Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

irzi

Member
Adax01 napisał:
Byłem dziś w Saturnie i udało mi się wymusić na sprzedawcy porównanie dwóch 50" HD-Ready 50X10Y i Full HD 50G10E na sygnale TV HD i BRayu:
1. różnica widoczna z odl. < 1-1.5m. Na Ready widać siateczkę piksli właśnie z takiej odległości.
2. z odl. > 2 m nie widziałem różnicy na sygnale HD z TV
3. na BlueRayu Full HD jakby ładniejszy obraz, ale TV nie miały takich samych ustawień kolorów.
4. sprzedawca powiedział, że analog i SD lepiej wygląda na HD-Ready
5. Promocyjna gwarancja 5 lat!
6. w ogóle nie rozumiem ludzi kupujących LCD 32"... za wcale nie małą kasę
7. TV są 1-1.5 tys droższe niż w necie!
8. już zamówiłem 50X10Y :)
Widziałem w gazetce reklamowej że Panasonic 50" X10 jest w Saturnie za 3000zł. Taniej niż w necie. Powiedz mi jak mówisz że zamówiłeś - to nie są dostępne od ręki ? Czyżby zostały wykupione ?
 

Adax01

Member
irzi napisał:
Widziałem w gazetce reklamowej że Panasonic 50" X10 jest w Saturnie za 3000zł. Taniej niż w necie. Powiedz mi jak mówisz że zamówiłeś - to nie są dostępne od ręki ? Czyżby zostały wykupione ?
Hmmmm.... Kiedy to widziałeś i w którym? Dzisiaj był za ok 4 600 zł! Mają co jakiś czas akcję "bez vatu", ale to daje i tak wyższą cenę niż w necie. Możliwe, że widziałeś coś extra... Złożyłem zamówienie w necie, ale skoro tak piszesz, to na razie nie wpłacam kasy :) Może mam pecha, ale nigdy w salonie nie widziałem lepszej ceny niż w necie :(
 
Ostatnia edycja:

Swesolowski

New member
Mam 42x10

Witam Panowie od 3 dni jestem posiadaczem 42x10. Przed zakupem ryłem całe forum przez tydzień. Podłączony jest do zwykłaj kablówki no i niestety jaj nie urywa. Czy ktoś mi da jakieś sugestie co mam zrobić aby polepszyć obraz?
Mam na niektórych kanałach takie ruchome mrowiące skośne paski na całym ekranie. Może to jest to tzw.smużenie.
Może ktoś podżuci mi jakie ma ustawienia na swoim 42x10.
Obecnie czytam o kalibracji ale jeszcze nie wiem jak to zrobić i czy wogóle można to zrobić samemu.
Czy ktoś robił sam kalibracje? Czy robiąc kalibrację trzeba wejść w menu serwisowe? Czy płytę digitalvideoessentials można wrzucićdo kompa i zrobić kalibrację czy musi być DVD?

Jak ktoś gdzieś widział odpowiedź na moje pytania to proszę o info gdzie to widzieliście.

pozdro
 

pionaj

New member
Adax01 napisał:
Hmmmm.... Kiedy to widziałeś i w którym? Dzisiaj był za ok 4 600 zł! Mają co jakiś czas akcję "bez vatu", ale to daje i tak wyższą cenę niż w necie. Możliwe, że widziałeś coś extra... Złożyłem zamówienie w necie, ale skoro tak piszesz, to na razie nie wpłacam kasy :) Może mam pecha, ale nigdy w salonie nie widziałem lepszej ceny niż w necie :(

adax
jak zwykle w sprawdzonym Giżycku najtaniej ok 3350 z dostawą !!
http://www.allegro.pl/item796042658_panasonic_tx_p50x10y_najtaniej_hurtownia.html
 

yacek _b

New member
Swesolowski dokładnie to co pisze Papke i wielokrotnie ja pisałem cudów nie ma i nie bedzie , zawsze polecałem palzme ale zaznaczałem jak najszybciej dekoder , poza tym musisz mieć jednak bardzo lichy sygnał ze latają ci jakieś pasy , a kalibracja nic tutaj nie pomoże na " latające pasy " ino na kolorki .
 

irzi

Member
Adax01 napisał:
Hmmmm.... Kiedy to widziałeś i w którym? Dzisiaj był za ok 4 600 zł! Mają co jakiś czas akcję "bez vatu", ale to daje i tak wyższą cenę niż w necie. Możliwe, że widziałeś coś extra... Złożyłem zamówienie w necie, ale skoro tak piszesz, to na razie nie wpłacam kasy :) Może mam pecha, ale nigdy w salonie nie widziałem lepszej ceny niż w necie :(
strona www.saturnpolska.pl i miasto Katowice lub Tychy. Promocja od 5 do 10 listopada. w gazetce dla tych miast na 4 stronie jest ten telewizor. 3000zł lub 20n rat po 150 zł !
 

Adax01

Member
irzi napisał:
strona www.saturnpolska.pl i miasto Katowice lub Tychy. Promocja od 5 do 10 listopada. w gazetce dla tych miast na 4 stronie jest ten telewizor. 3000zł lub 20n rat po 150 zł !
Dzięki Kolego! Nie wiedziałem, że gazetki się różnią :( Ot, górnicy górą!!
To tak, jakby za 2700... czy aby sprawny? ;)

EDIT: Dzwoniłem do Katowic: okazuje się, że mają prawo do błędów w gazetkach ;) i tak naprawdę jest to TX-P50C10Y
 
Ostatnia edycja:

Adax01

Member
phoba napisał:
No to jak w końcu? Zamówiłeś już czy nie? :) Czekamy na opis wrażeń, również co do Twoich wątpliwości, że będzie za duży :)
hihihi, zamówiłem, ale przez zamieszanie cenowe, że jest po 3000 itp. wstrzymałem się z zapłatą...To, że kupuję tego "kolosa", to jest już pewne! Przekonał mnie kolega z pracy, który ma kino z projektora i to dużo większy obraz! Oczywiście, 50" robi zamieszanie w mieszkaniu, więc już delikatnie skorygowaliśmy układ mebli, pewnie trzeba będzie dokupić stolik, albo wieszak, ale to już po zakupie i bezpośredniej przymiarce. Dam znać, jak wyszło :)
 

irzi

Member
Adax01 napisał:
Dzięki Kolego! Nie wiedziałem, że gazetki się różnią :( Ot, górnicy górą!!
To tak, jakby za 2700... czy aby sprawny? ;)

EDIT: Dzwoniłem do Katowic: okazuje się, że mają prawo do błędów w gazetkach ;) i tak naprawdę jest to TX-P50C10Y
Hmmm załamałeś mnie że to model C.
Może to był celowy zabieg by tylko ściągnąc klientow do sklepu ? Jak już klient będzie w sklepie to może coś innego kupi :rolleyes:
 

gorylla

New member
Bez reklam
Może i C, ale cena jak na C i tak fajna. A swoją drogą pomiędzy C a X nie ma aż tak dużej różnicy, więc jak cena Ci pasuje możesz rozważyć wersję C.
 

Papke

New member
zaden skandal.
Promocja ma to do siebie , ze obowiazuje a czas okreslony.

Lepiej by zeszli z cena za takie 46g10 bo samsunga ps50b650 kupie :)
 
Do góry