Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

cukiernik

New member
broda1725 napisał:
I jak panowie doradźcie coś do tego wieszaka bo muszę dziś zamówić tv i może by się udało w jednej przesyłce wysłać.

Hej. Poszukaj na tym forum. Pisałem jaki mam wieszak do 42. Jestem z niego zadowolony. Zapłaciłem 100 płn.
 

agenciak

New member
Witam! Kupuje telewizor od ponad roku:) Czytam Szukam Miał być PV80 ale weszła nowa seria, potem LG 42PQ3000 i dziś w przypływie chwili zamówiłem w VOBIS z odbiorem osobistym TX-P42X10Y za 2285zł. Dobra inwestycja bo jeszcze mogę go nie odebrać (chodzi mi głównie o VOBIS-a jako punkt zakupu TV)?? No i podajcie jakiś link do fajnego i taniego wieszaka z allegro do tego TV z małą regulacją góra-dół (wiem idę na łatwiznę);)
 

jumka02

New member
Pobor pradu

Witam mam pytanie odnośnie poboru prądu. Czy tryb ECO jest tak jak nazwa mówi ekonomiczny???? Czytam forum i niektóre opinie mówią o tym, ze nie jest on energooszczędny. Czy na dogrzewaniu ma być włączony czy wyłączony???
|Jaki jest średni pobór prądu????? W instrukcji jest tylko znamionowy.
Prosiłbym szanownych forumowiczów o odpowiedzi
 

DM914

New member
|Jaki jest średni pobór prądu????? W instrukcji jest tylko znamionowy.
Prosiłbym szanownych forumowiczów o odpowiedzi[/quote]

Przepraszam Pana ale śledząc to forum strasznie irytują mnie takie pytania:-? , bo nie nie rozumiem czy kupujemy TV dla oszczędności , śledzenia rachunków za prąd, biadolenia ile to się wydaje i ile to zarabia na nas zakład nergetyczny lub inna grupa :cry:, czy aby się cieszyć i rozkoszować Pięknym Obrazem !! Przecież ogólnie wszem i wobec wiadomo że Tv plazmowy pobiera więcej niewiele więcej ale więcej prądu niż LCD.
 

ryba229

New member
DM914 napisał:
|Jaki jest średni pobór prądu????? W instrukcji jest tylko znamionowy.
Prosiłbym szanownych forumowiczów o odpowiedzi

W tescie Kikiego jest wszystko napisane odnosnie poboru. Eco wlaczac na noc bo w dzien zwieksza pobor.

Przepraszam Pana ale śledząc to forum strasznie irytują mnie takie pytania:-? , bo nie nie rozumiem czy kupujemy TV dla oszczędności , śledzenia rachunków za prąd, biadolenia ile to się wydaje i ile to zarabia na nas zakład nergetyczny lub inna grupa :cry:, czy aby się cieszyć i rozkoszować Pięknym Obrazem !! Przecież ogólnie wszem i wobec wiadomo że Tv plazmowy pobiera więcej niewiele więcej ale więcej prądu niż LCD.

Nie kazdy ma wypchany portfel a energia do tanich nie nalezy.
 

mswiniuch

New member
DM914 napisał:
|Jaki jest średni pobór prądu????? W instrukcji jest tylko znamionowy.
Prosiłbym szanownych forumowiczów o odpowiedzi

DM914 napisał:
|Przepraszam Pana ale śledząc to forum strasznie irytują mnie takie pytania:-?...........

A może ktoś chce lub potrzebuje wiedzieć....
Osobiście nie lubię jaskrawego obrazu więc mam ustawiony kontrast na 25 (fabrycznie na 42), ECO wyłączony, tryb NORMALNY - reszta ustawiona jak fabrycznie. Tryb ECO to tylko rozjaśnianie obrazu w jasnym otoczeniu a przyciemnianie w ciemnym - taka automatyczna regulacja jasności obrazu. Jak wiadomo - w ekranach plazmowych jasność obrazu bardzo wpływa na pobór prądu - więc tryb ECO bardzo często jednak zwiększa pobór prądu bo czasem niepotrzebnie rozjaśnia obraz.
Przy takich ustawieniach jak napisałem pobór prądu średni wynosi coś około 180W.
Na filmach animowanych (bajkach) sceny są bardziej jaskrawe - 210W,
Na horrorach - sceny są ciemne - 140W
Ekran czarny (bo nie ma żadnego sygnału) 90W
To są moje pomiary na moim telewizorze. Ogólnie pobór skacze od 140-240W.

Ale tak na prawdę - nie kupuje się nowego telewizora żeby oszczędzać prąd...;)
 

jumka02

New member
"Przepraszam Pana ale śledząc to forum strasznie irytują mnie takie pytania:-? , bo nie nie rozumiem czy kupujemy TV dla oszczędności , śledzenia rachunków za prąd, biadolenia ile to się wydaje i ile to zarabia na nas zakład nergetyczny lub inna grupa :cry:, czy aby się cieszyć i rozkoszować Pięknym Obrazem !! Przecież ogólnie wszem i wobec wiadomo że Tv plazmowy pobiera więcej niewiele więcej ale więcej prądu niż LCD."

Czy ja gdziekolwiek napisałem, ze szukam oszczednosci ??!???!!!!!!!;);)
Poprostu tak jak napisal kolega mswiniuch chcialbym wiedziec czego moge sie spodziewac :cool:
Dzieki mswiniuch, to tez wiem , ze nie bede sie katował obrazem, zeby pobor był mały :)
 
Ostatnia edycja:

DM914

New member
[/quote] Czy ja gdziekolwiek napisałem, ze szukam oszczednosci ??!???!!!!!!!;);)
Poprostu tak jak napisal kolega mswiniuch chcialbym wiedziec czego moge sie spodziewac :cool:
Dzieki mswiniuch, to tez wiem , ze nie bede sie katował obrazem, zeby pobor był mały :)[/quote]


To nie rozumiem sensu wypytywania o ten parametr :???:, nakręcony swego czasu przez marketing producentów LCD .
 

jumka02

New member
kowal801 napisał:
A ja dodam , jeśli ktoś chce docierać plazmę,tryb Eco ma być wyłączony!
Dzieki kowal801 juz wyłaczylem, zmylila mnie nazwa tego trybu"ECO"
DM914-Poprostu tak jak napisal kolega mswiniuch chcialbym wiedziec :)))))))
 

broda1725

New member
Bez reklam
Mam pytanko czy ktoś kupował p42x10y w sklepie Electro.pl ? zamówiłem dziś i teraz mi dało do zastanowienia czy to dobry sklep, co prawda zamawiałem tam odkurzacz i było wszystko ok jak pamiętam ale było to z 1,5 roku temu. Ale trapi mnie pytanie czy oni mają jakąś wystawkę czy jakąś sieć sklepów typu Avans czy inne. Nie chciał bym jakiegoś z wystawki używanego z nabitym licznikiem godzin a dlatego mam obawy bo widze na ich stronce jakąś gazetke promocyjną i jest inna cena niż na sklepie, i pomyślałem że mają jakieś sklepy.

Proszę o odpowiedz bo jak coś to moge zmienić na Portone.pl w Electro jest wzięte za pobraniem.
 

broda1725

New member
Bez reklam
No tak ale czy oni mają jakąś sieć sklepów stacjonarnych czy tylko internetowy ? A co do meniu serwisowego to fakt że moge sprawdzić ale oczywiście dopiero jak kurier pojedzie i już w domowym zaciszu. A wiadomo że jak pojedzie to już nic nie zrobie.
Jak to wogule jest z tym DPD można rozpakować zanim się zapłaci ?
 

Foxxx24

New member
Prawie każda większa firma RTV ma swój oddział internetowy,czy to MIX czy EURO RTV więc zapewne tu również tak jest:)

Co do kuriera to masz prawo obejrzeć przy nim paczkę czy nie jest uszkodzona,ale z tego co się orientuję to kurier chyba nie ma obowiązku czekać:)

Pozdrawiam
 

al_rami

New member
Co do Electro.pl

broda1725 Co prawda TV jeszcze tam nie kupowałem, ale całe AGD do kuchni owszem. I sprzęt był i jest OK, przesyłki zabezpieczone. Więc przypuszczać należy, że w przypadku TV będzie podobnie. A czy firma ma swój punkt odbioru czy zwykły sklep stacjonarny może wyczytać z ich strony. Kiedyś nie mieli, jak jest teraz...nie wiem.
Nie ukrywam, że w najbliższym czasie kupię u nich (stosunkowo tani sklep i mam zaufanie poprzednimi transakcjami) któryś z modeli Panasonica, jak dojrzeję do decyzji co lepsze na moje potrzeby...seria X czy S:???:
 

Iron_II

New member
Foxxx24 napisał:
Co do kuriera to masz prawo obejrzeć przy nim paczkę czy nie jest uszkodzona,ale z tego co się orientuję to kurier chyba nie ma obowiązku czekać:)

Pozdrawiam
Przy zamówieniu w ceneo doczytałem informację odnośnie dostarczania paczek i było napisane, że:
-kurier ma obowiązek odczekać 10 min żeby wszystko sprawdzić i w razie niezgodności spisać protokół szkody
-przy paczce pobraniowej należy najpierw zapłacić kurierowi, potem można sprawdzać.

Pozdrawiam.
 
Do góry