Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

chimba

New member
No niestety obaz na sd to dramat(sygnal N),skoki na tvp sport wygladaja tak jakby szly ze starego magnetowidu kasetowego, podlaczenie tego tv przez eurozlacze do dekodera cyfry to porazka totalna, nie da sie tego ogladac. Natomiast jesli chodzi o obraz hd to jest najwyzsza polka, obraz bajka i tylko dla tego go wole od starego kineskopowca ktoremu w obrazie sd panasonic x10 nie dorasta niestety do piet. Jakbym nie mial dekodera N po hdmi to bym odrazu oddal ten tv, bo na eurozlaczu nie da sie nic na nim ogladac, obraz to porazka totalna.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
jesli masz tuner cyfry i korzystasz z wyjscia euro to zmien w menu tunera z PAL na RGB. najlepsza jakosc obrazu jest w trybie RGB. jakosc obrazu bedzie zdecydowanie lepsza. jak dokonasz zmian wylacz tuner pilotem i wlacz . mam 1430, jest ok ale w trybie RGB. pelne euro(kupilem kabelek za 50 zl) techlink przewody z miedzi beztlenowej i bardzo dobrze ekranowany(gruby). uwazam ze jest lepsza jakosc obrazu niz na kabelku za 15 zl. czasmi tez korzystam z pioneera i kabelek euro jest potrzebny.
sprawdz tez czy kabel euro jest podlaczony do av1 w telewizorze.
jesli chcesz uzyskac jeszcze lepsza jakosc obrazu tzn podobna do sony trinitron to podlacz np fergusona 7600 przez wyjscie component, wtedy niektore kanaly sd beda wygladac prawie jak HD.
jakosc obrazu na moim telewizorze z fergusona 7600 przez wyjscie component jest zdecydowanie lepsza niz na tym zdjeciu.
http://www.jakitelewizor.pl/img/xsize0/tx42x10_06.jpg
 
Ostatnia edycja:

chimba

New member
@digitalus dzieki za info z tym rgb potestuje zaraz jak to dziala. Mam dostac w prezencie tuner SD opticum ze zlaczem hdmi, mam nadzieje ze obraz na cyfrze sie poprawi, bo trzymam cyfre ze wzgledu na pilke. Na 1530 na starym crt lg obraz na canal plus mialem wspanialy a tu niestety porazka totalna:( Po RGB obraz sie poprawil, wielkie dzieki za rade.Mam nadzieje ze cyfra po hdmi lub component na opticumie 7300 bedzie bdb.
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
@digitalus dzieki za info z tym rgb potestuje zaraz jak to dziala. Mam dostac w prezencie tuner SD opticum ze zlaczem hdmi, mam nadzieje ze obraz na cyfrze sie poprawi, bo trzymam cyfre ze wzgledu na pilke. Na 1530 na starym crt lg obraz na canal plus mialem wspanialy a tu niestety porazka totalna:(


łooo kurcze , a ja cały czas myslałem że obraz na C+ jest bardzo dobry , a widac jestem w błedzie ( mógłby byc jeszcze lepszy ) , na UPC pakiet C+ ma najlepszą jakość .

ale kurna czegoś nie rozumiem , masz dekoder podpiety przez scart i oglądasz programy HD ? przeca to lipa ! Na badziewnej UPC z ichnim dekoderem jak podpiąłem przez scart słabo to wygladało , owszem jakbym nie widział przez hdmi to by mogło być .
 
Ostatnia edycja:

chimba

New member
N mam podpieta po hdmi bo mam dekoder hd turbo, natomiast cyfre mam podpieta przez scarta poniewaz mam zwykly dekoder sd 1530 pionka gdyz cyfra zada za dekoder hd haracz 15 zl miesiecznie za wypozyczenie.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeśli ktoś nie patrzy na rozmiar czy tez wygląd TV a posiada wyłącznie sygnał 576i i to słabej jakości, to niech zostanie przy starej sprawdzonej bance w okolicach 20 cali. Wyjdzie na tym najlepiej w stosunku jakość cena;).

Wielu na forum wypomina że ta plazma panasa daje gorszy obraz od CRT, ja pytam czy widzieliście CRT o wielkości porównywalnej z 42 calami (i więcej) ?. Miałem sony trinitrona 29cali do 2004:D, pamiętam że faktycznie obraz 4/3 był super ale widziałem co się działo porównując to już do 32 cali crt. Dodanie zoomu i rozciągniecie obrazu w bok by zlikwidować pasy z 4/3 pokazywało już widoczną stratę szczegółów, znacznie bardziej niż to co widzę na tym 42 panelu panasa z N'ki. Dodatkowo "Digitalus" pisze że efekt SD jest jeszcze lepszy po użyciu fergusona 7600, wierze mu bo wiem co robi z filmami DVD oprogramowanie które używam, więc tu jeśli jest podobnie musi być wogóle super.

Porównując efekt SD na tej plazmie do tego co widzę na lcd nawet nie ma sensu, to jest dopiero różnica. O ile wcześniej (i to na 26 calowym!!) LCD nie chciało mi się oglądać telewizji to teraz robię to z przyjemnością. Niech to posłuży za największą rekomendacje tego TV. Jeśli ktoś uważa że ten tv ma słaby obraz SD to niech chociaż porówna go do tv o podobnym rozmiarze, wtedy mówienie że SD w nim jest słabe będzie miało przynajmniej jakiś sens.
 
Ostatnia edycja:

sebasan

New member
Powyższe posty pokazują,jak indywidualną sprawą jest jakość obrazu na danym TV oraz jak różne są sygnały z różnych źródeł.
U mnie na Stream Comm.-cyfrowa kablówka SD,dekoder połączony z telewizorem SCART-em RGB-obraz bardzo dobry,na kilkunastu kanałach (CANAL +,Animal Planet, NG,NG WILD,kanały BBC)wręcz rewelacyjny. Nie mam obecnie nic w HD,ale te kanały naprawdę wyglądają niemal jak HD.
 

irsch

New member
Tak sobie czytam wątek poświęcony "x10" i jestem nieco zdziwiony tymi wszystkimi zachwytami nad tym TV. Szczególnie chodzi mi o odbiór z sygnału SD. Sam jestem posiadaczem wersji 42" i co tu dużo gadać jestem nieco zdegustowany tym co wyświetla ta plazma (sygnał UPC). Chociaż wydaje mi się, że im dłużej TV gra tym obraz jakby zyskiwał na jakości, być może jest to jedak złudzenie wynikające z przyzwyczajenia. Pozostaje jednak niedosyt.
Sam jestem ciekaw obrazu z sugnału cyfrowego UPC (mam tylko taką możliwość). Pozostaje nadzieja, że nie będę żałował decyzji o rezygnacji z zakupu filipa 7404

Ja w swoim poście w żadnym miejscu nie zachwycam się tym TV. Piszę tylko, że obraz jest dobry (przyzwoity) jak na sygnał z anteny na dachu i jest rewelacyjny jak na TV za 3000/50". Napisałem, że ma on rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Proszę podaj mi model TV w takiej cenie za 50", który wyświetli to lepiej. Jeszcze nie minęło 10 dni od zakupu więc mogę go jeszcze oddać i zamienić na coś innego. Mój zachwyt dotyczył Pioneera LX5090. Jak dla mnie to mistrzostwo świata w obrazie i wyglądzie samego TV. Ale chociaż mnie stać na niego i uważam, że warty jest każdej złotówki, to wolę te 5000 PLN, które zostały mi w kieszeni wydać na coś innego i cieszyć się tym co mam (50X10Y).

Do mirkor:
Proszę o propozycję 50" lub trochę większego TV o porównywalnym lub lepszym stosunku ceny do jakości jak 50X10Y. Zostało mi już niewiele czasu na ewentualny zwrot :?.
 
Ostatnia edycja:

daniol

New member
witam wszystkich dzis zamowilem 50x10y wiec nie dlugo dolacze do posiadaczy x10 w moim przypadku bedzie to spora przesiadka bo az z 15" crt samsunga
 

eljotnes

New member
Plazma Panasonic a dekoder N

czy modele 37X10 i 42X10 poprawnie współpracują z dekoderami n-ki chodzi o te sławetne zabezpieczenie hdcp i błędy przy podłączeniu sygnału przez HDMI
 

digitalus

Banned
oczywiscie ze wspolpracuja poprawnie ale komunikat problem hdcp moze sie pojawic. dotyczy to praktycznie kazdego telewizora ktory podlaczymy przez hdmi do tunera
http://media2.pl/media/51556-telewizja-n-uporala-sie-z-bledem-w-dekoderach.html
nowa wersja softu tunera nbox w jakims stopniu poprawila ten problem ale moze sie zdarzyc bo od czasu do czasu na forum telewizji nowej generacji pojawiaja sie posty z tym problemem. komunikat problem z hdcp moze sie pojawic gdy wlaczamy tuner.
to nie jest wina telewizora ale tunera. dwa przyklady
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=18764
http://www.nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=14948&page=2
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

bobfet

New member
Witam,
śledzę forum już bardzo długo jednak nie pisze zbyt wiele.
Jednak teraz zdecydowałem się napisać i odpowiedzieć koledze achim69 - bierz 50". Mam właśnie taki kupiony przed świętami.
Współpracuje z sygnałem SD i HD. W każdym przypadku obraz wygląda bardzo dobrze. Oglądam z odległości około 3m i w zasadzie nie ma to znaczenia z każdej odległości jest dobrze. Brat w tym samym czasie kupił 42" z serii X10 i teraz jak zobaczył mój to bardzo chętnie kupiłby 50".
Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum i życzę w nowym roku samych dobrych wyborów ;).
 

yacek _b

New member
Witam,
śledzę forum już bardzo długo jednak nie pisze zbyt wiele.
Jednak teraz zdecydowałem się napisać i odpowiedzieć koledze achim69 - bierz 50". Mam właśnie taki kupiony przed świętami.
Współpracuje z sygnałem SD i HD. W każdym przypadku obraz wygląda bardzo dobrze. Oglądam z odległości około 3m i w zasadzie nie ma to znaczenia z każdej odległości jest dobrze. Brat w tym samym czasie kupił 42" z serii X10 i teraz jak zobaczył mój to bardzo chętnie kupiłby 50".
Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum i życzę w nowym roku samych dobrych wyborów ;).

e tam , wszystko zależy co macie podpięte pod tv , jeżeli N-kę to ok , ale jeżeli np. UPC to na 50-tce z 2.7-3m to ja dziękuję :-|
 
Do góry