Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Adax01

Member
kowal801 napisał:
Dla mnie to żadne porównanie,ewidetnie widać ze ten test nie jest obiektywny;)
Dzięki kowal801, tak samo pomyślałem. A Ty brałbyś 46S czy 50X? Zakładamy, że prawie ta sama kasa i masz odpowiednio duży pokój?
 

coro77

New member
Witam.
Jestem świeżo upieczonym posiadaczem p42x10y. Wątek częściowo przeczytałem, ale niestety nie "od deski do deski". Nurtuje mnie jedna rzecz, nie wiem czy coś było o tym wcześniej, mianowicie u mnie obraz na tv ma dominatę koloru pomarańczowego (różne źródła). Czy ktokolwiek z Was zauważył coś takiego w swoim tv? Czy można to jakoś wyregulować? W instrukcji (s.14 i 15) jest pozycja "odcień" w menu obrazu, u mnie w tv tej pozycji zwyczajnie nie ma (po pozycji "ostrość" następna jest "balans bieli"). Czy Wy macie w menu obrazu pozycję "odcień"?
 

pokonek

New member
bagieta napisał:
już na 90% jestem za zakupem plazmy Panasa 42X...za około 2200...
ale dużo czytałem tez o ....

na promocji za 2500...

i co brać....do dvd..filmów z kompa i N,Cyfra...?

Witaj.
Polecam porównanie w dodatku AV Płaskie Ekrany 11/2009. Test dotyczy modeli LCD Philips 42PFL5604H, Sony KDL-40S560, Samsung LE40B554
kontra plazma Panasonic TX-P42X10Y. Krótko mówiąc w jakości obrazu w tym przedziale cenowym Panasonic deklasuje rywali.
Jest też test Toshiby Regza 42ZV635DG. Bardzo ciekawa informacja o jakości obrazu ustawionego na 50hz w TX-P42X10Y, a co ciekawe nie do ustawienia w innych modelach Panasonica.
Polecam i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
Dzięki kowal801, tak samo pomyślałem. A Ty brałbyś 46S czy 50X? Zakładamy, że prawie ta sama kasa i masz odpowiednio duży pokój?
Jeśli miał bym taką możliwość , to kupiłbym zdecydowanie 50";)
 
Ostatnia edycja:

Gee

New member
Wielkie dzięki za link (x10 vs. s10), gorryla.
Teraz pozostaje mi ostateczny dylemat 46" Panasa S czy jednak Samsung 50" B550/551 - ceny identyczne.
 

marcin711

New member
coro77 napisał:
Witam.
Jestem świeżo upieczonym posiadaczem p42x10y. Wątek częściowo przeczytałem, ale niestety nie "od deski do deski". Nurtuje mnie jedna rzecz, nie wiem czy coś było o tym wcześniej, mianowicie u mnie obraz na tv ma dominatę koloru pomarańczowego (różne źródła). Czy ktokolwiek z Was zauważył coś takiego w swoim tv? Czy można to jakoś wyregulować? W instrukcji (s.14 i 15) jest pozycja "odcień" w menu obrazu, u mnie w tv tej pozycji zwyczajnie nie ma (po pozycji "ostrość" następna jest "balans bieli"). Czy Wy macie w menu obrazu pozycję "odcień"?
Nie ma takiej regulacji , wytrzymaj tydzień i się przyzwyczaisz, a co miałeś niedawno CRT?
1. te wszystkie plazmy i lcd'eki nie dorównują jakością kolorów staremu kineskopowi, jest tylko kwestia który ma najmniej wad ( ale jakieś zawsze ma)
2. masz sygnał SD , na HD podobno jest lepiej , u mnie kolory wylewają się poza kontur ( przy małych plamkach np. piłkarzy z daleka). jak podłączę HD to coś napiszę.
3. takie fora mają to do siebie że koledzy się nakręcają i wychwalają pod niebiosa omawiany model, zawsze trzeba to wziąć pod uwagę.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Nie ma takiej regulacji
Jak nie ma takiej regulacji jak jest, balans odcienia można sobie zwyczajnie regulować, przykładowo w moim przypadku nastawiony jest wskaźnik na pozycji środkowej, czyli na 0 :D
 
Ostatnia edycja:

coro77

New member
marcin711 dzięki za info, ale ja wiem i zdaję sobie sprawę że sygnał sd nie będzie taki jak w tv crt.
Od tygodnia mam w domu pożyczony od kumpla 37PV80P i testowałem sobie na różne sposoby z różnymi sygnałami (antena, kablówka analogowa upc, kablówka cyfrowa upc, dvd, komp, laptop) i spodobał mi się do tego stopnia że kupiłem P42X10Y. I niestety taki szkopuł że na moim kolory idą nieco w stronę pomarańczowego (zieleń jest lekko zgniła, twarze ludzi zbyt pomarańczowe).
Co ciekawe w tv kumpla też nie ma regulacji odcienia. Trochę mnie to irytuje bo w instrukcji zarówno papierowej jak i tej na płytce jest regulacja "odcień" a w menu tego nie ma.
kowal801 z tego co mówisz Ty masz tą regulację, hmm
A może coś mam włączone, że tej regulacji nie ma w menu? Ale próbowałem już chyba wszystkie opcje przestawiać... pomóżcie bo kupiłem go we wtorek i jakby co to jeszcze chyba mógłbym wymienić.
Mam oba tv w tej chwili w domu i mam bezpośrednie porównanie - najlepiej w tej chwili na tvp2 idzie film czarno biały - u kumpla obraz ok a u mnie cały zbyt ciepły, no to daję balans bieli na zimny ale wszystko leci w stronę fioletowego...
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
coro77 napisał:
I niestety taki szkopuł że na moim kolory idą nieco w stronę pomarańczowego (zieleń jest lekko zgniła, twarze ludzi zbyt pomarańczowe).
Co ciekawe w tv kumpla też nie ma regulacji odcienia. Trochę mnie to irytuje bo w instrukcji zarówno papierowej jak i tej na płytce jest regulacja "odcień" a w menu tego nie ma.


Ta regulacja jest dostępna tylko dla sygnału NTSC 60Hz.
Jak nie boisz się, że zepsujesz TV wejdź do menu serwisowego.

http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=424602&postcount=1066
 

coro77

New member
slimak dzięki, faktycznie - podałem z dvd sygnał ntsc i opcja "odcień" się pojawiła, ale regulacja tylko dla dvd. Jak zbiorę się na odwagę to pogrzebię w menu serwisowym.
Czy fakt wejścia do menu serwisowego telewizor gdzieś zapisuje?
 

damiantomek2

New member
Jak to jest?

coro77 napisał:
slimak dzięki, faktycznie - podałem z dvd sygnał ntsc i opcja "odcień" się pojawiła, ale regulacja tylko dla dvd. Jak zbiorę się na odwagę to pogrzebię w menu serwisowym.
Czy fakt wejścia do menu serwisowego telewizor gdzieś zapisuje?
Witajcie
Już mam zamawiać 42X10Y do odbioru ze zwykłej Vectry i mam pytanie:
Jeżeli nie podam sygnału przez ntsc z dvd i nie pobawie się w menu
serwisowym to mam szanse tylko na taką "kaszanę" z obiorem jak
u coro77?
To pytanie do weteranów tego wątku.
Nie mam w planach nabijania kasy Vectrom HD, n, C+ itp. więc
jaki będzie obraz z najzwyklejszego źródła czyli zwykłej kablówki?
Myślę iż odpowiedź na w/w pytania jest ciekawa dla przeciętnego
kowalskiego.
Może rozpętam burze ale po to jest to forum.

Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
spokojnie:)jesli jeden telewizor ma nadamiar koloru pomaranczowego to przeciez podobnej usterki nie bedzie we wszystkich telewizorach. jesli caly czas taki sam problem to mozna zadzwonic do serwisu i zglosic usterke.
druga sprawa, czasami ktos napisze kupilem plazme i obraz z tunera satelitarnego c+ fatalny, dotyczy np tunerka pioneer, pace, kenwood i innych podlaczonych przez kabel euro , rozwiaznie problemu wystarczy wejsc do menu tunera zmienic tryb obrazu z pal na RGB i widac bardzo wyrazna poprawe jakosci obrazu bo najlepsza jakosc obrazu jest w trybie RGB. kolejny problem niektore dvd maja funkcje progressive scan ,wlaczamy i jakosc obrazu znacznie sie poprawi. jaskrawosc, kontrast , ostrosc, kolor w telewizorze najlepiej samemu ustawic . moze nasycenie kolorow jest zbyt duze, proponuje zmniejszyc.
 
Ostatnia edycja:

marcin711

New member
No aż tak źle nie jest , misię naprawdę przyjemnie ogląda wszystko poza niestety sportem. Problem z kolorami występuje tylko przy wielkości plamy np. logo AXN , przy większych powierzchniach wszystko jest w porządku. Jestem chyba mało wymagający bo dla mnie kolor skóry nie jest za pomarańczowy, ale może się przyzwyczaiłem ( mam ustawiony non stop profil kinowy kolory są naprawdę b. łagodne + Eko-jasność sama się reguluje) i powiem Wam, wieczorem jest bardzo fajnie tzn. jak na CRT.
 

yacek _b

New member
marcin711 to tylko dowodzi że każdy z nas ma inne wymagania i postrzeganie " dobrego obrazu " , mi osobiście ustawienie obrazu kinowy
nie bardzo pasuje , no ale każdy ustawia pod siebie ;)
 

coro77

New member
damiantomek2 nie no przesadziłeś... nigdzie nie napisałem że mam obraz "kaszana", obraz sd jest naprawdę dobry, szczegółowy, ostry i z dużym zakresem tonalnym w kolorach - mi się podoba to co robi p42x10y z sygnałem sd (w odróżnieniu od wielu lcd które widziałem u znajomych). A problem z którym się zwróciłem na forum dotyczy dominaty koloru pomarańczowego co jest spowodowane prawdopodobnie słabym skalibrowaniem mojego egzemplarza.
np. moja żona nic takiego nie zauważa i twierdzi że wszystko jest ok i że przesadzam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry