Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

tobas

New member
Widzę żę pojawił się nowy model na naszym rynku TX-P42S10E. To chyba alternatywa dla wersji G10 bo ma matrycę Full HD, ale pobiera mniej prądu niż G10 i jest tańszy.
Przypuszczam że może to spowodować spadek cen wersji X10 (HD Ready), bo S10 (FullHD) jest droższa tylko o 400 zł od wersji X10Y i oba obsługują MPEG-4.
 

Mariusz Łódź

New member
Michalx19 napisał:
rozwiniecie ten temat z ukrytymi opcjami??
np. czy da się coś pogrzebać w serwisowym , aby można było z gniazda SD filmik zapuścić - To by było COŚ:grin:
...
.

Michalx19@ juz zaczalem wysylac te kody, ktore podales a tu nie dziala to samsung :).

Nie moge zbyt duzo znalezc na ten temat - jedynie plik
Panasonic 10th_Gen.pdf
2.7MB
do poprzednich modeli.

Nie wrzucam tego pliku bo jest raczej na elektrode - uproszczone schematy, opis migniec SOS, menu serwisowe ale za duzo nie ma nowych rzeczy. Jezeli bedziecie chcieli to jakos wysle na HDTV?
---------------------------------------------------------
flaa@ chyba napisalem Ci o tych paskach - o ile pamietam sa w ustawieniach menu przy ustawieniu ile sekund maja sie wyswietlac ramki/menu.
---------------------------------------------------------

Chcialbym sie z Wami podzielic dzisiejszym spostrzeżeniem. Bedac w Cerrefure wybralem sie porownac Plazmy z LCD wiedzac juz jak tojest miec X10. Poczatkowo popatrzylem na ustawione obok siebie Samsung LCD i Samsung Plazme no i stwierdzilem, ze jednak technologia daleko poszla i LCD nie sa juz takie zle. Jedynie kolory troszke bardziej pastelowe na plazmie. Po chwili zobaczylem, ze oba obrazy na telewizorach strasznie migaja - wydaje mi sie, ze puscili pokaz mody na ktorych byly wyciete posrednie klatki. W ten sposob ruch nie byl plynny - czyli niby zabojcze dla wolnych LCD ale trzeba sie temu przyjrzec ;)
 

chemik333

New member
flaa napisał:
witam
doszedł ktos już w jaki sposób zmienić kolor pasków w trybie 4:3 i 14:9 z szarego na czarny?
Fakt że w tych trybach nie oglądam TV ale np. przy oglądaniu zdjęc z karty SD troche denerwujące są szare paski

Doszedł i to nie jeden. Też byś doszedł gdybyś pogmerał troszkę w tym temacie. A jeżeli nie chce Ci się tu gmerać, to możesz ściągnąć z linka kilka stron temu pełną instrukcję obsługi i tam też jest to opisane. Ba! Nawet w magicznej 20 stronicowej instrukcji dodawanej do TV jest to opisane... Czarno na białym (nie szaro :) ).
 

xkordix

New member
Jako że to mój 1 post na forum to serdecznie witam wszystkich użytkowników:)
W piątek będę kupował x10E 37 cali, będzie to moja pierwsza plazma i tu pojawa się kila pytań:
- jakie parametry i program ustawić w telewizorze na te pierwsze 200 godzin docierania? jeżeli dobrze zrozumiałem czytając poprzednie strony, obraz musi być wtedy rozciągnięty na cały ekran, bez czarnych pasów, tak?
- tv będzie podpięty pod polsat cyfrowy (nie HD), jakim złączem połączyć go najlepiej z dekoderem? wydaje mi się ze HDMI, ale proszę o rade!
- pod tv będzie podłączony xbox 360, w sklepie jak powiedziałem to sprzedawcy to zdecydowanie zaczął mi plazmę odradzać! że niby oczy się szybko męczą i obraz jest gorszy - czy jest w tym cokolwiek prawdy? dodam że wcześniej zachwalał ten tv, więc chyba nie był maniakalnym wciskaczem LCD;-) xbox też oczywiście powinien być podpięty przez HDMI, tak?

Z góry dziękuje za pomoc!
 

flaa

New member
Dzięki koledzy. ja to chyba ślepy jestem.....:???:
Czytałem cały ten temat od A do Z jakis czas temu ale jakoś nie wpadło mi w oko jak zmienić te kolorki.
Musze pogmerać w instrukcji. Ale wydaje mi się, że w X10E nie ma nić o tym w menu.....
 

chemik333

New member
Xkordix: jak się da to wszędzie łącz przez HDMI. Docieranie bez pasów, najlepiej z częstym przełączaniem kanałów (ktoś to chyba nazywał "aktywnym" :) ) i na 50% kontrastu i reszty ustawień. Ludziska piszą, o 100 godzinach... może i 200 jest potrzebne, kij wie...

Flaa: strona 19 polskiej instrukcji dołączonej do TV. Jak byk na środku strony w ustawieniach wyświetlania jest "Panel boczny".
Z tym, że lepiej wyłączyć ten panel dopiero po dotarciu.
 

pszemusz

New member
Mam pytanko do Was z innej beczki.
Jestem od niedawna posiadaczem plazmy x10 do ktorej mam podłączonego nbox'a. Za każdym razem jak ją odpalam muszę na pilocie wybrać AV aby przełączyć się na sygnał z nbox'a. Czy znacie jakiś sposób aby po włączeniu z automatu był wybrany AV?
 

_cymes_

New member
Pobawiłem się dzisiaj chwilę z moim 37X10 podłączając go do laptopa przez kabel VGA-VGA :). Może najpierw troche specyfikacji, a więc:
Kabel o dł. 1.8 metra firmy ActiveJet za 16 zł - a więc żadne cudo, ale na taką długość nie wydaje mi się aby różnica w cenie robiła jakąś różnicę w obrazie (oświećcie mnie jeżeli jest inaczej - z tego co wyczytałem w różnych tematach przy tej długości nie ma zauważalnej utraty jakości obrazu nawet na tanich kablach)
Laptop z kartą Intela - nic ciekawego ale obsługuje bez zająknięcia, co prawda bez tylu funkcji co karty AMD lub nvidii, ale do oglądania filmów się nada :)

Po pokombinowaniu z ustawieniami okazało się że najlepsze rozdzielczości dla tej konfiguracji to:
1024x768 (ładnie "zapełniony" cały ekran telewizora, lecz niestety trochę rozciągnięty obraz - co jednak po dłuższym przemyśleniu nie jest dla mnie wadą lecz zaletą, bo DivX-y można wtedy ładnie rozciągnąć w górę prawie na cały ekran :))
1280x768 (ekran zapełniony, brak rozszerzenia obrazu jak w rozdziałce powyżej, lecz widoczne przesunięcie całego ekranu o jakieś 1,5-2cm w lewą stronę - niestety nie ma możliwości wyregulowania tego na laptopie, spróbuję pogmerać w instrukcji od tv może tam coś jest)

Niestety kabel nie obsługuje rozdzielczości x720 (ale jest to napisane w instrukcji, więc raczej się tego spodziewałem :)).
 
Ostatnia edycja:

perc

New member
xkordix napisał:
Jako że to mój 1 post na forum to serdecznie witam wszystkich użytkowników:)
W piątek będę kupował x10E 37 cali...
- pod tv będzie podłączony xbox 360, w sklepie jak powiedziałem to sprzedawcy to zdecydowanie zaczął mi plazmę odradzać! że niby oczy się szybko męczą i obraz jest gorszy - czy jest w tym cokolwiek prawdy? dodam że wcześniej zachwalał ten tv, więc chyba nie był maniakalnym wciskaczem LCD;-) xbox też oczywiście powinien być podpięty przez HDMI, tak?

Z góry dziękuje za pomoc!

Pewnie chodzi im o to, że ta plazma ma niższą rozdzielczośc niż typowy lcd, ale moim zdaniem rozdzielczośc nie jest najważniejsza, ważniejszy jest brak poważnej wady na którą cierpi wiele telewizorów lcd: input lag. Zastanawiam się czy Panasonic X 10 też cierpi na te przypadłość, może ktoś na to zwracał uwagę?
 

janwojx

New member
pszemusz napisał:
Mam pytanko do Was z innej beczki.
Jestem od niedawna posiadaczem plazmy x10 do ktorej mam podłączonego nbox'a. Za każdym razem jak ją odpalam muszę na pilocie wybrać AV aby przełączyć się na sygnał z nbox'a. Czy znacie jakiś sposób aby po włączeniu z automatu był wybrany AV?
Było ze 100 razy. Poszukaj. Hint: tryb hotelowy.
 

xkordix

New member
perc napisał:
Pewnie chodzi im o to, że ta plazma ma niższą rozdzielczośc niż typowy lcd, ale moim zdaniem rozdzielczośc nie jest najważniejsza, ważniejszy jest brak poważnej wady na którą cierpi wiele telewizorów lcd: input lag. Zastanawiam się czy Panasonic X 10 też cierpi na te przypadłość, może ktoś na to zwracał uwagę?
z tego co wiem to tylko lcd ma tą wade ,ale jeżeli się mylę to proszę o poprawke:) i jeszcze jedno - ten problem występuje tylko przy graniu w sieci tak?
 

asum

New member
Dekoder

Witam
Telewizja kablowa oferuje mi 2 typy dekodera:
-SD Standard Definition, cena 200zł
- HD Kaon do odbioru programów wysokiej rozdzielczości, cena 500zł,

TV będzie Panasonic TX-P37X10E pakiet programów bez HD, tylko podstawowy pakiet cyfrowy, zamierzam kupić ten za 200zł, czy to dobry wybór? :hmm: Pozdrawiam
 

perc

New member
xkordix napisał:
z tego co wiem to tylko lcd ma tą wade ,ale jeżeli się mylę to proszę o poprawke:) i jeszcze jedno - ten problem występuje tylko przy graniu w sieci tak?

Nie tylko w sieci! . Plazmy podobno są pod tym względem lepsze od lcd, ale niektórzy jednak widzą i na nich opóźnienia. Panasonic nakleja na swoje plazmy napis: "best for sports, movies and GAMES", więc może tego input laga nie ma.
 

cukiernik

New member
Odnośnie trybu hotelowego to czym no się różni od normalnego?
Nigdzie o tym nie wyczytałem oprócz automatycznego wybierania źródła.
 

derlysy

New member
A jeszcze jedno, będę w piątek odbierał Panasa X10Y i pomijając karton czy tam jakaś gwarancję, można po samym tv odróżnić jakoś Y od E ??
 
Do góry