Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
sss

Tom01 - nareszcie rzeczowa opinia :D, widząc ten tv w sklepie nie mogłem w sposób obiektywny ocenić czerni, mocne oświetlenie sprawia że widać naturalny kolor matrycy zaś wiem że w warunkach domowych jest już inaczej (tak samo było z crt), stąd też o ten element najbardziej się obawiałem. Wyświetlając obraz ma moim 2 letnim lcd z czarnym tłem mam rozświetlony pokój przy całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia, po prostu kabaret. Przymierzam się teraz więc do zakupu tv który nie sprawi że chętniej oglądał bym filmy na crt philipsa który sobie jeszcze zostawiłem. Jak uważasz, czy przy tym tv mozna mówić o podobnej czerni co przy dobrych tv/monitorach crt ?
 
Ostatnia edycja:

Tom01

New member
Kapral_Hicks napisał:
czy przy tym tv mozna mówić o podobnej czerni co przy dobrych tv/monitorach crt ?

Tak, zdecydowanie można już mówić o porównaniu do naprawdę dobrych CRT, np Sony serii HQ. Jest jednak spora zależność od sygnału. Obecnie testuję mając do dyspozycji component z tunera SAT i DVD. Zdarza się, że na czerni widać delikatne "śnieżenie". Dużo mniej widoczne niż na PV, trzeba się przyjżeć w ciemności z 10cm, ale do ideału jeszcze trochę brakuje. Przed chwilą jednak obejrzałem film z tradycyjnego DVD i ww efekt był tylko na początkowych zapowiedziach. Na samym filmie nie. Jutro jak czas pozwoli, potestuję na HDMI.
 

cygan

Member
"- Wyczuwalne migotanie przy całym białym ekranie."
Tom01 - na PV80 też to występuje jak i na innych. Plazmy w swojej fizyce tak mają z tym "pompowaniem" :)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Sss

OK dzięki, czyli wiem już co kupić, wychodzi na to że cena/jakość 10/10, a o źródło sygnału się nie martwię:D, wszystko poleci przez HDMI w 720p. Kolory w sklepie mogłem ocenić co prawda tylko na programach SD ale ze wszystkich tam wystawionych tv były zdecydowanie najlepiej nasycone, lepiej nawet od 37pv80 (choć też możliwe że była to kwestia ustawień), na lcd w4000 i innych dobrych lcd wyglądało to zaś jak by kolor był wyblakły, widoczne było to bardzo w ciemnych scenach.

BTW z tym migotaniem to wiem o co chodzi, jest to efekt palenia luminoforu, bo odbija się wtedy intensywne światło UV w naszym kierunku o bardzo dużej częstotliwości.
 

Tom01

New member
cygan napisał:
"- Wyczuwalne migotanie przy całym białym ekranie."
Tom01 - na PV80 też to występuje jak i na innych. Plazmy w swojej fizyce tak mają z tym "pompowaniem" :)

Wiem o tym, jednak skupiłem się na porównaniu X i PV. Na tym pierwszym efekt jest wyczuwalny bardziej. Być może jest to zasługą większego ekranu, ale faktem jest, że na PV trzeba było się dobrze przyjrzeć, a na X widać to dość łatwo.
 

Tom01

New member
Kapral_Hicks napisał:
BTW z tym migotaniem to wiem o co chodzi, jest to efekt palenia luminoforu, bo odbija się wtedy intensywne światło UV w naszym kierunku o bardzo dużej częstotliwości.

Nie do końca. Komórka plazmowa jest sterowana PCM z dużą częśtotliwością. Widoczne migotanie jest wypadkową tej cechy.
 

Hoaxx

New member
Ciekawi mnie, co u was stoi pod 50X10? Chyba nie kazdy wiesza swoja plazme - jakie sa idealne stoliki do tak duzego obrazu, jak wysoko powinien stac TV 50"?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
cały test Plazmy Panasonica X 10 - TU :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=362731#post362731

Ciemne sceny bardzo wyraźnie podkreślają extra jakość głębi obrazu.
065_P1170320.JPG


Przy trybie Eco włączonym w dzień , rewelacyjny pobór :
094_P1170374.JPG



Czas na porównanie z innymi telewizorami.
Z lewej plazma anasonica X 10 - z prawej lcd Philipsa 9703
005_P1170748.JPG
 

robotxx

New member
obraz na philipsie jest uciety , na plazmie rozciagnity :) te testy sa do niczego poprostu , ale sam obraz faktycznie lepiej na philipsie sie prezentuje
 

digitalus

Banned
nie wierze ze jakosc obrazu z plazmy panasonic jest gorsza niz telewizorze philips. moze tylko inne ustawienia ostrosci i dlatego wydaje sie ze obraz jest lepszy w lcd philips.
mam tzecioligowa plazme daewoo dpp-32F1 i jakosc obrazu sd z tunera stelitarnego jest lepsza od kazdego lcd. tu zdjecia dla niedowiarkow.to jakosc obrazu przez euro z tunera pioneer. przez component lub hdmi z innego tunera jest jeszcze lepszy obraz.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24864&page=6
na lcd nigdy nie zwracam uwagi. plazme panasonic bralbym w ciemno z pocalowaniem w reke:)
 
Ostatnia edycja:

radosuaf

New member
Bez reklam
Kapral_Hicks napisał:
wszystko poleci przez HDMI w 720p
Jeśli wewnętrzny skaler jest ten sam, co w ubiegłorocznych modelach (a wskazuje na to test na hdtvtest.co.uk - rozmywanie obrazu przy 576i), to najlepiej podawać sygnał źródła lub 1080p.
 

cygan

Member
To foto to żadne porównanie, różnią się sporo wielkością. Biel w Panasie dla mnie lepsza o ile ustawione optymalnie. Philips ma za ciepłą. Porównajcie do małego okna nieaktywnej strony, przysuńcie do białego paska na dole z informacjami.
 

Mariusz Łódź

New member
Kiki, jezeli na cyfrowym mierniku nie jest napisane True RMS to jest duza pewnosc, ze mirnik pokazuje nieprawdziwa wartosc poboru mocy. Z tego oraz przyjętego średniego obrazu kontrolnego biorą się różnice w podawanej mocy.

Ktos z wlascicieli 42X10Y mógłby się zlitować i podać mi wymiary opakowania:(
 
Ostatnia edycja:

doc38

New member
Cześć

Siedzę sobie i przyglądam się zamieszczonym zdjęciom... i jakoś tak wydaje mi się, że dokonywanie krytycznej oceny porównawczej i snucie zażartych polemik na podstawie tego typu zdjęć (oglądanych przecież na różnie skalibrowanych monitorach) nie ma większego sensu. Wolę raczej sugerować się suchym opisem testera (oczywiście z zachowaniem zwyczajowego dystansu).
Póki co, jestem zadowolony ze swojego 50X10 oglądanego z ok. 3,7m (kolory, poziom czerni, jakość obrazu SD), jakkolwiek dostrzegam również jego wady (green ghosting, czy zauważalne na niektórych materiałach HD zjawisko false contouringu). TV jest podpięty pod n-box recorder.
 
Ostatnia edycja:

MarioDi

New member
Capoeirista napisał:
Macie w końcu test wygrzanego telewizora!
Warto się było tyle napinać?
Warto było, bo poważny człowiek oczekuje poważnego traktowania tym bardziej gdy za potencjalne informacje płaci. Kiedyś to zrozumiesz, bo teraz z formy wypowiedzi wnioskuję, że masz trochę mniej lat niż sporo osób tutaj uczestniczących w rozmowie, a tacy ludzie szanują swój czas i pieniądze. Czy "napinać się" to nie powiedzenie małolatów z blokowisk?
Sorry za OT

A wracając do tematu, X10 gra lepiej z każdym dniem użytkowania (w pierwszych dniach grał bardzo ładnie lecz teraz jest świetnie - uważam, że nabiera soczystości to co w nim jest wyświetlane, bardziej wyraziste kolory :> ). Im dłużej go używam tym bardziej żona chwali nasz wspólny wybór, a to cieszy najbardziej :)

Od momentu zakupu TV uważam, że w końcu pożytkuję swój czas właściwie, oglądam w super warunkach ulubione rzeczy, a nie ślęczę niezdecydowany przed monitorem i tego wam wszystkim również życzę. Szkoda czasu panowie i panie :)

Jednocześnie chciałem się pożegnać, gdyż już raczej nie będę miał okazji tutaj zaglądać. Dzięki za istotne uwagi na temat różnych TV oraz za to, że sprzeczne informacje pozwoliły mi dostrzec jak mylne są informacje na forum internetowym (prawie zamówiłem PV80, a na żywo przy X10, PV80 wygląda i świeci po prostu biednie - mimo wszystkich zachwytów nad nim) - mam na przyszłość nauczkę, aby sprawdzić na własne oczy, a nie sugerować się czyjąś opinią, bo ta może być baaaaardzo mylna, nawet mimo "testów" hahaha.

Pozdrowienia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry