Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

yacek _b

New member
popieram to co napisał DM914 , zdeka przesadzacie z tym wygrzewaniem , tryb kinowy ??? Przecież obraz jest szary , biel szara , jak to ogladać , ludzie ? !
 

rilicek

New member
yacek _b napisał:
... , tryb kinowy ??? Przecież obraz jest szary , biel szara , jak to ogladać , ludzie ? !

1. Każdy lubi co innego.
2. Ja doceniłem tryb filmowy jak oglądałem film w ciemnym pokoju (zapalona 1 nastrojowa lampka). Oglądałem film na ustawieniach "normal" i po pewnym czasie zaczęły mi oczy nie wyrabiać - za jasny obraz w stosunku do otoczenia. Przy trybie kinowym ogląda się komfortowo i nie ma żadnych skutków ubocznych. Oczywiście tryb filmowy w biały dzień to totalna pomyłka, ale patrz punkt 1.
 

cukiernik

New member
rilicek napisał:
1. Każdy lubi co innego.
2. Ja doceniłem tryb filmowy jak oglądałem film w ciemnym pokoju (zapalona 1 nastrojowa lampka). Oglądałem film na ustawieniach "normal" i po pewnym czasie zaczęły mi oczy nie wyrabiać - za jasny obraz w stosunku do otoczenia. Przy trybie kinowym ogląda się komfortowo i nie ma żadnych skutków ubocznych. Oczywiście tryb filmowy w biały dzień to totalna pomyłka, ale patrz punkt 1.

Dokładnie. Ustawienia to kwestia gustu. Jedn lubi tak a drugi siak. Ja używam trybu kinowego z uwagi iż w pokoju mam wieczny półmrok.
Reasumując to ustawcie sobie jak chcecie i cieszcie się oglądaniem a nie dywagowaniem. Szkoda czasu na dyrdymały :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Oj panowie ale żeście mi dojechali na ambicje(szczegulnie p.Cukiernik i Gorylla;)) , uff ale powiem jedno ulżyło mi i uspokoiło mogę spać spokojnie i przespać noc bo ta wczorajsza była hmm :( , ale jutro wielki dzień :D kurierrr :D.

Wiem jedno u mnie na pewno będzie ustawione na kinowy bo teraz jak miałem ten piekielny LCD(w żaden sposób już nie dawałem rady ustawić) to tak mi dawało po oczach jak palnikiem że już nie dawałem rady wieczorem jak oglądałem film. To był drugi argument dla żony nad zmianą tv albo moje oczka które i tak już wymagają małej korekty szkiełkami albo nowe okularki, a pierwszy to oczywiście wielkość, he he.


PS.Więc jutro wieczorem jak by mnie tu nie było to wiedzcie że bawię się nową zabaweczką :p.

EDIT: Mam jeszcze jedną prośbę bo już mi się mózg lasuje od szukania, proszę o podanie instrukcji lub linka jak wejść w menu serwisowe i sprawdzenie ilości godzin i włączeń. Kiedyś znalazłem a teraz nie mogę znaleźć. Cukienik ty chyba pisałeś właśnie o tym więc :blagam:;)
 
Ostatnia edycja:

stefan177

New member
Ja też kiedyś szukałem i udało mi się znaleźć to:

1. On the TV itself, hold down the “Vol -” button (on the right hand side of TV)
2. While holding the volume button down, press “0” on the TV remote three times. Wait. The service menu will load.
3. Now press the “2” button on the remote. This will pull up a window with the word “SRV-TOOL”.
4. Press the “OK” button on the remote. A light blue grid will appear.
5. On the Grid, move the cursor down (using the remote down arrows) to the row labeled “PTCT”
6. Move cursor to the right. It should be an empty box on the grid.
7. Hold MUTE for 3 seconds. The amount of time the display has been on will be next to the word “TIME” this is in hours and minutes.
 

DM914

New member
EDIT: Mam jeszcze jedną prośbę bo już mi się mózg lasuje od szukania, proszę o podanie instrukcji lub linka jak wejść w menu serwisowe i sprawdzenie ilości godzin i włączeń. Kiedyś znalazłem a teraz nie mogę znaleźć. Cukienik ty chyba pisałeś właśnie o tym więc :blagam:


Naciskamy F (na tv)
Później -/V (na tv) oraz 3 x 0 (na pilocie)

Poruszanie w menu:
1 - 2 poruszanie się po poszczególnych pozycjach menu.
3 - 4 poruszanie się w sub-menu.
 

robiw

New member
W innym temacie:
Ja doceniłem swojego 50X10Y wczoraj, dokładnie popołudniu :). Podłączyłem n-recorder i włączyłem pierwszy, lepszy kanał HD WOW. Kopara opada, obraz jak ze zdjęcia, poprostu wycięty! POLECAM! Nawet córa powiedziała, że obraz jest extremalnie ostry a kolory przepiękne. Zastanawiam się tylko jak ustawić rozciąganie obrazu jeśli nie jest nadawany w 16/9? Jeśli w n-recorderze ustawię by nie zmieniał a w TV ustawię Auto to TV nie rozciąga mi tego 4/3 na cały ekran. Jeśli w n-recorderze dam rozciąganie to wydaje mi się, że TV też dokłada coś od siebie i takie programy nie wyglądają zawsze dobrze. Jak ustawić to opytmalnie? Połączenie przez HDMI - n-recorder pokazuje zawsze, że TV nie obsługuje ochrony praw autorskich i aby go wyłączyć ;-) Czy to normalne? Oczywiście po tym monicie wszystko chodzi OK. TV ustawiłem w tryb hotelowy by zawsze "odpalał" na HDMI...robiw
 

DM914

New member
robiw napisał:
W innym temacie:
Ja doceniłem swojego 50X10Y wczoraj, dokładnie popołudniu :). Podłączyłem n-recorder i włączyłem pierwszy, lepszy kanał HD WOW. Kopara opada, obraz jak ze zdjęcia, poprostu wycięty! POLECAM! Nawet córa powiedziała, że obraz jest extremalnie ostry a kolory przepiękne. Zastanawiam się tylko jak ustawić rozciąganie obrazu jeśli nie jest nadawany w 16/9? Jeśli w n-recorderze ustawię by nie zmieniał a w TV ustawię Auto to TV nie rozciąga mi tego 4/3 na cały ekran. Jeśli w n-recorderze dam rozciąganie to wydaje mi się, że TV też dokłada coś od siebie i takie programy nie wyglądają zawsze dobrze. Jak ustawić to opytmalnie? Połączenie przez HDMI - n-recorder pokazuje zawsze, że TV nie obsługuje ochrony praw autorskich i aby go wyłączyć ;-) Czy to normalne? Oczywiście po tym monicie wszystko chodzi OK. TV ustawiłem w tryb hotelowy by zawsze "odpalał" na HDMI...robiw

Obrazy 4/3 HD ( Nfilm HD , i chyba EuroSport - niektóre ) nie znalazłem możliwości rozciągnięcia :-? wydaje się że to niechlujne przeróbki N-ki ze zwykłej rozdziałki na HD ( spróbuj zapytać na forum N-ki )
 

DM914

New member
robiw napisał:
W innym temacie:
Połączenie przez HDMI - n-recorder pokazuje zawsze, że TV nie obsługuje ochrony praw autorskich i aby go wyłączyć ;-) Czy to normalne? Oczywiście po tym monicie wszystko chodzi OK. TV ustawiłem w tryb hotelowy by zawsze "odpalał" na HDMI...robiw
HDCP - niestety tak już będzie :D
 

DM914

New member
robiw napisał:
Czemu, przecie to nowy model więc powinien obsługiwać tą opcję :rolleyes:. robiw

Dzwoniąc do N-ki zadałem to samo pytanie - usłyszałem długą ciszę :???: a po chwili konsultant odpowiedział że mogą wystąpić problemy z niektórymi telewizorami z powodu różnicy oprogramowania :D- poradził podłączyć przez component i tyle miła do powiedzenia :neutral:
 

robiw

New member
DM914 napisał:
Dzwoniąc do N-ki zadałem to samo pytanie - usłyszałem długą ciszę :???: a po chwili konsultant odpowiedział że mogą wystąpić problemy z niektórymi telewizorami z powodu różnicy oprogramowania :D- poradził podłączyć przez component i tyle miła do powiedzenia :neutral:

No to się wykazał ;-)...robiw
 

Rivam

New member
robiw, daj sobie siana z tym komunikatem o błędzie HDCP przy włączaniu recordera. Skoro ten monit znika za parę sekund i możesz normalnie oglądać, to nie ma problemu i musisz się z tym pogodzić. Zresztą to w niczym nie przeszkadza... Wiele ludzi ma z tym kłopot, nie mogą w ogóle oglądać i wina leży tu po stronie nboxa, bo przecież inny sprzęt podłączany przez HDMI dobrze działa.
Na moim Samsungu też to wyskakuje, ale zaraz znika i jest obraz. Na Philipsie PVR od C+ nie ma w ogóle tego problemu.

Ciesz się recorderem, bo to świetna rzecz. :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
DM914 napisał:
EDIT: Mam jeszcze jedną prośbę bo już mi się mózg lasuje od szukania, proszę o podanie instrukcji lub linka jak wejść w menu serwisowe i sprawdzenie ilości godzin i włączeń. Kiedyś znalazłem a teraz nie mogę znaleźć. Cukienik ty chyba pisałeś właśnie o tym więc :blagam:


Naciskamy F (na tv)
Później -/V (na tv) oraz 3 x 0 (na pilocie)

Poruszanie w menu:
1 - 2 poruszanie się po poszczególnych pozycjach menu.
3 - 4 poruszanie się w sub-menu.
No dobra ale jak sprawdzić czas i włączenia ?.
Nie zna nikt jakiegoś linka do postu po polsku tej operacji ?
 

bogaty

New member
Bez reklam
1. Nacisnij przycisk “Vol -” na odbiorniku TV
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0”.
Po chwili powinno sie pojawic meni serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2″ na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursoe strzalka (na pilocie) sie do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

Aby wyjsc z menu serwisowego nacisnij na pilocie "exit" przez 3 sekundy lub wylacz TV uzywajac wylacznik glowny na TV.
Ja sobie sprawdziłem i mam 64h45min i 82 wył/wł
 
Ostatnia edycja:

AstonMartin

New member
podłączał ktos 42 X10 pod kompa ?? bo ma rozdziałke 1024x768 wiec jak to wygląda złącza vga nie ma wiec tylko przez hdmi, i najwazniejsze jak wyglądają filmy puszczane z PC (divx i w szczególnosci mkv 720p) ? nosze sie z zamiarem kupna tej plazmy i takze po jakims okresie lg bg370 zeby móc oglądac mkv bez użucia kompa
 

broda1725

New member
Bez reklam
Uff jestem już po małych (4 godzinach) testach. I co stwierdzam hm... może najpierw powiem że tv dotarł cały oryginalnie zapakowany wszystko było ok nic nie naruszone więc narazie do menu serwisowego nie wchodziłem. DPD spisał się na medal, troszkę był może za prędki kurier i chciał jak najszybciej jechać ale przecież ma obowiązek poczekać wiec to zrobił.

Miałem nie ustawiać obrazu do docierania tylko ustawić według swojego widzi misie do normalnego oglądania ale postanowiłem że troszkę zastosuje się do tego i tak :
Ustawiłem zoom1,
Obraz kinowy,
Kontrast 29/60,
Jaskrawość -1,
Kolor bez zmian 30/60,
Ostrość 5,
Balans bieli normalny,
Sterowanie kolorami wł.
x.v.Color (dla dvd) auto
Tryb ECO wył.
P-NR wł.
3D-Comb wł.
(jak coś można zmienić aby było lepiej to proszę o podpowiedzi)

.... i powiem że całkiem całkiem obraz chodź troszkę przymglony ale jest ładnie myślę że jak się dotrze i ustawie już po swojemu to będzie bosko, czerń :D super a wieczorkiem to jak ramka telewizora a i może troszkę widzę jak obraz drży (100Hz ustawione) ale to tak kontem oka i to tylko na jasnym tle np... cały biały ekran. Może to wina moich okularów:p.

Ale jednak ma też i wady jak dla mnie oczywiście a mianowicie, jak ustawie na tv Zoom1 to jak przełączę na dvd też jest Zoom1 a jak zmienię sobie na 16/9 tak jak powinno być to gdy przełączę z powrotem na tv to mam też 16/9 po prostu nie zapamiętuje ustawień formatu obrazu na danym złączu, dlaczego ??? a może jest jakiś sposób aby zapamiętał jaki ma być format na danym złączu ? bo to troszkę uciążliwe.
I drugi - (ale to tylko dal mnie-raczej) mam taki fajoski gadżet jakim jest ściemniacz światła programowany na pilota i niestety nie moge go zaprogramować, wszystkie piloty w domu łyknął a tego nie chce. Nie wiem co jest grane w czym tkwi problem.

I to chyba tyle nic mi więcej nie przychodzi do głowy.
Może jeszcze tylko pytanko do czego jest tryb w ustawieniach (tryb oszczędzania) i gdzie jest ustawienia strefy czasowej bo w instrukcji jest a w menu tv nie ma.

Wybaczcie mi za długi mój list:oops:
 
Ostatnia edycja:

marcin711

New member
Studiowałem menu serwisowe i nie znalazłem niczego co mogłoby wskazywać na taką możliwość. Ale próbujcie bo ja specjalistą w tych sprawach nie jestem:(
 
Do góry