Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

gorylla

New member
Bez reklam
cukiernik napisał:
Oglądanie na EURO to po prostu niezłe wyzwanie :). Radzę zmienić jak najszybciej

Nie zgadzam się. Mam S10 i obraz po Euro jest dobry, włącza się kupa różnych ulepszaczy (jakieś 3dcomby i inne) i jest naprawdę nieźle. Po hdmi oczywiście lepiej, ale przepaści absolutnie nie ma.
 

phoba

New member
Judger?

Witam. Nie wiem czy dokładnie tak się pisze to zjawisko :) ale chodzi mi o efekt zacinania się obrazu.

W ostatni weekend byłem w Avansie i obok siebie stały LCD LG i plazma Panasonika 42X10Y. Na obu ten sam materiał. Co do jakości samego obrazu zdecydowane wskazanie na LCD. Ale zrzuciłem to na jasne światło i inne rzeczy, o których czytałem na tym forum. To co mnie jednak zaniepokoiło i wyglądało fatalnie to skaczący obraz. Były 2 takie sceny - wolno (!) przesuwające się zabudowania filmowane z lotu ptaka i (również wolno) przesuwający się sterowiec. Na LCD wyglądało to fantastycznie płynnie. Na plazmie porażka - obraz rwał się jak na lekko nie wyrabiającym się kompie z częstotliwością ok.2 szarpnięć na sekundę. Czy właśnie tak wygląda ten judger? Zdaje się, że objawia się on tylko na materiałach 24p? (niestety nie wiem jaki był ten konkretny materiał). Czy funkcja 100Hz w X10 może być włączana/wyłaczana i (teoretycznie) ten fatalny efekt mógł być skutkiem tego, że 100Hz nie było włączone?
 

mdk

New member
Ostanio ogładałem P37X10Y w Macro. Był ustawiony pomiedzy LCD-kami z zakresu cen 3000 - 5000 zł. Na wszystkich leciało TVP2 i muszę powiedzieć że na tej plazmie obraz wydawał mi się najlepszy: bardziej szczegółowy i kontrastowy choć momentami czerń była trochę gorsza.

Jeszcze raz zapytam o wrażenia z współpracy tej plazmy z PC-tem.
Czy dla trybów panoramicznych PC-ta są zachowane proporcje i jakiej jakosci jest obraz.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Iron_II napisał:
Co do kabkli EURO to radzę zwracać uwagę na grubość, im większa tym lepsza.
Sam się o tym przekonałem kupując za 10zł 3m. Po podłączeniu ku mojemu zdziwieniu obraz zrobił się blady i śnieżyło jak na niedostrojonym analogu (mam cyfrowy polsat z oryginalnym kablem euro ale po zawieszeniu tv na ścianę zrobił się za krótki ;)). Po naocznym porównaniu okazało się, że nowy jest o połowę cieńszy (za mały ekran i łapie szum)!
Więc zwróćcie uwagę czy wasz kabelek ma średnicę około 10 mm, jak nie to wymienić i puścić sygnał RGB i będzie git!
Pozdrawiam.
Może i tak ale to się raczej nie tyczy kabli HDMI.

gorylla napisał:
Nie zgadzam się. Mam S10 i obraz po Euro jest dobry, włącza się kupa różnych ulepszaczy (jakieś 3dcomby i inne) i jest naprawdę nieźle. Po hdmi oczywiście lepiej, ale przepaści absolutnie nie ma.
A ty zauważyłeś zmiany jak wł/wył ten 3DCombo ? bo ja nic nie widzę żadnych zmian. Co on wogule robi to sam nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Efektów pracy tego trybu nie analizowałem, bo i po co. I tak oglądam na HDMI. Tylko czasem przeskoczę na Euro, bo telegazeta nie działa po HDMI.

Znalazłem na forum:
3D COMB - Automatycznie sprawia, że nieruchome i zwolnione obrazy są żywsze ( Tylko dla odbieranych sygnałów PAL lub NTSC, nie działa dla RGB, S-Video, sygnału zespolonego, PC, HDMI i karty SD )
 

pajrat

New member
mdk napisał:
Jeszcze raz zapytam o wrażenia z współpracy tej plazmy z PC-tem.
Czy dla trybów panoramicznych PC-ta są zachowane proporcje i jakiej jakosci jest obraz.

Wrażenia ze współpracy z PC, bardzo złe! Na razie największy minus tego TV to właśnie ta współpraca a konkretnie beznadziejna rozdzielczość telewizora (nie boje się używać tego stwierdzenia oszukane HD).

Najlepszą jakość udało mi się uzyskać ustawiając w PC rozdzielczość 1280x768 ( i tę samą w tv) u mnie działa niestety tylko przy 60 Hz. obraz, wypełnia ładnie cały ekran ale jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Czcionki w Windows bardzo niewyraźne i rozmazane (nie jest to natywna rozdzielczość tv wiec w sumie się nie dziwie) filmy ogląda się w porządku, ale zapomnijmy o używaniu tv jako dużego monitora.
Niestety nie mam wyjścia HD i moja karta nie pozwala ustawić tej dziwnej rozdzielczości TV (1024x720).

Ustawił ktoś tę natywną rozdzielczość? jest lepiej? tzn, obraz w windows ostry jak w monitorze? . Co mnie zastanawia 1024x720 to rozdzielczość bardziej bliska obrazowi 4:3 niż rozdzielczościom panoramicznym. Filmy 16:9 w tej rozdzielczości nie będą miały przypadkiem pasków z góry i z dołu?
 

mdk

New member
Jak się ustawi rozdzielczość 4:3 na PC-cie to obraz będzie rozciągnięty w poziomie bo ta plazma ma piksele prostokątne. Proporcje będą zachowane dla trybu 16:9. Ustawienie innej rozdzielczości niż natywna plazmy powoduje przeskalowanie obrazu stąd gorsza jakość. Najlepszą dla P37X10Y rozdzielczością powinna być 1280x720 bo wtedy zachodzi konieczność przeskalowania tylko w poziomie ale nie wiem jak na prawdę ten tv to zrobi.
 

Luk@s

New member
Bo wejścia PC (d-sub) w tych panasonicach to bezsens, ze względu na ich dziwną rozdzielczość. Puszczam czasem z komputera coś przez przejściówkę DVI-> HDMI i jest elegancko bo podaję zwykłe 720p na telewizor, a mam 37" model jak wcześniej pisałem.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Ja tez mam z tym problem, podłączyłem kompa przez D-SUB, odpaliłem film w mkv 720p i mam pasy od gory i od dolu co jest z tym grane?
Czy Ktoś testował juz film w MKV na tym telewizorze i mial wypełniony caly ekran ?

Ps. Używam Windows media Player
 
Ostatnia edycja:

Luk@s

New member
Jeśli chodzi o d-sub to zależnie czy mamy model 42" czy 37" to staramy się wymusić natywną rozdzielczość panelu czyli 1024x768, albo 1024x720 i jeśli obraz będzie cały wypełniony, ale w złych proporcjach, to do odtwarzania filmów polecam KMPlayer i w nim jest korekcja proporcji filmu i będą dobre :) Nie jest to może najlepsze rozwiązanie, ale jak ktoś musi przez d-sub to według moich prób to jedyne sensowne rozwiązanie.
 

pajrat

New member
kowal801 napisał:
Ja tez mam z tym problem, podłączyłem kompa przez D-SUB, odpaliłem film w mkv 720p i mam pasy od gory i od dolu co jest z tym grane?
Czy Ktoś testował juz film w MKV na tym telewizorze i mial wypełniony caly ekran ?

Mam wypełniony cały ekran, ale tylko wtedy kiedy używam rozdzielczości 1280x728 (trzeba ustawić w PC i TV) . Wtedy niestety czcionki są nieostre, ale filmy ogląda się dobrze.
Po ustawieniu rozdzielczości natywnych 1024x728 w 42 lub 1024x720 w 37 uzyskujemy nie panoramiczny obraz i pasy w filmach są dodawane(można skasować tylko przez rozciągniecie lub obcięcie obrazu) . Za to jakość uzyskanego obrazu jest znacznie lepsza niż przy 1280x1024.
Tak więc na razie i tak jest źle i tak też jest źle, i przez tę jego oszukaną dziwną rozdzielczość nie udało mi się poprawnie podłączyć tego TV pod komputer, i pojawił się jego pierwszy ale poważny minus.

Użytkownicy 50y są w znacznie lepszej sytuacji bo ich natywna rozdzielczość jest rozdzielczościa panaromiczną
 

kowal801

New member
Bez reklam
No to jest lipa z ta rozdzielczością,a może ma ktoś podłączony otwarzacz BD i napisze, czy w materiale 1080p ma pasy, bo teoretycznie powinny występować.
 

Coolmac

Member
PC połączony HDMI z P42X10Y. Rozdzielczość w komputerze 1280 x 1024, rozdzielczość w TV 1280 x 720. Opcja skalowania w CCC ATI 5%. Pełna powierzchnia ekranu.
Z BD 80 na normalu (bez skalowania) "Mroczny rycerz" z pasami.
Dla mnie wszystko jest OK.
 

frycu

New member
pytanie do Robiw

wlasnie widzialem twoj TV i szafke pod nim, moglbys mi poweidziec czy ten element drewniany pomiedzy szafka i TV jest czescia szafki ? I gdzie taki zestaw mozna nabyc. Z gory dzieki za odpwiedz.
Ja juz jestem zdecydowany na zakup P50X10Y i bede ogladal z jakis 6metrow. Pewnie stwierdzicie ze powinien wziasc wiekszy, bardzo bym chcial ale kasa jest problemem. I tak bedzie niezła jazda bo bedzie przesiadka z 21 calowego CRT panasonica ( gra 9 lat bez zadnego problemu)
pozdr Frycu
 

robiw

New member
frycu napisał:
wlasnie widzialem twoj TV i szafke pod nim, moglbys mi poweidziec czy ten element drewniany pomiedzy szafka i TV jest czescia szafki ? I gdzie taki zestaw mozna nabyc.

Sam ją sobie zaprojektowałem i wykonałem także nie pomogę. Ta element pomiędzy szafką a TV jest z tej samej płyty i po bokach ma ozdobne, aluminiowe listwy, które go dodatkowo pogrubiają tworząc tym samym rynienkę na kable. Jak będziesz chciał to Ci zrobię dodatkowe zdjęcia...robiw
 
Do góry