Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

dredsons

New member
Bez reklam
Witam dziś otrzymałem telewizor Panasonic (TX-P37X10) cena 2660zł. Miałem dylemat plazma czy LCD full hd, wybrałem plazmę Panasonica, ponieważ w dużym pokoju mam już od prawie 2 lat Panasonica TH42PV60E.Podłączyłem CYFRĘ + HDMI i żadnej rewelacji nie widzę piszę na gorąco, ponieważ chcę ostrzec przed kupnem tego telewizora obraz prawie taki sam jak na starszej plazmie 42 calowej.Jeszcze dokładnie nie sprawdzałem , ustawiłem w menu tak jak w TH42PV60E.Myślałem, że po dwóch latach coś się zmieniło a tu Panasonic mnie niemile zaskoczył liczyłem na dużo więcej.Może gdybym nie miał porównania to nie pisałbym tak nieprzychylnie .Od ładnych paru lat jak telewizor to tylko Panasonic o tu coś takiego.Żałuję, że nie sprawdzałem żadnych telewizorów full hd LCD.Kończąc nie jest źle, ale spodziewałem się czegoś lepszego w razie pytań chętnie odpowim, lecz trochę później, przetestuję jeszcze na Xboxsie360
 

dredsons

New member
Bez reklam
Nie miałem żadnych złych doświadczeń odnośnie firmy Panasonic do dzisiaj naprawdę wierzcie lub nie żadna rewelacja zastanówcie się porządnie.Mam pytanie czy telewizorek mogę zwrócić? Ma on grać w pokoiku 14m i docelowo podłączę cyfrowy Polsat aż strach pomyśleć, co będzie, wróżę tej serii szybki spadek ceny. Niedługo wymiana telewizora w dużym pokoju 40 m.Obiecałem sobie rozważniejsze zakupy.Panasonic mnie zawiódł oczywiście za tą cenę
 

motobartcompany

New member
dredsons

Opisz dokladniej o jakie rewelacje ci chodziło? cyfra podłączona poprzez HDMI zgoda. Ale masz jakieś kanały HD ?


Miałem 3 plazmy panasonica PV70, pv700 i pv80. Najlepiej wykonany był PV700> pv 70 niestety najgorzej pv80 dlatego zwróciłem go po 3 dniach. Co do jakości obrazu to pv80 jak by ciut lepiej grał. Miał lepszą czerń ale to tak odrobinę.

pv60 nie widziałem, ale kolega miał pv45 i ta plazma grała chyba odrobinę lepiej niż panas pv700 którego na gorąco mogłem porównać.
 

cukiernik

New member
Panowie proszę o pomoc w wyborze. Mam do wzięcia PY80 za 3500 lub X10 za 2800. Co POCZĄĆ?
Liczę na Was. Czas mam do jutra do zastanowienia.
Z góry bardzo dziękuję.
 

jtd

New member
Bez reklam
X10 nie mial byc zadna rewolucja! Dopiero G10 ma jakas byc, jak chcecie rewolucji to kupowac trzeba panel NeoPDP a nie ze zwyklym starym PDP...

Powtorze
X10 jest zbudowane na starym panelu PDP ktory byl w 10 i 11 generacji
G10 jest zbudowany na calkowicie nowym NeoPDP
 
Ostatnia edycja:

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
motobartcompany napisał:
dredsons

Opisz dokladniej o jakie rewelacje ci chodziło? cyfra podłączona poprzez HDMI zgoda. Ale masz jakieś kanały HD ?


Miałem 3 plazmy panasonica PV70, pv700 i pv80. Najlepiej wykonany był PV700> pv 70 niestety najgorzej pv80 dlatego zwróciłem go po 3 dniach. Co do jakości obrazu to pv80 jak by ciut lepiej grał. Miał lepszą czerń ale to tak odrobinę.

pv60 nie widziałem, ale kolega miał pv45 i ta plazma grała chyba odrobinę lepiej niż panas pv700 którego na gorąco mogłem porównać.

Możesz napisać co miałeś na myśli pisząc,że pv80 jest najsłabiej wykonana.
 

motobartcompany

New member
oczywiście, że mogę napisać.w mojej sztuce (chodziłem po sklepach i w innych egzemplarzach było to samo) Tylna blaszana obudowa na styku z plastikiem była powiginana. Szpary jak w chińskiej zabawce.

Podstawa to jakaś kpina, w pv70 i pv700 była ciężka i solidna. Pv80 kawałek plastiku niczym chiński wibrator.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
motobartcompany napisał:
oczywiście, że mogę napisać.w mojej sztuce (chodziłem po sklepach i w innych egzemplarzach było to samo) Tylna blaszana obudowa na styku z plastikiem była powiginana. Szpary jak w chińskiej zabawce.

Podstawa to jakaś kpina, w pv70 i pv700 była ciężka i solidna. Pv80 kawałek plastiku niczym chiński wibrator.

Powiem ci,że u mnie tylna blacha jest idealnych rozmiarów i idealnie przylega.Natomiast podstawa jest faktycznie z lipnego tworzywa ale to,że jest lekka w niczym nie przeszkadza.Po nałożeniu na nią plazmy problem/lekkości znika/.
 

Capoeirista

New member
jtd napisał:
X10 nie mial byc zadna rewolucja! Dopiero G10 ma jakas byc, jak chcecie rewolucji to kupowac trzeba panel NeoPDP a nie ze zwyklym starym PDP...

Powtorze
X10 jest zbudowane na starym panelu PDP ktory byl w 10 i 11 generacji
G10 jest zbudowany na calkowicie nowym NeoPDP
Oho, kolejna wypowiedź speca od technologii i marketingu...
Każdy nowy telewizor jest na tyle przełomowy i rewolucyjny, na ile się go rozreklamuje. A że G10 jest może "lepszy" od X10 to wobec o połowę wyższej ceny żaden argument.

Z kolei stwierdzenie, że "trzeba kupować NeoPDP" przypisałbym raczej osobom omamionym propagandzie reklamy. Widziałeś G10 i X10? Jak nie, to nie ściemniaj o rzekomej rewolucji i "zwykłym starym PDP".

Równie dobrze Panasonic mógł napisać, że X10 ma wbudowane technologie Super eXtended Dynamic Color Range Mapping i Precision Motion Compensated Frame Buffer eXtension. Wtedy minimalnie lepszego obrazu w stosunku do PV80 upatrywałbyś się właśnie w tychże dyrdymałach...
 

broda1725

New member
Bez reklam
bluray napisał:
Trzeba było LCD Samsung B650.
To wg. mnie jedyna nowa seria, która wnosi nową i lepszą jakość obrazu.
Jak się takie głupoty czyta to człowieka krew zalewa, byłem w Euro widziałem ten tv i dla mnie żadna rewelacja obraz identyczny jak w starym 656 a na dodatek nadal ma mankament jak 656 (100hz który powoduje ładny teatrzyk z obrazu). Chyba że ci chodzi o te pięknie przejaskrawione kolory lub nie naturalnie wyostrzony obraz ?.
Ciebie bluray jak się czasem czyta to ... raz jesteś za plazmą a raz za LCD sam nie wiesz co piszesz.
 
Ostatnia edycja:

dredsons

New member
Bez reklam
Dobra pograłem trochę na Xboxsie360 na TX-P37X10 jak zwykle z jednej godzinki gry zrobiło się pięć, ale do rzeczy obraz nie powala próbowałem wszystkiego jedynie przy ustawieniach trybu na dynamiczny obraz prezentował się podobnie do TH-42PV60E.Po włączeniu opcji Gry obraz gorszy jedyny plus to licznik na TV informujący, co pół godziny ile czasu gram, po włączeniu funkcji ECO obraz gorszy.Naprewdę tylko po włączeniu trybu obrazu na Dynamiczny i korekty kontrastem kolorem itp. obraz wygląda powiedzmy przyzwoicie. Kanały HD w cyfrze+ wyglądają oczywiście ładnie, ale bez rewelacji.Nie wiem może mój stary telewizor Panasonic TH-42PV60E jest dobry i dlatego TX-P37X10 nie prezentuje wysokiego poziomu może spodziewałem się po nim zbyt wiele.Jescze jedno nie wiem, czemu ale strasznie się grzeje z tyłu brak wentylatorków to już norma ?w TH-42PV60E z tyłu wiało chłodem a tu ciepło. Telewizor kupiłem za 2660zł+58zł przesyłka pobraniowa jak jest ktoś zainteresowany to napiszę, w jakim sklepie (super obsługa TV zamówiłem w poniedziałek 17.15 A dzisiaj rano kurier pukał do drzwi). Pojutrze cyfrowy Polsat i chyba będzie płacz zgrzytanie zębami.
 

luigi

New member
Popieram bluray'a co do B650 (mój nr one) - to sądząc po wielu opiniach tv godny większej uwagi niż seria X10 (teraz nr two), która jak się jutro być może okaże nic nowego nie wnosi i jest tylko "odgrzanym kotletem".
Im dłużej czekam tym jestem coraz dalej od zakupu tej plazmy ... a już byłem taki przekonany :(, jeszcze 3 miesiące plazmy nie chciałbym nawet za darmo.
Jednak szybko zmieniłem zdanie kupując rodzicom PV80 samemu czekając na marcową premierę X10. I jak przychodzi do zakupu nowego telewizora sobie samemu to waham się strasznie bo w/g mnie (co prawda lcd) samsung jest o niebo lepszy.
Oby kiki swoim testem rozwiał jutro moje wątpliwości i nie kazał znowu czekać na test G10 bo to być może ta seria będzie hitem a nie X10.
;););)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Luigi,co do B650 to pamiętaj że to LCD jest naszpikowany bajerami które mogą z czasem jeszcze bardziej szwankować (poprzednie serie 7 i pękające obudowy w serii 6) poza tym jest to tv Full hd i co najważniejsze jest o ok 1000zł droższy.

Pozostaje poczekać i zobaczyć co i jak z X10.

A co do B650 to ja tak jak mówię obraz w sklepie ładny, czerń niezła, obraz ostry aż za bardzo, kolory przejaskrawione może trzeba by się pobawić. Ale co mi się najbardziej rzuciło w oczy to nadal kulejący tryb 100hz Motion Plus zachowuje się identycznie jak w modelu 656 czyli robi z filmu teatr. A co do tego czasu reakcji to zadna rewelacja bo ja nadal widze przy ruchu dodatkowe kontury za postacią. Może kalibracja jest mu potrzebna, nie wiem ale jakoś zachwytu w moich oczach nie było.

Moje oczy jakoś bardziej są wyczulone na smużenie niż na green ghosting w plazmie którego za nic nie mogę zauważyć.
 
Ostatnia edycja:

luigi

New member
Faktycznie niektórzy nie lubią tej teatralnosci - mi ona się podoba,(nic nie kuleje tak ma być) szkoda że w plazmach nie ma takiego efektu :)
Za to w X10/PV80 zauważyłem, że po wyłączeniu 100Hz obraz nie nadaje się do oglądania, ewidentnie migocze gorzej niż stary kineskop.
Ta funkcja w plazmach powinna być włączona na stałe oprócz trybu gracza.
Oczy bolały mnie od tego bardziej nawet po chwilowym oglądaniu niż po kilkugodzinnym oglądaniu na ustawieniach dynamicznych mojego 50Hz lcd filipka.
Denerwującym też faktem w plazmach X10/PV80 jest brak opcji ustawienia kolorów (głębi) jest bardzo kiepska regulacja i kolory wpadają w brązy a każde rozjaśnienie powoduje mlekowatość. I ta konieczność kalibracji w menu serwisowym - przecież dla niektórych to może być koszmar.
Jedyny być może plus to jakość piksela na słabych kanałach, po prostu w plazmach X10/PV80 jest on idealnie rozmyty.
Niestety w Samsungu B650 można je sobie policzyć i widac je nawet z 3 metrów.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Mnie strasznie denerwuje właśnie ta pikseloza w LCD ale co fakt to fakt jak na odgrzewany kotlet X10 to cena jest i tak za wysoka, taki tv to max.w 42" to 2100-2400/2500zł. Bo to prawie PV80 w nowej obudowie.
 

MarioDi

New member
Dziękuję za podpowiedzi odnośnie tej serii (X). Miałem wczoraj zrobić zakup lecz zdecydowałem się na jeden dzień powstrzymania się z decyzją... Chyba jednak pójdę w kierunku PV80, z tego co widzę nie warto dopłacać jeśli otrzymam prawie to samo, a różnicę w cenie dołożę do zakupu konsoli. Jeszcze raz dzięki.
 

Capoeirista

New member
Kolejny krótki test modelu 42".
hdtvorg.co.uk/reviews/plasma/panasonic_tx-p42x10.htm

Streszczenie:
PLUSY
Ogółem super obraz z głęboką czernią, szczegółami w cieniach i naturalnym kolorem (minus sporadyczne przejaskrawienia) - trzeba się blisko i krytycznie przyglądać, by dostrzec różnice w stosunku do sporo droższych telewizorów. Do tego dochodzi świetna jakość obrazu przy silnym sygnale SD i, co recenzent uznaje za duży skok jakościowy względem poprzedniego modelu, obraz HD tak ostry i szczegółowy, że bije na głowę wszystkie dotychczas testowane ekrany HDReady i niejeden FullHD.

MINUSY
Głównym mankamentem jest jednak mała poprawa obrazu względem poprzednika PV80, który oferował spory krok naprzód w stosunku do PV70. Ponadto w nasłonecznionych pomieszczeniach nie można uzyskać tak jasnego obrazu jak na droższych plazmach, o LCD nie wspominając. W przypadku słabej jakości sygnału, pojawiają się natomiast szumy i zamiast płynnych przejść tonalnych mamy do czynienia ze skokami odcieni.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Capoeirista przynajmniej ty dajesz nam jeszcze jakąś nadzieje żeby było warto być nadal za X10 niż szukać ostatnich sztuk PV80.
Zostaje nam jeszcze KIKI ze swoim testem, miejmy nadzieję że może już się dziś pojawi teścik czekam na niego jak pies na sukę z cieczką ;)
 
Do góry