Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

deko

New member
witam
od 1,5 miesiąca mam 42x10 i żadnego buczenia nie słyszę,a często oglądam telewizję do późna w nocy,odległość różnie-od 2-4m
 

cukiernik

New member
Co do "bzyczenia" to ono u mnie istnieje. Zapewnie jest to wina przetwórników a nie wiatraków bo im jaśniejszy obraz tym większe natężenie.
Niemniej jednak jak człowiek zaczyna oglądać to ono zanika. Trzeba się skupić na programie czy filmie a nie na "bzyczeniu". A na dodatek TV rewelacja.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Po to kupujemy plazmę aby cieszyć się kinowym obrazem a przecież w kinie to dopiero bzyczy, buczy i słychać szum projektora i jakoś przyjemnie się ogląda tv, szukacie dziury w całym. Jak by tak chciał to by w każdym sprzęcie znalazł jakąś wadę. :D Cieszmy się dobrym obrazem, ja za jakiś tydzień góra dwa będę cieszył się nowym nabytkiem.
 

frantotti

New member
cukiernik napisał:
Co do "bzyczenia" to ono u mnie istnieje. Zapewnie jest to wina przetwórników a nie wiatraków bo im jaśniejszy obraz tym większe natężenie.
.
dokładnie tak samo jest u mnie:rolleyes:..............
przy jasniejszych scenach "bzyk" sie wzmaga8)
 

Robert1272

New member
Czytałem ostatnie wypowiedzi o modelu G10 i widze, że jednak problem buczenia istnieje u wielu użytkowników również tych modeli, nie chodzi o szukanie dziury w temacie ale wydaje mi się, że dom to nie kino i sprzet powinien pracować w miarę cicho.
Dziękuję za wszystkie wypowiedzi w tym temacie, a ja co do wyboru telewizora jeszcze sie zastanowie, słyszałem, że dość cicho pracują modele LG, choć wcześniej nie brałem ich pod uwagę.
 

cukiernik

New member
Powiem tak. Kolega kupił sobie 42PQ6000 a ja kupiłem P42X10. I On i ja jesteśmy zadowoleni.
Reasumując to chyba wszyscy szukamy dziury w całym. Cieszmy się oglądaniem a nie narzekaniem.

Pytanie do kolegi @broda. Czy już kolega kupił TV? Z podpisu nie wygląda na to, że nie. Szkoda czasu. Wiem to po sobie.
 

yacek _b

New member
aż sam sprawdziłem te wasze " bzyczenie " , u mnie jest ono słyszalne jak stanę nad TV ( stoi na stoliku ) i zbliżę głowę tak na 20-30 cm od kratek z tyłu , jasność ustawiłem na maxa . Wiec chyba mam skopany słuch bo siedząc z odległości ~3 m i mając głośność wieczorem na 7-8 za cholery nic nie słysze ( żonka też ;) )
 

broda1725

New member
Bez reklam
cukiernik napisał:
Powiem tak. Kolega kupił sobie 42PQ6000 a ja kupiłem P42X10. I On i ja jesteśmy zadowoleni.
Reasumując to chyba wszyscy szukamy dziury w całym. Cieszmy się oglądaniem a nie narzekaniem.

Pytanie do kolegi @broda. Czy już kolega kupił TV? Z podpisu nie wygląda na to, że nie. Szkoda czasu. Wiem to po sobie.
A witam kolegę @cukiernik a więc mebelki już w środę także tv powinien pod koniec tygodnia już u mnie zagościć, najdalej w przyszłym no chyba że żonie coś ehę.... ;) sami wiecie, ah te żony.
 

tobas

New member
Na dniach powinienem zakończyć remont i niedługo planowałem kupić X10.... ale dzisiaj byłem w MM i porównywałem z dziewczyną obraz na 42X10Y i 42G10E (stały obok).
42X10Y miał fatalne kolory, ale okazało się że chodził na ustawieniach DYNAMICZNYCH a G10 na NORMALNYCH... po ustawieniu obu telewizorów na identyczne ustawienia, taki sam kontrast i pozostałe ustawienia tak samo, obraz na X10 poprawił się i to bardzo, ale G10 nadal miał lepsze kolory (bardziej naturalne) na sygnale SD niż model X10 (wszystko mocno wyostrzone, aż nienaturalne).

Na sygnale HD nie było widać różnicy... no może poza jedną... G10 miął lepszą biel niż X10... na X10 biały był szary w porównaniu z tym G10.
Balans bieli na obu telewizorach był taki sam "Zimny".

Zauważyliśmy jeszcze jedną różnicę... na obrazie SD przesuwające się napisy lepiej wyglądały na G10, bardzo płynne, a na X10 lekko nimi szarpało... nie wiem czy to zasługa tych 600Hz w G10?

Oba maja taki sam "przebieg" czasowy wg sprzedawcy.

G10 pomimo matrycy Full HD w jakości obrazu przy sygnale HD nie był lepszy od X10, ale był lepszy w sygnale SD...

Czy u Was na X10 przesuwające się napisy też drżą? Np. w wiadomościahc na dole ekranu.
 

yacek _b

New member
tobas zależy na jakim kanale , mam upc i na większości tego nie widze , może na jakimś gównianym polsat play czy innym ścierwie .

A ten sygnał SD w sklepie to z jakiej platformy ?
 

tobas

New member
Nie wiem z jakiej platformy, ale mówię tutaj o programach analogowych, np. TVN, EuroSport... o dziwo G10 lepiej wyglądał, wszystko było takie bardziej gładkie i naturalne, a na X10 ostre i nadzbyt kontrastowe, a ustawienia były takie same (odpowiednio od góry w ustawieniach o ile dobrze pamiętam 36, 0, 5, 0, poniższe ustawienia takie same w obu telewizorach) na materiałach reklamowych w HD obraz był super na obu telewizorach.

Dla mnie to dziwne, bo w gbyby ten G10 był lepszy w HD (nawet z bardzo bliska) to bym to zrozumiał (ale nie był - obraz 1080i), ale w SD?
 

yacek _b

New member
tobas, ok , tylko jak gość wcześniej puścił ci HD a potem zapodał " normalne " kanały czyli i tak szły przez dekoder . Pytanie jak było ustawiona redukcja zakłóceń obrazu (P-NR ) , bo przy wyłączonej obraz jest bardziej ziarnisty i ostrzejszy a przy ustawionej na maxa , gładszy ale mniej ostry .

Co do tych ustawień ( wartości ) od góry :
1. Rodzaj obrazu
2. Kontrast
3. Jaskrawość
3. kolor
4. Ostrość

Obawiam się że może dobrze niezapamiętałeś tych ustawień bo kolor tylko na 5 ?!! To lipnie wygląda , ale wydaje mi się że coś pomyliłeś .
Jeżeli ci się podobał obraz G10 , bierz go , dla mnie za drogi ;)

ps. pisząc to lukam na Aleksandra co leci na dwójce , elegańcio wyglada ( jak na obraz TVP2 ) , żonka patrzyła na TV4 ( Serce nie sługa ) , obraz jeszcze lepszy .
 

deko

New member
tobas,mam takie samo zdanie jak yacek_b,bierz to co ci bardziej odpowiada,ja mam 42x10 i jestem zadowolony(sygnał UPC analogowy)
 

frantotti

New member
To może napiszcie jakie macie ustawione parametry
na jakich wam sie najlepiej ogląda.
Po wygrzaniu mam aktualnie na cyfrze +:
1. Rodzaj obrazu NORMALNY
2. Kontrast 35
3. Jaskrawość 0
3. kolor 22
4. Ostrość 4
5.balans bieli NOLMALNY
6.sterowanie kolorami WŁĄCZONY
7.tryb ECO WYŁĄCZONY
8.P-NR MINIMUM
 

Rafał S-c

New member
Witam szanownych userów. Jestem nowym użytkownikiem Waszego forum i kieruję do Was zapytanie, a mianowicie- zakupiłem plazmę Panasonica TX- P42X10. Z tego co przeczytałem, telewizor należy dotrzeć. Gdzie znajdę całkowity czas pracy telewizora?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
 

cukiernik

New member
Kolego miły, przeszykaj ten wątek a napewno znajdziesz - post 650.

PS.
1. Nacisnij przycisk “Vol -” na odbiorniku TV
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0”.
Po chwili powinno sie pojawic meni serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2″ na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursoe strzalka (na pilocie) sie do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

Aby wyjsc z menu serwisowego nacisnij na pilocie "exit" przez 3 sekundy lub wylacz TV uzywajac wylacznik glowny na TV.
 
Ostatnia edycja:

Rafał S-c

New member
Dziękuję cukierniku za pomoc- wszystko działa, tylko będę chyba musiał troszkę podymić w sklepie, bo w/g tego licznika telewizor ma "zużycie" 00365:30 i 65 zał./wł. Zastanawiam się czy aby nie jest to TV z wystawy.
 

frantotti

New member
Rafał S-c napisał:
Dziękuję cukierniku za pomoc- wszystko działa, tylko będę chyba musiał troszkę podymić w sklepie, bo w/g tego licznika telewizor ma "zużycie" 00365:30 i 65 zał./wł. Zastanawiam się czy aby nie jest to TV z wystawy.
delikatne przegięcie,,,,,,,,,...............:confused:
ja miałem 00000:07 ..../.... 1
Pozdrawiam.
 
Do góry