a słuch mam b. dobry (42"). Oczywiście jak się przyłoży ucho to słychać bardzo delikatną pracę elektroniki. Ale przy wyłączonym całkowicie wyłączonym telewizorze i wyciszonej żonie raczej słyszę pracujący dysk przenośny podpięty do mojego WD TV niż telewizor.
Zgodzę się z userem mpajak. Jakość DivX (a raczej Xvid) jest ogromnym plusem tego TV.

Mam pytanie: czy warto kupować do tego TV (TX-P42X10 ) odtwarzacz blu-ray? Mam możliwość sprzedania swojego WD i myślałem o Samsungu BD-1600 (po aktualizacji softu czyta MKV i NTFS)

moze zamiast blu-ray zainteresujes cie ferguson ariva 110 albo asus O!Play'a ja posiadam arive10 czyta chyba wszystko co jest na rynku najbardziej mi zalezalo na mkv i rmvb mam sporo dokumentow w tym formacie a na panasoniku wyglada to calkiem dobrze no chyba ze ktos z bitreitem przcholowal
dodatkowym plusem jest karta wifi N
 
Ostatnia edycja:

Gee

New member
Zacytuję wiadomość naszego kolegi z innego działu:

Dziś odpaliłem BD-P1600. Sprawdziłem działanie z penem 16GB (ntfs) - czyta bez problemu duże pliki mkv i napisy w srt. Problemów z polską czcionką nie ma, ale przydałaby się możliwość jej konfiguracji (wielkość, ew. kontur). Dla zainteresowanych dodam tylko, że nie czyta HDD sformatowanych jako HFSJ (pod MacOS).

Czyli NTFS - tak, po ostatnim uaktualnieniu softu.

Dzięki daniol, ale posiadam podobny sprzęt do Ariva - WD TV. Czyli czyta mi MKV (przerabiam DTS na AC3 5.1 640) i inne formaty. Interesują mnie dodatkowo filmy Blu-ray oraz DVD na płytach .
 

irzi

Member
Jak już jestes na tej planszy klikasz 2 na pilocie potem ok na pilocie , szczałkami zjezdzasz na dół tabelki i w prawo na wolne pole i przyciskasz mute na pilocie ok 3 sek , wyskoczy ci licznik czasu i właczen
Dzięki.
Wszystko się zgadza. To działa. U mnie telewizor chodzi na razie 45 godz i był włączany 15 razy. Ps. jedynie nie szło z tego wyjść. Ani EXIT, ani RETURN ani wyłączenie telewizora z pilota. Musiałem to zrobić głównym włącznikiem telewizora. Po wyłączeniu i włączeniu go menu serwisowego już nie było.
 

lousavarese

New member
Witam wszystkich forumowiczów. To mój 1 post na tym forum. Przeglądnąłem je dosyć dokładnie i z góry przepraszam jeżeli pytanie się powtórzy.
Otóż włączyłem tryb hotelowy i jako INITIAL INPUT wybrałem HDMI1. Wszystko ok. Po włączeniu TV pokazuje sygnał z wybranego wejścia, pod który mam podpięty dekoder kablówki.
Moje pytanie. Czy możliwe jest, żeby po włączeniu dekodera kablówki TV sam się włączył rozpoznając sygnał na kablu HDMI?
 

salata

Member
Witam,
ja jutro jade po P50X10Y i mam pytanie natury technicznej. Podlacze pod niego Nettopa z XBMC przez HDMI. Czy jak ustawie natywna rozdzielczosc panelu w to nie bede mial skalowania wykonanego przez TV? Piksele w tym modelu juz sa kwadratowe, prawda?

Pozdrawiam
Marcin
 

daniol

New member
mozna zmusic ta plazme zeby nie wlaczala sie w trybie tv tylko odrazu av bo wszystko mam podpiete przez av i czy jest taka mozliwosc ze jak wylacze mu sygnal z amplitunera to telewizor sam sie wylaczy bo teraz tylko sie przyciemnia i pokazuje w lewym gornym rogu ze nie ma sygnalu
 

athlon5

New member
"zielono" z DVD

Widziałem tu takie pytanie ale nie wiedziałeom odpowiedzi więc zapytam sam.
Przesaidłem się z CRD na 42x10y ale po podłączeniu DVD
przez euro-euro mam zielony obraz.W lewym górnym rogu wuświetla się av2 RGB [ chyba tak właśnie powinno byc}
Wyjście DVD tez ustawione w RGB.:niewiem:
 

digitalus

Banned
37x10e brak tunera dvb-t mpeg4.
37x10y posiada tuner dvb-t mpeg4. mam ten telewizor i oczywiscie polecam.
to indywidualna sprawa, mam na mysli wielkosc telewizora.jesli miales poprzednio mniejszy telewizor to nowy bedzie na poczatku wygladal na duzy. pozniej "skurczy sie"
wiekszy telewizor. podobna cena, to np 42x10y.posiada tuner dvb-t mpeg4.
 
Ostatnia edycja:
Do góry