Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

janki5

New member
Witam
Mam od paru dni panasa i czytam tu o jakis powidokach , normalnie jestem ciekawy jak to wyglada , dzisiaj zapodam mu wieczorem TVN na dłuzszy czas (postaram sie minimum na 2 godz.) i co potem powinienem zobaczyc logo na wyłaczonym telewizorze ???? Dodam ze telewizor ma ok 60 godz . i mam od samego poczatku na normalnym obrazie nic nie zmieniane.Jutro zapodam wynik . Panas 42x10y.
 

bat73

New member
Witam
Mam od paru dni panasa i czytam tu o jakis powidokach , normalnie jestem ciekawy jak to wyglada , dzisiaj zapodam mu wieczorem TVN na dłuzszy czas (postaram sie minimum na 2 godz.) i co potem powinienem zobaczyc logo na wyłaczonym telewizorze ???? Dodam ze telewizor ma ok 60 godz . i mam od samego poczatku na normalnym obrazie nic nie zmieniane.Jutro zapodam wynik . Panas 42x10y. do poiwidoków polecam axn naprawde piekne powidoczki bija tvnowskie na pare długosci jak masz axn zapodaj sobie na 2 godzinki polecam
 

broda1725

New member
Bez reklam
Kowal ja ci powiem tak, ja do tego docierania podeszłem sceptycznie ale jak to laik zastosowałem się do tego ale nie do przesady (zoom2 czy 3) tylko tak jak mi się podobało czyli Zoom1 lub Szeroko ewentualnie Auto, ale prawie zawsze miałem ucięte paski od góry i dołu (znaczki TVP1 itp. obraz w 4:3) no chyba że nadawali w 16:9 jak TVN lub czasem Polsat to wtedy widziałem logo i znaczek. I co ....
Otóż Polsat fajnie zrobił bo ma oba znaczki przezroczyste czyli jest OK. Ale niestety TVN ma tylko przezroczyte logo TVN a kółeczka czy trójkaty nie i ten właśnie symbol mi się wypalił, żona jest fanką "Brzyduli" ale z drugiej strony ogladanie TVN na zoom3 to kastrowanie i żadna przyjemność.
I tak po ponad 200h znaczek pozostał nie jest co prawda bardzo widoczny ale jest. Teraz pytanie czy to zniknie czy dać sobie spokuj i ogladać dalej. Troszke jestem zirytowany tą sytuacją bo jestem kinomaniakiem a mam sporo filmów w formacie 2:35 wiec jak wiadomo są tam czarne pasy od dołu i góry, martwie się czy nie wypali sie bardziejwtedy obraz wśrodku a u góry i dołu bedzie ciemniej. Bo jakoś mi się nie widzi ogladanie filmów na zoomie.
 

yacek _b

New member
broda1725 to ile żonka oglądała odcinków tej brzyduli że logo sie wypaliło ? :eek: Ile trzeba godzin by się utrwaliło , no chyba że przez cały dzionek katowała odcinki .
 

kowal801

New member
Bez reklam
Broda dla twojego świętego spokoju ,zapodaj biały śnieg na jakiś czas, powinno to zniknąć , ja tam ogólnie nic nie zoom-uje ,bo jeśli ma się coś wypalić to i tak się to wypali(niestety to jest te nie równe wypalania sie luminoforu):D

kolego yacek b ,wcale nie potrzeba ,aż tak dużo czasu ,ja zaobserwowałem po godzinie ogladania programu, najgorzej jest na TVP ,bo po 5 min juz cos widac ,ale to trzeba się przyjrzeć z bliskiej odległości , bo inaczej tego w ogole nie zauważysz.:p
 
Ostatnia edycja:

twinskillers

New member
No to muszę zobaczyć czy nie widać jakiś dziwnych rzeczy.
Parę dni temu kuzyn spał u mnie i zapomniał wyłączyć TV (ale wyłączył sat)
Parę godzin się świeciło "nie znaleziono żadnego kanału....". Jak wyłączyłem TV to został powidok. Ale na szczęście znikł :)
 

lukistrzala

New member
czas pracy

Czy możecie powiedziec na jaki skrót zwrócic uwagę w menu serwisowym, chodzi o czas pracy plazmy. Nie mam tyle czasu czytać wszystkich stron. Liczę na szybką odpowiedz. Gdzieś pisało że to time, a w 42x10y nie ma takiego opisu w menu
 

bogaty

New member
Bez reklam
1. Nacisnij przycisk “Vol -” na odbiorniku TV
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0”.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednoczesnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno sie pojawic menu serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursoe strzalka (na pilocie) sie do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

Aby wyjsc z menu serwisowego nacisnij na pilocie "exit" przez 3 sekundy lub wylacz TV uzywajac wylacznik glowny na TV
 

Mantatom

New member
TX-P42S10E - uwagi i modyfikacje

Mam swojego Panasonica już tydzień i zebrało się trochę spostrzeżeń:
1. Tryb eko. Działa zbyt przesadnie, tzn. jak ustawię obraz (kontrast i jasność) wg swoich upodobań przy zapalonym świetle w pokoju i zgaszą światło, to obraz robi się zbyt blady. Dałoby się to zmienić w trybie serwisowym? W sumie jak już ta funkcja jest, to powinna działać jak należy.
2. PNR - redukcja zakłoceń obrazu. Po co to właściwie jest ? Nie daje żadnego korzystnego wpływu, natomiast lekko rozmywa obraz. Przy wyłączonym PNR obraz jest wyraźnie ostrzejszy niż przy włączonym na max.
3. Intelligent Frame Creation - tworzenie dodatkowych klatek obrazu. Czyli jakby odpowiednik 100 Hz w telewizorach LCD. IMO nie ma żadnej różnicy przy włączonym i wyłączonym IFC.
4. Kolory. O ile przy oglądaniu zdjęć cyfrowych są raczej OK, to przy programach TV są zbyt czerwonawe. Nie tylko ja to zauważyłem. W trybie serwisowym zmniejszyłem więc doświadczalnie (dla trybów obrazu i koloru Normal) parametr R-DRV i teraz kolory (odcień ludzkiej skóry) są prawidłowe.
5. Aspect Ratio czyli proporcje obrazu. Tryb auto działa prawidłowo, jednak dla programów nadawanych jako 4:3 obraz jest zbyt spłaszczony w pionie. Tryby zoom powiększaja obraz i dla SD raczej sie nie przydają. Może w SM dałoby się coś poprawić ?
 

phoba

New member
P42XC10 i kilka pytań

Witam wszystkich. No i mam od niedzieli P42X10Y :) Mniejszy niż planowałem, ale za 42" przemówiło kilka argumentów natury budowlano-meblowo-metrażowej :) Gdy te argumenty się zmienią to zobaczycie w mojej sygnaturze, że chcę sprzedać 42X :)

Na razie jadę na analogu więc rewelacji nie ma, ale i tak jest lepiej niż się spodziewałem. To co mnie zaskoczyło (pozytywnie) to fakt, że na tylnym panelu TV posiada wyjście optyczne, bo w specyfikacji na stronie Panasonica nie ma o tym mowy.

Wczoraj pobieżnie przeleciałem instrukcję z CD i znalazłem dokładnie to samo stwierdzenie.

pionaj napisał:
maki
mam instrukcję i tam pisze jak byk

Gniazdo HDMI2 jest przeznaczone wyłącznie do obsługi cyfrowego sygnału audio.

Ponieważ nie jestem specjalistą od elektroniki zastanawiam się nad jedną kwestią - po pierwsze co właściwie oznacza powyższe? Domyślam się, że jak zapodam sygnał analogowy na HDMI2 to nie będę miał dźwięku. Czy oznacza to również, że są jakieś ograniczenia co do rodzaju sygnału video na tym porcie? I czy przez analogię oznacza to, że pozostałe 2 porty HDMI łykają wszystko - video/dźwięk analogowy i cyfrowy?

A teraz kombinacja ;) Chcę też kupić kino domowe, z wejściem optycznym. Czy wyjście optyczne na tylnym panelu TV oznacza, że jeżeli będę miał podłaczone różne źródła pod porty HDMI (konkretnie: n'ka, WD TV i komputer z HDMI) to z każdego z nich uzyskam dźwięk 5.1 wyprowadzony optykiem z TV i podłączonym do kina??

I na koniec z zupełnie innej beczki:) Kilka(naście) postów wyżej ktoś wspomniał, że nie może u siebie n'ki założyć ze względu na niekorzystne ustawienie bloku. Domyślam się, że chodzi o brak możliwości ustawienia talerza w kierunku południowym, bo chyba tam wisi satelita, tak? Ale czy można jakoś, przed zakupem n'ki, określić czy pozycja bloku/balkonu jest wystarczająca do uzyskania dobrego sygnału czy po prostu wystarczy - kierunek: południe?:)
 

yacek _b

New member
kolego yacek b ,wcale nie potrzeba ,aż tak dużo czasu ,ja zaobserwowałem po godzinie ogladania programu, najgorzej jest na TVP ,bo po 5 min juz cos widac ,ale to trzeba się przyjrzeć z bliskiej odległości , bo inaczej tego w ogole nie zauważysz.:p


Kowal nie musisz mi tego mówić , " mistrzem wypalania " jest logo axn , ale na drugi dzień ja tego już nie widze , nawet z bliska .
 

bogaty

New member
Bez reklam
W plazmach tak trzeba robić, oglądasz coś powiedzmy 3h, później zmieniasz na inny kanał żeby ten powidok z pierwszego znikł heh:p.Grając na X360 też tak robię, chyba że gra ma opcje wyłączania HUD'a albo zmianę przezroczystości jego, to wtedy mogę grać cały dzień w jedną grę i nic się nie wypali.
 

janki5

New member
Wczoraj chodził na tvn i nic , dzisiaj latał od 9 do 10:50 dłuzej nie mam czasu wychodze i nic (oczywiscie axn) i ja nic nie widze moze za krótko , jak przyjade to go pomorduje troche dłuzej , po prostu chce to zobaczyc , ktos kiedys wklejił z 50 calowej plazmy wypalone logo z AXN , takze wiem jak to wyglada .
 

risto80

New member
Hmmmm a tak z ciekawości - czemu koniecznie chcecie wiedzieć, jak to wygląda na SWOJEJ plazmie? Przykładów można sobie poszukać na necie bez liku, po co z premedytacją ryzykować powidoki na swoim sprzęcie?? Tego nie rozumiem...
 

janki5

New member
Z tego ze chyba nie doczekam sie na dekoder od cyfry , kupiłem dzisiaj Arive 200 tak na przetrwanie i obraz na kanałach SD w porównaniu do mojego pioniera1630 chyba troche lepszy , kanały HD rewelacyjne chociaz nie padłem na kolana zobacze jeszcze jak bedzie meczyk wygladał. Koncze z tymi powidokami jak ich nie ma narazie, to nie bede im pomagał.
Jak ustawic w dekoderze 720p czy 1080i.
 

broda1725

New member
Bez reklam
janki5 napisał:
Wczoraj chodził na tvn i nic , dzisiaj latał od 9 do 10:50 dłuzej nie mam czasu wychodze i nic (oczywiscie axn) i ja nic nie widze moze za krótko , jak przyjade to go pomorduje troche dłuzej , po prostu chce to zobaczyc , ktos kiedys wklejił z 50 calowej plazmy wypalone logo z AXN , takze wiem jak to wyglada .
W dzień to nigdy tego nie uświadczysz a poza tym powidok to nic strasznego norma przy plazmach i tak już zostanie ale wypalenie to jest coś całkiem innego bo jak przy powidoku przy zmianie na inny program znika to w przypadku wypalenia już nie jest tak pięknie, choć... powiem że wydaje mi się że te wypalenie pomalutku znika, na pewno jest mniejsze.
Szkoda że nie mam statywu bo mam lustro i ustawił bym ekspozycje ręcznie i zrobił bym ponownie fote z tymi samymi nastawieniami za parę dni.

Także powiem tak aby nie straszyć więcej, ci co się martwią czy martwili (jak ja) olejcie to i oglądajcie z przyjemnością swoje plazmy a nie szukajcie z nosem w ekranie wypaleń czy powidoków. Szkoda się przemartwiać.
 

lukistrzala

New member
bogaty napisał:
1. Nacisnij przycisk “Vol -” na odbiorniku TV
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0”.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednoczesnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno sie pojawic menu serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursoe strzalka (na pilocie) sie do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

Aby wyjsc z menu serwisowego nacisnij na pilocie "exit" przez 3 sekundy lub wylacz TV uzywajac wylacznik glowny na TV


Dziękuję bardzo, wreszcie się dowiedzialem. Kupilem plazme z zerowym licznikiem a tak sie martwilem, polecam sklep 2bis z Gorlic. Czas pobawić sie tvzorkiem:)
 

marmar3

New member
P42x10y

Witam.
Jestem tu nowy więc witam wszystkich serdecznie. Od paru tygodni śledzę to forum i dzięki temu co przeczytałem dokonałem wyboru P42x10y (rozsądna cena za rozsądną jakość - porównywałem też w sklepach z S10 i jednak sklepowe SD + DVD lepiej wychodziło na X10). Już miałem złożyć zamówienie w sklepie internetowym torr... (cena w ciągu dwóch tygodni spadła u nich do 2035 zł) gdy nagle nastąpił skok na 2225 + koszt przesyłki. Jak myślicie to zagrywka przed świętami czy zaczyna się coś dziać na rynku i ceny zaczynają ogólnie rosnąć? Chcę się załapać na promocję z gwarancją na 5 lat i nie wiem czy teraz płacić te 2225 czy poczekać do stycznia?
Pozdrawiam
 
Do góry