Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

ces

New member
Przyszedł kabelek i w końcu mogłem odpalić długo wyczekiwany zakup.
No i na szczęście ukazał mi się przemiły widok 00.00 :D Swoją drogą to trochę paranoja że człowiek się cieszy że płacąc za nowy TV dostaje nówkę ale mniejsza z tym :)
I jak to ktoś pisał, za dużo było czytania tego forum. Podłączyłem panasa pod zwykłą antenę w bloku i obraz bardzo w porządku. Żadnych różnic nie ma w porównaniu do starego LG 21" 8)
Widać że jest to max jaki można wykrzesać z takiego sygnału. Porównując go do obrazu jaki wyświetla LCD Sony v2000 32" z N, większych różnic nie widzę.
Bawiłem się ustawieniami z odległości ok. 1m i wielkość/jakość obrazu, wcale mi nie dokuczała a będzie docelowo oglądany z 4m :/ Innymi słowy nawet do 3m można śmiało brać 50" nawet HD ready.
Na ten moment jestem bardzo zadowolony z zakupu :-D
 

piotr818

New member
Bez reklam
Zasada forum - odpowiadając na posta bezpośrednio wcześniejszego nie należy cytować jego treści. Jest to szczególnie ważne w przypadku długich postów, tak jak wyżej.

Co do meritum - skąd masz wiedzę, że niby w małych sklepach i internetowych otwierają, a supermarketach nie. Co, umówili się, czy są na to jakies regulacje prawne??

Odp. 1 Oczywiście poprawiam się

Odp. 2 doświadczenie życiowe i handlowe (u "Idiotów") nigdy nie małem ingerencji w karton.
 
Pozwolę sobie jeszcze zapytać, bo może ktoś wie.
Jakiego poziomu mocy sygnału wymagają te Panasoniki serii X10?
Chodzi mi o sygnał z analogowej kablówki. Czy poziom około 64-70 dB będzie w sam raz?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ja wtedy wrzuciłem do X10, ale teraz poczekam aż pojawi się w aktualizacjach automatycznych i TV sam go ściągnie.
 

BARTEK W.

New member
Tzn. rozwiń proszę, chodzi o dostęp do softu przez DVB-t:?:
Jak tak to chyba długo poczekam, a w inny sposób to z karty SD :?:
 

bogaty

New member
Bez reklam
Dokładnie aktualizacje przez DVB-T, przez SD mógłbym wgrać nawet teraz, ale wolę poczekać.Formatujesz SD na Fat wrzucasz zawartość pliku rar. wkładasz do TV i wykonujesz wszystko co pisze na ekranie.
 

grzegorz1981

New member
Mam takie pytanie bo nie rozumiem tego. Skoro kanały HD na n'ce są w 1080i to jak to się ma do X10 czy X20 który max to 720p? tv nie wyświetli 1080 linii tylko tyle ile może max czyli 720? tzn. lepiej do takiej n'ki mieć tv full hd?
Proszę o jakieś łopatologiczne wytłumaczenie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
lepiej mieć full hd. Przy kanałach SD będzie skalował obraz w dół - ale ilość kanałów hd wzrasta i to powinien być cel Twoich zakupów.
 

mierniczek

New member
Mam male pytanko

Kupilem TX-P50X10Y w dosc niskiej cenie (udalo sie dostac w promocji bez Vatu w Saturnie) i po podlaczeniu do PS3ki lub Xbox360 straszliwie jestem zawiedziony (szczegolnie ze kupilem ten TV pod konsole).

Otoz grajac w gry FPSy (gdzie widac tylko bron postaci ktora sterujemy) i szybko obracamy kamera to rozdwaja sie poruszajace tlo (bron ktora sie nie porusza jest wyrazna, zas pozostaly obraz rozdwaja sie). Nie wiem jak to dokladnie wytlumaczyc - widac np dwa drzewa gdy szybko poruszamy kamera (w momencie gdy nie ruszamy - jest jedno).
Strasznie jest to denerwujace - szczegolnie ze na duzym formacie szczegolnie jest to widoczne.


Podlaczylem konsole do innego TV i nie mam tego efektu.

Poniewaz moj znajomy ma taka sama plazme - podlaczylem konsole u niego i efekt ten znow wystapil.

TV jest ustawiony na opcje - GRA, wszystko co sie dalo - powylaczalem. NIestety niec to nie dalo.

Moze jakis update TV czy cos by pomoglo?
Ma ktos z was ten model i konsole podlaczona do niego?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ja to zjawisko zaobserwowałem tylko w Far Cry 2 i Timeshift na X360 w innych grach nie widzę tego, a gier mam kilkanaście.Wydaje mi się że ma to coś wspólnego z V-sync.Jeden znajomy miał taki efekt na S10 w grze Resistance 2 na PS3

Uploaded with ImageShack.usNie wiem czym to jest spowodowane.
 

ces

New member
Po kilku dniach użytkowania mojego p42x10y mam kilka pytan.
1 Podłączyłem go do zwykłego kabla w bloku i obraz ok bardzo w porządku, fajnie skaluje i generalnie jestem zadowolony ale gdzie ta plazmowa czerń??? Oglądając film z czarnym tłem jest troche lepiej niz w lcd ale dalej widze jasne tło. Przy skalowaniu obrazu w taki sposób żeby były czarne paski na górze i na dole, również nie są one całkiem czarne i w porównaniu do czarnej ramki są ciemno szare :/
Czy jest to spowodowane ustawieniami czy po prostu oczekiwałem zbyt wiele?
2 Podłączyłem kompa przez s-video -> component, ustawiłem 720p i windows wygląd całkiem przyzwoicie. Włączyłem odcinek lostów w hd(ok. 1,1 Gb) i szczerze mówiąc jakość HD nie powala na kolana. Już lepiej to wygląda na moim 17" monitorze przez VGA. Włączyłem jeszcze inny materiał też w HD i również średnio fajnie. Nie umywa sie to niestety do HD widocznego czasami w sklepach puszczonego z blu raya ani nawet do HD z Nki na 32" lcd :/ Czy tu tez robie jakis błąd w połączeniach?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Pokaz HD na X10
P1010744.jpg

wild.jpg

Epoka Lodowcowa Divx
dfdfdfdf.jpg
 

ces

New member
No i pojawił się problem :(
Nie mogę włączyć telewizora pilotem. Przy włączeniu tv przyciskami na obudowie i tak nie reaguje na pilot. Pilot działa bo sprawdziłem i daje sygnał(jakby ktoś się pytał, w prosty sposób aparatem w telefonie :)
Wczoraj wyłączyłem tv z kontaktu kiedy był w trybie stand by(czerwona lampka). Czy jest możliwość że w ten sposób został uszkodzony układ podczerwieni?
Próbowałem go włączać i wyłączać ale nic, zero reakcji na pilot :(
TV kupiłem w czwartek więc jest to nówka. Proszę o porady czy walczyć z tym na gwarancji czy próbować zwrócić. Jeżeli to drugie to czy w sklepie sprawdzają tv jak ktoś zwraca?
Dodam że po włączeniu do kontaktu i przycisku zasilania dioda miga szybko na zielono czego nie było wcześniej.
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
Krótko mówiąc Telewizorek jest z spie*rzony.Dzwoń do tego sklepu,masz prawo do złożenia reklamacji ,w przypadku stwierdzenia w towarze: wad fabrycznych.
 
Ostatnia edycja:

BARTEK W.

New member
No i pojawił się problem :(
Nie mogę włączyć telewizora pilotem. Przy włączeniu tv przyciskami na obudowie i tak nie reaguje na pilot. Pilot działa bo sprawdziłem i daje sygnał(jakby ktoś się pytał, w prosty sposób aparatem w telefonie :)
Wczoraj wyłączyłem tv z kontaktu kiedy był w trybie stand by(czerwona lampka). Czy jest możliwość że w ten sposób został uszkodzony układ podczerwieni?
Próbowałem go włączać i wyłączać ale nic, zero reakcji na pilot :(
TV kupiłem w czwartek więc jest to nówka. Proszę o porady czy walczyć z tym na gwarancji czy próbować zwrócić. Jeżeli to drugie to czy w sklepie sprawdzają tv jak ktoś zwraca?
Dodam że po włączeniu do kontaktu i przycisku zasilania dioda miga szybko na zielono czego nie było wcześniej.

Z tego co piszesz w swoim poście wynika co innego, ale może spróbuj przytrzymać przycisk włączania na pilocie aż zielona diodka przestanie migać- trwa to chwilkę, ja w swoim tez myslałem że coś nie tak
 

ces

New member
Jeżeli chodzi o przytrzymanie przycisku aż telewizor się włączy to było tak od początku. Tzn jednokrotne naciśnięcie powodowało iż czerwona kontrolka mignie jeden raz ale telewizor się nie włączał. Dopiero przytrzymanie przycisku włączenia, włączało telewizor. Myślałem że to normalne, czy tak powinno być?
 
Do góry