Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

endriu113

New member
No dobra Sebasan,możesz już wstać i się otrzepać-pytałem ponieważ kiedyś doszło do mnie że firma odbierze sprzęt np.do naprawy tylko w oryginalnym opakowaniu.Ja styropiany rzecz jasna wyrzuciłem ale karton jeszcze mam,z drugiej strony jednak trzymanie tego przez 5 lat?
 

mnbm

New member
Przy ewentualnym odesłaniu do naprawy, jeżeli jest notatka "zapakowany w oryginalnym kartonie" w razie uszkodzenia mogą ci skoczyć.
 

adisb

New member
broda1725 napisał:
Logo TVNu ci się nie wypali, nie martw się tym a nawet jeśli ci się coś wypali, to tego nie ujrzysz z nawet 1m, musiał byś jeździć nosem po matrycy wtedy coś znajdziesz.
Także kupuj, ogladaj i nie przejmuj się tymi wypaleniami czy powidokami.
i tak też się stało dzisiaj już w salonie stoi new TX-P42X10Y do tej pory udało mi się odblokować menu serwisowe w wiadomych celach co jeszcze panowie zdało by się wyregulować, ustawić na razie wszystko na fabrycznych.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ja tam karton na wszelki wypadek trzymam. Widziałem takie serwisy, które wymagały oryginalnego opakowania.

Jak firma chce się na siłę zmniejszyć ilość uwzględnionych reklamacji, to na siłę wymyśla różne bzdurne powody odmowy świadczeń gwarancyjnych, jak chociażby konieczność przedstawienia oryginalnego kartonu (co osobiście uznaję za mega bzdurę- ale niestety tak to czasami bywa).
 

broda1725

New member
Bez reklam
adisb napisał:
i tak też się stało dzisiaj już w salonie stoi new TX-P42X10Y do tej pory udało mi się odblokować menu serwisowe w wiadomych celach co jeszcze panowie zdało by się wyregulować, ustawić na razie wszystko na fabrycznych.
No co do ustawień obrazu to albo docieraj albo ustaw według swojego upodobania i ciesz się obrazem. Jak chcesz docierać to ustaw na kinowy i wszystkie paski poniżej połowy staw i tak przez jakieś 200h. Czy to coś pomaga hmm... tego chyba nikt nie wie, nawet nie wiem czy naprawę daje to coś.

Co do kartonu ja też na wszelki wypadek trzymam.
Chociaż aby nigdy się nie przydał :p
 

broda1725

New member
Bez reklam
A jak już bardzo komuś przeszkadza ten karton, chodzi mi o wielkość to zawsze można wyjąć spód i spłaszczyć cały karton ;).
Ja tam wrzuciłem na strych aby myszki miały cieplej :smile:.

A tak wspomnę co do obrazu u mnie i stwierdzam panowie że obraz znacznie zrobił się ładniejszy (ciągle ustawienia jak przy docieraniu) i zapewniam że nie jest to w moim przypadku kwestia przyzwyczajenia. Bo nawet ojciec stwierdził jak wpadł do mnie (on ma LCD) że obraz jest teraz o wiele ładniejszy. Także potwierdziło się że czym więcej tv ma na liczniku tym obraz staje się ładniejszy.
 

Makid23

New member
Mam pytanko czy wieszał juz ktoś TX-P42X10Y na ścianie, jaki jest rozstaw śrub mocujących wieszak ścienny w tym telewizorze. Bo ja niestety nie mogę jeszcze tego sprawdzić, telewizorek jeszcze do mnie nie dotarł. Już wysłany czekam na przesyłkę:). Planuje kupić pod niego stolik z wieszakiem i nie wiem czy będzie się go dało na nim zamontować.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
U mnie też pudełko w piwnicy sobie leży/wisi....a co tam jeszcze sie mieści, aczkolwiek nie wiem po co ;) ale jeść nie chce :p
 

Psyko

New member
P37X10 jest Full HD, dobry sprzet do filmow dvd, hd, grania i ogladania tv sd. Jestem laikiem, co z rozdmuchiwanym kiedys tematem wypalania elementow na matrycy?
 

apollo

New member
24p

Witam wszystkich,

x10y 50" mam już od około 2 tygodni. Wiele zagadek już rozgryzłem, często za pomocą forum ale nie znalazłem żeby ktoś wspominał o użyciu trybu 24p który to jest w specyfikacji tego telewizora. Mam tv podłączony do kompa kablem dvi-hdmi i jedyne opcje odświeżania to 50 i 60Hz co zresztą jest w instrukcji. Jeśli chodzi o kabel vga to też nie znalazłem w specyfikacji żeby dało się przez niego puścić 24hz lub ich wielokrotność, mam więc 2 pytania:

1. W jakich warunkach da się uzyskać tryb 24p, tylko i wyłącznie z odtwarzacza? Jest jakiś sposób żeby uzyskać coś takiego z kompa? Chodzi oczywiście o eliminację juddera. Jakie odświeżanie ma ten tryb 24p w x10y? Na forum znalazłem że w g10 działa przy 96Hz

2. Czy ktoś umie wytłumaczyć dlaczego przy kablu dvi-hdmi max. odświeżanie to tylko 60Hz a przy kablu vga jest aż 85Hz?
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Makid23 napisał:
Mam pytanko czy wieszał juz ktoś TX-P42X10Y na ścianie, jaki jest rozstaw śrub mocujących wieszak ścienny w tym telewizorze. Bo ja niestety nie mogę jeszcze tego sprawdzić, telewizorek jeszcze do mnie nie dotarł. Już wysłany czekam na przesyłkę:). Planuje kupić pod niego stolik z wieszakiem i nie wiem czy będzie się go dało na nim zamontować.
Na pewno się będzie dało pasuje prawie każdy wieszak który jest do 60" a rozstaw z tego co pamiętam to 400x300mm nie będę mierzył bo tv wisi ale tak poza tym to było o tym wiele razy na forum.
 

lukas999

New member
WItam niedawno kupilem Panasonica 42 X10y i chcialem ostrzec ludzi którzy w najbliższym czasie będą chcieli zrobić podobny zakup przed sklepem Partner rtv agd w Tychach na ul.Batorego 15. Zostal mi tam sprzedany powystawowy model, pomimo zapewnien sprzedawcy ze telewizor jest nowy i nieuzywany. Pierwsze podejrzenie dotyczylo ramki tv ktora nie byla oklejona folia ochronna - sprzedawca stwierdzil ze tak to ma wygladac i ze wcale nie musi byc foli, gdyz jedne modele maja a inne nie wiec pomyslalem okej. Po przyjechaniu do domu i rozpakowaniu tv okazalo sie ze pod swiatlem cala ramka jest w rysach jakby ja ktos szorowal.... Nastepona sprawa brak baterii do pilota mila Pani w sklepie stwierdzila ze w jednych tv sa 2 paczki baterii a w drugich nie ma wcale heh i z wielka laska dostalem baterie za ktore zaplacilem wraz z Tv. Po powrocie do domu wlaczylem tv i moim oczom od razu ukazal sie program TVP2 co mnie utwierdzilo w tym ze tv byl uzywany. Menu serwisowe pokazalo 98 godzin i 25 wlaczen..... a sprzedawca dalej byl gotowy wciskac kit ze tv jest na 100%. Na szczescie Tv zostal wymieniony na nowy nieuzywany bez wiekszych problemow, jednakze czas i nerwy zostaly stracone przez nieuczciwego sprzedawce. Dodam ze tv kosztowal 2099zl.
 

yacek _b

New member
lukas999 napisał:
WItam niedawno kupilem Panasonica 42 X10y i chcialem ostrzec ludzi którzy w najbliższym czasie będą chcieli zrobić podobny zakup przed sklepem Partner rtv agd w Tychach na ul.Batorego 15. Zostal mi tam sprzedany powystawowy model, pomimo zapewnien sprzedawcy ze telewizor jest nowy i nieuzywany. Pierwsze podejrzenie dotyczylo ramki tv ktora nie byla oklejona folia ochronna - sprzedawca stwierdzil ze tak to ma wygladac i ze wcale nie musi byc foli, gdyz jedne modele maja a inne nie wiec pomyslalem okej. Po przyjechaniu do domu i rozpakowaniu tv okazalo sie ze pod swiatlem cala ramka jest w rysach jakby ja ktos szorowal.... Nastepona sprawa brak baterii do pilota mila Pani w sklepie stwierdzila ze w jednych tv sa 2 paczki baterii a w drugich nie ma wcale heh i z wielka laska dostalem baterie za ktore zaplacilem wraz z Tv. Po powrocie do domu wlaczylem tv i moim oczom od razu ukazal sie program TVP2 co mnie utwierdzilo w tym ze tv byl uzywany. Menu serwisowe pokazalo 98 godzin i 25 wlaczen..... a sprzedawca dalej byl gotowy wciskac kit ze tv jest na 100%. Na szczescie Tv zostal wymieniony na nowy nieuzywany bez wiekszych problemow, jednakze czas i nerwy zostaly stracone przez nieuczciwego sprzedawce. Dodam ze tv kosztowal 2099zl.

No ale ważne że wymienili Ci na nowy , baterie do pilota , folia na ramce czy szmatka do czyszczenie ekranu są w zestawie .
Miłego oglądania w święta .:)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Panowie na dniach mam zamiar kupić plazme panasa. Używany będzie obraz z e'nki, filmy 720p ale przede wszystkim jestem pasjonatem dvd (mam do niego oprogramowanie skalujące które dramatycznie poprawia obraz nawet na tak małym odbiorniku jak samsung LE26r41b).
Mój faworyt to 42x10 ale widzę że jest jeszcze odmiana U, S, G. Z lektury forum wynika że G to najbardziej dopakowana wersja z tych wszystkich, nie mniej fullHD nie jest dla mnie wyznacznikiem jakości i w sumie na to nie patrze.

Zależy mi na reszcie obrazu. Przede wszystkim NP Czy U, S czy G mają lepsza czerń całkowitą od X. W ciemnym pokoju, moje dotychczasowe LCD świeci na szaro (nie trzeba nawet lampki zaświecać by rozświetlić pokój) i chciał bym jakiejś poprawy w tym względzie. Czytałem tutaj o szarej czerni w tym modelu, jestem więc na nią przygotowany ale mimo wszystko chciał bym jakąś poprawę w stosunku do mojego lcd. Który więc z tych modeli ma ten parametr najlepszy? Jeśli G to zastanowię się nad tym modelem ale wtedy zostanie mi jedno pytanko, czy na panelu fullHD obraz SD straci zauważalnie na jakości przy skalowaniu w stosunku do X ? (oczywiście wszystkie warianty to 42 cale)
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
Kapral_Hicks , może jednoznacznie nie odpowiem , ale kiedyś miałem mozliwość porównania modelu X do wersji S , skupiając sie tylko na obrazie , różnica jest na " mój daltonizm " ;) bardzo duża , czerń na S-ce jest jak " smoła " a na X-sie szara ( w porównaniu do S-ki ) kolory na S-ce są soczyste i mieszanie w menu X-sa nic nie pomagało. :x
Cały niedosyt ratuje różnica w cenie wynosząca 4 tys. zł przy 42" . ( cena z MM z przed 2-3 miesiecy )
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Wielkie dzięki, dokładnie o taką opinie mi chodziło :). Przeszukałem teraz wątek o tej S'ce i czytam że ludzie sobie ją chwalą ale również polecają ver U bo tylko nieznacznie zubożała w akcesoria a sam panel ten sam. Jutro prawdopodobnie pojadę zobaczyć na własne oczy tą U, jak mnie urzeknie tak jak ostatnio X to biorę :)
 

renegade

New member
Kilka stron temu już pytałem, ale nikt nie odp. a ja też nic nie wymyśliłem... Dlatego ponawiam prośbę o pomoc. Mam taki problem odnośnie obrazu na TX-42X10y. Po podłączeniu do komputera kablem DVI-HDMI obraz nie wypełnia całego TV, tzn. występuje czarna obwódka dookoła obrazu szerokosci ok 1cm u góry i na dole i 1,5cm po bokach. Mam ustawione klonowanie obrazu (wyłączenie klonowania nic nie zmieniło) zmiana rozdzielczości tez nic nie dała (ustawiona jest w tej chwili na 1280x1024). Karta graficzna to Radeon 4850.

Pozdrawiam
 
Do góry