Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

12345a12345b

New member
TomaszSG, ...czy może jest to problem z Twoim x-boxem, na co bym prędzej stawiał. Wersja z taką wadą wszystkich plazm odpada. Więc prawdopodobnie albo x-box, albo kabel. Ewentualnie trafiłeś na kilka wadliwych egzemplarzy tych tv.

Kedarz, Panasonic zaznaczał, że cechy konkretnych modeli mogą się nieco różnić dla różnych regionów, dlatego tuner MPEG-4 we francuskich niewiele zmienia, a przynajmniej dopóki nie zamierzasz sprowadzać konkretnego egzemplarza z tamtego rynku. Bo u nas - jak by wszystko wskazywało - tego tunera raczej nie będzie.
 

TomaszSG

New member
Jako iż pracuję

w sklepie sprawdzę sobie jutro tego samego x-boxa pod lcd i zobaczę czy efekt będzie taki sam. Zastanawiam się własnie nad zakupem x-boxa i Panasonica 42-X10
 

broda1725

New member
Bez reklam
wiko73 napisał:
W M1 są w trzech rozmiarach - 46, 42 i 37 cali.
Ceny jak to w Media - kosmiczne za 42 cale wołają 3999 zeta.
A gdzie ty widziałeś kolego rozmiar 46" ? bo z tego co mi wiadomo to ma byc X10 tylko w rozmiarach M, L i XL :) czyli 37,42 i 50. Chyba że na stronie Panasonic jest błąd.

A co do tego tv byłem dziś w Euro stały obok siebie PV8 i X10 oba w 42" i powiem jedno na początku byłem w szoku bo PV8 grał o 100 razy lepiej ale po namowie sprzedawce poprosiłem o pilota i wyszło szydło z worka PV8 był ustawiony na Dynamiczne a X10 na Normal :cool:. Dopiero jak przestawiłem to powiem że grał super nawet jak na to oświetlenie sklepowe, choć według mnie biel przy tych samych parametrach była ciemniejsza ale może to dlatego że PV8 był długo na wystawie i może matryca miała już parę godzinek więcej przepracowanych.
Co do powłoki anty refleksyjnej hmm... według mnie jest identyczna ani lepiej ani gorzej czyli jest spoko, joshua ja tez tak będę miał okno na przeciwko ale nie ma co nie powinno byc źle a jak co zawsze zostają żaluzje.
Co do obudowy to można tu troszkę się doczepić bo z wyglądu to już przypomina Koreańczyka jak nic, istny szajsung no ale co zrobić, choć mojej żonce ten o wiele barziej się podobał, pierwsze co powiedziła "... o jaką ma ładną błyszczącą obudowe :)..." (idealną do zostawiania lini papilarnych,hehe).
Ogólnie można by się przyczepić do obudowy i umieszczenia tych gniazd z boku, ja bym wolał HDMI wszystkie z tyłu no ale cóż zrobić. Zielonych duszków nie zaobserwowałem, choć na PV8 też ich nie widziałem więc się nie wypowiadam.
co do trybu Game Mode ciężko określić co on robi, widziałem tylko że jak się przełączy na ten tryb to obraz sporo ciemnieje coś ala kinowy sprzedawca nie umiał odpowiedzieć czy ten tryb ma zapobiegać wypalaniu się podczas gier i statycznych obrazów w grach jak hudów.
Ani nie potrafił sprecyzować dokładnie jaki jest tuner DVB-T (zresztą nie umiał nawet zmienić języka z niemieckiego na polski) no ale cóż od czego są wszystko wiedzący klienci.

Uff ale tego na stukałem.

Ps. Acha i powiem jedno kończę poszukiwania PV80 bo raczej nie warto przy cenie X10.

Acha zapomniał bym zrobiłem teścik na 50hz który bardziej mrugał i niestety albo z moimi oczami coś nie tak ale X10 jak by bardziej widać mruganie. Przyjrzyjcie się temu może coś z moimi oczami nie tak, może muszę zminić z -0,5 na wieksze ;).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z pewnością nic nie mruga. Już drugi dzień testuję / test jutro w całości/
Występuje w sprzedaży 37" , 42" i 50 "
Wszystkie przyjechały. Zdjęcia właśnie się obrabiają :D
Jeśli są pytania szczegółowe - proszę zadawać !
 

wiko73

New member
broda1725 napisał:
A gdzie ty widziałeś kolego rozmiar 46" ? bo z tego co mi wiadomo to ma byc X10 tylko w rozmiarach M, L i XL :) czyli 37,42 i 50. Chyba że na stronie Panasonic jest błąd.

;).


Sorry ten 46'' był pewnie 50'';) W swoich porównaniach skupiam się zawsze na 42" bo takowy sprzęt posiadam (PY80), inne rozmiary nie skupiają nadmiernie mojej uwagi.
 

luigi

New member
Właśnie mam taką małą prośbę dobrze by było, żeby kiki zrobił w teście porównanie do PV80 wtedy większość ludzi miałaby jasność w temacie czy warto przepłacać czy jest to tylko jak określił jeden z forumowiczów "odgrzany kotlet".
Czuję, że po pochlebnej opinii kiki'ego co 3 nowo-kupowany tv będzie to X10
:):):)
Też czekam z niecierpliwością na test.
Chociaż mnie osobiście interesują tylko dwa parametry czy nowy panel daje rzeczywiście lepszą paletę barw przy tej samej gradacji kolorów i ostrość-czy stoi już na przyzwoitym poziomie.
Czy wreszcie miłosnik LCD znajdzie coś dla siebie :confused: czy dalej jest słabo.
 

cukiernik

New member
720 linii rozdzielczość obrazu ruchomego

720 linii rozdzielczość obrazu ruchomego - panowie dalej nie mamy informacji na temata znaczenia tegoż parametru.
Wysałem zapytanie do panasonic- niestety cisza.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Panowie i panie:)

Nie bierzcie do siebie tego co piszą w broszurkach czy opisach technicznych.
Nie mówie, że wszystko to bzdura ale część niestety tak.

Producent zawsze zachwala produkt i stara się jak najlepiej zareklamować.

Nowa seria dumnie nazwana G10 według producenta jest niesamowicie oszczędna i w broszurkach podają, że "zjada" połowę mniej prądu niż starsza seria. Z tym, że według danych technicznych pobiera 425 W . Starsza siostra czy tez brat:) o takich samych wymiarach ma pobór mocy rzędu 470 Wat. Czy ta różnica wynosi połowe? pobór mocy jest określany jako maksymalny.

Z danych technicznych można wyczytać, że żywotność nowych jak i tamtej generacji paneli jest określana " do 100 tys godzin"
słowo " do " co może oznaczać? być może po połowie tego okresu panel będzie już na tyle ciemny, że największa ciemność nam nie pomoże.
Fajnie to wygląda na papierku.
 

emski

New member
Kolejny test JVC LT-42R10BU, Panasonic TX-P42X10, Philips 42PFL7403D

JVC LT-42R10BU42-calowy telewizor LCD Full HD


114622_lt-xxr10_fv.jpg



• Procesor obrazu DynaPix HD • Funkcja MaxxBass(R) • Funkcja Picture & Text • Tryb Eco • Obrotowa podstawa • Uniwersalny pilot • Panel Full HD (1920x1080) • HD Ready 1080p • Dynamiczny kontrast 7500:1 • 3 wejścia HDMI • Wejście komponentowe • SCART x 2


Philips 42PFL7403 D


42pfl7403d_10__ff_.jpg



Jasność 500 cd/m2 Kontrast 30000:1 Rozdzielczość 1920x1080 Czas reakcji 3 ms Wbudowany tuner DVB-T (MPEG2)

http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl7403d_10/42pfl7403d_10_pss_pol.pdf

PANAS.JPG


Biorąc pod uwagę cenę testowanych produktów, plazma zostaje zwycięzcą i otrzymuje wyróżnienie KAUFTIPP. Biorąc pod uwagę ocenę bezwzględną, zwycięża Philips, który pokonuje Panasonica minimalnie oceną za obraz i bardziej zdecydowanie za dźwięk. Plazma wygrywa ze sporo droższym LCD TV kontrastem i odtwarzaniem barw przegrywa natomiast ostrością obrazu, co wynika ze słabszej rozdzielczości plazmy.

Test ciekawy, choć trochę chybiony - oba TV LCD posiadają matrycę FULL HD ;)

Jeszcze to: http://www.testeo.pl/testy-produktow/panasonic-tx-p42x10e-951092.html

 
Ostatnia edycja:

cygan

Member
Jedno wejście HDMI z boku uważam akurat za super zaletę. Na szybko laptopa, kamerę HD, konsolę itp. to tylko z boku.
kiki - mam nadzieję, że na ogólnym przedstawisz sporo materiału odnośnie testu, a dla wnikliwych "abonamenciarzy" już szczególiki ;)

 

fitsam

New member
Ja również przyłączam się z prośbą o bezpośrednie porównanie do PV80/PV8, porównywanie tego modelu do plazm KURO (jak w teście PV80) jest ciekawe, ale mało wnosi do decyzji o zakupie ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jutro kończę - bo zmieniam sposób testów i sposób ocen .
Będzie możliwość porównania z innymi telewizorami / fototesty/ .
Oceny składowe dające opinię dla poszczególnych potrzeb użytkownika.
Ale również wady i zalety wg najczęściej zadawanych pytań.
 

cukiernik

New member
720 linii

Kiki mam prośbę, nie zapomnij o opisaniu parametru: 720 linii ruchomeg obrazu. Może Tobie się uda zdobyć informacje.
 

luigi

New member
@emski
bardzo ciekawy ten twój post, dla mnie fana lcd philipsa, aż dziw bierze że plazma X10 tylko niewiele ustępuje w jakości obrazu do tych testowanych paneli full hd.
Ciekawe jak to oni mierzyli :confused:
Mało szczegółowe co prawda te porównanie ale potwierdza się w tym teście, że X10 robi znowu dobre wrażenie.
Jutro cała Polska się dowie co jest tak naprawdę warty ;)
 

MarioDi

New member
kiki, proszę nie daj nam czekać zbyt długo. Mam kasę przygotowaną, dzień urlopu i siedzę jak na szpilkach czekając na Twój test. Zgadnij dlaczego? ;) Mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj przeczytam Twoją opinię, a później pojadę do sklepu po swój TV. Pozdrawiam wszystkich i rozdziewiczam to forum pod kątem postów :)

ps. ups, źle doczytałem kiedy opublikujesz kiki swojego posta, sry.

Więc pytanie do posiadaczy serii X10 mogę spokojnie łykać tego 37" TV za 2900? I czy na pewno warto dołożyć względem PV ? Po odpowiedziach pakuję się w autko i jadę, więc bardzo proszę o konkrety.

I krótkie drugie pytanie, czy obraz z konsol typu PS3 będzie w porządku, ostry i bez pierdółek typu rozciąganie obrazu na tym TV? (może ktoś już to testował)
 
Ostatnia edycja:

szczypior1982

New member
X10

Cześć. Jestem posiadaczem X10 w wersji 42" i jestem bardzo zadowolony. Nie mam porównania bezpośredniego z PV80 jedynie w sklepie i na pewno trochę to lepiej wyglądało na korzyść X10,ale czy warto dokładać to nie wiem prawdę mówiąc. U mnie ważyły inne względy.

Pozdrawiam
 

maczb

New member
Odpowiedż panasonic Polska na pytanie jaki tuner cyfrowy jest w serii X10

Witamy!

Uprzejmie informujemy, że model TX-P42X10Y posiada MPEG4 natomiast model TX-P42X10E posiada MPEG2.
 
Do góry