Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

frantotti

New member
markis32 napisał:
Witam. Co sądzicie o uchwycie: allegro nr aukcji 626920694, niestety nie mogę dodać linka, za mało wypowiedzi:roll: ,
do TX-P42X10? Nie wiem jaki tv ma rozstaw śrub i czy uchwyt da radę utrzymać nowy zakup:D (właśnie zamówiłem z neo24). Dzięki za pomoc. Wielkie dzięki wszystkim urzytkownikom forum, poszczególne tematy bardzo mi pomogły w dokonaniu wyboru.
Rozstaw śrub:
pozimo 40 cm.
pionowo 30 cm
Ja nabyłem ten:allegro nr aukcji 635959288
Również nowy nabytek ............własnie docieram.
(tryb normalny i wsio 30% w dół -zoom3 i ,jak wychodze na pare godzin
to zapodaje mu muchy na TV)
TRYB ECO włączony.............hmmmmm...i tu nie wiem czy to dobrze przy wygrzaniu tego cacka
PZDR.
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
roxie hart spokojnie 42 Pv80 ci wystarczy, po co masz kupowac mniejszy by potem żałować, że za mały, spokojnie da radę na taką odległość no chyba, ze masz szczególnie wyczulony wzrok, ale z opisu nie wygląda ;)
 

centur

New member
roxie, w 42x10 cal kosztuje najmniej, róznica ok 120 zł w stosunku do 37x10 zdecydowanie przemawia za wersją 42 calową, w tym segmencie mozesz jeszcze porównać x10 z lg pq3000(6000) lub samem b450. Na zdeaktualizowane, obiegowe opinie o wadach plzm sprzed kilku lat nie zwracaj uwagi, po prostu ciesz sie obrazem ...........
 

yacek _b

New member
roxie hart napisał:
Witam,

obsługuję tv analogową, konkretnie kablówkę, nie mam cyfry, tv ma służyć do normalnego oglądania, dvd brak, gry itp odpadają. Na początku myślałam o jakimś lcd, np. sharpie, ale doradzono mi, że do kablówki plasma będzie lepsza. Budżet to 2000-3000 zł. Zależy mi na ładnym obrazie, szczególnie, że dysponuję kablówką, hd i inne bajery są mi więc zbędne, ale też nie chce jakiejś kaszany;P, bo chyba po takiej cenie warto oczekiwać pożadnego sprzętu. Odległość oglądania 2-3 m; Pokoj 5x5, dobrze oswietlony, tv bedzie stal tylem do okien, wiec nie powinno byc raczej problemu z niewyraznym obrazem. Polecano mi wlasnie panasonica 42X10E (rozwazam jeszcze 37X10 bo rozmiarowo by mi w zupełności wystarczał), czy Waszym zdaniem to trafny wybór w stosunku do moich potrzeb?

ps. czy powinnam sie obawiac w tym modelu wypalania? pytam, bo tv jest ogladany dosc dlugo...

Będę wdzięczna za fachową poradę.


Plazma - tak , ale ...
Jeżeli możesz miec dekoder naprawdę, napradę warto go sobie zamówić , powiem to na swoim przykładzie , UPC - kablówka , sygnał bardzo dobry na CTR 29" Panasonic 100Hz , obraz super , na plaźmie bez dekodera kolory wyprane i na wiekszej ilości kanałów widać zakłócenia ( wieksze lub mniejsze ) , obraz mniej ostry , by jako-tako było ustawienia obrazu musza być na dynamicznym .

Dekoder bez HD podłączony dobrym Euro-RGB , zdecydowanie lepsze kolory , lepsza ostrość , większa czystość obrazu. Wiele kanałów wygląda naprawdę ( jak na na sydnał SD ) bardzo dobrze - super . Ustawienia obrazu normal , kolor na 38 , jasnośc -2 , ostrośc 7 , redukcja zkłoceń na min.
Namawiam na plazmę , na sygnale SD najlepiej ogląda sie z odległości ~3 m ( plazma 37 " ) , ja mam pokój 20 m u ciebie jest wiekszy , u ciebie spoko powinno być 42" , ale .... z dekoderem , na zwykłej kablówce będziesz widział niedostatki sygnału i czym wieksza przekątna ekranu , będą bardziej widoczne .

oczywiście nie musze mówić , że na lcd-ku bez dekodera kaszanka będzie jeszcze większa ...
 
Ostatnia edycja:

radosuaf

New member
Bez reklam
Przydałyby się ustawienia kogoś, kto robił kalibrację. Ja, mimo szczerych chęci, nie mogę uzyskać zadowalającej czerni, chociaż w Mediaexpert wyglądała całkiem nieźle...
 

Woyty

Member
przyłaczam sie do pytania czy w trakcie docierania wyświetlać na ekranie muchy/mrówki ??
Czy tryb ECO powinien byc włączony czy wyłączony??

PZDR
 

Mariusz Łódź

New member
Woyty napisał:
przyłaczam sie do pytania czy w trakcie docierania wyświetlać na ekranie muchy/mrówki ??
Czy tryb ECO powinien byc włączony czy wyłączony??

PZDR
W zasadzie wszystko jest juz raczej napisane na tym watku ale napisze innymi slowami i nikt nie bedzie sie denerwowal :) :

Tryb ECO zmienia jasnosc w zaleznosci od oswietlenia w pokoju, wiec powinno sie go wylaczyc na czas docierania aby przypadkowo nie podbijal (chyba, ze dokladnie wiesz jak dziala i chcesz go wykorzystac do mocniejszego przyciemniania).

Tak samo wylacz wszystkie regulacje kolorow (zwiekszaja jasnosc).
Wlacz tryb kinowy.

Co to sa muchu i mrowki? Ja ustawilem poczatkowo wszystkie ustawienia na 25% (moze 20%) i wszystkie bary w jednej linii. Moda na sukces byla "czarna" wiec nie bylo wesoso ;) ale inne programy zwlaszcza wieczorem dalo sie ogladac.

Wiecie, doczytalem sie gdzies, ze te duszki to efekt gromadzenia ladunku elektrycznego w pikselach ("neonowkach"). To na pewno nie jest calkowita prawda ale cos w tym moze byc no bo dlaczego duszki mialyby znikac po jakims czasie. Zakladajac, ze jest to prawda bylby to zbyt maly ladunek (zbyt niskie napiecie) do samoistnego swiecenia pixela gdy TV jest wylaczony ale dodajacy sie podczas wysterowania piksela. Tylko dlaczego nie wbudowuja funkcji serwisowej zdejmujacej ten ladunek z pikseli?
Czy macie jakies glebsze doswiadczenie obalajace lub podtrzymujace ta teorie?
 

kwo

New member
Co złego w Panasonicu mogę zauważyć to wylewnie się czerwieni poza kontur. Im mniejszy kontur tym gorzej. Piłkarze MU wyglądają jak czerwone plamy. Macie też tak na sygnale cyfrowym?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Kiki przecież po tych fotkach z tej strony co podałeś nie da się skalibrować tv.
Trzeba zapłacić a poza tym żeby cokolwiek zrobić to trzeba mieć plansze testowe i mieć jakie kolwiek pojęcie o kalibracji.
 

frantotti

New member
Mariusz Łódź napisał:
Co to sa muchu i mrowki? Ja ustawilem/...........
Na początku docierania powinno się NA 3 GODZINKI ustawić -
na TV bez kabla antenowego i zostawiĆ na mrówkach(muchach).
GDZIES TO WYCZYTAŁEM NA INNYM FORUM.Przynajmniej raz
taki zabieg zrobić..................

Mnie zaczyna wkurzać delikatne brzęczenie :(
gdy jest późny wieczór i na TV leci cichutko film
to normalnire słysze z tyłu pobzykiwania........:confused:
Oczywiscie w dzien jak leci głosniej to problem znika
ale jak wszyscy spią i dookoła cisza to bzyczy(buczy)
też tak macie?:confused: :confused: :confused:
 

Mariusz Łódź

New member
To wlaczanie szumu wyglada bardzo sensownie - ktos to niezle przemyslal.
Gdybysmy mieli wiecej czasu to moglibysmy na forum opracowac film dla DVD formujacy plazmy ;).

Wiecie, mi ani czerwien ani dzwiek nie przeszkadzalaly mi ale musze sie wsluchac i wpatrzyc moze faktycznie tak jest.
 

roxie hart

New member
re

Hmm dziś byłam w MM i obsługa powtórzyła to, co usłyszałam i tutaj, chociaż wiadomo, że róznie to bywa... Żal mi było tego sharpa LC-32DH77E, ale jak facet przelaczyl mi na odbior naziemny obraz to bylam w szoku, totalnie rozmazany. Zastanawialam sie wiec miedzy tym 42x10 a 37PV8P, ale ten drugi, choć tańszy i ponoć o zbliżonych parametrach, nie przekonał mnie designem, moze to i drugorzedna sprawa, ale nie dla kobiet, a że oglądałam z mamą;P tak wiec najpewniej biore 42X10 (3200zl), tymbardziej, że 37X10 ma tą samą cenę (!). Co prawda troche mnie przeraza ten wielki ekran, bo moj w moj stary sony 21' trzeba było sie wpatrywac z bliska i taki nawyk pozostal....no, ale moze jakos to bedzie;) Także thanks a lot!
 

Robert1272

New member
Ja też jestem ciekawy tematu dotyczącego kultury pracy plazm i tego buczenia o którym było wcześniej, mam zamiar kupić plazme i myślałem właśnie o Panasoniku TX-P42X10 ale właśnie trochę zraża mnie to buczenie.
 

frantotti

New member
roxie hart napisał:
........... tak wiec najpewniej biore 42X10 (3200zl), tymbardziej, że 37X10 ma tą samą cenę (!). Co prawda troche mnie przeraza ten wielki ekran, bo moj w moj stary sony 21' trzeba było sie wpatrywac z bliska i taki nawyk pozostal....no, ale moze jakos to bedzie;) Także thanks a lot!
...........bierz 42........ja mialem te same obawy..........
a teraz zastanawiam sie czy 50 nie byłoby lepiej......
(oglądam z 3,5 m cyfre+ sd przez SCART(7M!!!!!)

W PRZYSZŁOŚCI -->> Tuner Ferguson HF 8900 HD CZARNY!!!!
Pasuje do PAN. nawet pod wzgledem WYGLĄDU:):):):):)


z tą cena to bez jaj ............bierz przez neta
albo tak jak ja z ALLEGRO >>> (numer aukcji 627921905)
 
Ostatnia edycja:

frantotti

New member
Robert1272 napisał:
Ja też jestem ciekawy tematu dotyczącego kultury pracy plazm i tego buczenia o którym było wcześniej, mam zamiar kupić plazme i myślałem właśnie o Panasoniku TX-P42X10 ale właśnie trochę zraża mnie to buczenie.
wkurza .......................to fakt..........
ale tak jak pisalem tylko wieczorem
przy absolutnej ciszy .......i TV też volume na min.
dodam że mój laptop bardziej szumi;)
>>>>> ogólnie nie ma tragedii........
 

markis32

New member
Tx-p42x10y

Witam.
W końcu mam swojego panasa :D Pierwszw wrażenia mogą być troche wypatrzone z radości, w końcu przesiadka z bańki 14 tki przy odległości 4m od tv to dla mnie przepaść;) , ale rzekłbym że jest super. Pierwsze uruchomienie, sygnał z anteny dachowej i obraz naprawdę świetny. podłączam satkę cyfrową i jeszcze lepiej. Ale to nie koniec. Przełączam na DVB-T, ponowne przeszukiwanie kanawów, na chwilę obecną pod Poznaniem 8 cyfrowych naziemnych i szok! Obraz lepszy niż z mojego ferdka! a tvp hd rewelacja! zobaczymy jak dotrę plazmę i spokojnie zejdę z zomu i na własne ustawienia (na razie wszystko na 50% i eco wył.) ale myślę że może być tylko lepiej. Każdemu niezdecydowanemu mogę śmialo polecić ten telewizorek - naprawdę świetny i cena mimo iż ciut wyższa za DVB-T mpeg4 to warto do tunera dołożyć. Pozdrawiam.
 

markis32

New member
Robert1272 napisał:
Ja też jestem ciekawy tematu dotyczącego kultury pracy plazm i tego buczenia o którym było wcześniej, mam zamiar kupić plazme i myślałem właśnie o Panasoniku TX-P42X10 ale właśnie trochę zraża mnie to buczenie.

Nie wiem, może trafiłem na dobry, ale przy wsłuchiwaniu się w tv przy całkowitej ciszy w domu (około 23,30 ), głośność na 0-2 zadnego buczenia. Chyba że "ujawni" sie troszkę później. Na ten czas, dla mnie bomba. Pozdrawiam
 
Do góry