Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

emski

New member
Recenzja nowego Panasonica 42X10

tx42x10_02.jpg



41.gif http://www.jakitelewizor.pl /ewolucja_pv80_recenzja_nowego_panasonica_42x10,1237451392,1 41.gif



z tejże strony "w TX-42X10 zabrakło także tunera MPEG4, jest to o tyle istotny brak, że telewizor z tym wyposażeniem mógłby być na prawdę zachwycającą ofertą, a tak jest po porostu dobrą" :???: jak to jest w końcu z tym MPEG4 ?
 

dredsons

New member
Bez reklam
Widzę po niektórych wypowiedziach, że bardzo zależy Wam na pozytywnych opiniach na temat wyżej wymienionego tv.Pytam się Was ile osób musi napisać żebyście uwierzyli, TX-P37X10 nie jest telewizorem bardzo dobrym jest to zwykły średniak i nic pozatym.Dzisiaj podłączyłem Cyfrowy Polsat tragedia!!!!! Ale spodziewałem się tego.Nie twierdzę, że lepsza jest plazma czy LCD, porównuję tylko z moim TH42PV60E, który świeci już u mnie prawie dwa lata i obraz jest podobny. Może mam spieprzonego TX-P37X10, bo to, co obserwuję nie zadowala mnie.Polsat Sport HD, DscoveryHD dramat no, ale to Cyfrowy Polsat.
Mam pytanie czy inni posiadacze tego TV mają podobne wrażenia być możeniepotrzebnie dramatyzuje
 

luigi

New member
Na razie jesteś pierwszym niezadowolonym użytkownikiem...
i oby ostatnim, nawet gościu co ma Kuro w drugim pokoju pisał że jest b.dobrze jak na te pieniądze.
Każdy chce przed zakupem potwierdzenia słuszności wyboru, choć zdarzają się kliniczne przypadki co chcą potwierdzenia dopiero po zakupie :D
Jak już pisałem 2 tyg. temu że dyskwalifikującym ten tv argumentem może się okazać właśnie brak mpeg4. Praktycznie jest to tv bez żadnych bajerów bo trudno za taki uznać slot na karty sd w dobie gdzie samsung wprowadził megawypaśne wejście usb. Tym bardziej wmontowanie odpowiedniego tunera dvb-t poprawiłoby na pewno nastrój potencjalnych posiadaczy.
 

Foxxx24

New member
Nie zapominaj,że polsat cyfrowy jest aktualnie najgorszą platformą cyfrową na rynku i nawet analogowe UPC daje lepszy sygnał, no pomijając takie kanały jak tvp1,2 czy tele 5:)

I w to co mówisz wierzę akurat,ze obraz masz tragiczny bo jak to się mówi z pustego i Salomon nie naleje,ale gdybyś podłączył do lepszej platformy zobaczyłbyś,że Twoje odczucia byłyby już inne.:)

Pozdrawiam
 

dredsons

New member
Bez reklam
Wiem pisałem, że nie spodziewałem się rewelacji po Cyfrowym Polsacie myślałem, że kanały HD będą wyglądały bardzo dobrze. Ale nie o Polsat nam chodzi, lecz o możliwości TV Panasonic seria X10
 

dredsons

New member
Bez reklam
I w to co mówisz wierzę akurat,ze obraz masz tragiczny bo jak to się mówi z pustego i Salomon nie naleje,ale gdybyś podłączył do lepszej platformy zobaczyłbyś,że Twoje odczucia byłyby już inne.:)

Pisałem wyżej o moich odczuciach, TV połączony za pomocą kabla hdmi z Cyfrą + HD.
 

emski

New member
Dotychczasowe oceny.

TX-P42X10E_video_gut.jpg

04/2009


video HOMEVISION

Testurteil: gut; Preis/leistung: sehr gut


TX-P42X10-av-magazin-Testergebnis.gif

02/2009


av-magazin.de

Testergebnis: sehr gut


TX-P42X10-av-magazin-Preistipp.gif

02/2009


av-magazin.de

Preistipp


TX-P42X10-av-magazin-Preis_Leistung.gif

02/2009


av-magazin.de

Preis/Leistung: überragend
 

Ben32

New member
Witam wszystkich dyskutujących.

Szanowni Panowie, to jest podstawowy telewizor o małej rozdzieczości. Dla przypomnienia 1024x768 podobnie jak seria v80 nadaje się idealnie do syganłu SD. Jak chcecie cieszyć się wysoką rozdzielczością musicie kupić matrycę zdecydownie lub trochę lepszą.
Jeżeli chodzi o Polsat Sport HD to akurat ten kanał nadaje w 90%, jak na polskie warunki, obraz doskonły i na tych matrycach nie będzie rewelacji.
Sam jestem użytkownikiem 42-ki PV 80 i dokładnie wiedziałem co kupuję. Oczywiście sprawdzałem jaki obraz jest wstanie pokazać ten tv po podłączeniu żródła wysokiej rozdzielczości i mogę tylko potwierdzić, że jest ciut lepszy, ale nie taki jak w matrycach full HD. Te ostatnie natomiast zdecydowanie gorzej wyświetlają obraz SD z wiadomych powodów zwłaszcza po podłączeniu kablem HDMI.
Z braku dostatecznej ilości interesujących mnie programów HD świadomie kupiłem PV-kę i jest mi z tym dobrze. Oczywiście w przyszłości, może dalekiej, a może bliskiej kupię matrycę full HD. Tylko po co na dzisiaj mi ten produkt skoro to co oglądam najczęściej jest gorzej wyświetlane niż na tzw. HD ready.
Nie zapominajcie również o ostrości tych matryc - tutaj też będzie spora różnica w zależności od jakości sygnału a właściwie od dopasowania rozdzielczości źródła do wyświetlacza.
No i jest jeszcze inna sprawa, relacja jakości do ceny - moim zdaniem trafiona bezbłędnie i do tego z tendencją rosnącą czyli jakość pozostaje lub rośnie a cena spada.

Pozdrówka dla wszyskich.
 

doc38

New member
Witam
Od dwóch dni jestem posiadaczem Panasonika 50X10E. Niestety nie mogę dokonać porównania do serii PV80, na co, jak sądzę, większość z Was czeka. Moim poprzednim telewizorem był 42PV70. W stosunku do niego ewidentnej poprawie uległa czerń. Wydaje mi się, że panel jest także mniej podatny na chwilowe powidoki (jakkolwiek w poprzednim TV na szczęście nic mi się na stałe nie wypaliło). Obraz SD wydaje mi się całkiem niezły, TV oglądam z odległości 4 metrów. Kanały HD na n-ce, w szczególności Discovery HD są bardzo ostre i szczegółowe. Generalnie w stosunku do dawniejszej serii PV70 jest zauważalnie lepiej. Sam telewizor (obudowa) wygląda całkiem nieźle i solidnie, choć pewne moje obawy budziła plastikowa podstawa (sam plastik jest niestety wrażliwy na zarysowania).

Pozdrawiam
 

cygan

Member
dredsons - faktycznie dramatyzujesz, wyszła lepsza seria od Twojego -PV70, potem zdecydowanie lepsza seria 80 od 70, teraz trochę lepsza seria X od 80, więc powinno być duuużo lepiej miedzy 60 a X a ty nie widzisz wcale. Nie jest może faktem, że potrafisz to zauważyć. Znam wiele osób które nie widzą różnic bo nie są koneserami obrazu. Podobnie gra dla nich KURO i Funai. Napisałem tak dlatego, bo fakty są inne - opinie i testy z pism AV świadczą o czymś innym. Mają profesjonalny sprzęt i porównali już setki TV.
Ben32 - "Dla przypomnienia 1024x768 podobnie jak seria v80 nadaje się idealnie do syganłu SD. Jak chcecie cieszyć się wysoką rozdzielczością musicie kupić matrycę zdecydownie lub trochę lepszą."




Dawno większej bzdury nie czytałem.
kiki - czas na polski test :)






 
Ostatnia edycja:

Ben32

New member
Cygan - info dla Ciebie.
Senior Member to chyba tylko za ilość postów bo za wiedzę napewno nie.

Jeżeli Twoim zdaniem rozdzielczość serii PV i PX jest gorsza niż PY i G dla sygnałów SD to gratuluję wiedzy. I proszę przy okazji - nie zabieraj już więcej głosu na tym forum bo tutaj naprawdę bardzo dużo osób chce pogłębiać swoją wiedzę a nie się cofać.

Ciebie również pozdrawiam.
 

maczb

New member
jeszce raz napisze zę seria X10 też jest dostępna z dekoderem mpeg4 ale żeby było zabawniej prawdopodobnie nie na naszym rynku ( Panasonik ma dziwna politykę bo na cholerę u nas mpeg2 skoro ma być i jest testowo mpeg4 - ludzie z tej firmy prawdopodobnie nie znaja rynku albo chcą wepchnąc użytkownikom bezwartościowy mpeg2) bo u nas w ofercie jest X10E a z mpeg4 jest seria X10Y dostepna np. w krajach skandynawskich i w hiszpanii sprawdźcie sami na stronie hiszpańskiej z końcówką es
 
Ostatnia edycja:

dredsons

New member
Bez reklam
Cygan nie będę się s tobą przekomarzał, kto jest lepszym jak ty to mówisz "koneserem obrazu":) piszę o moich spostrzeżeniach. Po dwóch latach oglądania obrazu na TH-42PV60E spodziewałem się naprawdę wiele po TX-P37X10 a nie jakieś pierdoły, że niby czerń bardziej czarna, co za bzdury w starej plażmie ma taką samą i musiałbym się bardzo długo przypatrywać żeby dostrzec jakąś różnicę, telewizor kupiłem by oglądać programy TV a nie godzinami ślęczeć i szukać jakiś pierduł.Po prostu włączam telewizor ustawiam w menu i ma być ładnie i tyle a nie się na siłę uszczęśliwiać i co najgorsze usprawiedliwiać.Przyznaję się oficjalnie, choć niektórzy tego nie robią, że gdybym mógł cofnąć czas to TV TX-P37X10 bym nie kupił nawet z mpeg4 poczekałby trochę lub dołożył 1000zł i tyle. To są moje odczucia i oczywiście można się ze mną nie zgodzić, ale nie p…rz mi tu o koneserstwie.
 

luigi

New member
...no kiki już 3 dni po terminie :confused: już nie mogę się doczekać tego testu, może szykujesz nam jakąś super niespodziankę i stąd te opóźnienie.
Może będzie to od razu test porównawczy X10 oraz G10 byłoby mniamuśnie.
 

cygan

Member
Ben32 - Jasne... Jak chcę cieszyć się obrazem HD to MUSZĘ kupić matrycę lepszą od PV80... i to zdecydowanie lub troszkę?
Sorki, ale chrznisz.

 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Myślę, że trzeba wziąć pod uwagę to, że jednak zawodowo kiki nie zajmuje się tworzeniem testów porównawczych a sprzedażą sprzętu. Zważcie więc czym w pierwszym rzędzie zajmowalibyście sie na jego miejscu, tym bardziej w czasie, gdy sprzęt rtv jest droższy niż był raptem 2 miesiące temu i aby zarobić na chleb trzeba do kupna przekonywać klientów, z których wielu de facto odkłada lub odłożyło zakupy "na później".
dredsons napisał:
Po dwóch latach oglądania obrazu na TH-42PV60E spodziewałem się naprawdę wiele po TX-P37X10
Mam kolegę, który ma plazmę z tej serii. Sam mam PV80 ale i tak nie mogę jego telewizorowi nic zarzucić - naprawdę ładnie wyświetla obraz (w tym przypadku z "n"). Co ciekawe nie dalej jak na tym forum osoby, które miały okazję w rzeczywistości porównać PV60 "side by side" do późniejszej serii określały, że PV70 był w pewnych aspektach krokiem wstecz w stosunku do PV60.
Co zatem przychodzi mi do głowy teraz? PV60 - niezła seria, ładna reprodukcja obrazu; PV70 - nowe menu, nowy design, obraz względem PV60 nie taki jak można byłoby się spodziewać (wspomniany wcześniej krok wstecz). PV80 - wychwalana w swojej klasie linia modeli, dobre parametry, niektórzy użytkownicy narzekający na widoczny green ghosting. Teraz X10...
Łapiecie do czego zmierzam? ;) PV60 lepszy; PV70 gorszy; PV80 lepszy; X10 ...
Gdzie ten test do jasnej ciasnej?! :)

Pozdrowienia!
 

Foxxx24

New member
No właśnie ja również nie mogę się doczekac testu zarówno serii X jak i G,a wtedy na pewno rozwieją się wątpliwości co do wyższości nowych serii nad poprzednimi:)

Swoją drogą ciekawe kiedy znowu ktoś wypatrzy green ghosting etc.;)



Pozdrawiam
 
Do góry