Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

MichalJad

New member
Być może. Jednak w tej chwili ten telewizor w gazetce z tą promocją kosztuje 2347 zł, a pół ceny to jest 1173,50 zł. W związku z tym suma daje 3520,50 zł. Telewizor jest na miejscu, nie ma kosztów przesyłki. Czysta matematyka, więc nie wiem na co mam uważać. Oczywiście zawsze mogą się wykpić, że była pomyłka w druku, tak jak w sklepach internetowych ściemniali, że już mają a po zamówieniu były najwcześniej po trzech tygodniach.
 

robiw

New member
MichalJad napisał:
Być może. Jednak w tej chwili ten telewizor w gazetce z tą promocją kosztuje 2347 zł, a pół ceny to jest 1173,50 zł. W związku z tym suma daje 3520,50 zł. Telewizor jest na miejscu, nie ma kosztów przesyłki. Czysta matematyka, więc nie wiem na co mam uważać. Oczywiście zawsze mogą się wykpić, że była pomyłka w druku, tak jak w sklepach internetowych ściemniali, że już mają a po zamówieniu były najwcześniej po trzech tygodniach.

3099 to cena za 50". Panowie, Wy wierzycie w promocje w tych sklepach nie dla idiotów itp...robiw
 

bat73

New member
kupiłem telewizorek z hurtowni z giżycka za2019 zł telewizorek mam juz 2 tyg 5 lat gwarancji dostawa expresowa bezproblemowa goraco polecam a co do samego telewizorka to jestem troche zawiedziony niema to jak crt
 

jaksel

New member
MichalJad napisał:
robiw to nie jest kwestia wiary, byłem w sklepie i to jest fakt. 2 telewizory P42x10y za 3500. Czyli 1750 zł sztuka.
Pozdr.

Jestem ciekawy czy ktoś faktycznie dostał ten drugi telewizor za pół ceny?
Co do Mediakanciarzy , sam przeanalizowałem ceny w Media Expert , MM i Saturnie , każdy market rządzi się swoimi prawami i trzba zaczynać czytać promocję zaczynając od gwiazdek i zapisków małymi literami, ja trafiłem na dwa 2 szt.promocyjnych P50 w Saturnie w tym 1 szt. kierownik stoiska od razu sprzedał dzień przed planowaną promocją .
 

sebasan

New member
Ja też sceptycznie odnoszę się do tych promocji bez vatu i właściwie wszystko do tej pory,począwszy od lodówki po karty pamięci kupowałem na necie,ale akurat ta promocja jest ok cenowo,nie kupi się taniej tego TV niz 1750 zeta...ale co kto lubi...zresztą istotnie,może się okazac ze nie mają tego sprzetu na stanie i nie zdążą sprowadzić
 

Adax01

Member
MichalJad napisał:
Być może. Jednak w tej chwili ten telewizor w gazetce z tą promocją kosztuje 2347 zł, a pół ceny to jest 1173,50 zł. W związku z tym suma daje 3520,50 zł. Telewizor jest na miejscu, nie ma kosztów przesyłki. Czysta matematyka, więc nie wiem na co mam uważać. Oczywiście zawsze mogą się wykpić, że była pomyłka w druku, tak jak w sklepach internetowych ściemniali, że już mają a po zamówieniu były najwcześniej po trzech tygodniach.
Może jestem niedowiarek, ale czytajcie dokładnie warunki promocji, a najbardziej te pisane małym druczkiem... Np. któryś z kolegów powiedział, że jest w Satu**** promocja na P50X10Y, zadzwoniłem i powiedzieli, że to pomyłka, że ta promocja dot. 50C. Później w gazetce wyczytałem, że mają prawo (szkoda, że nie obowiązek!) do błędów.

Koszt transportu zero? Nie do końca, bo kupując nawet we własnym mieście muszę go zmieścić pionowo w samochodzie, więc nie wszystkie TV, szczególnie te większe, można dowieźć do domu ze sklepu samodzielnie. Parę osób przekonało mnie do zakupu w necie i kuriera, ale podstawa to b. dokładne oględziny i rozruch w domu. Na szczęście nie jest zimno, więc można to zrobić od razu. Np. mój sąsiad podłączył TV oparte bezpiecznie o szafę i sprawdził działanie. Opowiadał, że kurier nie chciał wnieść bo >30kg i nie miał czasu. Obiecał mu na piwo, więc kurier znalazł czas na pomoc we wniesieniu i poczekał na rozruch :)

Trochę uraziłeś mnie opinią o sklepach internetowych, bo dużo już tam kupiłem i TV też tam zamierzam kupić. Należy jednak wybrać solidny sklep, a który, to już b. proste ;) Ja zamierzam kupić 50" przez internet pomimo tego, że ktoś z mojej dalszej rodzinki został w ubiegłym roku oszukany przy zakupie 42" przez fikcyjny sklep z Wrocławia -pewnie znacie temat. Przed świętami mogą się takie pojawić, więc ostrożnie. Na koniec: dostawa przez kuriera dużego TV do chatki to tylko czysta przyjemność -żeby jeszcze było ich 2, tak jak tu ktoś wcześniej pisał...
 

Adax01

Member
bat73 napisał:
kupiłem telewizorek z hurtowni z giżycka za2019 zł telewizorek mam juz 2 tyg 5 lat gwarancji dostawa expresowa bezproblemowa goraco polecam a co do samego telewizorka to jestem troche zawiedziony niema to jak crt
Możesz podzielić się szczegółami lub przypomnieć wątek o Twoim niezadowoleniu?
 

Adax01

Member
MichalJad napisał:
robiw to nie jest kwestia wiary, byłem w sklepie i to jest fakt. 2 telewizory P42x10y za 3500. Czyli 1750 zł sztuka.
Pozdr.
hihihii... nie zdziwiłbym się gdyby 3500 kosztował jeden :) Na ceneo cena jest: 2072-3300. Z góry przepraszam, ale niedowiarek ze mnie!
 

Adax01

Member
coro77 napisał:
Ja użytkuję TX-P42X10Y z kablówką cyfrową UPC. Mam na bieżąco porównanie z sygnałów: analogowy ze zwykłej anteny, analogowy z upc i cyfrowy z dekodera upc (przez euroscart). Cyfrowy wypada zdecydowanie lepiej, jest ostrzejszy, jakby odszumiony, no i kolory są pełniejsze (więcej nasycenia)....
Rozumiem, że nie narzekasz na jakość cyfry UPC. A dlaczego nie ciągniesz z dekodera kablem HDMI? Chyba byłoby lepiej... Już myślałem o "N", ale brak sportu z Polsatu jest dla mnie nie do przeżycia. B. proszę o opinię innych o doświadczeniu z UPC cyfrowym.
 

sebasan

New member
Żeby zamknąć ten temat-w gazetce podają cenę przed promocją 2347.Dziś w sklepie były po 2699 i w piątek mają być po 2347/poł.Jeżeli nie jest to błąd i w takiej cenie będzie-to ok.Kwestią jest tylko to,czy będą mieli 2 PEŁNOWARTOŚCIOWE telewizory,a nie np jeden nowiutki a drugi z ekspozycji..tego sprzedawca nie był już pewny na 100 %,zreszta oni niczego nigdy nie są pewni
Na szczęście jest to wspaniałe forum
 

pionaj

New member
sebasan napisał:
Żeby zamknąć ten temat-w gazetce podają cenę przed promocją 2347.Dziś w sklepie były po 2699 i w piątek mają być po 2347/poł.Jeżeli nie jest to błąd i w takiej cenie będzie-to ok.Kwestią jest tylko to,czy będą mieli 2 PEŁNOWARTOŚCIOWE telewizory,a nie np jeden nowiutki a drugi z ekspozycji..tego sprzedawca nie był już pewny na 100 %,zreszta oni niczego nigdy nie są pewni
Na szczęście jest to wspaniałe forum

może akurat się uda :)
życzę udanych zakupów :eek:k:
 

sebasan

New member
Chciałbym przywołać pytanie kolegi
UPC mówi, że koniecznie muszę mieć ich dekoder -katastrofa z pilotami, kablami i strowaniem! Czy Ktoś z Was próbował podłączyć sygnał cyfrowy UPC bezpośrednio do plazmy Panasonika? Ponoć one mają wbudowany dekoder TV kablowej.
Bardzo proszę o rzetelną opinię o jakości sygnału z cyfrowego dekodera UPC.
Chodzi mi o ten dekoder-o ile rozumiem,to dekodery nie mają nic wspólnego z kablówką,umozliwiają jedynie odbiór tv cyfrowej naziemnej,czy tak?
 

maciey7

New member
m

Witam wszystkich jestem tu nowy ale przeglądam to forum od jakiegos czasu i muszę przyznać że wiele ciekawych rzeczy się tu dowiedziałem,ale do rzeczy.Mam zamiar zakupić telewizorek o którym tu mowa,dlaczego ten długo się zastanawiałem wertowalem internet łaziłem po sklepach i padlo na panasa głównie z dwóch powodów1.mam pewne zaufanie do tej marki(kino domowe i nagrywarka dvd) a 2. to naprawdę atrakcyjna cena. jeżeli chodzi o jakość to zdaje się na wasze opinie i testy
Porównywanie telewizorów w sklepach to kompletna porażka,różne sygnały różne ustawienia sprzedawcy tak kombinują żeby sprzedać to co oni chcą ci wcisnąć na dzień dzisiejszy.
bajery generalnie mnie nie interesuja full HD to bardziej marketing niż realna jakość z odległości 3 m nie widać różnicy.Sygnał w naszym kraju jak i w całej europie to w 90% SD.HD na razie traktowane jest bardziej jako nowinka na bliżej nie określoną przyszłość. Wystarczy spojrzeć na ofertę programową kanałów HD same w kółko powtarzające się programy. Mam cyfrę+ dekoder HD już w drodze. mam nadzieje że pochlebne opinie o tym tv się potwierdzą, a chcę nadmienić że przesiadam się z 21" kineskopu na 42".Mój kineskop naprawde gra super w życiu mechanika nie widział firma sanjo juz takich nie ma....sygnał ze zwyklej siatki i obraz lusterko
Podobno plazmy powinno się porównywać właśnie do CRT bo to plazma jest prawowitym następcom CRT. Jak kupię to podzielę się wrażeniami pozdro dla wszystkich.:eek:k:
 
Do góry