Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

kowal801

New member
Bez reklam
Witam
Jestem ciekaw, ile osób po ostaniej informacji w sprawie testu wykupilo na miesiąc poraz kolejny subskrypcje ;) .
 
Ostatnia edycja:

cygan

Member
konik82 napisał:
waham się ciągle pomiędzy Panasonic Tx 42Px10 a jakimś modelem full hd. Sprawa rozbija się o to, czy kupując dziś hd ready za około 2800zł nie będę żałował za jakieś pół roku, że za niewiele większe pieniądze mógłbym mieć full hd (np. Tx 42g10 - którego cena to około 4500zł na dzień dzisiejszy). Jak prognozujecie spadek cen modelu Tx 42g10 w ciągu kolejnych..powiedzmy 6 miesięcy??
nie jestem jakimś videofilem :) i tv głównie służył mi będzie do oglądania telewizji z platformy cydfrowej - czy w takiej sytuacji warto przepłacać za full hd??

Z praktyki powiem tak -mam ponad rok PV7. Raz miałem sytuację, gdzie siedziałem 1m od tv (impra rodzinna) i był prezentowany obraz statyczny, czyli nieruchome fotki. Tylko ja (dzielący włos na czworo) mogłem zobaczyć, że na fullu prezentacja z 1 metra byłaby trochę lepsza. Podsumowując: 30minut wątpliwego zadowolenia z ponad 2000h przebiegu mojego tv. Warto sporo przepłacać dla 0,02 % !!! czasu oglądania obrazu ze swojej plazmy?
 

To_masz

New member
kowal801 napisał:
Witam
Jestem ciekaw, ile osób po ostaniej informacji w sprawie testu wykupilo na miesiąc poraz kolejny subskrypcje ;) .
Tak sobie myślę że chyba wszyscy wykupili abonament ze względu na testy.
Nie będę komentował ich jakości - część rzeczy można zobaczyć na tak małych zdjęciach, części nie. Cieszę się że te testy są.
Zawiodłem się jednak na zwlekaniu z kolejnymi - np z testem X10.
Dlaczego administratorzy forum nie szanują użytkowników?
Ja wykupiłem abonament na rok, ktoś inny przedłuża o kolejny miesiąc?
Co za to mamy - nie wiele, parę złotych w plecy.

Czy nie można by zrobić jasnych prostych zasad:
test publikujemy do 10ciu dni od pojawienia się modelu do testów (czytaj Kiki dostaje sprzęt na sklep i po max 10 dniach mamy wynik)

Porównujemy do modeli które już wcześniej były testowane (czyli ten ma lepszą czerń, ten ma lepsze kąty a ten lepiej przekazuje dźwięk)

Mniemam że dzięki takiemu podejściu już byśmy mieli X10 po recenzji i za chwilę byłaby wywieszona recenzja LG, Samsunga czy czegokolwiek innego co by było porównywane do X10.

Drodzy administratorzy: wiem że macie swoje życie i problemy oraz zobowiązania.
To forum i testy także są takim zobowiązaniem/pracą, za którą płacimy konkretne pieniądze.

pozdrawiam i niecierpliwie czekam na testy
To_masz
 

jtd

New member
Bez reklam
Tez jestem za tym, zeby to uzytkownicy tego forum wspolnie okreslili zasady w jaki sposob maja byc testowane telewizory, przeciez w koncu za to ludzie placa. Kazdego z nas ciekawiloby np. porownanie czerni x10 do G10 oraz G10 do Kuro, najprosciej zeby telewizory stawiac obok siebie i pokazywac roznice. Kiedys tak bylo, teraz jednak juz nie ma takich porownan.. Porownanie jakosci dzwieku, kolorow itd, bo to kazdy chce ogladac. KIKI i inni musicie isc naprzeciw naszym oczekiwaniom bo jakosc testow ciagle sie obniza..
 
Ostatnia edycja:

MarcusGawin

New member
Jestem bardzo za ,też mam to uczucie że ktoś nas nabija w butelkę:twisted: ,ile można czekać?????jak KIKI tez tak podchodzi do swich klientow to szczerze współczuję.Ale pewnie jest inaczej.I jak koledzy żądam od Administratora aby brał nasze sugestie poważnie.
Marek
 
Ostatnia edycja:

Hoaxx

New member
Mimo, ze macie jakies racje z tymi opoznionymi testami, to wypadalo by pisac adminowi na priv albo otworzyc na to oddzielny watek. Tez chetnie bym przeczytal test, ale ludzie! ile mozna marudzic i zasmiecac watek, w ktorym inni chcieli by czytac konkretne informacje o danym TV?

Co do pierwszych wrazen z ogladania mojego 50X10 musze powiedziec, ze obraz z satelity jest lepszy niz oczekiwalem. Balem sie troche, ze w tym rozmiarze bedzie tragicznie, a jest wrecz przeciwnie. Nie mam zastrzezen - a nie mialem na razie jeszcze nawet ani czasu zeby zaopatrzyc sie w porzadne kable (mam tanie Euro podlaczone do starego D-Boxa) ani zeby poprzesuwac meble (2m odleglosci, za blisko, lekki dyskomfort z powodu duzego panela, ale obraz w porzadku, dalo by sie nawet przyzwyczaic).

Do laptopa na razie podlaczylem rowniez tylko przez Euro, efekt nie powala, ale przeniose sie na Dsub lub pozniej HDMI i oczekuje poprawy.

Powloka antyodblaskowa jest nienajgorsza. Nie mam porownania do innej, ale zaobserwowalem, ze przy bardzo jasnym swietle dziennym da sie ogladac (oczywiscie z pewnym dyskomfortem, ale inaczej na CRT czy czymkolwiek innym tez nie jest). Swiecilem dla bajeru latarka taktyczna po panelu (225 Lumenow) - i widac, ze swiatlo jest dosc efektywnie pochlaniane, nie jest to efekt szyby, tylko bardziej matowej folii.

Tryb dynamiczny jest jasniejszy i bardziej ostry niz sobie wyobrazalem. Nie mniej efektowy niz LCDeki, ktore widzialem w marketach.
Narazie nie stosuje, bo wole podocierac na trybie Movie na defaultowych ustawieniach (mam nadzieje, ze to jest forma wystarczajaca).

Dobralem sie na chwile do menu serwisowego, ale nie zauwazylem na pierwszy rzut oka nigdzie wartosci godzin pracy - oczekiwalem, ze bedzie sie to rzucalo w oczy na pierwszym panelu tego menu. Bede musial jeszcze dokladniej poszukac.

Ogolnie, zdecydowanie nie zaluje - mysle, ze za ta cene (dalem 3500,-) nie wyrwalbym nic bardziej satysfakcjonujacego.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Chłopie nie ma żadnego testu darujcie sobie te pytania, "kiedy ten test" czy inne błagania Kikiego. Szkoda nerwów sobie psuć, a wy tylko podsycacie atmosferę i denerwujecie siebie nawzajem jeszcze bardziej.
Będzie test to będzie, na pewno na pierwszej stronie forum go ujrzymy. Ale według mnie to ja wam radze na niego nie czekać.

Hoaxx powiedz czy z odległości 2,6-2,8 da się oglądać/akceptowalny sygnał SD ? kanały z platformy "N" i filmy z DVD(w szczególności divx 2 cd).
 
Ostatnia edycja:

Mariusz Łódź

New member
Dziekuje za podpowiedzi odnosnie sprawdzania :)

Mam prosbe, napiszcie prosze jakie sa wymiary pudelka od 40X10Y. zamowilem z odbiorem wlasnym i obawiam sie czy sie zmniesci w samochodzie :???:
 

Tom01

New member
Porównanie PV do X

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich.

Się pochwalę. Zmieniłem właśnie 42PV80 na 50X10. Różnice:
+ Lepsza interpolacja SD, różnica widoczna na korzyść 50X pomimo większego ekranu. Żyleta.
+ O klasę lepsza czerń.
- Zaburzenia płynności szybkiego ruchu.
- Wyczuwalne migotanie przy całym białym ekranie.

Wady nie są duże, trzeba się dobrze przyjrzeć aby zobaczyć, ale za to zalety przemawiają zdecydowanie za 50X. Niezdecydowanych zachęcam.
 
Ostatnia edycja:

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Tom01 napisał:
To mój pierwszy post, więc witam wszystkich.

Się pochwalę. Zmieniłem właśnie 42PV80 na 50X10. Różnice:
+ Lepsza interpolacja SD, różnica widoczna na korzyść 50X pomimo większego ekranu. Żyleta.
+ O klasę lepsza czerń.
- Zaburzenia płynności szybkiego ruchu.
- Wyczuwalne migotanie przy całym białym ekranie.

Wady nie są duże, trzeba się dobrze przyjrzeć aby zobaczyć, ale za to zalety przemawiają zdecydowanie za 50X. Niezdecydowanych zachęcam.

Co masz na myśli z tą lepszą interpolacją SD,w jaki sposób to widać na ekranie.
 

Tom01

New member
kloss_ks napisał:
Co masz na myśli z tą lepszą interpolacją SD,w jaki sposób to widać na ekranie.
Lepsza ostrość. Doskonalszy mechanizm symulacji obrazu o nienaturalnej rozdzielczości ekranu. Jak wiadomo wyświetlanie obrazu FullHD, czyli rozdzielczość obrazu zgodna z rozdzielczością ekranu to żadna sztuka. Problem się pojawia kiedy rozdzielczość ekranu dzieli się ułamkowo na rozdzielczość obrazu. Wówczas nie wiadomo, czy jakiś piksel ma być zapalony czy zgaszony. W plazmie, przez specyfikę sterowania komórką ekranu, jest spore pole do popisu dla programistów, stąd widoczne różnice pomiędzy różnymi implementacjami.
 

robotxx

New member
a ja bym jednak chyba sie klanial ku nowej plazmie lg , sam mam i w porownaniu do pv80 wypada lepiej jak chodzi o jakos obrazu . nowego panasa narazie nikt nie ma , a ustawienia sklepowe do porownan sie nie nadaja.

a czekanie na testy :) smiechu warte i te cale sybskrypcje , placicie za robienie was w bambuko , prosicie dopytujecie sie o jakies smieszne testy nie majace odzwierciedlenia w rzeczywistosci. ja wam powiem , plazma lg zostanie zjechana na maxa , bo kiki z tego co sie orientuje tym sprzetem nie handluje a wiec nie ma interesu w wystaiwniu rzetelnej opini .
 
Ostatnia edycja:
Do góry