Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

kowal801

New member
Bez reklam
ja na trybie normalnym mam tak:
Kontrast 37
jasność -1
kolor 26
ostrość na 7
odcień bieli- zimna
sterowanie kolorem - włączone
tryb eco --włączone
Redukcja szumów- wyłączone
 

Magnez

New member
chcialbym podziekowac wszystkim za rady i opinie :) zamowilem polecany mi przez wszystkich PANASONIC TX-P42X10Y. Razem z przesylka wyszlo 2189zl czyli calkiem niezle chyba nie? mam pytanie jeszcze bo zastanawiaja mnie roznice w cenie miedzy kablami HDMI. Skad takie duze roznice?
 

greend

New member
Magnez napisał:
chcialbym podziekowac wszystkim za rady i opinie :) zamowilem polecany mi przez wszystkich PANASONIC TX-P42X10Y. Razem z przesylka wyszlo 2189zl czyli calkiem niezle chyba nie? mam pytanie jeszcze bo zastanawiaja mnie roznice w cenie miedzy kablami HDMI. Skad takie duze roznice?

Różnice wynikają z powodu nazwy firmy:) , droższe są ładniej wykonane, ja mam 1,5m za 30zł i działa tak samo
 

broda1725

New member
Bez reklam
greend napisał:
Ja mam cyfrę plus bez hd i moim zdaniem optymalna odległość to 2.5-3m dla 42X10. Zawsze miałem japońskie telewizory ostatnio tylko przytrafił mi się samsung:D i to był pierwszy i ostatni:evil:, Panasonic=jakość :)
Z tą jakością to nie przesadzaj chodzi mi wyłacznie o rodzaj plastiku użyty do obudowy.

Co do tych kabli to nie ma co przesadzać ja mam jeden kabelek AcivJeta za 20zł i drugi Techlinka za 100zł i powiem jedno żadnych różnic no oprócz wykonania nie ma a na dodatek ten z Activ jest o połowę grubszy.
 
Ostatnia edycja:

cukiernik

New member
broda1725 napisał:
Z tą jakością to nie przesadzaj chodzi mi wyłacznie o rodzaj plastiku użyty do obudowy.

Co do tych kabli to nie ma co przesadzać ja mam jeden kabelek AcivJeta za 20zł i drugi Techlinka za 100zł i powiem jedno żadnych różnic no oprócz wykonania nie ma a na dodatek ten z Activ jest o połowę grubszy.

U mnie z kablami jest identycznie. Obraz na kablu za 30 i za 100 wygląda identycznie. Jak już wcześniej wspominałem może to być wada mojego wzroku :).
 

greend

New member
broda1725 napisał:
Z tą jakością to nie przesadzaj chodzi mi wyłacznie o rodzaj plastiku użyty do obudowy.

Co do tych kabli to nie ma co przesadzać ja mam jeden kabelek AcivJeta za 20zł i drugi Techlinka za 100zł i powiem jedno żadnych różnic no oprócz wykonania nie ma a na dodatek ten z Activ jest o połowę grubszy.

Ale mi chodziło o jakość obrazu i dźwięku. Obudową się nie przejmuje ;)
 

Magnez

New member
pionaj napisał:
o kurcze :) a gdzie tak tanio ?

na allegro 2079zl TV + 110zl kurier za pobraniem :) to jakas hurtownia z giżycka jest. juz sie nie moge doczekac az obejrze jakis film na tym gigancie ;p skok bedzie duzy bo z 28" CRT :) znacie moze jakies fajne filmy ktore by w pelni pokazaly mozliwosci tej plazmy? (musi byc dobre pierwsze wrazenie przed mama ktora by wziela LCD z marketu)
 

greend

New member
Magnez napisał:
na allegro 2079zl TV + 110zl kurier za pobraniem :) to jakas hurtownia z giżycka jest. juz sie nie moge doczekac az obejrze jakis film na tym gigancie ;p skok bedzie duzy bo z 28" CRT :) znacie moze jakies fajne filmy ktore by w pelni pokazaly mozliwosci tej plazmy? (musi byc dobre pierwsze wrazenie przed mama ktora by wziela LCD z marketu)

Przejście z tej wielkości na 42 cale fajnie się odczuwa ja miałem 29 cali, teraz u rodziców którzy mają 25 cali naprawdę nic nie widzę, wszystko się zlewa.
Dla mamy może jakąś brazylijską telenowelę?:D Żartuje naprawdę nie potrzeba niczego specjalnego, wszystko się fajnie prezentuje byle program miał przyzwoitą jakość
 

pionaj

New member
Magnez napisał:
na allegro 2079zl TV + 110zl kurier za pobraniem :) to jakas hurtownia z giżycka jest. juz sie nie moge doczekac az obejrze jakis film na tym gigancie ;p skok bedzie duzy bo z 28" CRT :) znacie moze jakies fajne filmy ktore by w pelni pokazaly mozliwosci tej plazmy? (musi byc dobre pierwsze wrazenie przed mama ktora by wziela LCD z marketu)

też się ,przesiadłem, z 29" JVC Slima (3 letni) :)
już z kablówki miałem w miarę przyjemne wrażenia z oglądania tego Panaska ale dopiero n-tv z HD(od 2 dni) dało mi moc doznać i pełną satysfakcję z użytkowania tego modelu :)
 

kolarek

New member
Magnez napisał:
na allegro 2079zl TV + 110zl kurier za pobraniem :) to jakas hurtownia z giżycka jest. juz sie nie moge doczekac az obejrze jakis film na tym gigancie ;p skok bedzie duzy bo z 28" CRT :) znacie moze jakies fajne filmy ktore by w pelni pokazaly mozliwosci tej plazmy? (musi byc dobre pierwsze wrazenie przed mama ktora by wziela LCD z marketu)

Ja kupiłem TX-P42X10Y na Allegro jeszcze taniej bo z przesyłką wyniósł mnie 2079 PLN ale
cena wyjściowa była 1999 z braku oryginalnego kartonu(przyjechał do mnie w kartonie po TX-P42S10E:) )Plazma nówka gwarancja kupiona od legalnej firmy z fakturą.Też rozważałem zakup w tej firmie z Giżycka ale 110 PLN zostało w kieszeni:hmm:
 

zeglarz

New member
szare pasy po bokach

Czemu nikt nie odpowie mi jak zrobic szare pasy po bokach ekranu na czarne oglądając 4:3 denewują mnie one bardzo ale nie mogę oglądać takich dużych głów, czy wogóle można pozdrawiam wszystkich.:(
 

Magnez

New member
kolarek napisał:
Ja kupiłem TX-P42X10Y na Allegro jeszcze taniej bo z przesyłką wyniósł mnie 2079 PLN ale
cena wyjściowa była 1999 z braku oryginalnego kartonu(przyjechał do mnie w kartonie po TX-P42S10E:) )Plazma nówka gwarancja kupiona od legalnej firmy z fakturą.Też rozważałem zakup w tej firmie z Giżycka ale 110 PLN zostało w kieszeni:hmm:

ja niestety takiej okazji nie znalazlem aczkolwiek szukalem :) niestety dysponuje tylko analogowym sygnalem z kablowki :( ale mam tez fajny odtwarzacz DVD Samsunga z HDMI i HD teraz tylko szukam jakiegos fajnego filmu
 

pionaj

New member
Magnez napisał:
j:) ale mam tez fajny odtwarzacz DVD Samsunga z HDMI i HD

a jaki to Samsung/model bo tez się zastanawiałem nad takim był w Mixie za ok 160 zł i do tego z kablem HDMI :)
co do filmów to nie ma problemu wpisz w google i masz w czym wybierać,są też dostępne krótkie filmiki/próbki do testowania :)
 

cukiernik

New member
pionaj napisał:
też się ,przesiadłem, z 29" JVC Slima (3 letni) :)
już z kablówki miałem w miarę przyjemne wrażenia z oglądania tego Panaska ale dopiero n-tv z HD(od 2 dni) dało mi moc doznać i pełną satysfakcję z użytkowania tego modelu :)

Ja przesiadałem się z 14. To był dopiero SZOK :)
 

Iron_II

New member
cukiernik napisał:
U mnie z kablami jest identycznie. Obraz na kablu za 30 i za 100 wygląda identycznie. Jak już wcześniej wspominałem może to być wada mojego wzroku :).
Co do kabkli EURO to radzę zwracać uwagę na grubość, im większa tym lepsza.
Sam się o tym przekonałem kupując za 10zł 3m. Po podłączeniu ku mojemu zdziwieniu obraz zrobił się blady i śnieżyło jak na niedostrojonym analogu (mam cyfrowy polsat z oryginalnym kablem euro ale po zawieszeniu tv na ścianę zrobił się za krótki ;)). Po naocznym porównaniu okazało się, że nowy jest o połowę cieńszy (za mały ekran i łapie szum)!
Więc zwróćcie uwagę czy wasz kabelek ma średnicę około 10 mm, jak nie to wymienić i puścić sygnał RGB i będzie git!
Pozdrawiam.
 

cukiernik

New member
Iron_II napisał:
Co do kabkli EURO to radzę zwracać uwagę na grubość, im większa tym lepsza.
Sam się o tym przekonałem kupując za 10zł 3m. Po podłączeniu ku mojemu zdziwieniu obraz zrobił się blady i śnieżyło jak na niedostrojonym analogu (mam cyfrowy polsat z oryginalnym kablem euro ale po zawieszeniu tv na ścianę zrobił się za krótki ;)). Po naocznym porównaniu okazało się, że nowy jest o połowę cieńszy (za mały ekran i łapie szum)!
Więc zwróćcie uwagę czy wasz kabelek ma średnicę około 10 mm, jak nie to wymienić i puścić sygnał RGB i będzie git!
Pozdrawiam.

Oglądanie na EURO to po prostu niezłe wyzwanie :). Radzę zmienić jak najszybciej
 

Iron_II

New member
cukiernik napisał:
Oglądanie na EURO to po prostu niezłe wyzwanie :). Radzę zmienić jak najszybciej
Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma!
Mój sprzęt na razie nie ma możliwości podpięcia HDMI, podejrzewam że sporo ludzi też tak ma więc podpowiadam.
A co do obrazu - na dzień dzisiejszy nie mam zastrzeżeń!!
 
Do góry