Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

jumka02

New member
Czy ktos moze mi powiedziec/napisac jak zmienic kraj wyszukiwania na dekoderze MPEG4????????????????? Z tego co wiem to musze wybrac kraj na Szwecje lub Czechy, a nie moge tego nigdzie znalezc w menu :-(.
 

robiw

New member
broda1725 napisał:
On ma tylko 3cm od ściany ? hmm... w instrukcji piszą o 7cm, nie jest to za mało na wentylacje i na umieszczanie wtyczek nie masz problemu z tym ?

Tak piszą ale myślę, że większe znaczenie ma fakt aby od góry i po bokach była wolna przestrzeń na "uwalnianie" się ciepła. 42PV80 tak pracował przez 1.5 roku i nie grzał się prawie wcale. Ten jest lekko ciepły. Delikatny problem był z Euro ale się zmieściło ;-). Fajnie to wygląda bo TV mało odstaje od ściany a u mnie to widać...robiw
 

kowal801

New member
Bez reklam
jumka02 napisał:
Czy ktos moze mi powiedziec/napisac jak zmienic kraj wyszukiwania na dekoderze MPEG4????????????????? Z tego co wiem to musze wybrac kraj na Szwecje lub Czechy, a nie moge tego nigdzie znalezc w menu :-(.
Musisz przywrócić ustawienia fabryczne telewizora, potem konfigurujesz telewizor od początku (tryb dom,kraj itp...)
Ps.@Broda ten uchwyt to straszna lipa,widać nawet na zdjęciu ,że wygląda bardzo delikatnie, to raczej jest preferowane do lcd tych ledowych. Co do odległości od ściany 3 cm jest za małe , sam to przerabiałem , raz że trudność z dostępem do kabli , a dwa ograniczona wentylacja, nawet w instrukcji Panasonica jest mowa, jaka odległość od ściany powinna być zachowana .
 
Ostatnia edycja:

jumka02

New member
Dzieki kowal801, ale czy po przywroceniu ustawien fabrycznych wszystkie programy analogowe bede musial na nowo ustawiac?????? Bo wlasnie tego sie obawiam.........
 

robiw

New member
kowal801 napisał:
Ps.@Broda ten uchwyt to straszna lipa

Z tą lipą to przesadzasz bo blacha jest gruba a do tego uchwyt swoją nośnością przekracza dwukrotnie wagę TV 50" więc po czym wnosisz, że jest do LCD (to jest ten uchwyt srebrny bo czarny to inny model)? Jasne, że są uchwyty lepsze, wcale tego, konkretnego nie bronię...ale wydawanie 200 czy 300zł za kawał blachy to lekka przesada. Wątpliwości może budzić pewnie samo, górne mocowanie (on wisi tak naprawdę na czymś co wydaje się niepewne) ale w końcu firma, która to robi nie jest no name a sama blacha, jak wspomniałem jest gruba. Z przestrzenią na wentylację to przesadzasz moim zdaniem...robiw
 

phoba

New member
Grubośc ramki

A czy ktoś byłby tak uprzejmy i zmierzył oraz podał jaka jest grubość tych plastikowych ramek wokół samego panelu w rozmiarach 42" i 50"? Chodzi mi o szerkość plastiku po bokach i z góry/dołu. Chciałbym wiedzieć ile z wymiarów podanych przez Panasonica dla obu TV zajmuje plastik, a ile sam panel.
 

Dig Dug

New member
robiw - wielkie, ale to naprawde wielkie dzieki :) Własnie o takie cos mi chodzilo, tylko nie chciałem "zawracać dupy" :), sam na to wpadles.

A teraz o tym co widze, własnie takie efekty miałem na mysli. To odbijanie się okien w TV, u mnie w CRT widać dokładnie jak na 3 zdjęciu, gdzie telewizor jest na wprost. Tak własnie "fajnie" :( widać. Boje się, że będe żałował jak wezmę tę plazme w ciemno. Spróbuje pogadać z kolegą od PV80, a jak nie to trudno :( Nie ukrywam, że mimo dyskusji co do rozdzielczości, że 1024/720 jest nienaturalna, ja trwam przy swoim, że technologia + niższa rozdzielczosc lepiej prasują do SD niż FullHD, zwłaszcza, że jak ktoś nie ma "n"-ki to niewiele uzyje z programów HD. Niestety. :(

Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam, zdjęcia przydatne sądze dla wiekszości planujących kupno. :)
 

kowal801

New member
Bez reklam
jumka02 napisał:
Dzieki kowal801, ale czy po przywroceniu ustawien fabrycznych wszystkie programy analogowe bede musial na nowo ustawiac?????? Bo wlasnie tego sie obawiam.........
Wszystko od nowa trzeba programować:(

Ps.kolego @robiw , nie gniewaj się ,ale jakośc tego uchwytu mnie nie przekonuje, takie jest moje subiektywne zdanie;)
 
Ostatnia edycja:

robiw

New member
kowal801 napisał:
Ps.kolego @robiw , nie gniewaj się ,ale jakośc tego uchwytu mnie nie przekonuje, takie jest moje subiektywne zdanie;)

Spoko, mnie też nie przekonywała ale poprzedni wisiał tak przez 1.5 roku a ten też narazie wisi ;-)...robiw
 

phoba

New member
robiw napisał:
Na stronie Panasa masz podane przekątne obu TV; dla 50" to 129cm a stosunek wymiarów to 16/9...robiw

Dla 50" przekątna to akurat 127, a nie 129cm :) Wszystkie te dane znam, ale nie polieczę sobie 2 niewiadomych (przyprostokątne), mając tylko 1 daną (przeciwprostokątną). Poza tym producenci stosują różne sztuczki więc skąd mam pewność, że przekątna 50" to wymiar samego panela, czy z plastikami?? :) Zależy ma informacji o szerokości plastików na 4 bokach.
 

jacecek

New member
phoba napisał:
Dla 50" przekątna to akurat 127, a nie 129cm :) Wszystkie te dane znam, ale nie polieczę sobie 2 niewiadomych (przyprostokątne), mając tylko 1 daną (przeciwprostokątną). Poza tym producenci stosują różne sztuczki więc skąd mam pewność, że przekątna 50" to wymiar samego panela, czy z plastikami?? :) Zależy ma informacji o szerokości plastików na 4 bokach.

do ROBIW - Twoja informacja jest tak samo bardzo mądra jak i bezużytaczna. Po pierwsze - przekątna panela 50" (wg danych na stronie Panasonica) ma 127 a nie (jak piszesz) 129 cm. Po drugie - nie każdy musi znać i utrzymywać bliskie stosunki z Pitagorasem.

PHOBA - Nie mam możliwości zmierzenia interesujących Cię wartości, ale korzystając z informacji ROBIW, danych ze strony Panasonica oraz z kalkulatora wychodzi, że w modelu 50" panel ma wymiary 110,7 x 62,3 cm, boczne ramki mają po 5,15 cm, górna pewnie tyle samo, więc pod ekranem zostaje (razem z błyszczącą ramką) 9,45 cm.
Odpowiednio dla 42" - panel 92,4 x 51,9 cm, ramki boczne i górna po 5,25 cm, pod ekranem (razem z błyszczącą ramką) 8,95 cm.
To tyle, jesli chodzi o wyliczenia matematyczne, może ktoś to zweryfikuje ze stanem faktycznym ....

P.S. Do wyliczeń wziąłem dane ze strony Panasa przekątna 50" - 127 cm, a dla 42" - 106 cm
 
Ostatnia edycja:

robiw

New member
jacecek napisał:
Twoja informacja jest tak samo bardzo mądra jak i bezużytaczna.

Wyluzuj, i nie nakręcaj się tak ;-). Tak na marginesie, myślisz, że 2cm w przekątnej zrobi dużą różnicę w szerokości ramki?... Gdybym, nie był w pracy to bym Ci ją zmierzył i nie maiłbyś problemu ale myślałem, że znajomość podstawowych praw wystarczy...robiw
 

jacecek

New member
problem to miał PHEBE - jego interesowały wymiary ramki.

A skoro (jak wynika z treści Twojego posta) znajomość podstawowych praw nie jest Ci obca to miło by było gdybyś policzył i napisał nam jaka jest różnica w szerokości ramki przy 2 cm różnicy w przekątnej. A w domu zmierzył i porównał rzeczywiste wymiary do wyników moich obliczeń (sam jestem ciekaw jak ma się teoria do praktyki).
Pozdrawiam
 
Do góry