Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Sansei6

Member
Bez reklam
Czemu? Jak masz go tylko postawić przy zasilaniu, szybko wyjąc z pudął by było ekran widac, wetknąc wtyczkę do gniazda i odpalić ;) Jak sie ma wszystko przygotowane to spoko starczy 10 min ;)
 

bogaty

New member
Bez reklam
Mój był z sklepu miał 12H jak go kupowałem był cały w poklejony folią, na obudowie.Puszczali demo panasonica z Blu ray.Skoro chodził na demku na defaulutowych nastawach nie ma problemu.
 

Iron_II

New member
Foxxx24 napisał:
Tak właśnie 10 min,ale w tym czasie raczej nie zdążysz go podłączyć i sprawdzić menu serwisowego niestety.;)


Pozdrawiam
No tak, tylko że kuriera nie obchodzi czy sprzęt działa. Ważne jest czy jest nie naruszony (uszkodzony) fizycznie, tzn, czy przesyłka dotarła bezpiecznie z punktu A do punktu B.
 

Foxxx24

New member
Właśnie do tego zmierzałem tym bardziej,że kolega broda1725 wspominał,iż nie chciałby trafić na model powystawowy,co jeszcze mniej by obchodziło kuriera;)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dzięki panowie za takie duże zainteresowanie tematem. A zamawiał ktoś ogóle z tego sklepu i spotkał się aby sprzęt był używany jako wystawka ? Co prawda nie ma możliwości obejrzenia lub odbioru osobistego więc wnioskuję że nie mają żadnej filii ani sklepu stacjonarnego.

Troszkę się obawiam bo dawno nie zamawiałem przez neta, bardziej myślałem aby zamówić z Portone ale poczytałem opinie o tym sklepie na forum i się rozmyśliłem. A pisało że Portone to to samo co sieć Avans i że oni biorą od nich sprzęt i często jest powystawowy. Co prawda nie znalazłem w necie żadnych dowodów ale ....
 

dreamer1986

New member
Witam,

jestem zdecydowany na 42X10Y z tym że prosiłbym o rade gdzie lepiej kupić electro.pl czy hurtownia z giżycka, która sprzedaje na allegro. Bardziej jestem skłonny ku electro.pl ponieważ dziwni mnie fakt że ten sam tv w ofercie hurtowni dosyć znacznie różni się cenowo. Cena zaczyna się od 2079 a jest też ok. 200 zł droższy ten sam model, no chyba że przez ten czas co aukcja jest wystawiona tak cena spadła ale wątpię bo sledze ceny już jakiś czas. Hmm nie wiem co o tym myśleć może ktoś wie coś na ten temat ? A może właśnie te najtańsze to jakieś powystawowe ? Cena nie różni się bardzo w zasadzie wychodzi na to samo ponieważ w electro przesyłka jest tańsza także obojętne mi to gdzie zamówie zależy mi tylko na tym aby sprzęt był bez "przebiegu".
 

jumka02

New member
To logicznie myslac hurt tego wiecej sprzedaje i raczej jak odpala sprzet to nie stoi po kilka tygodni jako demo, bo raczej nawet chyba nie maja odpalonych tv w hurtowni ;)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Panowie a czy nowy X10 jak przychodzi w pudle i jest nie ruszany to ma jakieś naklejki czy folie czy jest golutki ?


I ostatnie pytanko/a czy docierać czy nie docierać jak jest z tymi P42X10Y ?
Jeśli tak to jakie ustawienia i co trzeba powyłączać z dobrodziejstw Panasłoika ?
 
Ostatnia edycja:

cukiernik

New member
broda1725 napisał:
Panowie a czy nowy X10 jak przychodzi w pudle i jest nie ruszany to ma jakieś naklejki czy folie czy jest golutki ?


I ostatnie pytanko/a czy docierać czy nie docierać jak jest z tymi P42X10Y ?
Jeśli tak to jakie ustawienia i co trzeba powyłączać z dobrodziejstw Panasłoika ?

broda ach broda ....
Docierać czy nie docierać ... otóż pytanie jak z ksiązki Szekspira ... :D

To kwestia gustu, jedni docierają a inni nie. Ja aby chuchać na zimne docierałem ... lecz tylko w wolnychchwilach i to nie żaden zoom tylko ruchomymi kolorowymi obrazami.

Co wyłączyć i właczyć to już myślę iż znajdziesz na tym formum (kontrast na 50, tryb kinowy i eco wyłączony) ....

Pozdrawiam.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Cukiernik nie denerwuj się na mnie, zobacz jak jest śmieszniej jak pisze, dosłownie jak jakiś laik a przecie mam już za sobą zakup 3 tv oczywiście LCD i ponad 800 postów. A zachowuje się jak panikarz jakiś :(.

Czyli reasumując zmienić na kinowy z obrazem zjechać na 50% ze wszystkimi kontrast, jasność, (ostrość i kolor to chyba nie ?) i wyłączyć tryb ECO zoomu to nie będę używał chyba że ten normalny czyli zoom1 aby paski u góry i dołu ściąć. A reszta tych PNR czy innych bajerów ? gdzieś czytałem na tym wątku na początku chyba że dobrze jest to powyłączać bo wcale nie jest tak super z tym. Za dużo czytania aby szukać i dlatego potrzebuje pomocy.
 

jumka02

New member
Powiedzcie mi czy podczas dogrzewania kontrast trzeba podbić czy zmniejszyć? Ja mam zjechany w dół, a tu na forum podają, ze należy dać na 50 , jak to jest z tym kontrastem???
 

gorylla

New member
Bez reklam
Broda1725- człowieku- zlituj się i się uspokój. ;)
Wszystko będzie dobrze. Wyluzuj.
To nie jest jak pierwszy raz z panienką- to tylko telewizor.

Jeszcze chyba nikomu tak nie falowały getry przy zakupie, hehe :p .

Nie kombinuj tak z żadnymi docieraniami, sraniami (ops!).

Ustaw na kinowy na jakieś pierwsze 100-150 godzin i pożongluj czasem aspektem, żeby zmienić pozycje log. To wszystko. Będzie Pan zadowolony.
 

DM914

New member
Moim skromnym zdaniem nie ma żadnych technicznych argumentów i przesłanek aby "docierać" telewizory plazmowe , jedynie na co trzeba zwrócić uwagę to unikać przez dłuższy czas wyświetlania statycznych obrazów ( instrukcja użytkowania ) a tz "wygrzanie" tego nie wyeliminuje . W żaden techniczny sposób także nie poprawi żadnych parametrów wyświetlania ekranu proces wypalania luminoforu następuje każdorazowo podczas świecenia matrycy mniej lub bardziej w zależności od parametrów ( jasność ,ostrość ,kontrast itd.) ale chyba nikt z nas nie chce oglądać programów przy obniżonych parametrach "docierania" ( wiec jak chcesz przedłużyć żywot swojej plazmy musisz "docierać" ją cały czas :D). A Ci którzy widzą różnicę po "dotarciu" to się nie dziwię jak się zmieni z kinowego na normalny to jest różnica.
Cóż ale "rupta co chceta " ;)
 

greend

New member
Ja od początku mam włączony tryb normalny, oglądam daną stację tyle ile potrzebuje nic co chwilę nie przestawiam, użytkuje jak każdy telewizor i jest git :) Gdyby może był ze trzy razy droższy to bym siedział z lupą przy ekranie i wypatrywał powidoków:D
 
Do góry