Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

kowal801

New member
Bez reklam
Witam
Ostatnio zauważyłem ,z bliskiej odległości przy delikatnym kąt-cie takie zjawisko , jeśli można to tak nazwać:p.Co ciekawe ten efekt występuje w kazdej tegorocznej plazmie . Fatalnie to wygląda szczególnie oglądając z boku (czarne tło) .:( Panasonic ,znowu dal ciała,chciał dobrze ,a wyszło tak jak wyszło, ten efekt jest pewnie za sprawa tej drugiej szyby:)

Panasonic_TC-P65V10_reflect.jpg
 
Ostatnia edycja:

cree

New member
Czy istnieje możliwość podłączenia dźwięku z komputera na tv za pomocą kabla jack->2xchinch? i czy będzie to współpracowało z kablem dvi-hdmi, W taki sposób chciałem czasami oglądnąć jakieś filmy z komputera na telewizorze. Mam telewizor 37x10
 
Ostatnia edycja:

rilicek

New member
kowal801 napisał:
Witam
Ostatnio zauważyłem ,z bliskiej odległości przy delikatnym kąt-cie takie zjawisko , jeśli można to tak nazwać:p.Co ciekawe ten efekt występuje w kazdej tegorocznej plazmie . Fatalnie to wygląda szczególnie oglądając z boku (czarne tło) .:( Panasonic ,znowu dal ciała,chciał dobrze ,a wyszło tak jak wyszło, ten efekt jest pewnie za sprawa tej drugiej szyby:)

W zeszłorocznych i plazmach sprzed dwóch lat też jest taki efekt. Każda plazma ma drugą szybę.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Siemanko może ktoś podac link do tego programu pioneera do likwidacji powidoków grałem w forze 3 6h i mam powidok licznika dość kiepsko to wygląda.
 

rilicek

New member
bogaty napisał:
Siemanko może ktoś podac link do tego programu pioneera do likwidacji powidoków grałem w forze 3 6h i mam powidok licznika dość kiepsko to wygląda.

Podobno równie dobre są tzw "mróweczki" z nieustawionego kanału naziemnego (brak sygnału).
Link znajduje się w głównym dziale Plazmy, drugi przyklejony temat, pierwszy post.

PS.
Może byś się pochwalił jak wygląda porządny powidok po 6 godzinach grania i wkleił jakąś fotkę? ;)
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Dzięki program się ściąga, jak go odpalę ustawić na dynamiczny?.Nie mam jak zrobić fotki powidok widoczny z 20 cm w dolnym prawym rogu taka czarna otoczka grubości 5mm.
 

Dig Dug

New member
Sorry za pytanie, wątek znam prawie na pamięć, ale mam pytanie do użytkowników posiadających analogowy sygnał z anten, ale prosto z anteny, nie kablówka, nie zbiorcza.

U mnie ma ruszyć DVB-T w marcu 2010, miało teraz (Sucha Góra) ale sie konczy :( Aktualnie ogladam na CRT i antenie pokojowej-jest nieżle. Przymierzam się do zakupu Plazmy X10. Miałem kupić cyfrową telewizje n lub c+, ale w sumie to tak mało ogladam tv, ze na te 3-4 godziny czasem mniej szkoda mi kupować 50 kanałow, na które potem nie będe za bardzo miał czas patrzeć. Stąd moje pytanie.

Okazało się, że u mnie można odebrać idealnie programy analogowe TVP 1 i 2, a także DVB-T. Jak ruszy DVB-T MPEG-4 to sprawa prosta, bo narazie idzie MPEG-2, ale ma zniknąć od 6 listopada do marca 2010. Myslałem załozyć zewnętrzne, specjalne anteny pod programy analogowe i dvb-t, a po ruszeniu MPEG-4 w marcu, sciągam antene pod TVP1 i mam pare programów gratis :).

Zastanawia mnie jak idzie sygnał analogowy z anteny na Plazmie X10 ?? Widziałem cyfrowy sygnał i jest naprawde super, ale czy analog będzie wyglądał znośnie, tzn. przynajmniej tak jak mam teraz na pokojowej.

Ma ktoś możliwość sprawdzić i podzielić się wrażeniami najlepiej zrobić zdjęcia ??

Wiem, że można poczekać jeszcze do marca i wtedy kupić nowy telewizor od razu pod MPEG-4, ale raz, zbiżają się świeta ;) a dwa to myśle o Plazmie 37 cali X10 Y, a boję się, że zniknie do marca z rynku, albo zostaną same powystawowe, tak jak znikły Plazmy 37 sali S10 :(
 

DM914

New member
Dig Dug napisał:
Sorry za pytanie, wątek znam prawie na pamięć, ale mam pytanie do użytkowników posiadających analogowy sygnał z anten, ale prosto z anteny, nie kablówka, nie zbiorcza.

U mnie ma ruszyć DVB-T w marcu 2010, miało teraz (Sucha Góra) ale sie konczy :( Aktualnie ogladam na CRT i antenie pokojowej-jest nieżle. Przymierzam się do zakupu Plazmy X10. Miałem kupić cyfrową telewizje n lub c+, ale w sumie to tak mało ogladam tv, ze na te 3-4 godziny czasem mniej szkoda mi kupować 50 kanałow, na które potem nie będe za bardzo miał czas patrzeć. Stąd moje pytanie.

Okazało się, że u mnie można odebrać idealnie programy analogowe TVP 1 i 2, a także DVB-T. Jak ruszy DVB-T MPEG-4 to sprawa prosta, bo narazie idzie MPEG-2, ale ma zniknąć od 6 listopada do marca 2010. Myslałem załozyć zewnętrzne, specjalne anteny pod programy analogowe i dvb-t, a po ruszeniu MPEG-4 w marcu, sciągam antene pod TVP1 i mam pare programów gratis :).

Zastanawia mnie jak idzie sygnał analogowy z anteny na Plazmie X10 ?? Widziałem cyfrowy sygnał i jest naprawde super, ale czy analog będzie wyglądał znośnie, tzn. przynajmniej tak jak mam teraz na pokojowej.

Ma ktoś możliwość sprawdzić i podzielić się wrażeniami najlepiej zrobić zdjęcia ??

Wiem, że można poczekać jeszcze do marca i wtedy kupić nowy telewizor od razu pod MPEG-4, ale raz, zbiżają się świeta ;) a dwa to myśle o Plazmie 37 cali X10 Y, a boję się, że zniknie do marca z rynku, albo zostaną same powystawowe, tak jak znikły Plazmy 37 sali S10 :(

Nie zastanawiaj się do oglądania programów analogowych plazma 37X10Y nadaje się idealnie nie ma nic lepszego . Jakość obrazu analogowego z racji większej rozdzielczości może nieznacznie się różnić od obrazu w CRT ale tylko jak będziesz oglądał z bliska ( przy większych przekątnych będzie bardziej zauważalna ). A i tak najważniejszym odnośnikiem jakości obrazu jest poziom i siła Twojego sygnału z anteny .
Dodatkowo X10Y posiada już tuner DVB-T MPEG-4
 

Dig Dug

New member
DM914 - generalnie przez sygnał analogowy ludzie rozumieją kablówke, anteny zbiorcze lub normalnie nadawanie przez EURO (stare tunery Polsatu, C+ lub TNK), a dopiero przez Component i HDMI sygnał cyfrowy.
Ja sobie zdaję sprawe, ze Plazma, a do tego ta własnie nadaje się idealnie do sygnału analogowego puszczanego przez EURO, ale mam przetestowane sygnały w sklepach i u kolegi z satelity.

Mi chodzi ewidentnie o podpięcie samej anteny do telewizora (nie wnikam, czy jest wzmacniacz czy nie). O ile pod DVB-T nadaje się, bo obraz jest ładny (widziałem na oczy) i nie pikseluje, nie tnie się, jest obraz i dzwięk, tak moje pytanie dotyczy czy wymienieone przeze mnie problemy (pikseloza, nieostrość, zacinanie, brak synchronizacji obraz dzwiek, lub brak dzwieku) nie występują przy prawidłowo ustawionej antenie przy odbiorze sygnału analogowego, czy to siatce szerokopasmowej, czy tez na specjalnie dydykowanych do tego antenach.

PS. Z tego co mi wiadomo, to jeżeli sygnał jest za słaby, to:
- na CRT są dropy, snieży, przekłamuje kolory (przejaskrawia zazwyczaj niebieski) lub traci i jest czarnobiałe,
- na Plazmie lub LCD nie ma obrazu, wystepuje "stop klatka", a dzwiek idzie, obraz zacina sie, pojawiaja sie piksele w kolorach niezgodnych z obrazem itp.
 

kowal801

New member
Bez reklam
na Plazmie lub LCD nie ma obrazu, wystepuje "stop klatka", a dzwiek idzie, obraz zacina sie, pojawiaja sie piksele w kolorach niezgodnych z obrazem itp.
Takie efekty można zaobserwować tylko w cyfrowym przekazie.
W analogowym sygnale są takie same zakłócenia widoczne na płaskich telewizorach jak w CRT-kach
 

DM914

New member
Dig Dug napisał:
DM914 - generalnie przez sygnał analogowy ludzie rozumieją kablówke, anteny zbiorcze lub normalnie nadawanie przez EURO (stare tunery Polsatu, C+ lub TNK), a dopiero przez Component i HDMI sygnał cyfrowy.
Ja sobie zdaję sprawe, ze Plazma, a do tego ta własnie nadaje się idealnie do sygnału analogowego puszczanego przez EURO, ale mam przetestowane sygnały w sklepach i u kolegi z satelity.

Mi chodzi ewidentnie o podpięcie samej anteny do telewizora (nie wnikam, czy jest wzmacniacz czy nie). O ile pod DVB-T nadaje się, bo obraz jest ładny (widziałem na oczy) i nie pikseluje, nie tnie się, jest obraz i dzwięk, tak moje pytanie dotyczy czy wymienieone przeze mnie problemy (pikseloza, nieostrość, zacinanie, brak synchronizacji obraz dzwiek, lub brak dzwieku) nie występują przy prawidłowo ustawionej antenie przy odbiorze sygnału analogowego, czy to siatce szerokopasmowej, czy tez na specjalnie dydykowanych do tego antenach.

PS. Z tego co mi wiadomo, to jeżeli sygnał jest za słaby, to:
- na CRT są dropy, snieży, przekłamuje kolory (przejaskrawia zazwyczaj niebieski) lub traci i jest czarnobiałe,
- na Plazmie lub LCD nie ma obrazu, wystepuje "stop klatka", a dzwiek idzie, obraz zacina sie, pojawiaja sie piksele w kolorach niezgodnych z obrazem itp.

Jeżeli sygnał jest dobry to zwykła antena siatkowa w zupełności wystarczy , widziałem taki obraz na 42X10 u moich rodziców z anteny szerokopasmowej + wzmacniacz było naprawdę całkiem nieźle z 2,5 m ( na LCD będą wszystkie objawy typu tz pikseloza, rozmycie , ) Teraz mają platformę "N" więc wygląda to lepiej. Cóż moim zdaniem możesz zostać przy CRT lub przemęczyć się przez rok a jak wejdzie DVB-T to sygnał będzie cyfrowy i ten problem zniknie .

Ale jak jest tak słaby sygnał analogowy jak opisałeś to nic nie pomoże.
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
DM914 - generalnie przez sygnał analogowy ludzie rozumieją kablówke, anteny zbiorcze lub normalnie nadawanie przez EURO (stare tunery Polsatu, C+ lub TNK), a dopiero przez Component i HDMI sygnał cyfrowy.
Raczej Component to przesył analogowy(odbiornik-TV) a kablówka jest i analogowa i cyfrowa.Różne żródła sygnału telewizyjnego i połączenia lepiej dokładniej sprecyzować(np. ja rozumiem że chodzi Ci o sygnał "z druta")...(?)
 

Dig Dug

New member
kowal801 - acha OK. To już lepiej :)

DM914 - teraz mam słaby sygnał, tzn. TVP 2 jest bardzo Ładny, a TVP1 jest taki sobie, ale to na pokojowych drutach :) Jak bym załozył dwie osobne zewnetrzne anteny, specjalnie do tych zakresów fal, to obraz będzie super miodzio.
DVB-T juz jest w MPEG-2, ale 6 listopada albo wyłączą, albo przedłużą na kolejny czas. U mnie (Sucha Góra) DVB-T MPEG4 ma wejść w marcu 2010 czyli za 5-6 miesiecy.
Ja boje się, że za pół roku będzie DVB-T MPEG4 stabilne, ale nie będzie 37 calowych plazm. Stąd zastanawiam się co bedzie jak wyłączą MPEG-2, 6 listopada lub nagle zgaśnie w styczniu, czy na analogu coś bedę widział. Ale skoro piszesz, że się da, to cieszy mnie to bardzo.

Może ktoś zamieści zdjęcia :) albo prześle mi na maila ?? :) Jakbyś dał rade z bliska lub z 2,5m zrobić zdjęcie to byłoby super. :) Jak nie to czekam, może ktoś je zamieści. Kolega zdjęciami plazmy 50 cali w zakładce 153 tego watku przekonał mnie do ponownego rozpatrzenia plazmy :) I skutecznie.

Horhe Ortega - ja przez Component rozumiem przesył RGB osobno dla każdego z kolorów. W domyśle jest to realizowane albo osobnymi kablami, a czasem idzie to po EURO. O ile dobrze pamietam, ale to nie jest tu ważne :)
 

yacek _b

New member
Dig Dug namawiam na 37X10 jak masz mały pokój , ale...


Obawiam się że mozesz byc zdeka rozczarowany ( mogę się mylić !!! ) jakością obrazu z druta pokojowego .

Niedawno sprawdzałem sobie jakość obrazu odpinając dekoder i podpinając goły kabel z UPC do TV , trochę lipa , blade kolory ( oczywiście mozna je podkręcić , bo ustawinień obrazu nie zmieniałem ) i mniej czysty obraz .
Ale to tylko moje spostrzeżenia . Udanych zakupów . :)
 

kowal801

New member
Bez reklam
Dig Dug napisał:
Może ktoś zamieści zdjęcia :) albo prześle mi na maila ?? :) Jakbyś dał rade z bliska lub z 2,5m zrobić zdjęcie to byłoby super. :) Jak nie to czekam, może ktoś je zamieści.
Masz tu przykładowo zdjęcie w SD , odbiór na antenie kierunkowej Yagi (19 elmetów+ wzmacniacz), przekątna ekranu 42", zdjęcie zrobione z 1.5m albo i nawet mniej;)

15euu84.jpg


Jak widać Plazma ma bardzo dobre skalowanie obrazu w sd
 
Ostatnia edycja:

robiw

New member
Dla niedowiarków (!) zamieszczam zdjęcia powidoków - to po oglądaniu AXN (jaskrawy, czerwony symbol) przez 1 godzinę! ...ale spoko, ja się nie przejmuję, powidoki nie są trwałe, znikają po jakimś czasie. Na 42PV700, który mam w pracy i oglądano TVP1 przez kilka godzin, powidok był tak widoczny, że świecił z daleka. Znikł po kilku dniach. Na moim 50X10, znika po godzinie, dwóch. Tak jak mówię, dla niedowiarków ;-)

http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=3628&stc=1&d=1256318651

http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=3630&stc=1&d=1256318833
http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=3631&stc=1&d=1256318839
http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=3632&stc=1&d=1256318846
Pozdro... robiw
 

Attachments

  • obraz1.jpg
    obraz1.jpg
    57,2 KB · Wyś: 270
  • obraz2.jpg
    obraz2.jpg
    52,2 KB · Wyś: 174
  • obraz3.jpg
    obraz3.jpg
    60,3 KB · Wyś: 272
  • obraz4.jpg
    obraz4.jpg
    54 KB · Wyś: 262
  • obraz5.jpg
    obraz5.jpg
    42 KB · Wyś: 167

digitalus

Banned
bardzo podobaja mi sie zdjecia, czy moge wyslac do axn?, (we wloszech od dawna axn ma polprzezroczyste logo, platforma SKY) aby zmieniono logo na polprzezroczyste np takie jak tvn.wtedy na pewno nie bedzie powidokow. np nowe kanaly polsatu .polsat film , polsat hd, maja polprzezroczyste logo. nfilm hd,nfilmhd2- polprzezroczyste logo. nizej zdjecie z logo axn na plaformie SKY.
jesli axn nie chce zmienic logo to wyslalbym list do cyfrowego polsatu, telewizji n, c+. niech cos zrobia w tej sprawie bo na LCD czasami tez sa powidoki po logo axn
 

Attachments

  • logo axn.jpg
    logo axn.jpg
    21,7 KB · Wyś: 374
Ostatnia edycja:

jumka02

New member
Komputer - tv

Witam jakim kablem mam podłaczyc komputer do 42X10Y. Jestem zielony w tych sprawach, jakie wyjscie w plazmie i jakiego mam szukac w komputerze(jak one sie nazywaja)
dzieki
 
Do góry