Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

uzielone

New member
kowal801 napisał:
Ja mam akurat DVD PHILPSA(DVDR 5500),obraz po HDMI jest zyleta,w zasadzie filmy na dvd wyglądają prawie tak samo jak na materiale 720p,bardzo dobry upscaling wydaniu tego Philipsa do rozdzialki 1080i;)
Twoja opinia potwierdza mój wybór, zdecyduje się jednak na Philipsa DVP 5990 ;-)
 

Krisu.

New member
Michalx19 napisał:
No i Kupiłem :D . 37x10Y za 3000 w MM. Zadowolony jestem. Z godziny na godzinę pięknieje w oczach. Myślałem o 42` ale przy największej odległości podczas oglądania mam 3m ,tak że myślę że dobrze zrobiłem( no i jeszcze cena za 42y 4500 oszaleli).
Znakomicie(świetnie) radzi sobie z sd (kablówka) -u kumpla LG LCD ten sam sygnał MAKABRA aż mi głupi było zaprosić jego na pokaz umiejętności Panasa:D
Pozdrawiam

ps. Zawsze wiedziałem że kupię tylko plazmę , a jak plazma to tylko Panas:-D

Kto dziś kupuje w MM od pewnego czasu to - bez obrazy " sklep tylko dla idiotów":p:p:p. A "ceny mają z sufitu "do 30 więcej teraz zakupy tylko w internecie:D:D:D:D:D


pozdrawiam
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Moje opinia po użytkowaniu przez dzień 42x10:
+obraz SD jak na CRT, wyraźny i dobrze obrysowany
+naturalne, mocne kolory z e'nki, normalnie jak na CRT, nie do osiągnięcia na moim LCD ale co ciekawe kanały SD wyglądają lepiej gdy puści się sygnał 576p. E'nka słabo skaluje w porównaniu do TV, nie dodaje filtrów wyostrzających i obraz jest bardziej rozmyty.
+Pomimo rozmiaru obraz bardziej ostry niż na moim starym lcd SAMSUNGA LE"26"R41B
+grałem około 2 godzin na ps3,xboxie1, absolutnie żadnych problemów z obrazem w grach nie było, przypatrywałem się ale GG nie zauważony (splinter cell), pół widoków nie zauważyłem również w czasie tych 2 godzin a ruch w fps'ach wreszcie nie rozmazuje obrazu.
+Piłka nożna, jp, zero rozmazywania przy przesuwaniu kamerą, aż się inaczej ogląda.


-Brak czerni, troszkę lepiej niż na moim 3 letnim LCD ale nadal jest ewidentna szarość gdy się ogląda w nocy.
-Jednak ta biel (jasność?), mogła by być lepsza.
Może gdybym nie miał bardzo dobrego CRT w pokoju rodziców to bym tych 2 wad nie zauważał :). Tam gdy jest ciemno i obraz czarny to nie widać nawet ramki TV, wpływa to kosmicznie na jakość obrazu , również biel jest super. Chyba dopiero ten philips PFL9704H był by w stanie sprostać moim wymaganiom ale cena jednak z kosmosu. Ale z zakupu jestem zadowolony bo jeśli chodzi o cenę/jakość to to ta plazma jest bezkonkurencyjna. Ten tv i tak kupiłem teraz przejściowo, za 4 lata może, jakieś 42 oled będą wreszcie do wyrwania poniżej 10 tyś.
 
Ostatnia edycja:

achim69

Member
Kapral_Hicks napisał:
Moje opinia po użytkowaniu przez dzień 42x10:
+obraz SD jak na CRT, wyraźny i dobrze obrysowany
+naturalne, mocne kolory z e'nki, normalnie jak na CRT, nie do osiągnięcia na moim LCD ale co ciekawe kanały SD wyglądają lepiej gdy puści się sygnał 576p. E'nka słabo skaluje w porównaniu do TV, nie dodaje filtrów wyostrzających i obraz jest bardziej rozmyty.
+Pomimo rozmiaru obraz bardziej ostry niż na moim starym lcd SAMSUNGA LE"26"R41B
+grałem około 2 godzin na ps3,xboxie1, absolutnie żadnych problemów z obrazem w grach nie było, przypatrywałem się ale GG nie zauważony (splinter cell), pół widoków nie zauważyłem również w czasie tych 2 godzin a ruch w fps'ach wreszcie nie rozmazuje obrazu.
+Piłka nożna, jp, zero rozmazywania przy przesuwaniu kamerą, aż się inaczej oglądać.


-Brak czerni, troszkę lepiej niż na moim 3 letnim LCD ale nadal jest ewidentna szarość gdy się ogląda w nocy.
-Jednak ta biel (jasność?), mogła by być lepsza.
Może gdybym nie miał bardzo dobrego CRT w pokoju rodziców to bym tych 2 wad nie zauważał :). Tam gdy jest ciemno i obraz czarny to nie widać nawet ramki TV, wpływa to kosmicznie na jakość obrazu , również biel jest super. Chyba dopiero ten philips PFL9704H był by w stanie sprostać moim wymaganiom ale cena jednak z kosmosu. Ale z zakupu jestem zadowolony bo jeśli chodzi o cenę/jakość to to ta plazma jest bezkonkurencyjna. Ten tv i tak kupiłem teraz przejściowo, za 4 lata może, jakieś 42 oled będą wreszcie do wyrwania poniżej 10 tyś.
Prawie wszyscy na tym forum są zachwyceni czernią tej plazmy,na biel czy jasność nikt nie narzeka,człowiek jest już prawie zdecydowany na X10 lub S10 i tu nagle taki post i znowu mętlik w głowie:(
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
achim69 no gdyby to odnieść do lcd to jest lepiej ale czerń w stosunku do mojego crt jest żadna, nie jestem aż tak wymagający ale wyraźny szary ekran jak nic jest w nocy, nie ważne jakie połączenie, ustawienia. W dzień też nie najlepiej bo matryca ma jaśniejszy kolor niż na lcd. Ale jak mówiłem cena jakość bezkonkurencyjna.

btw znalazłem jeszcze jedną wadę albo to już tego ustawić nie mogę. Ekran po dvi na hdmi nie pokrywa całej powierzchni, gdy jest ustawione 720p/1080p to rogi wychodzą za ekran. Można to zmniejszyć z poziomu sterownika, dopasować ekran do rozmiaru tv ale zmniejsza to też rozdzielczość. Działa to już na pulpićie ale w grach już nie, zawsze wychodzi obraz za tv. Dlaczego tego problemu nie ma z ps3 ps3. Wie ktoś jak to zmienić czy to wada tv ? Pisałem kiedyś przy tescie kikiego co to znaczy ta niska ocena współpracy z pc to mi nie odpisał ale teraz już chyba wiem o co chodzi. Jak by co mam viste64, grafika tp 8800Ultra (najnowsze stery)
 
Ostatnia edycja:

Gee

New member
Dziś i u mnie pojawiła się plazma 42"X10Y. Zapłaciłem za nią + kurier UPS 2069zł. Nie omieszkam podzielić się spostrzeżeniami a może nawet porobić kilka fotek. Sprzęt jeszcze nie podłączany, niech odstoi 2-3h i przystosuje się do temperatury otoczenia. Wygląd zewnętrzny sprawdzony przy kurierze. Ładnie zapakowany na palecie, po zdjęciu kartonu folia, zero rys na ekranie i obudowie. Na chwilę obecną będę oglądał z anteny siatkowej :fool: potem n-ka.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam
jesli mamy do testu kilka tunerow satelitarnych hd np n-box, ferguson 8800 , 8900 i trzy zwykle tunery np ferguson 6600, 7600, pioneer 1430 to dopiero wtedy mozna przekonac sie jakie sa prawdziwe mozliwosci telewizora x10y bo mamy porownanie.
z kazdego tunera jest inna jakosc obrazu ale to nie jest juz wina telewizora bo taki sygnal wysylany jest z tunera do telewizora .
jesli np podlaczymy tuner 7600 przez wyjscie component to mozemy sie zdziwic bo jakosc obrazu sd bedzie lepsza od trzech tunerow hd i zdecydowanie lepsza niz na tym zdjeciu.
http://www.jakitelewizor.pl/img/xsize0/tx42x10_06.jpg
jesli kanal nadaje z dobra jakoscia to mozna uwazac ze jakosc obrazu jest porownywalna z sony trinitron, czyli doskonala. jesli ktos ma fergusona 7600 to moze sie o tym przekonac:)
Kapral_Hicks ma tez lcd ,dlatego moze porownac poziom bieli w lcd i plazmie.
kolor bialy jest zupelnie inny w lcd. taki kolor nie robi na mnie wrazenia bo mamy ladny kolor bialy ale znikaja szczegoly.
http://hdtvmania.pl/2009/11/22/plazma-czy-lcd-w-roku-2009/
Gee z anteny siatkowej tez na pewno bedzie dobry obraz jesli nawet na 50x10 jest ok.Gee, telewizor spelnil oczekiwana?
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=445884&highlight=kierunkowa#post445884
 
Ostatnia edycja:

apollo

New member
Witam wszystkich, ja swojego x10y 50" posiadam już około 2 tygodnie i dlatego mogę już coś na jego temat napisać. Jest to mój pierwszy płaski tv, wcześniej miałem CRT Thomsona 29" i u matki widziałem LCD Samsunga 32" (nie wiem jaki to model, ma około 3 lata). Powiem krótko, zakochałem się w tej plaźmie i od tej pory jestem "fanboyem" tej technologii (na forum zawitałem z zamiarem kupna lcd) :lol: mimo że ma oczywiście swoje wady lecz nieduże.

Czerń, nie jest zła, nie powiedziałbym że jest szara, ale idealnie czarna też nie jest. Widać różnice w stosunku do ramki, ale oglądając film nie patrzę na ramkę tylko na obraz składający się z wielu barw o różnej jasności i natężeniu i przy nich czerń jest wg mnie dobra, to co ma być czarne jest czarne, nie popadajmy w paranoje.

Biel, jest szarawa, nie jest jasna, ani idealnie biała, nie bije po oczach tak jak w lcd no i sytuacja jak wyżej. Patrząc na obraz całościowo (a nie na białą planszę z painta) wygląda dobrze.

Buczenie, jest i słyszę je całkiem dobrze ale tylko momentami, z tym że oglądam dość cicho (ok. 10 w skali) z 3m. U ojca z 4,5m i przy normalnej (15-20 w sakali) głośności już tego nie słyszę w ogóle, ledwo jak się super wsłucham po włączeniu mute. Generalnie prawie w wogóle nie przeszkadza, choć wiadomo że byłoby lepiej bez niego ale z tego co się orientuję to cecha tej technologii. Technologii crt chyba też bo jak się wsłuchałem to odkryłem że mój monitor też buczy, lecz z przyzwyczajenia nie zdawałem sobie z tego sprawy. Generalnie nie uznałbym tej wady jako znaczącej a jedynie drobną.

Praca z kompem: kumpel puścił film 720p z macbooka w 1024x768 85Hz, przez kabel vga (d-sub), obraz idealny. Sam później puściłem kolejny film 720 z kompa stacjonranego ( Athlon XP 3500+ 1,5Gb RAMu DDR1 Radeon 9550) w 1280x760 60Hz (do wyboru tylko 50 i 60Hz), czyli HD Ready). Procek zajęty w 90-100% bez innych programów w tle, obraz idealny, film wypałniał dokładnie cały ekran, żadnych problemów.

SD: tv naziemna w Krakowie, analogowa, niestety nie nadają już cyfrowo, przez antene pokojową. Dobrze, da się oglądać nawet ich filmy, myślałem że będzie gorzej, znacznie lepiej od 32" LCD Samsunga, widać jedynie niewielkie odbicia ale to wina umiejscowienia anteny. Jakością nadawania oczywiście różnią się kanały np TVN obraz super, TVP1 średni, reszta dobrze.

Podsumowując nie spodziewałem się tak dobrego sprzętu za te pieniądze (3150zł), jestem na prawdę zaskoczony na + tym co do tej pory zobaczyłem. Może ktoś zarzuci mi że jestem mało wymagający, dodam więc że od ponad 10 lat gram w FPS'y nie rozstając się z crt :lol:
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
achim69 napisał:
Prawie wszyscy na tym forum są zachwyceni czernią tej plazmy,na biel czy jasność nikt nie narzeka,człowiek jest już prawie zdecydowany na X10 lub S10 i tu nagle taki post i znowu mętlik w głowie:(


chcesz mieć czerń " jak smoła " , kupuj coś z serii V
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
digitalus , dzięki, miałeś racje to była wina overscanu :) Swoją drogą znalazłem jeszcze opcje oszczędzania energii ktorą miałem włączoną, teraz biały jest bardzo OK, ogólnie cały obraz się poprawił. Telewizor super (btw te lcd co mam to jasność zjechana na zero, nie lubie jak biel daje po oczach bo wychodzi nienaturalny kontrast na takich tv)

chcesz mieć czerń " jak smoła " , kupuj coś z serii V
Z porównania kikiego jasno wynika że tez daleko za kuro a co dopiero do philipsa na ledach. Panowie trzeba poczekać jeszcze kilka lat na takie luksusy w normalnych cenach :)
 

yacek _b

New member
Kapral_Hicks napisał:
digitalus , dzięki, miałeś racje to była wina overscanu :) Swoją drogą znalazłem jeszcze opcje oszczędzania energii ktorą miałem włączoną, teraz biały jest bardzo OK, ogólnie cały obraz się poprawił. Telewizor super (btw te lcd co mam to jasność zjechana na zero, nie lubie jak biel daje po oczach bo wychodzi nienaturalny kontrast na takich tv)

Z porównania kikiego jasno wynika że tez daleko za kuro a co dopiero do philipsa na ledach. Panowie trzeba poczekać jeszcze kilka lat na takie luksusy w normalnych cenach :)

no niby tak :) , ale panasonic i tak z nich najtańszy ( duuużo tańszy );)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Fakt, pomyliłem się :), dzięki gorylla. Nie przyszło by mi to tak prędko do głowy by zajrzeć w opcje niedotyczące obrazu bez Twojej pomocy:D

Swoja drogą, co do tych tunerów to ja nie wybierałem N'ki ale skoro już jest to trzeba się z tym pogodzić, też widzę że jest niestety różnie z jakością u nich i to nawet na HD. National Geographic HD na razie nie narzekałem, wygląda super. Niestety inne kanały jak discoveryHD wyglądają często gorzej od DVD które puszczam z kompa o mkv720p nie wspominając. Zero szczegółów a znaczek HD, jak to jest ?.

Tym bardziej się ciesze że nie wybrałem TV 1080p, ile to czasu minie zanim ten sygnał w dobrej jakości będzie standardem:(. Podsumowując ten tv'ik to naprawdę genialny wybór w tej klasie cenowej na tą chwile, moje LCD przy tym to jak by kolorów nie miało, tak samo jeśli chodzi o ostrość a przecież tamten to 26 cali:D. Co prawda czerń mogła by być ciut lepsza ale po tym jak wyłączyłem te oszczędzanie energii jak by szczegóły wyszły w ciemnych miejscach, aż inaczej to wszystko wygląda i nawet na ten element nie narzekam teraz, zwłaszcza ze wystarcza zaświecić jakąś lampkę i nawet czarna apla robi się idealnie czarna wtedy :). Dawno nie oglądałem obrazu z tv na który bym nie narzekał, z przyjemnością się ogląda ale w ciemno bym go nie polecił. Wielu ludzi nie widzi różnicy w kolorach więc dla nich jakość to mocno świecące i sztuczne kolory LCD. Potem się dziwić czemu tyle lcd idzie :)

BTW co do tego bzyczenia w obudowie to chyba mam farta co do modelu. Absolutna cisza i to nawet będąc blisko panelu. Przy tym moim samsungu LCD słychać napięcie więc wiem o co chodzi (swoją drogą nigdy nie oglądałem tv bez głosu wiec to nie był problem)
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
Kapral , ja rozumiem że bardzo , bardzo się cieszysz , ale spokojnie tak super-hiper to niestety nie jest :) .
Mnie z kolei zaskoczyła twoja informacja że na wet na N-ce kanały maja różna jakość :eek: i bywają o słabszym obrazie ( albo coś źle zrozumiałem )
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
yacek _b- Widziałem jak gra pionek 5090, też nie znika w ciemności tak jak CRT które mam choć na pewno jest lepiej jak tu z panasem. Czerwień trochę głębsza ale tak to wcale nie wielkie różnice w porównaniu do tego co zobaczyłem po przesiadce z LCD, tam to kolorów wogóle jak by nie było :D

Co do e'nki to naprawdę, sam jestem zszokowany że to tak wygląda. Słyszałem ze u nas w PL przesył bitów w programach HD jest stosunkowo mały, a może po oglądnięciu MKV720p z kompa za dużo oczekuje bo tam nawet z głową w tv widać szczegóły i tą jakość.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Panowie dajcie spokój z tą czernią, rozkoszujcie się obrazem a nie ślęczeć na kolanach przed tv i wyszukiwać duszków czy szarości czerni czy bieli, przecież to tylko tv. A porównywanie PDP czy już w ostateczności LCD :fool: do CRT to już dla mnie profanacja i żenada bo jak komuś nie odpowiada czerń w PDP to niech zostanie przy bańce i da sobie spokój.
 

uzielone

New member
Ja mam możliwość porównania mojej plazmy 37X10Y z dobrej klasy 100 Hz Philipsem LCD 42" 7404 teściów. Philips ma obraz ostry jak żyleta i bardzo dobre skalowanie obrazu SD oraz dobrze współpracuje ze standardowym dvd podpiętym pod euro. Sygnał jest tak jak u mnie z dekodera UPC. Jednak jak dla mnie obraz pomimo zmiany ustawień jest bardzo "teatralny", stare filmy z TCM wyglądają jak "Klan" na TVP1 i tak samo jest z innymi programami. Sport ogląda się fajnie ale kanały filmowe są wg mnie sztuczne, dają po oczach i wkurza ta "teatralność". Mam też u dziecka w pokoju LCD Philipsa 22" podpiętego pod analogową kablówkę, obraz fatalny ale dziecko na szczęście nie jest koneserem obrazu tak jak my ;-). Kupiłem plazmę przede wszystkim dlatego żeby mieć naturalne i łagodne dla oczu kolory oraz sprzęt marki takiej jaką cenię. Panasonic oraz Technics a także JVC to moje ulubione marki a mając w swoim salonie np. Samsunga czy LG czułbym się źle. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy plazm Panasonica ;-).
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
broda1725- Wyraziłem swoją opinie, nie gorączkuj się;-). Nie pisałem że na crt obraz jest lepszy, element taki jak czerń bezapelacyjnie ale samo to nie gwarantuje dobrego obrazu. Jestem drukarzem (różnice w kolorach widzę jak na dłoni nie potrzebując do tego densytometra) ale mimo wszystko nie jestem tak bardzo wymagający, potrafię jednak stwierdzić co można by polepszyć i taki element jak czarna apla na pewno się do nich zalicza. Tak jak pisałem z tv jestem zadowolony, a że nie pisze o samych zaletach to sory.

BTW nie wszystkie lcd są do bani, ale cena tych dobrych odstrasza.
 
Ostatnia edycja:
Do góry