Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

synoptyk

New member
Ja posiadam TX-P37X10E od 3 tygodni. Obraz spełnia moje oczekiwania jeżeli chodzi o naturalne kolory, czerń itd. Problem natomiast jest gdy na niektórych kanałach wyświetlane są napisy, ruchome bądź stałe i wtedy widać jakby ich poświatę w innej części ekranu. Widoczne są nawet z 2 metrów, a z bliska można je wyraźnie zobaczyć. Ciężko to dokładnie opisać. Poświata tych napisów bądź innych elementów przesuwa się wzdłuż ekranu. Nie są to z pewnością "wypalone" elementy ponieważ zmieniają się i są ruchome. Czasami widoczne są niestety także pasy...Sygnał mam z cyfrowej Vectry, ustawienia na pół gwizdka, tryb ECO włączony.Myślę, że nie jest to wina odbiornika i zastanawiam się czy może spowodowane jest to słabą jakością przewodu (Euro-Euro, dołączony do dekodera) łączącego TV z dekoderem, czy może ogólnie sygnałem z Vectry. Prosiłbym o jakieś sugestie.
Tak jak wcześniej wspominali forumowicze zdarzają sie "brzęczące" egzemplarze, mi także się taki przytrafił. W dzień praktycznie nic nie słychac, ale w nocy świergolenie jest słyszalne i zmieniające się wraz z jasnością wyświetlanych obrazów. Można się do tego przyzwyczaić i nie zwracać uwagi.
 

centur

New member
synoptyk napisał:
Ja posiadam TX-P37X10E od 3 tygodni. Obraz spełnia moje oczekiwania jeżeli chodzi o naturalne kolory, czerń itd. Problem natomiast jest gdy na niektórych kanałach wyświetlane są napisy, ruchome bądź stałe i wtedy widać jakby ich poświatę w innej części ekranu. Widoczne są nawet z 2 metrów, a z bliska można je wyraźnie zobaczyć. Ciężko to dokładnie opisać. Poświata tych napisów bądź innych elementów przesuwa się wzdłuż ekranu. Nie są to z pewnością "wypalone" elementy ponieważ zmieniają się i są ruchome. Czasami widoczne są niestety także pasy...Sygnał mam z cyfrowej Vectry, ustawienia na pół gwizdka, tryb ECO włączony.Myślę, że nie jest to wina odbiornika i zastanawiam się czy może spowodowane jest to słabą jakością przewodu (Euro-Euro, dołączony do dekodera) łączącego TV z dekoderem, czy może ogólnie sygnałem z Vectry. Prosiłbym o jakieś sugestie.
Tak jak wcześniej wspominali forumowicze zdarzają sie "brzęczące" egzemplarze, mi także się taki przytrafił. W dzień praktycznie nic nie słychac, ale w nocy świergolenie jest słyszalne i zmieniające się wraz z jasnością wyświetlanych obrazów. Można się do tego przyzwyczaić i nie zwracać uwagi.
ta poświata to efekt kiepskiego sygnału, sam ma kablówkę i rózne programy wyglądają róznie. Apropo brzęczenia, to chyb ami sie trafił dobry egzemplarz bo ja nic nie słyszę, nawet w nocy, niemiłosiernie brzęczał za to mój stray crt samsung, im jasniej grał tym było głośniej ..............
 

chemik333

New member
Odnośnie poświaty to u mnie jej kompletnie brak kiedykolwiek.
Odnośnie brzęczenia to owszem, troche brzeczy - nieco bardziej przy wświetlaniu jasnych scen, ale slychac to slabo. Z 3 metrów z jakich oglądam TV jest już ok, nawet po nastawieniu cicho głośności (na 8). W sumie to nie jest "niski pisk" jak z przyciemnionych LCD, a bardziej "cykanie". O ile monitor komputerowy LCD mnie wnerwia od pol roku (od zakupu), o tyle przez 3 tygodnie ani razu podczas oglądania TV jego "cykot" mnie nie denerwował :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Co do rolet, to wiecie, że jest wiele rodzajów materiałów do nich? No jak kupicie takie najtańsze z "biedronki" to może i sie wszystko będzie odbijać, Ja kilka lat temu zaufałem ekspertom, którzy w moim mieście już dawno pracują, ba byli 3 firmą w polsce która zaczęła montować i robić żaluzje, dobrych naście lat temu albo i więcej, obecnie robią tez i instalują rolety i przy okazji siedowiedziałem jak wiele rodzajów materiałów jest do rolet, wszystko zależnie co się chce uzyskać. U mnie np, są brazowe, ale z takiego specjalnego materiału, ze nei robią się jaśniejsze jak słonko świeci, w innym pokoju mam takie.... kawa z mlekiem i też jest ok, bo ważny jest też materiał nie tylko kolor ;) to tak w skrócie ;) Co do nazwy materiału to i tak nie pamiętam, ale polecam przespacerowac sie do jakiegoś punktu robiącego rolety od jakiegoś czasu to wam podpowiedzą. Aha oczywiście mówięo takich wewnętrznych roletach, ja mam jeszcze z prowadnicami, by ładniej to wyglądało, przynajmniej dla mnie, no i bokiem słonko nie prześwitywało jakby co ;)
 

centur

New member
malin1976 napisał:
Rolety muszą być gumowane . Są droższe ale słonka nie przepuszczą !!!
no własnie w tym problem ze ciężko znaleźć kompromis, takie wogóle nie przepuszczające światła mz sa brzydkie i niepraktyczne (z wyjątkiem oglądania plazmy:))...............
 

Sansei6

Member
Bez reklam
malin1976 tak chyba ten materiał ma coś z gumowania, ale do końca nie jestem pewny, dawno to było, a teraz zapewne są jeszcze lepsze materiały, tu też jest postęp ;)

centur ja wiem czy brzydkie, wcale nie widać, że to są jakieś gumowane, a jak je zwinę to wogóle nie widać, że coś jest, bo są prowadnice a cała rolka jest pod maskownicą w kolorze ramy. Nie wiem, czy tak patrząc na rolety w danym kolorze byś rozróżnił materiały, no chyba, że już byś był "naprowadzony". Dopasuj sobie kolor i bedzie ok ;)

Dobra kończmy OT o roletach itp, no chyba, że uznajecie to za przydatne info, to możemy otworzyć jakiś kolejny temacik o walce ze słońcem itp ;)
 

Matxxx

New member
Mieliśmy pisać o własnych ustawieniach dzielić się nimi a wy co ? o roletach dyskutujecie myślę , że jakość obrazu się liczy bardziej niż refleksy jakieś gdzie i tak nie ma nic ciekawego w dzień ...
 

yacek _b

New member
a ja myslę ,ze forum jest po to by doradząć i pomagać , wciskanie komuś na siłe jakiegoś modelu bo samemu jest się zadowolonym nie ma sęsu , jeżeli kolega piszę że ma mocno nasłoneczniony pokój i może dojść do sytuacji że centralnie w ekran będą padać promienie słoneczne to proponuje sie mu rolety , zaluzje itp. może mały daszek by dał cień ? :p
Kiki wilelokronie pyta , jakie ma warunki itd. Nie widze sęsu kupowania plazmy do takich warunków , mimo że do ogladania kablówki czy programów z platformy jest najlepsza . Potem słychać głosy , że ciemna , słabo świeci , nic nie widać .
 

Michalx19

New member
Mariusz Łódź napisał:
Szukając ukrytych opcji X10
rozwiniecie ten temat z ukrytymi opcjami??
np. czy da się coś pogrzebać w serwisowym , aby można było z gniazda SD filmik zapuścić - To by było COŚ:grin:

np. w samie 550 jest taka opcja a producent mówi że nie.

cytat"
Cytat:
Napisał 111kris
Czy w Samsungu LE32B550 - jest możliwość oglądania filmów avi (divx) z napisami (txt lub srt) przez usb (pendrak lub HDD) - czy też jedynie jpg i mp3? Chciałem ten telewizor zakupić do sypialni, gdzie wieczorkiem mógłbym obejrzeć jakiś filmik również. Myślałem o 650 ale nie w tej cenie.
I jeszcze jedno - pokazały się w eurortv 3 wersje - b550, b551 i b554. Czy oprócz koloru mają istotne różnice? Ceny zbliżone.



Można włączyć tryb divx i mkv w trybie serwisowym. W stand-by należy nacisnąć: info, menu, mute, standby. Następnie wybrać: Control, Sub Option i włączyć WISELINK MOVIE, WISELINK WRITE i HIGH DEVI.
Na zachodnich forach ludzie piszą, że wszystko działa ok. "


Koniec cytatu.
 
Ostatnia edycja:

_cymes_

New member
Witam.
Kilka osób pisało w tym wątku, że zakupiło kabel DVI-HDMI do podłączenia kompa do TV ale nie przypominam sobie, czy ktoś pisał o rezultatach tego połączenia (a wątek śledzę od początku i nie uśmiecha mi się przebijanie od nowa przez ponad 90 stron :)).

Sam mam od niedawna 37X10 i planuję zakup kabelka.W związku z tym mam pytanko jak w przypadku tego modelu ma się sprawa z podłączeniem kompa przez taki kabel. Chodzi mi głównie o to, czy występują jakieś przoblemy z dopasowaniem rozdziałki (szczególnie na kartach nvidii), czy np. TV nie przycina obrazu albo coś w tym stylu?

I drugie pytanko: który kabel lepiej się nada do takiego połączenia D-SUB-D-SUB, czy DVI-HDMI?
 

chemik333

New member
_cymes_ napisał:
Witam.
Kilka osób pisało w tym wątku, że zakupiło kabel DVI-HDMI do podłączenia kompa do TV ale nie przypominam sobie, czy ktoś pisał o rezultatach tego połączenia (a wątek śledzę od początku i nie uśmiecha mi się przebijanie od nowa przez ponad 90 stron :)).

Czytać, czytać - starać się :) Inaczej inni mogą wyjść z tego samego założenia, że nie warto się starać opisując tego co sami zdziałali, a wtedy nikt nic nie przeczyta...:hmm:

Odnośnie Twojego 37" to nie wiem czy tak samo będzie jak w moim bo ja mam ponoć 1024x768 a Ty masz ponoć 1024x720... może się okazać podobnie, ale kij wie...
Hdmi - hdmi najlepiej. Ja kupiłem osobną przejsciówke dvi->hdmi zeby kabel mieć bardziej uniwersalny na przyszłość :) Zrobiłbym i testy vga-vga, ale nie mam tak dlugiego kabla... może zrobię jak laptopa do domu przywiozę.
 

_cymes_

New member
Nie wydaje mi się żeby te 48 linii robiło jakąś dużą różnicę, nie mniej sprawdzę jak tylko w poniedziałek kabel kupię (i tu właśnie mam zagwozdkę czy kupić 1,5m kabel VGA-VGA do podłączenia z laptopem, czy może wysupłać więcej i kupić dłuższy o ok. 3m kabel DVI-HDMI do połączenia z kompem stacjonarnym - chociaż wątpię, czy różnica w obrazie zrekompensuje różnicę w cenie, no chyba, że się mylę :))
 

cukiernik

New member
Michalx19 napisał:
rozwiniecie ten temat z ukrytymi opcjami??
np. czy da się coś pogrzebać w serwisowym , aby można było z gniazda SD filmik zapuścić - To by było COŚ:grin:

np. w samie 550 jest taka opcja a producent mówi że nie.

cytat"
Cytat:
Napisał 111kris
Czy w Samsungu LE32B550 - jest możliwość oglądania filmów avi (divx) z napisami (txt lub srt) przez usb (pendrak lub HDD) - czy też jedynie jpg i mp3? Chciałem ten telewizor zakupić do sypialni, gdzie wieczorkiem mógłbym obejrzeć jakiś filmik również. Myślałem o 650 ale nie w tej cenie.
I jeszcze jedno - pokazały się w eurortv 3 wersje - b550, b551 i b554. Czy oprócz koloru mają istotne różnice? Ceny zbliżone.



Można włączyć tryb divx i mkv w trybie serwisowym. W stand-by należy nacisnąć: info, menu, mute, standby. Następnie wybrać: Control, Sub Option i włączyć WISELINK MOVIE, WISELINK WRITE i HIGH DEVI.
Na zachodnich forach ludzie piszą, że wszystko działa ok. "


Koniec cytatu.


Hej. Czy ktoś coś może więcej napisać?
Nie mogę uwierzyć, że nie znalazło się paru maniaków :)
 

chemik333

New member
cukiernik napisał:
Hej. Czy ktoś coś może więcej napisać?
Nie mogę uwierzyć, że nie znalazło się paru maniaków :)

To dotyczyło chyba tego samsunga... W Panasie to nie da rady :(

A odnosnie rozdzielczości, to nie chodzi o 48 linii, tylko o to jak bedzie skalowany obraz względem tego wysyłanego... Tu może się coś rozjechać.
 

kabat1

New member
ustawienia serwisowe

mam panasonic 37x10 i cos pokombinowalem w ustawieniach serwisowych w trybie kinowym. ma moze ktos zapisane oryginalne ustawienia trybu serwisowego?? jesli tak to mozna by zapodac.
 

perc

New member
input lag

Pozornie telewizor nie dla graczy, bo niepełne HD, ale ponoć wielu sobie chwali gry na telewizorach plazmowych, bo mają świetną czerń i niski input lag.
Pytanie: Czy X10 ma input laga?
 

flaa

New member
witam
doszedł ktos już w jaki sposób zmienić kolor pasków w trybie 4:3 i 14:9 z szarego na czarny?
Fakt że w tych trybach nie oglądam TV ale np. przy oglądaniu zdjęc z karty SD troche denerwujące są szare paski
 
Do góry