Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

gulipin

New member
zakuj napisał:
... i druga sprawa to naprawdę nie słyszałem jeszcze, żeby ktokolwiek narzekał, że kupił za duży telewizor natomiast nie raz słyszałem (wiem to też z własnego doświadczenia) jak ktoś marudził że kupił za mały ...
Ja swojego 46s10 oglądam z 3m i uważam, że przy słabym materiale SD, tv jest za duży. Natomiast jak oglądam HD to jest ok, a jak by był większy to nic by się nie stało. Ogólnie rozmiar 46 cali w moim przypadku to dobry kompromis.
 

phoba

New member
zakuj napisał:
witam wszystkich tak sobie czytam te posty o tych odległościach od telewizora, ja siedze tyle, ja tyle a ja siedze tam.........
tak więc podsumowując ten wątek zawsze lepiej wziąć większy niż mniejszy TV i pewne to
jak amen w pacierzu :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Ale oprócz samej odległości znaczenie ma jeszcze rodzaj sygnału i jego jakość, a także indywidualny odbiór lepszego lub gorszego obrazu. To co jednym nie przeszkadza, dla innych nie nadaje sie do ogladania. No i dochodzi kwestia "komponowania sie" TV w danym pomieszczeniu. Jak ktos ma duzy salon (i kase :) - to kolejny czynnik) to pewnie i 65" będzie OK, ale do kawalerki ładować 50kę?? Myślę, że mogłoby już być za dużo. Więc to nie jest taka prosta sprawa "jak nie musisz kręcić głową, żeby objąć ekran to bierz największy jaki się da" :) I stąd dyskusja :)
 

Dig Dug

New member
wasal82 - jak chcesz mieć równie dobrze jak masz, to powinieneś wybrać serie X10 jako posiadajacą mniejszą rozdzielczość od S10, a nadającą się do SD. Jeżeli jakość HD na X80 odpowiada Ci w zupełności i dodatkowo ogladasz Tv z odległości 3-5,5 m to czy czy to będzie HD czy HD Ready to nie wyczaisz róznicy z takiej odległości. Stąd wersja X10 wystarczy Ci w zupełności na 5 lat lub dłużej, a czy się poprawi, to napewno coś dojdzie kanałów HD, ale widząc jak idzie wprowadzanie DVB-T i chęć wycofania się TVP z analoga to mam mieszane uczucia, czy wyrobią się z HD. Od około 2 lat jest mowa na forum o przeżroczystych logach kanałów telewizyjnych i co? mimo pisania monitów do nadawców przez uzytkowników nadal dominuja nieprzeźroczyste.
Ja bym na twoim miejscu skupił się na 50 calowym X10 niż na 42 calowym S10. Zwlaszcza, ze 50cali X10 ma rozdz. 1366*768.

Zobacz na zakładke 153 tak kolega robiw wkleił zdjęcia 50 calowej plazmy, ale chyba wkleił obraz HD. Zagadaj do niego zeby wkleił na forum zdjęcie z 3m kanału SD np. TVP, a zobaczysz jak to bedzie wygladac u Ciebie.
 

anjin

New member
wasal82 - tez mialem ten sam problem tylko w 50"
wybrałem TX-P50U10E i naprawde jestem bardzo zadowolony (niby fulhd na dzisiaj az tak mi nie jest potrzebne - ale nie wiadomo co bedzie jutro )
pare groszy dołożylem - ale uwazam ze bardziej bym żałował gdyby okazało sie ze potrzeba fulhd a ja mie mam - znowu bym zaczął kombinowac i w efekcie dołożyłbym chyba więcej.
 

jafo73

New member
Posiadam C+ kanały SD,dekoder Peace przez euro.Czy uzyskam lepszy obraz po kablu euro gold ? Czy może zainwestować w jakiś dekoder z componentem?
 

yacek _b

New member
jafo73 napisał:
Posiadam C+ kanały SD,dekoder Peace przez euro.Czy uzyskam lepszy obraz po kablu euro gold ? Czy może zainwestować w jakiś dekoder z componentem?

na pewno lepsza jakość kabla euro ma wpływ na jakość obrazu , ... ale bez przesady , robiłem w domu testy kabli euro tech-linka , kabel za 40 zł ( szara seria ST ) i kabel serii CS ( taśma 100 zł ) . W obrazie praktycznie różnice niezauważalne ( przy długości 1.5 m ) . Oczywiście w jakości wykonania jest juz spora różnica .
 

Adax01

Member
Panas i UPC cyfra

Witam! Lada dzień prawdopodobnie zakupię TXP50X10Y, a mam UPC, stąd pytańka dla posiadaczy UPC. Promocja kończy mi się w lutym 2010. Obecnie mam TV analog + Internet 2 Mb (ok. 115zł/mc). Czytałem w necie, że cyfra z UPC musi być z ich dekoderem i ponadto, należałoby wziąć opcję droższą HD z nagrywarką, żeby mieć te kilka programów w HD.

1. Dekoder HD kosztuje ok 25 zł/mc więcej. Czy jest sens brać ten dekoder skoro tych programów jest kilka? Jak Wy to robicie?
2. Czy jakość kilku programów HD z dekodera zwykłego będzie lepsza niż standardowe SD?
3. Wciskają z nagrywarką, a ja mam własną, więc czy ta ich nagrywarka jest rzeczywiście dobra?
4. Czy wg Was warto poczekać na analogu do lutego i przez te 3 mies. mieć TV analog z UPC + TV cyfrę naziemną? W lutym można by wskoczyć w jakąś nową promocję, albo po rozpoznaniu rynku przenieść się na satelitę. Czy Ktoś z Was przeskoczył z UPC na talerz, ew. jaki? Pozdr!
 

robiw

New member
Adax01 napisał:
Witam! Lada dzień prawdopodobnie zakupię TXP50X10Y, a mam UPC, stąd pytańka dla posiadaczy UPC. Promocja kończy mi się w lutym 2010. Obecnie mam TV analog + Internet 2 Mb (ok. 115zł/mc). Czytałem w necie, że cyfra z UPC musi być z ich dekoderem i ponadto, należałoby wziąć opcję droższą HD z nagrywarką, żeby mieć te kilka programów w HD.

1. Dekoder HD kosztuje ok 25 zł/mc więcej. Czy jest sens brać ten dekoder skoro tych programów jest kilka? Jak Wy to robicie?
2. Czy jakość kilku programów HD z dekodera zwykłego będzie lepsza niż standardowe SD?
3. Wciskają z nagrywarką, a ja mam własną, więc czy ta ich nagrywarka jest rzeczywiście dobra?
4. Czy wg Was warto poczekać na analogu do lutego i przez te 3 mies. mieć TV analog z UPC + TV cyfrę naziemną? W lutym można by wskoczyć w jakąś nową promocję, albo po rozpoznaniu rynku przenieść się na satelitę. Czy Ktoś z Was przeskoczył z UPC na talerz, ew. jaki? Pozdr!

Hej,
Mam w domu i UPC z cyfrowym dekoderem i n-kę z jej HD-recorderem. W tym porównaniu UPC jest jak stary, zużyty maluch przy nowym Leksusie! Zaj... kompresja, marny obraz, marna funkcjonalność i do tego drogo. Dekoder z nagrywarką 100zł! N-ka ze swoimi 48zł za cały pakiet z VOD bije UPC na głowę. Do tego ma 10 kanałów HD i jakość dużo lepszą (mowa o SD)...robiw
 

ryba229

New member
robiw napisał:
Hej,
Mam w domu i UPC z cyfrowym dekoderem i n-kę z jej HD-recorderem. W tym porównaniu UPC jest jak stary, zużyty maluch przy nowym Leksusie! Zaj... kompresja, marny obraz, marna funkcjonalność i do tego drogo. Dekoder z nagrywarką 100zł! N-ka ze swoimi 48zł za cały pakiet z VOD bije UPC na głowę. Do tego ma 10 kanałów HD i jakość dużo lepszą (mowa o SD)...robiw

No musze potwierdzic ze N jest najlepsza oferta jesli chodzi i kanaly HD. Jesli pilkarskie ligi nie sa dla kogos najwazniejsze to tylko N bo wychodzi duzo taniej niz inne platformy. O prawdziwosci mojej opinii niech swiadczy fakt iz jestem abonentem Cyfry+ :)
 

Adax01

Member
robiw napisał:
....Dekoder z nagrywarką 100zł! N-ka ze swoimi 48zł za cały pakiet z VOD bije UPC na głowę. Do tego ma 10 kanałów HD i jakość dużo lepszą (mowa o SD)...robiw
Dzięki robiw za szybki odzew. Cieszę się, że moje myślenie w stronę satelity jest zgodne z Twoimi doświadczeniami. Mam nadzieję, że jeszcze kilku z Was podzieli się swoimi spostrzeżeniami. Czy "N" będzie mieć pakiet Polsat, bo o sport mi chodzi.

Dzięki również ryba
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
robiw napisał:
Hej,
Mam w domu i UPC z cyfrowym dekoderem i n-kę z jej HD-recorderem. W tym porównaniu UPC jest jak stary, zużyty maluch przy nowym Leksusie! Zaj... kompresja, marny obraz, marna funkcjonalność i do tego drogo. Dekoder z nagrywarką 100zł! N-ka ze swoimi 48zł za cały pakiet z VOD bije UPC na głowę. Do tego ma 10 kanałów HD i jakość dużo lepszą (mowa o SD)...robiw

porównywałeś jakość obrazu zwykłych kanałów SD UPC i N-ki ? Czy dekorer upc jest puszczony przez HDMI czy przez euro ?
Kurcze zaczynam zazdrościć ludzom co mają n-kę , może mniej kanałów , ale lepsza jakość .
 

yacek _b

New member
cukiernik 100% racja , mimo że mam tylko 5 kanałów ( śląskiego badziewia nie liczę , nie obrażając ludzi tam mieszkających ) widzę jak powinny wyglądać programy , ale jest wiele innych ciekawych kanałów nadawanych w SD i jak pisze kolega wyżej , kanały SD na N-ce mają lepsza jakość .
 

broda1725

New member
Bez reklam
No ja bym nie powiedział że kanały SD mają lepszą jakość, nie wszystkie, niektóre są cięte z bitrate na korzyść innych. Np. Tele5 fakt że to żaden program ale np. u mnie na kablówce o niebo lepiej wygląda, jest pare jeszcze kanałów które na innych platformach wyglądają lepiej no ale cóż coś za coś. Ja wole jednak lepszą jakość kanałów HD niż lepsza SD. Oby jak najszybciej wprowadzono dużą ilość kanałów HD. Dobry program jest nasz TVN HD teraz polepszyli znacznie obraz i wiecej filmów dają w 16/9 aż się chce od nowa oglądać Premierowe "Starocie" ;)
 

yacek _b

New member
broda1725 to prawda , TVN jakby więcej dawał filmów w HD , chociaż ja nie ma porównania do HD N-ki i nie wiem czy to nie jakieś " pseudo HD " na TVN-nie .
A wczoraj leciała "Infiltracja " czy była w HD czy jakieś pseudo , bo dla mnie obraz był elegancki .
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
Broda nie widziałeś jakość obrazu TVN na DVB-T
Co do TVN-HD, to może kojarzyć się tylko z logiem nic więcej,narazie to material w rozdzielczości SD jest upscalowany do rozdzielczości 1080i.
 

yacek _b

New member
kowal801 napisał:
Co do TVN-HD, to może kojarzyć się tylko z logiem nic więcej,narazie to material w rozdzielczości SD jest upscalowany do rozdzielczości 1080i.

jeżeli to co leci na TVN HD nie jest HD tylko jakieś " podpicowane" SD to jak byś nazwał materiał nadawany na TVP1 ,TVP2 ,, Polsacie , TV4 i innych ?
 

Adax01

Member
Panasonic 5 lat gw

Byłem dziś w Saturnie i udało mi się wymusić na sprzedawcy porównanie dwóch 50" HD-Ready 50X10Y i Full HD 50G10E na sygnale TV HD i BRayu:
1. różnica widoczna z odl. < 1-1.5m. Na Ready widać siateczkę piksli właśnie z takiej odległości.
2. z odl. > 2 m nie widziałem różnicy na sygnale HD z TV
3. na BlueRayu Full HD jakby ładniejszy obraz, ale TV nie miały takich samych ustawień kolorów.
4. sprzedawca powiedział, że analog i SD lepiej wygląda na HD-Ready
5. Promocyjna gwarancja 5 lat!
6. w ogóle nie rozumiem ludzi kupujących LCD 32"... za wcale nie małą kasę
7. TV są 1-1.5 tys droższe niż w necie!
8. już zamówiłem 50X10Y :)
 
Do góry