Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

kilgore

New member
Tom01 napisał:
To mój pierwszy post, więc witam wszystkich.

Się pochwalę. Zmieniłem właśnie 42PV80 na 50X10. Różnice:
+ Lepsza interpolacja SD, różnica widoczna na korzyść 50X pomimo większego ekranu. Żyleta.
+ O klasę lepsza czerń.
- Zaburzenia płynności szybkiego ruchu.
- Wyczuwalne migotanie przy całym białym ekranie.

Cześć Tom!

Witam pracoholika z forum Nikona ;) (dla niedoinformowanych - ten człowiek zaraża ludzi niewolniczym przywiązaniem do marki Eizo, z czego ciężko się wyleczyć - mnie się nie udało :) ).
Widzę, że przy telewizorach nie jesteś taki czepialski jak przy monitorach - i dobrze ;) . Jednak, znając Twoje zamiłowanie do detali, napisz proszę, czy porównywałeś ten TV do innych plazm w tej klasie cenowej (np. LG) i jak te porównania wypadły.

Pozdrawiam,
Krzysiek.

PS. To też mój pierwszy post więc witam wszystkich. :)
 

tobas

New member
Dla wszystkich zainteresowanych dekodowaniem dźwięku w standardzie Dolby Digital Plus oraz MP2....
Wczoraj dzwoniłem do Panasonica i dostałem potwierdzenie że wszystkie telewizory Panasonic wyposażone w dekoder MPEG4 są przystosowane do dekodowania dźwięku w standardzie Dolby Digital Plus, przy cyfrowym nadawaniu przekazu.
Niektóre modele np. seria "G" jest w stanie dekodować ten dźwięk nawet przy nadawaniu analogowym.

Człowiek z Panasonica powiedział że w ciągu paru dni postarają się zamieścić na stronie www taką informację żeby nikt nie miał co do tego wątpliwości.

Tak że coś się wyjaśniło :)
MP2 nie obsługuje ale Dolby Digital Plus powinno w zupełności wystarczyć, tak że kupowanie modelu z oznaczniem "Y" na końcu zaczyna mieć sens :)

Co do dostępności modelu z "Y" na końcu to nie ma problemu... są dostępne nawet w niemal wszystkich hurtowniach komputerowych (cena: niecałe 3000 zł brutto), a co dopiero w typowych hurtowniach RTV
 

Michalx19

New member
tobas napisał:
Dla wszystkich zainteresowanych dekodowaniem dźwięku w standardzie Dolby Digital Plus oraz MP2....
Wczoraj dzwoniłem do Panasonica i dostałem potwierdzenie że wszystkie telewizory Panasonic wyposażone w dekoder MPEG4 są przystosowane do dekodowania dźwięku w standardzie Dolby Digital Plus, przy cyfrowym nadawaniu przekazu.
Niektóre modele np. seria "G" jest w stanie dekodować ten dźwięk nawet przy nadawaniu analogowym.



Tak że coś się wyjaśniło :)
MP2 nie obsługuje ale Dolby Digital Plus powinno w zupełności wystarczyć, tak że kupowanie modelu z oznaczniem "Y" na końcu zaczyna mieć sens :)


Bardzo przydatna informacja Wielkie Dzięki.




Może jeszcze małe pytanko?:
Czy ktoś wie kiedy "Y" pojawią się MM???:confused: i w jakiej cenie będą oscylowały ,za "e" trzeba było zapłacić 2999pln.

I dorzucam jeszcze :
2 maja w MM będzie obniżka 22% na cały asortyment .:grin::mrgreen::mrgreen::cool:
 

80bArTeK

New member
Po spędzeniu wielu godzin przed komputerem ( testy, opinie, fora dot. telewizorów lcd i plazmowych ) byłem już prawie zdecydowany, że do moich warunków i wymagań najlepiej kupić plazmę. Biorąc pod uwagę budżet oraz niewielką odległość od ekranu wybór padł na 37X10. Postanowiłem zrobić ostatni test. Wybrałem się do sklepu uzbrojony w zestaw płyt dvd z filmami oraz innymi programami nagranymi na nagrywarkach dvd ( kiedyś miałem panasonic DMR-EH50 a teraz DMR-EH68 ). Wymyśliłem, nie wiem czy słusznie, że gdy nagrany sygnał ( aha dysponuję sygnałem z anteny dachowej oraz poprzez tuner cyfry+ ) podam na telewizor otrzymam mniej więcej to czego mogę się spodziewać po podłączeniu do tegoż sygnału Panasonica X10. I tu wielkie moje rozczarowanie. Filmy nagrane z TVP1, canal+, cinemax czy hbo jeszcze w miarę do przyjęcia ( ale naprawdę bez żadnych rewelacji i to raczej z dużej odległości - gdzieś 3 i ponad 3,0m ), ale np mecze tragedia. Obraz z canal+sport ( mecz nagrany w trybie SP na płytę dwuwarstwową 8,5GB ) bardzo zły - pełno duchów goniących za postaciami piłkarzy, a obraz z TVP2 to masakra jakaś była - pantha rei - można by rzec, po prostu pływa, nie do oglądania ani z 3,0 ani nawet z 10,0m. Proszę fachowców o radę, czy nagranie sygnału na nagrywarkę, może przełożyć się wprost proporcjonalnie na docelowy obraz tak jak to sobie wymyśliłem, czy może to złe założenie ze względu na jakieś techniczne uwarunkowania. Aha gość w sklepie podłączył mi dvd Onkyo przez HDMI jeżeli to ma jakieś znaczenie. Przepraszam za przydługi tekst, ale proszę o jakieś opinie i porady, bo obraz który zobaczyłem dyswalifikuje mój wybór, zwłaszcza że tv ma mi słuzyć głównie do oglądania filmów, sportu, programów przyrodniczych i informacyjnych.
 

Pawel70

New member
Dla porównania mogłeś jeszcze zobaczyć jak to wygląda na jakimś LCD.
Co do obrazu Canal+Sport to chyba wina nagrywarki lub jej połączenia z tv.Mecze ligi polskiej czy angielskiej równolegle nadawane w HD są naprawde bardzo dobrej jakości.

Nie wiem jaki masz obecnie telewizor ale prawda jest taka że do obrazu plazmy trzeba sie przyzwyczaić.Jest on napewno inny niż crt.Ja go nazywam "kinowym".
Po kilku miesiącach posiadania plazmy napewno nie wrociłbym juz do crt.
 

80bArTeK

New member
A, powiem tak. Robiłem podobne porównania jakiś czas temu u kumpla, który wtedy właśnie kupił Samsunga 37" chyba A656. Wyglądało to dosyć podobnie jeśli chodzi o filmy, ale lepiej jeśli chodzi o odtwarzanie meczy ( z tym, że on podłączył pod TV odtwarzacz dvd trzema kabelkami a nie kablem hdmi ). Tym bardziej jestem zdziwiony, że przecież plazma powinna lepiej skalować obraz SD. Co do połączenia nagrywarki z tv i tunerem cyfra+, to na pewno jest ok - połączenia poprzez kable typu eurozłącze - tak mam od lat i wszyskto mi działa, nagrywa bardzo dobrze a jakość nagrań jest naprawdę ok, przynajmniej na moim tv ( 29" THOMSON 29DX410S ).
To, że mecze na canal+ transmitowane w HD będą jakościowo b. dobre to jest pewne ( bo o to przecież w tym wszystkim chodzi ). Jednakże nawet na canal+ tylko jakaś część transmisji nadawana jest w jakości HD, pozostaje ( przynajmniej dla mnie ) częstsze oglądanie w jakości SD na canal+, OrangeSport, TVP1, TVP2. I tu się boję o jakość. Czy moje obawy są uzasadnione? Jak to u Was wygląda, czy da się na przykład oglądnąć mecz ( ale z przyjemnością, a nie z musu ) na TVP1 czy TVP2, np jutro jest Legia - Lech. Podzielcie się swoimi opiniami proszę. Ja dosyć często oglądam tv i chciałbym czerpać z tego przyjemność, a nie wydać ok. 3000 po to aby poza dwoma-trzema pozycjami w tygodniu ( za dodatkową kasę - myślę tu o opcjach hd - płatnych oczywiście ) mieć obraz gorszy niż na starej "bańce".
 

Capoeirista

New member
80bArTeK napisał:
Po spędzeniu wielu godzin przed komputerem
(...)
Aha gość w sklepie podłączył mi dvd Onkyo przez HDMI jeżeli to ma jakieś znaczenie.
Kilka stron wcześniej rozpisywano się, jak łączenie przez HDMI wymusza w telewizorze wyłączenie pewnych elementów obróbki obrazu, którą w tym przypadku przejmuje odtwarzacz.

Telewizor powinien teoretycznie mieć (dużo) lepszej jakości mechanizmy obróbki obrazu niż wspomniany odtwarzacz DVD (zależy od jego półki cenowej, ale bez amplitunera z dedykowanym skalerem raczej i tak trudno mówić o jakiejkolwiek poprawie).

Czyli w odpowiedzi na Twoje pytanie - nagrany na DVD i puszczony po HDMI sygnał telewizyjny nie da takiego samego obrazu, jak czysty sygnał telewizyjny. Ten bowiem przechodzi jeszcze przez skalowanie po stronie telewizora i podlega ulepszeniom typu redukcja szumów, wyostrzanie krawędzi i usuwanie przeplotu (nie wiem, które akurat w tym przypadku są adekwatne).
 

Pawel70

New member
@80bArTeK pisząc o meczach na Canal+ nie miałem na myśli meczy w HD tylko jak napisałem "równoległych" transmisji w HD i SD.Nie da sie ukryć ze mecz realizowany w HD ma lepsza jakość zarówno w HD jak i SD.Poprostu używany jest wtedy lepszy sprzęt i widać lepszą jakość nawet na kanałach SD.

Niestety kanały TVP na których Tobie zalezy nie grzeszą jakością co uwypukla się najbardziej na transmisjach sportowych.Do tego dochodzi przekaz w letterbox a nie w anamorficznym 16/9.Wystarczy porównać transmisje z TVP z kanalami ZDF czy ARD gdzie często równolegle nadawany jest to samo wydarzenie sportowe.Kanałom TVP bardzo daleko do niemieckiej jakości.

Reasumując może sie okazać że na niektórych kanałach otrzymasz gorszy obraz niż na "bańce".Ale na bańce nie masz napewno 37 cali i możliwości ogladania w przyszłości kanałów HD.
 

centur

New member
80bArTeK napisał:
A, powiem tak. Robiłem podobne porównania jakiś czas temu u kumpla, który wtedy właśnie kupił Samsunga 37" chyba A656. Wyglądało to dosyć podobnie jeśli chodzi o filmy, ale lepiej jeśli chodzi o odtwarzanie meczy ( z tym, że on podłączył pod TV odtwarzacz dvd trzema kabelkami a nie kablem hdmi ). Tym bardziej jestem zdziwiony, że przecież plazma powinna lepiej skalować obraz SD. Co do połączenia nagrywarki z tv i tunerem cyfra+, to na pewno jest ok - połączenia poprzez kable typu eurozłącze - tak mam od lat i wszyskto mi działa, nagrywa bardzo dobrze a jakość nagrań jest naprawdę ok, przynajmniej na moim tv ( 29" THOMSON 29DX410S ).
To, że mecze na canal+ transmitowane w HD będą jakościowo b. dobre to jest pewne ( bo o to przecież w tym wszystkim chodzi ). Jednakże nawet na canal+ tylko jakaś część transmisji nadawana jest w jakości HD, pozostaje ( przynajmniej dla mnie ) częstsze oglądanie w jakości SD na canal+, OrangeSport, TVP1, TVP2. I tu się boję o jakość. Czy moje obawy są uzasadnione? Jak to u Was wygląda, czy da się na przykład oglądnąć mecz ( ale z przyjemnością, a nie z musu ) na TVP1 czy TVP2, np jutro jest Legia - Lech. Podzielcie się swoimi opiniami proszę. Ja dosyć często oglądam tv i chciałbym czerpać z tego przyjemność, a nie wydać ok. 3000 po to aby poza dwoma-trzema pozycjami w tygodniu ( za dodatkową kasę - myślę tu o opcjach hd - płatnych oczywiście ) mieć obraz gorszy niż na starej "bańce".
coż, moze powiem od siebie, od wczoraj mam 42x10 podpięty pod nędzną osiedlową kablówkę, dodatkowo mieszkam na peryferiach miasta w domku i kabel dochodzący do mnie wije sie niemal przez całe miasto. Pierwsze odpalenie x10 - mizerne, tv funkiel nówka, salon słoneczny i lekkie rozczarowanie, lepiej było juz wieczorem, batman na tvn naprawdę prezentował sie nieźle. Postanowiłem jednak wygrzać troche tv i zostawiłem go włączonego na 24h(parametry obnizone do 40% na zoom3 aby nie było statecznych obrazów), wymieniłem końcówki antenowe w okablowaniu, dostroiłem parametry obrazu i dziś wieczorem widac poprawę, programy sportowe bdb, szczególnie euro..., i polsat sport, animal planet - byłem w lekim szoku, program o gorylach, mozna było policzyć źdźbła trawy, reportaz na MTV -prawie jak na eNce, kanały bajkowe - prawie jak w hd, bez zastrzeżeń....ogólnie wyraźna poprawa oczywiście oglądając z min. 3 m, z bliska widać niedociągłości i mizerote sygnału, podłączyłem dvd przez S-VIDEO, obraz zdecydowanie lepszy, lepszy niz na moim zaledwie 5 letnim samsungu 29' 100Hz, tak więc ....... ten tv naprawdę świetnie sobie radzi ze skalowaniem SD i ulepszacze dają wyraźny efekt. Filmy na takich programach jak halmark, czy ale kino dają wyraźnie kinowy efekt, nie są tak ostre i nasycone kolorami jak na lcd ale za to są gładkie krawędzie,żadnej pixelozy i naturalny, kinowy efekt. Cóz, wygrzeje go jeszcze tak do 100h i wtedy podziele sie opionią, póki co, x10 naprawdę daje radę z kiepską kablówką, a szczególnie z relacjami sportowymi, czy boks, hokej, futbool czy snooker, naprawdę jest ok .............
 
Ostatnia edycja:

Mariusz Łódź

New member
80bArTeK napisał:
Filmy nagrane z TVP1, canal+, cinemax czy hbo jeszcze w miarę do przyjęcia ..., ale np mecze tragedia. Obraz z canal+sport ...bardzo zły - pełno duchów goniących za postaciami piłkarzy, a obraz z TVP2 to masakra jakaś była - pantha rei - można by rzec, po prostu pływa, nie do oglądania ... obraz który zobaczyłem dyswalifikuje mój wybór, zwłaszcza że tv ma mi słuzyć głównie do oglądania filmów, sportu, programów przyrodniczych i informacyjnych.
Witaj 80bArTeK, a czy to nie jest tak, ze gdy nagrywasz cos z Cyfry+/Canal+ przez HDMI to nagrywany jest sygnal gorszej jakosci niz ten ktory idzie na TV? Gdzies obilo mi sie cos takiego o uszy ale nie jestem tego pewien.

Wiesz testuje od kilku dni obraz na X10. Ogladalem kilka filmow (Batman, Transformer), meczy pilkarskich i wczoraj boks na EuroSporcie ESP wedlug mnie moze byc, nie widzialem tam goniacych sie duszkow. Moze jedynie pilka troszeczke sie zmieniala. Przy szybkich przesunieciach planu nie jest najlepiej ale generalnie dla mnie moze byc. Wydaje mi sie, ze jezeli wybralbym LCD to bylaby porazka...
Faktycznie sygnal na TVP1 (z Cyfry+) nie jest najlepszy, AXN jest chyba nawet gorszy od TVP :). Natomiast z TVN wyglada prawie jak Canal+ HD.
Wszystko zalezy od technologii operatora oraz jakie koszty chce poniesc za transmisje.

Radosuaf zrobil nam dodatkowe testy X10 (do tych z przed kilku stron) :eek:k:. Jak poprosimy to moze nam wrzuci obrazki. Z tego co potestowal wynika, ze
1) statyczny sygnal 576i podawany przez HDMI jest gorszy od 576p (obrazki juz zamieszczone mozecie je zobaczyc kilka stron wczesniej).
2)
statyczny sygnal 1080p oraz 1080i (przez HDMI :) ) jest w odbiorze taki jak 576p
3) statyczny sygnal podawany na antene jest o wiele gorszy od 576i/p (organoleptycznie wydawalo mi sie, ze jest inaczej ale zrobil dobrze te testy wiec mozemy zaufac i moja teoria o wyzszosci SCART nad HDMI chyba legla w gruzach :( ).
 
Ostatnia edycja:

80bArTeK

New member
Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy zainteresowali się moim postem. Wasze opinie, wyjaśnienia i porady czytam z wielką uwagą, i z pewnością będą one materiałem do dalszych przemyśleń. Tym bardziej, że powiem szczerze trochę napaliłem się na kupno plazmy. Następnie trochę mi ten entuzjazm ostygł, ale tak sobie myślę: szperając po necie natrafia się b. rzadko na osoby niezadowolone z tego że posiadają plazmę, a jeżeli już to ich niezadowolenie nie wynika na pewno z jakości obrazu. Powiem więcej, zauważyłem tendencję, że osoby posiadające już telewizor plazmowy, kupując nowy odbiornik kupują również plazmę a nie lcd. To o czymś świadczy. Poza tym, chociażby po tym formum widać, że zdecydowana większość osób to ludzie wymagający jeśli chodzi o jakość obrazu, a tacy przecież jak mówił Pawlak "chwasta na swojej ziemi by nie zaplenili". Dlatego myślę, że to jeszcze nie koniec moich obserwacji i testów ( jeżeli można je tak nazwać ). Może nawet zaryzykuje kupno X10 i wtedy okaże się "w praniu". Gdyby jeszcze jakaś uwaga a propos mojej sprawy Wam się nasunęła to oczywiście proszę o opinie.
Gwoli wyjaśnienia ( dla Mariusza z Łodzi ), ja nie nagrywam przez hdmi tylko przez eurozłącze. Chodziło mi, że gość w sklepie podłączył mi odtwarzacz dvd pod X10 przez hdmi.
P.S. Mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy X10 lub innych tv plazmowych panasonica, czy uważacie - biorąc pod uwagę jakość obrazu SD a sami wiecie najlepiej jaką posiadacie - że odległość od telewizora 37" wynosząca od 2,0 do 3,3m ( bo z takiej będę oglądał, częściej z tej większej ) nie jest zbyt mała. Czy słaby sygnał analogowy nie będzie ( jest ) zbyt drażniący dla oka. Ja oczywiście czytałem ( chociażby na tym forum ) i znam zasady w zakresie odległości od tv. Wiem również, że są i tacy którzy z 3,0m oglądają 46". Mnie natomiast raczej chodzi o zachowanie pewnej normalności i naturalności, dlatego proszę o Wasze obserwacje, takie z życia wzięte.
 
Ostatnia edycja:

darekn12

Member
hejka nadal nie wiem co kupic jaka plazme panasonica.
ale mam teraz pyt czy jak sie zdecyduje na model x10e i w przyszlosci bede mogl dokipic ten tuner mpeg 4 to czy dzisiaj warto na starcie doplacac do wersji x10y?
i czy wgole jest sens sie tym calym tunerem przejmowac skoro mam kablowke osiedlowa gdzie za 48 programow place 28 zl?
czy poprostu kupic co innego z panasonica ale bez tunera?

prosze o rade i z gory dzieki za odp.
pozdr
darek
 

digitalus

Banned
witam
uwazam ze nie musisz przejmowac sie mpeg4. wylaczenie sygnalu analogowego jest planowane dopiero w 2012 roku. jesli ogladasz programy z telewizji kablowej to zaden kanal nie zniknie. gdybys posiadal tylko indywidualna antene zewnetrzna to wtedy taki telewizor bylby wskazany. oczywiscie zawsze bedzie mozliwosc kupienia tunera mgeg 4.
problem nie dotyczy tez osob ktore korzystaja z tunerow satelitarnych. chyba ze wszystkie kanaly przestana nagle nadawac w dvb-s i przejda na dvb-s2 i beda nadawac tylko w hd . nie jest to na razie mozliwe. to odlegla przyszlosc. wtedy bedzie konieczna wymiana tunera na dvb-s2
 

Mariusz Łódź

New member
darekn12 napisał:
czy poprostu kupic co innego z panasonica ale bez tunera?
Niby kupilem X10Y aby miec na wszelki wypadek MPEG4.

Tutaj masz informacje za i przeciw:
Prawda jest taka, ze za roznice w cenie na pewno kupisz tuner. A do tego czasu kiedy uruchomia naziemna telewizje to moze wejsc nowy standard (np. MPEG10 :) ). Po nastepnych wyborach moze tez sie okazac, ze wprowadza TV naziemna na karte (aby inaczej rozwiazac abonamentu), wtedy i tak trzeba bedzie kupic dodatkowa karte CI wkladana do X10Y. W przypadku zewnetrznego tunera mozne sie okazac, ze nie bedzie trzeba dokupywac zewnetrznej karty TV.

Niektorzy tez podnosza, ze zewnetrzne tunery sa lepsze - ponosi sie za to cene gorszego zintegrowania z TV.

Przed ostatnimi wyborami miano wprowadzic bardzo tanie (lub darmowe) dekodery telewizji naziemnej, ale nie wiadomo co z tego wyjdzie.
 
Ostatnia edycja:

rychu

New member
Michalx19 napisał:
Bardzo przydatna informacja Wielkie Dzięki.




Może jeszcze małe pytanko?:
Czy ktoś wie kiedy "Y" pojawią się MM???:confused: i w jakiej cenie będą oscylowały ,za "e" trzeba było zapłacić 2999pln.

I dorzucam jeszcze :
2 maja w MM będzie obniżka 22% na cały asortyment .:grin::mrgreen::mrgreen::cool:


cena za model 42"Y w MM to 4099 zł, jak ja lubię ten sklep, potem mogą sprzedawać towar bez VAT :D
 

cukiernik

New member
Decyzja podjęta. We wtorek TV P42X10E będzie u mnie.
Kupuje też "enkę". Wg mnie mają fajna promocję. Za 56 miesięcznie mamy wszystkie pakiety tematyczne + 2 miesiące gratis HBO. Co o tym sądzićie?
 

dyskowiec2

New member
Witam wszystkich forumowiczów .Też kupiłem 50X10E[dzięki za wasze opinie]z dostawą po niedzieli .Mam pytanko czy moje kino na bazie amplitunera Yamachy RX-V730 RDSbędzie dobrze wspópracowało z tą plazmą , czy trzeba kupić nowszy model
 

buka55

New member
3 dni temu dostałem 37X10E z agito - 2645zł. Po 3 dniach od złożenia zamówienia miałem go w domu - kupuję tam od dawna i mogę ich polecić. Co do wyboru TV to jakoś podskórnie czułem, że i tak kupie plazmę, więc nie siedziałem zbyt długo nad wyborem samego modelu - mam sygnał z kablówki analogowej oraz postanowiłem, że nie wydam na TV wielkich pieniędzy ;-) Posiedziałem jedno popołudnie nad bieżącym wątkiem i podjąłem decyzję - jestem b. zadowolony, a biorąc pod uwagę fakt posiadania mizernej kablówki, którą prędzej czy później wymienię na lepsze medium, to może być tylko lepiej. Oglądam z odległości ~3m - etap docierania: ustawienia "kinowe" (uważam, że są nawet lepsze od normal i dynamic - stonowane i rzeczywiste barwy no i głównie niestety zoom3 - ale już 30 godz. za mną więc to szybko zleci ;-) Czerń jest czarna, biel jest biała, odbicia światła miałem większe w soniaku crt, a zepchnięty przez Żonę ląduję na sofie postawionej prawie pod kątem prostym od tv i da się to oglądać ;-) Na razie tv stoi na własnych nogach, a ja zastanawiam się nad wieszakiem - chcę go mieć jak najbliżej ściany, a że regulacje mi nie są potrzebne, chcę kupić wieszak bez regulacji położenia. I tu się zawahałem - odległość tv od ściany w takim wypadku to 3-4cm i nie jestem pewien czy zmieszczę tam wtyki (Scart i RF)... Czy ktoś z Was miał z tym problem? I jeszcze jedno pytanie - czy do umocowania wieszaka do tv służą otwory z nakręconymi czarnymi i płaskimi zaślepkami(mam je odkręcić?) nad otworami stojaka? Chciałem podziękować Wam za wszystkie opinie, które przeczytałem w tym wątku, a niezdecydowanych namawiam do szybkiego podjęcia decyzji - czytając w nieskończoność testy i opinie prędzej człowiek może się doczekać nowego modelu na rynku i zostać etatowym testerem i kontestatorem wirtualnym, a nie posiadaczem i oglądaczem ;-) pozdr, buka
 
Ostatnia edycja:

Mariusz Łódź

New member
Mam takie trzy pytania do uzytkownikow X10:

1) Domyslnie w TV ustawione sa czarne brzegi ekrany. Czy wiecie jak ustawic szare?

2) Podlaczylem TV do tunera Philips Cyfra+ przewodem do HDMI1. Czy wiecie jak zrobic aby wlaczac TV pilotem od tunera Cyfry+? Szukalem i nic mi nie dziala. Wydaje mi sie, ze jedyna mozliwosc to przez SCART i QLink ale skoro testy pokazaly ze HDMI jest niezle i juz kupilem ten kabelek to moze sie da :confused:
Na marginesie - powinnismy jeszcze kiedys zrobic testy dla dynamiki zmian obrazu SCART vs HDMI.

3) TV jest na dotarciu, a czasami przy sygnale podawanym przez HDMI wylacza mi sie Zoom3 (tzn. niby jest zoom3 ale pojawiaja sie loga) - ale tego nie da sie chyba poprawic :(
-----------------------------------
buka55, jezeli masz malo miejsca na wtyczke SCART to mozesz ja rozebrac i przyciac plastyk nozykiem/sekatorem/pilka. Jedyny problem to zadlawienia przewodow - po takiej modyfikacji nie powinienes ciagnac za przewod bo inaczej urwia sie pojedyncze zyly i moze zrobic sie male zwarcie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry