Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Sansei6

Member
Bez reklam
Co do "kratki" to jeszcze zależy jakie "tło" masz na przeciw TV, ponoć na białej ścianie jest to najbardziej widoczne.... ja mam dość ciemną i kratkę widzę tylko w szczególnych warunkach, ale nie na filmach itp, tylko jeżeli już to czasem przy wyłączonym TV, więc dla mnie problem nie istnieje.
 

frantotti

New member
Sansei6 napisał:
Co do "kratki" to jeszcze zależy jakie "tło" masz na przeciw TV, ponoć na białej ścianie jest to najbardziej widoczne.... ja mam dość ciemną i kratkę widzę tylko w szczególnych warunkach, ale nie na filmach itp, tylko jeżeli już to czasem przy wyłączonym TV, więc dla mnie problem nie istnieje.
no właśnie..............
Ja mam bieluteńką ściane naprzeciw TV i okno z boku i w jasny dzień przy ciemnych scenach lub wyłączonym TV widać tą "kratke " najbardziej.
NIE MAM Z TYM PROBLEMU - ale jak to zauważyłem to pierwsza myśl-WADA?
Pozdrawiam.
 

robiw

New member
frantotti napisał:
no właśnie..............
Ja mam bieluteńką ściane naprzeciw TV i okno z boku i w jasny dzień przy ciemnych scenach lub wyłączonym TV widać tą "kratke " najbardziej.
NIE MAM Z TYM PROBLEMU - ale jak to zauważyłem to pierwsza myśl-WADA?
Pozdrawiam.

A nie masz naprzeciw lub z boku firanek o bardzo drobnym oczku, które działają niemalże jak pryzmat? Ja takie mam i kratkę super widać ;-)... robiw
 

lobo0

New member
Witam,
Przeszukałem cały wątek i nie mogę znaleźć informacji jaki uchwyt pasuje do TX-P50X10Y. Na stronie producenta też brak tej informacji. Podajcie proszę albo rozstaw śrub albo system montażu.
Potrzebuję wieszak który pozwoli mi na pewny montaż tego TV oraz regulację w poziomie w zakresie do 12%.

Z góry dzięki
 

robiw

New member
lobo0 napisał:
Witam,
Przeszukałem cały wątek i nie mogę znaleźć informacji jaki uchwyt pasuje do TX-P50X10Y. Na stronie producenta też brak tej informacji. Podajcie proszę albo rozstaw śrub albo system montażu.
Potrzebuję wieszak który pozwoli mi na pewny montaż tego TV oraz regulację w poziomie w zakresie do 12%.

Z góry dzięki
Ja ma ten:
http://www.allegro.pl/item746585086_super_plaski_uchwyt_scienny_60_75kg_tylko_3_cm.html#gallery
Bardzo fajny bo ma tylko 3cm grubości choc złącza Euro ledwie się mieszczą. U mnie widac TV bokiem jak się wchodzi do pokoju to też jego głębokośc jest ważna...robiw
 

frantotti

New member
robiw napisał:
A nie masz naprzeciw lub z boku firanek o bardzo drobnym oczku, które działają niemalże jak pryzmat? Ja takie mam i kratkę super widać ;-)... robiw
he,he,he...........w pierwszym odruchu szukałem czegoś w pobliżu TV co ma kratke i sie poprostu odbija w ekranie.Niestety żaluzje i nic kratkowanego dało mi do myślenia...............:):):)
 

broda1725

New member
Bez reklam
bogaty napisał:
Ja w mojej mieścinie kupiłem 42X10Y z blu ray sharpa BD-HP21SB zapłaciłem za całość 2548,-
W jakim sklepie dają taką promocję ?


I dali byście jakieś namiary na jakiś dobry wieszak do 42" może od razu bym go powiesił. Zresztą takie są zamierzenia. Jaki jest najlepszy do tego modelu ?
Nie musi być cienki bo i tak tv będzie pomiędzy dwoma mebelkami, Nawet lepiej jak by trochę odstawał od ściany dla wentylacji i wygody kabelków.
 
Ostatnia edycja:

amlas

New member
wracam do tematu buczenia.
jestem zdecydowany na 50x10y, szukam w necie różnych opinii i nawiązałem kontakt z gościem, który wypowiadał się na ceneo. Spytałe go o to niesławne buczenie, syczenie i oto co mi odpisał:

"Jeśli chodzi o buczenie to rzeczywiście miałem z tym problemy i wkurzało mnie to, bo wieczorne oglądanie programów czy filmów było koszmarne ale już ci mówię o co chodzi.To nie wina telewizora jak się później okazało tylko przez dekoder który mam z kablówki.Okazało się że dekoder wysyła mocny jakiś tam sygnał i coś tam i przez to telewizor buczy,trzeba wtedy podłączyć tv do gniazdka bez uziemienia czyli bez tego bolca albo ewentualnie odłączyć ten bolec od reszty gniazdka i to wystarczy.Tak własnie zrobiłem i nie ma już żadnego buczenia a myślałem już że kupiłem gówniany telewizor.Gdybyś słyszał jakieś buczenie po podłączeniu się do enki to poprostu tak zrób jak ci napisałem i problem z głowy

Mam nadzieję że u mnie nie będzie tego buczenia, ale może powyższa uwaga przyda się komuś z forumowiczów.
 

zeglarz

New member
Witam kupiłem TX-P42X10 ALE E a pytanie jest takie, dlaczego ludzie maja takie strasznie duże łby i cały czas to się zmienia mam nastawione na AUTO i co przestawię kanał to jest inaczej. Mam dekoder na karte "n"jakość obrazu jest fajna ale z tymi pogrubieniami i chudnięciami to strasznie nienaturalne, czy ten dekoder jest do kitu czy telewizor. Może trzeba coś inaczej nastawic, proszę o podpowiedz.:(
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja mam jeszcze takie głupie pytanie czy w plazmach występują też martwe piksele jak w lcd ? chce wiedziec czy przy plazmach też to się zdarza. I ewentualnie jak coś to reklamować.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam
zeglalarz w tunerze ustaw format obrazu - panoramiczny (16:9).
w telewizorze tez ustaw format ekranu panoramiczny.
niestety glowy glowy i ramiona moga byc szerokie bo stacje telewizyjne nadaja w formacie 4:3 np tvp. tvp uzasadnia nadawanie w tym formacie bo wiekszosc telewidzow ma telewizory 4:3. (kineskopowe) wtedy posiadacze takich telewizorow czyli 4:3 beda mieli zdeformowany obraz . jesli tvp bedzie mialo taki tok myslenia to w 2100 tez beda nadawac w formacie 4:3:( tvp kultura nadaje czasami w 16:9
kanaly ktore nadaja w 16:9 czyli w formacie telewizorow ktore mozna kupic obecnie w sklepach nie ma takich problemow.(zdeformowany obraz)
tu wykaz kanalow ktore nadaja w 16:9
http://pl.kingofsat.net/wide.php
 
Ostatnia edycja:

jurher

New member
OSTATNIE PYTANIE PRZED ZAKUPEM :)

Na stronie Panasonic.pl w danych katalogowych modelu 42X10Y stoi, że posiada tuner DVB-T MPEG4, a np na danych modelu G ze posiada tuner DVB-T, DVB-T mpeg4, DVB-C.
Pytanie:
Czy model X nie posiada tunerów DVB-T i DVB-C ?? C to kablówka, a pod spodem stoi tez że jest zintegroany z TV kablową, poza tym dlaczego jest podawany typ tunera DVB-T i DVB-T mpeg-4 ?? To dwa osobne tunery ?? Jezeli tak, to wersja X ma tylko jeden z nich ??

MOże to co powyżej napisałem jest lamerskie, jednak usiłuję znalęźc odpowiedni TV dla siebie i zastanawiam sie nad dopłaceniem 1k PLN do wersji G o ile róznice będa to uzasadniały (nie pisze tu o Full HD).

Prosze o odpowiedź osoby znające się na rzeczy.

Pzdr
 

lobo0

New member
lobo0 napisał:
Witam,
Przeszukałem cały wątek i nie mogę znaleźć informacji jaki uchwyt pasuje do TX-P50X10Y. Na stronie producenta też brak tej informacji. Podajcie proszę albo rozstaw śrub albo system montażu.
Potrzebuję wieszak który pozwoli mi na pewny montaż tego TV oraz regulację w poziomie w zakresie do 12%.

Z góry dzięki



robiw napisał:
Ja ma ten:
Bardzo fajny bo ma tylko 3cm grubości choc złącza Euro ledwie się mieszczą. U mnie widac TV bokiem jak się wchodzi do pokoju to też jego głębokośc jest ważna...robiw

Dzięki za odpowiedź, tylko że ja potrzebuję z regulacją w poziomie i nie zależy mi na tak płaskim wieszaku. Rozumiem że Panasonic ma standard rozstawu mocowań VESA, czy tak?
 

pajrat

New member
zeglarz napisał:
Witam kupiłem TX-P42X10 ALE E a pytanie jest takie, dlaczego ludzie maja takie strasznie duże łby i cały czas to się zmienia mam nastawione na AUTO i co przestawię kanał to jest inaczej. Mam dekoder na karte "n"jakość obrazu jest fajna ale z tymi pogrubieniami i chudnięciami to strasznie nienaturalne, czy ten dekoder jest do kitu czy telewizor. Może trzeba coś inaczej nastawic, proszę o podpowiedz.:(

Żeby było w 100% dobrze musisz ustawić w TV proporcję obrazu 4:3 zamiast auto. W trybie auto niestety tv wypełnia cały ekran poprzez rozciągnięcie obrazu, niektórym to nie przeszkadza, dla mnie wygląda fatalnie i komicznie.
Jak dla mnie najlepiej w TV ustawić proporcje 14:9 . Wtedy obraz jest trochę przycięty z góry i dołu ale wypełnia znacznie większą część ekranu niż przy 4:3. I co ciekawe kiedy włączamy kanał np. TVN nadający w 16:9 TV przełącza się do tego trybu sam.
 

mswiniuch

New member
kowal801 napisał:
posiada oba tunery i do telewizji naziemnej (DVB-T) i do telewizji kablowej (DVB-C) , wiec bez obaw , możesz kupować wersje X1042Y

Tylko jest jeden problem - jeżeli kraj instalacji jest ustawiony na "Polska" to DVB-C nie da się uruchomić - trzeba ustawić na np. "Szwecja" ale w takim przypadku tracimy polskie znaki, zakres kanałów analogowych itp. - ogólnie DVB-C jest a jakoby go nie było.
Ale praktycznie chyba i tak na razie jest mało przydatny - np. TVK Vectra karty kodowe Conax paruje z tunerami i na samym telewizorze oglądać się nie da - nawet jakby kupić moduł dostępu warunkowego Conax.
 

jurher

New member
mswiniuch napisał:
Tylko jest jeden problem - jeżeli kraj instalacji jest ustawiony na "Polska" to DVB-C nie da się uruchomić - trzeba ustawić na np. "Szwecja" ale w takim przypadku tracimy polskie znaki, zakres kanałów analogowych itp. - ogólnie DVB-C jest a jakoby go nie było.
Ale praktycznie chyba i tak na razie jest mało przydatny - np. TVK Vectra karty kodowe Conax paruje z tunerami i na samym telewizorze oglądać się nie da - nawet jakby kupić moduł dostępu warunkowego Conax.

Hmm... DVB-C to kablówka, a z tego co czytam brzmi jakbys mówil o satelicie.. moze ja sie mylę ??
 
Do góry