Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Mariusz Łódź

New member
Chcialem spytac sie "japonskiego Panasonica" o koniecznosc formowania obrazu i znalazlem tekst troche potwierdzajacy, ze w slusznej sprawie sie katujemy:

Przetlumaczone przez google na jezyk polski tekst ze strony http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/faq/ww/ans/a12.html :
P12. What can I do to prevent Uneven aging (image retention) when viewing cable or satellite music channels, or channels with stationary logos? Co mogę zrobić, aby zapobiec Nierówny wiek (zatrzymanie obrazu) podczas oglądania kablowych lub satelitarnych kanałów muzycznych lub kanałów stacjonarnych z logo?

1px.gif

Answer: Odpowiedź:
Plasma televisions are shipped from the factory with the contrast control at a high setting to provide a bright picture under typical dealer's showroom lighting conditions. Telewizory plazmowe są wysyłane z fabryki z kontrastu na wysokim ustawienie, aby zapewnić jasny obraz jako typowe dealera salonu warunków oświetlenia. In your home, the room light levels are usually one half or less than that in retailer's showroom. W domu, pokój świetle poziomów są zazwyczaj połowę lub mniej niż w sprzedaży detalicznej w salonie.
Therefore, when the plasma is initially installed, it is best to do the following: Dlatego, gdy w osoczu początkowo zainstalowany, to najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie następujących czynności:
  1. Make sure the display is in a viewing mode (aspect ratio) that completely fills the screen. Upewnij się, że wyświetlacz jest w trybie przeglądania (proporcje), który całkowicie wypełnia ekran. The panel is shipped in this condition, in what is called the "Just" mode. Panel jest dostarczany w tym stanie, w jakim nazywa się "tylko" Tryb.
  2. Turn down the Picture control (contrast level) to 50%(center) or less. Oszczędzaj Picture kontroli (poziom kontrastu) do 50% (w środku) lub mniej.
  3. Briefly engage the 4:3 mode and confirm the side bars are set to "Mid", or "Bright". Krótko zaangażowania w trybie 4:3 i potwierdzić stronie pręty są ustawione na "Mid" lub "Bright". This can be adjusted in the Set Up menu. To może być korygowany w skonfigurować menu.
  4. Always return the display mode that fills the screen (such as Just, Zoom, Full, H-FILL or 4:3 Full). Zawsze powrócić tryb wyświetlania, że wypełnia ekran (takich jak Just, Zoom, Full, H-FILL Pełny lub 4:3).
    Note: Uwaga:
    For models with "H-FILL" or "4:3 Full " mode, please see "Q5. What does the Aspect button control?" W przypadku modeli z "H-FILL" lub "4:3 Pełny trybie, zobacz" P5. Co Aspekt przycisku kontroli? " for further information. o dalsze informacje.
  5. Avoid any static images (video games, computer images, DVD title screens, etc.) during the first one hundred hours. Należy unikać statycznych obrazów (gry wideo, obrazy komputerowe, ekrany DVD tytuł, itp.) w ciągu pierwszych sto godzin.
 
Ostatnia edycja:

MTK

New member
Chciałbym zapytać kogoś z posiadaczy tej plazmy:
Czy grając na konsoli (przy szybszych scenach) występuje zjawisko przeskakiwania obrazu jak w PV80?
 

MeMberX

New member
Pytanko

Witam
wlasnie jestem na zakupie nowego TV. Bedzie on wykorzystywany wylacznie do kablowki(jak na razie analogowej) do konca roku ma byc podobno cyfrowa.Pokoj do poludnia nasloneczniony ,po poludniu mniej. Dostalem juz metliku jezeli chodzi o wybor TV.Bo przez kilka dni staralem sie zdoktoryzowac ze wszystkiego co dotyczy LCD i PLAZMY ale zaczynam powoli odlatywac co mam kupic.Skonczylo sie na takiech modelach:
1. PANASONIC TX-P37X10Y PLAZMA
2. LG 37LH4000 LCD
3. SAMSUNG 37B651 LCD
4. SHARP 37DH65E LCD

Prosze o konkretne odpowiedzi jaki TV mam wybrac.
Dziekuje z gory
 

MeMberX

New member
Wiem , ze nikt :) ale gdzie obraz bedzie lepszy jezeli chodzi o ta kablowke, z ktorych tych TV.Moze ktos przynajmneij testowal niektore z tych modeli :)
 

kwo

New member
Sharp i LG BARDZO słabo spisują się na analogowej kablówce. Samsung ma gorszy obraz analogowy w stosunku do Panasa lecz jakie on ma fajne bajery!
 

Mariusz Łódź

New member
Tom01 napisał:
Hm.... a co będzie jak pręty osocza będą słabo zaangażowane? ;D
Tak masz racje :), ale nie moge przedytowac poprzedniego postu, ponizej popraiony tekst na licencji poetika ;) :


P12. Co mogę zrobić, aby zapobiec szybkiemu starzeniu się luminoforu podczas oglądania TV kablowej lub satelitarnej, kanałów muzycznych lub kanałów ze statycznym logo?

1px.gif

Odpowiedź:
Telewizory plazmowe są wysyłane z fabryki z wysokim ustawieniem kontrastu, aby zapewnić jasny obraz dla typowych warunków oświetlenia salonie sprzedawcy. Ustawienia dla twojego domu, wymagają zazwyczaj poziomu o połowe mniejszego (lub jeszcze mniejszego) od salony sprzedawcy. Dlatego gdy plazma jest porazpierwszy instalowana w twoim domu należy wykonać następujące czynności:
  1. Upewnij się, że proporcje wyświetlanego obrazu całkowicie wypełniają ekran telewizora. ...
  2. Zmniejsz kontrast obrazu do 50% (w środku) lub mniej.
  3. Dla obrazu wyświetlanego w trybie 4:3 włącz ustawienie bocznych pasków na "Mid" lub "Bright" ...
  4. Zawsze staraj się ustawiać taki tryb wyświetlania, w którym obraz wypełnia cały ekran (takich jak Just, Zoom, Full, H-FILL Pełny lub 4:3).
    Uwaga:
    Dla modeli z trybem pracy "H-FILL" or "4:3 Full ", zobacz opis "Q5. ...
  5. Należy unikać statycznych obrazów (gry wideo, obrazy komputerowe, ekrany DVD tytuł, itp.) w ciągu pierwszych 100 godzin.
[Edytowane]:
@Centur gratuluje :)
@MeMbErX dzisiaj sprawdzalem iskry podczas Batmana i puscilem nagrany wczesniej sceny akcji z Transformersow - dla mnie bylo OK, nie widzialem powidokow ani znieksztalcen obrazu przy iskrach, wybuchach.
 
Ostatnia edycja:

centur

New member
MeMberX napisał:
Wiem , ze nikt :) ale gdzie obraz bedzie lepszy jezeli chodzi o ta kablowke, z ktorych tych TV.Moze ktos przynajmneij testowal niektore z tych modeli :)
od kilku godzin jestem posiadaczem 42x10e, mam najzwyklejszą osiedlową kablówkę i musze przyznać ze jest ok, niektóre programy lepsze, inne gorsze ale ogólnie mniej wicej tego sie spodziewałem. Pierwsze wrazenie mizerne bo pokój był mocno nasłoneczniony ale wieczór i "batman początek" na tvn utwierdził mnie ze był to dobry wybór. TV jest świezy, na dotarciu wiec o kolorystyce sie jeszcze wypowiadac nie będę. Mam tylko wrazenie ze na trybie obrazu auto dość długo czasami trzeba odczekać aby obraz sie "wypełnił" na cały ekran. Ogólnie ok, ale wiećej napiszę za kilka(naście) dni ............
 

Vivien

New member
Po trudach i znojach zdecydowaliśmy się z mężem na Panasonica 42x10e.:)
Samsung b450 pokonany.;)
Wczoraj odwiedziliśmy jeszcze firmowy salon Panasa w naszym mieście i pan dość rzeczowo poopowiadał o x10e, a spytany o ten model z "igrekiem" na końcu stwierdził, że póki co jest nieosiągalny, bo nie ma go jeszcze na magazynach Panasa. No to sobie myślę: :???:hmm... a to ciekawe, bo niektórzy już go kupili i oglądają. No, ale odpuściłam już panu gadkę i po prostu wyszliśmy. Poza tym ceny tam też z kosmosu x10e 42" 3150 zł (to jeszcze znośnie, ale i tak się nie opłaca), a x10y 42" - 4150 zł (w zapowiedziach).

Mamy zamiar zamówić w Neo.24. Dobra cena - 2699 zł.
Powiedzcie jeszcze tylko, czy tam na pewno podają ceny z vatem? Piszą, że tak, ale nie zaszkodzi się upewnić u tych, co kupowali.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Ja zamówiłem w Neo24 50" i przysłali mi model "E". Właśnie jestem w trakcie reklamacji, w przyszłym tygodniu okaże się, czy faktycznie mają te "Y".
 

Wojcio8

New member
Ja mam 42X10Y z NEO24 i mogę gorąco polecić ten sklep. Nie było dnia żebym nie dostał mail'a z informacja co sie aktualnie dzieje z moim telewizorem:grin: Pod tym względem sklep perfekcja. Nawet przysłali podziękowania za wpłatę. Widać ze sie chłopaki starają. Ceny oczywiście brutto (do zapłaty) takie jak na stronie.
 

Mariusz Łódź

New member
Jak juz napisalem rowniez kupilem w Neo24 i moge polecic :). Tylko plazmy lepiej jest kupowac z odbiorem wlasnym (jezeli mozecie przetransportowac); wielkosci pudelek podalem we wczesniejszych postach tego watku. W kazdych warunkach przy odbiorze dostaniecie do podpisania kwitek, ze towar zostal dostarczony bez wad mechanicznych.
Jezeli chcecie kupic wersje E bez odbioru wlasnego to rowniez dobry sklep jest agito (byla chyba tylko jedna wpadka opisana na tym forum, agito ma bardzo dobra renome).

Juz ktoras osoba wspomina o dostarczeniu wersji E zamiast Y. Ciekawe czy sa pomylki w druga strone ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry