Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Mariusz Łódź

New member
Mam pytanie odnosnie waszych najlepszych ustawien skalowania ale aby juz nie robic wielkiego watku, przez ktory malo kto bedzie mogl sie przedrzec zadalem pytanie na glownym forum Panasonika. Zerknijcie na nie prosze.

PS
Wygrzewajcie nowe plazmy bo faktycznie u mnie zmienily sie kolory po pierwszych 90-100 godz.

Poprosilem Cyfre+ o uwzglednienie w nastepnej wersji oprogramowania do tunerow zmiany z czarnego na szary odcien paskow bocznych podczas skalowania obrazu
 
Ostatnia edycja:

Mariusz Łódź

New member
Najlepsze ustawienia X10(HDReady)

Witam wszystkich, chcialbym kontynulowac watek z X10 najlepszych ustawien plazm.

Skalowanie obrazu:

Na docieraniu mam nastepujace ustawienia:
Panasonic X10: HDMI1 + skalowanie Zoom3+paski boczne szare (max)
Tuner Cabal+, Philips HD PVR, ustawienia parametrow telewizora: 1080i (1920x1080)+obraz szeroki

Po doceraniu chcialbym uzyskac najlepszej jakosci "normalny obraz", paski boczne ustawiane przez Panasonika, jak najmniej klopotow

Panasonic X10: HDMI1 + skalowanie Auto+ paski boczne szare (max)
No i tutaj mam problem jaki najlepiej wybrac typ obrazu na tunerze cyfry - 720p+obraz normalny?
 
Ostatnia edycja:

centur

New member
po 1 niepotrzebnie zakłądałeś nowy temat bo wprowadza to niepotrzebny bałagan, po 2 mnie osobiście śmieszą "parametry na docieraniu" plazm, ludzie mamy 2009 rok, kompletnie nie ma potrzeby docierania plazm na 50% ustawień czy tym podobne. A co do meritum sprawy, kazdy ustawienia inne w zalezności od osobistych preferencji i jakości sygnału. Ja mam mizerną kablówkę i suwaki troche wyzyłowane ale po przesiadce na platformę pewnie wycofam troche ostość, kolory i kontrast ..................
 

buka55

New member
tobas napisał:
Najlepiej przejdę się do sklepu i zmierze ile wystają kable i będę wiedział czy 5 cm starczy
Zapominacie o tulejach dystansowych. Też chciałem mieć jak najbliżej ściany - kupiłem wieszak na którym napisane jest, że odległość od ściany to 3cm, ale po zastosowaniu tulei dystansowych jest to 5cm, a to w zupełności i akurat wystarcza - mam podłączone kable Scart i antenowy. Tu jest ten co kupiłem: google -> "HAMA Uchwyt LCD Vesa 800 x 400". Zwróćcie uwagę na opis.
 

Hoaxx

New member
Prosze o rade. Probuje podlaczyc 50x10 do laptopa, napotykam jednak problem: przy ustawieniu PC/16:9 obraz jest rozciagniety, przu PC/4:3 mam natomiast zawsze pasy po bokach. Nie da sie tego ustawic poprawnie?

Karta graficzna to ATi X700, polaczenie przez Dsub. Testowalem rozdzielczosci 1024x768 oraz 1280x768 (przy 1366x768 obraz znika, albo karta sie nie wyrabia albo cos TV nie pasuje). Jakies rady jak polaczyc 50x10 przez Dsub?
 

syriusz_

New member
kiki napisał:
ojciec zrobił bardzo dobrze że kupił "E". Przecież macie już dekoder platformy cyfrowej - więc jeśli nie będziecie korzystać z anteny dachowej - to po co WAM MPEG 4 - bo nie rozumiem.

Nie wiem jak będzie później, ale z tego co wiem teraz to np. Polsaty i TV4 można odbierać tylko na Polsacie Cyfrowym. Więc jeżeli jednak zdecydowalibyśmy się kiedyś na inna platformę, to nie mam pojęcia jak mielibyśmy odbierac te kanały. Miałam nadzieję ze przez dekoder mpeg. Z tym że nie wiem czy w ogóle Polsat nadaje jeszcze "za friko" czy są tylko na swoich transponderach i nie udostępniają sygnału nigdzie indziej...?
 

Mariusz Łódź

New member
Co do nowego watku - chcialem rozdzielic czesc postow bo tam juz powtarzaja sie pytania na ktore juz odpowiedziano wczesniej.

To prawda, ze osobiste ustawienia sa wazne. Ale mi glownie chodzi o ustawienie powiekszenia i proporcji obrazu dla Cyfry+ tak aby nie miec problemow z dziwnym przeskalowaniem lub czarnymi pasami wymuszanymi przez tuner Cyfry+.

Moze masz racje docierania/formowania. ten efekt jest podobno zminimalizowany w nowych TV jednak wolalem byc przezorny i opieralem sie miedzy innymi na tych ifnormacjach:

http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/faq/ww/ans/a12.html <- te zalecenia sa wciaz podtrzymywane przez Panasonik international

http://www.avforums.com/forums/plas...-p42x10-tx-p37x10-owners-thread-part-1-a.html <- paragraf "Running-in the set"

http://www2.panasonic.com/webapp/wc...Id=15001&catGroupId=24973&catalogId=13401#tv4 <- do poprzednich modeli
 
Ostatnia edycja:

Mariusz Łódź

New member
syriusz_ napisał:
Nie wiem jak będzie później, ale z tego co wiem teraz to np. Polsaty i TV4 można odbierać tylko na Polsacie Cyfrowym. Więc jeżeli jednak zdecydowalibyśmy się kiedyś na inna platformę, to nie mam pojęcia jak mielibyśmy odbierac te kanały. Miałam nadzieję ze przez dekoder mpeg. Z tym że nie wiem czy w ogóle Polsat nadaje jeszcze "za friko" czy są tylko na swoich transponderach i nie udostępniają sygnału nigdzie indziej...?

To tak jakby ktos wszedl na forum i napisal ze XXX TV jest najlepszym TV a wy macie Panasoniki ktory jest kiepski... Nie martwcie sie macie niezly telewizorek i sprawa literki dotyczy glownie zewnetrznych interfejsow, ktore mozna zawsze dokupic.

Na pewno Cyfra+/Canal+/Cyfrowy Polsat sa w tej chwili dobrze kodowane.
Jak juz kupiliscie to juz nie ma sie nad czym zastanawiac. Zamiast sie martwic pomyscie o takich sprawach:
1) http://www.cyfraplus.pl/_abo_ntc.html <- moze teraz kuleje ale docelowo pewnie bedzie
2) W ostatecznosci mozna kupic tuner Sat+Naziemny ( np. http://golden-interstar.pl/produkt.php?id=233 ), a wedlug wczesniejszych planow (poprzednie rzady) takie tunery dla samej TV naziemnej mialy byc za grosze 14zl :) .
 
Ostatnia edycja:

Kedarz

New member
@Mariusz Łódź
ta 14 zł tuner :D druga Irlandia też miała być :p

@syriusz_
Polsat tylko w CyfrowymPolsacie natomiast TV4 jest dostępne również w Cyfrze+
 

centur

New member
z tymi platformami to jest wkurzająca sprawa, np to ze zadna nie oferuje jednocześnie discowery hd i NG hd w pakiecie. Również nieporozumieniem jest to że polsat jest tylko na CP albo to że zadna nie oferuje multirooma. Czasami myślę że te platformy są w zmowie aby podkurzyć klientów. Wybór jakiejkolwiek z nich to wybór mniejszego zła i rezygnacji z czegoś, mz oczywiście, no chyba że ktoś sie szarpnie od razu na wszytskie trzy x2 (multiroom), ech .................
 

gorylla

New member
Bez reklam
centur napisał:
z tymi platformami to jest wkurzająca sprawa, np to ze zadna nie oferuje jednocześnie discowery hd i NG hd w pakiecie. Również nieporozumieniem jest to że polsat jest tylko na CP albo to że zadna nie oferuje multirooma. Czasami myślę że te platformy są w zmowie aby podkurzyć klientów. Wybór jakiejkolwiek z nich to wybór mniejszego zła i rezygnacji z czegoś, mz oczywiście, no chyba że ktoś sie szarpnie od razu na wszytskie trzy x2 (multiroom), ech .................

Mam podobny problem. Jestem u progu zakupu 46G10 i wybieram również platformę. Również mnie wkurza, wybierając platformę musimy się godzić z szeregiem kompromisów. Niby polsat ma w miarę wszystko, ale z hd jest ciut gorzej i multiroom jest nieosiągalny. Z kolei cyfrę można zduplikować (koszty!) ale brak polsatu, a ten canal+sport z cyfry zupełnie mi nie lezy (polsat sport o wiele bardziej trafia w moje gusta). W ence wydaje mi się, że jest jeszcze gorzej. Innych dostawców, co mogliby mi podpiąć kanały HD- w pobliżu nie ma. Niby jest jakiś wybór i jakaś konkurencja, ale jak już chcesz coś wybrać to cię krew zalewa.
Ja jednak chyba pojadę z Plsatem, wezmę familijny z pakietemi sport i kanałami HD (poza mtvhd). Zastanawiam się nad HBOhd. To żenujące, że jak chcesz oglądać HBO HD to nie dość, że musisz wykupić cały pakiet za 20, to jeszcze każą ci płacić dodatkowo za hd. Czy nie można po prostu płacić za pakiet (i tak niemało) i dostać HBOhd z automatu? Czy kogoś nie owładnęła pazerność?
 

Hoaxx

New member
Czy ktos z uzytkownikow 50X10 laczy TV z komputerem poprzez kabel monitorowy?
Jak ustawic rozdzielczosc, aby osiagnac najlepszy (bez zdeformowan) obraz?
 

jaro0508

Member
mam 37 PV80 podłączonego przez hdmi i euro moge sobie zmieniac..mam tez cyfre plus i tuner ferguson hd wiec odbieram programy hd jesli ktos ma pytania odnosnie obrazu chetnie odpowiem..lub doradze:)
 

Hoaxx

New member
Znalazlem rozwiazanie mojego problemu (powyzej).

Media Player Classic posiada ustawienie 'Pan&Scan'->'Scale To 16:9 TV', po aktywacji tej opcji wszystko wyglada ok. Do tego 'Video Frame'->'Touch Window From Outside', zeby pozbyc sie czarnych pasow podczas docierania i wszystko jest w najlepszym porzadku.
 

markis32

New member
uchwyt

Witam. Co sądzicie o uchwycie: allegro nr aukcji 626920694, niestety nie mogę dodać linka, za mało wypowiedzi:roll: ,
do TX-P42X10? Nie wiem jaki tv ma rozstaw śrub i czy uchwyt da radę utrzymać nowy zakup:D (właśnie zamówiłem z neo24). Dzięki za pomoc. Wielkie dzięki wszystkim urzytkownikom forum, poszczególne tematy bardzo mi pomogły w dokonaniu wyboru.
 
Ostatnia edycja:

cukiernik

New member
markis32 napisał:
Witam. Co sądzicie o uchwycie: allegro nr aukcji 626920694, niestety nie mogę dodać linka, za mało wypowiedzi:roll: ,
do TX-P42X10? Nie wiem jaki tv ma rozstaw śrub i czy uchwyt da radę utrzymać nowy zakup:D (właśnie zamówiłem z neo24). Dzięki za pomoc. Wielkie dzięki wszystkim urzytkownikom forum, poszczególne tematy bardzo mi pomogły w dokonaniu wyboru.

Nadal poleceam: http://www.ceneo.pl/1648882
 

roxie hart

New member
który panasonic lepszy

Witam,

obsługuję tv analogową, konkretnie kablówkę, nie mam cyfry, tv ma służyć do normalnego oglądania, dvd brak, gry itp odpadają. Na początku myślałam o jakimś lcd, np. sharpie, ale doradzono mi, że do kablówki plasma będzie lepsza. Budżet to 2000-3000 zł. Zależy mi na ładnym obrazie, szczególnie, że dysponuję kablówką, hd i inne bajery są mi więc zbędne, ale też nie chce jakiejś kaszany;P, bo chyba po takiej cenie warto oczekiwać pożadnego sprzętu. Odległość oglądania 2-3 m; Pokoj 5x5, dobrze oswietlony, tv bedzie stal tylem do okien, wiec nie powinno byc raczej problemu z niewyraznym obrazem. Polecano mi wlasnie panasonica 42X10E (rozwazam jeszcze 37X10 bo rozmiarowo by mi w zupełności wystarczał), czy Waszym zdaniem to trafny wybór w stosunku do moich potrzeb?

ps. czy powinnam sie obawiac w tym modelu wypalania? pytam, bo tv jest ogladany dosc dlugo...

Będę wdzięczna za fachową poradę.
 

janwojx

New member
roxie hart napisał:
Mam 42pv80 od pół roku. Oglądam z odległości 2.80m. Dla kanałów HD jest to odległość optymalna, dla kanałów SD lepiej mi się ogląda z 4 metrów. W Twoim przypadku 37" będzie lepszym wyborem.
Wypalania się nie obawiaj, dużo oglądam z czarnymi pasami po bokach i nie ma żadnej różnicy na ekranie.
 
Do góry