Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Sansei6

Member
Bez reklam
Dlaczego straszny? Cóż są gusta i guściki, może to tez kwestia wyciemnienia pokoju, rodzaju oglądanego materiału, celu... no i odzwyczajenia się od nie naturalnych super ostrych wypalających oczy ustawień ;)
 

lousavarese

New member
Ludzie jak wy mozecie ogladac tv na trybie kino
przeciesz to jest straszny obraz
ja ogladam na trybie normalnym

Straszny obraz to ja mam przy oglądaniu horrorów ;-). A na poważnie po to są te wszystkie tryby, żeby każdy mógł sobie wybrać to co mu odpowiada. Dla mnie możesz oglądać nawet w trybie sklepowym. Na obraz wpływ ma wiele rzeczy. Moje ustawienia nie są przypadkowe. Wiem, że wielu użytkowników ma właśnie takie lub bardzo zbliżone. Można je znaleźć na stronach oceniających sprzęt jako jedne z lepszych dla tego modelu. Ale to nie oznacza, że trzeba je stosować na siłę.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Wczoraj zauważyłem spadek poziomu czerni w moim X10, czerń zrobiła się ciut jaśniejsza i nabrała takiego koloru, który przypomina mi LCD taki fiolet ciemny.Na DVB-T czerń jest lepsza niż na HDMI (Xbox 360), BLu ray nie testowałem.
 

kowal801

New member
Bez reklam
U mnie Plazma ma już przepracowane 2 tys godz, gołym okiem widać ,ze czerń zrobiła się głębsza.Teraz czarne paski nie są tak już szare, jak było przy przebiegu 1500 godz,teraz czerń jest czernią i co najważniejsze zauważyłem,że szybciej znikają powidoki,ostatnio bylem wkurzony ,bo utrwaliło mi sie z tvn 24 napis "tragedia w smoleńsku" ,(za żenowany tą technologia pisałem o tym na forum) teraz odszczekuje to wszystko , po pewnym czasie samo to znikło,bez żadnego kombinowania .
 

bogaty

New member
Bez reklam
U mnie Plazma ma już przepracowane 2 tys godz, gołym okiem widać ,ze czerń zrobiła się głębsza.Teraz czarne paski nie są tak już szare, jak było przy przebiegu 1500 godz,teraz czerń jest czernią i co najważniejsze zauważyłem,że szybciej znikają powidoki,ostatnio bylem wkurzony ,bo utrwaliło mi sie z tvn 24 napis "tragedia w smoleńsku" ,(za żenowany tą technologia pisałem o tym na forum) teraz odszczekuje to wszystko , po pewnym czasie samo to znikło,bez żadnego kombinowania .
Czyli nie ma co panikować i po prostu użytkować TV, im dalej w las tym lepiej.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Wie ktoś jak ustawić gammę na 2.2.Ostatnio szukam najlepszych ustawień i ciągle mi coś nie pasuje.Tryb gra dobry do gier, ale nie widać szczegółów, zwiększenie jasności kończy się spadkiem czerni, więc to nie wchodzi w grę.Panasonic powinien dać opcję ustawień gammy i greyscale w menu.
 
Z tyłu na odbiorniku P37X10Y jest napisane, że odbiera DVB-T Mpeg-2 w niektórych krajach i DVB-T H.264 też w niektórych krajach.
I moje pytania:
1) Dlaczego nie jest tam wymieniona Polska?
2) Czy H.264 to to samo co Mpeg-4 w tym wypadku?
 
Aha, OK.
Telewizora na razie nie mam.
Swoje spostrzeżenie oparłem po obejrzeniu odbiornika w sklepie.
Po prostu na tylnej ściance odbiornika brakuje "POL".
 

Gee

New member
U mnie Plazma ma już przepracowane 2 tys godz, gołym okiem widać ,ze czerń zrobiła się głębsza.Teraz czarne paski nie są tak już szare, jak było przy przebiegu 1500 godz,teraz czerń jest czernią i co najważniejsze zauważyłem,że szybciej znikają powidoki,ostatnio bylem wkurzony ,bo utrwaliło mi sie z tvn 24 napis "tragedia w smoleńsku" ,(za żenowany tą technologia pisałem o tym na forum) teraz odszczekuje to wszystko , po pewnym czasie samo to znikło,bez żadnego kombinowania .

Pół roku użytkowania X10 i również zauważyłem lepszą czerń. Tylko pluję sobie teraz w brodę, że nie wziąłem 50"... Może chce ktoś się zamienić ? ;)
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ja mam gorszą czerń ale się tym nie przejmuję bo @Kowal miał podobnie.Na liczniku mam już około 1000h, muszę później sprawdzić.
 

ces

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem tx-p42x10y. Kupiłem nówke z media expert za 1999zł z odbiorem własnym(jakieś 60km, także niewiele). Ale nie obeszło się bez zgrzytów.
Od razu zauważyłem że karton był otwierany(dwie taśmy) ale sprzedawca zaczął się zarzekać że to normalne bo wszystkie telewizory są sprawdzane. No dobra niech będzie że Ci wierze ale od razu zastrzegłem że to sprawdze :)
Czy rzeczywiście telewizory które trafiają do sklepów są sprawdzane?
Następny problem który zauważyłęm już po powrocie do domu to, o zgrozo, brak kabla zasilającego!
Dzisiaj ma przyjechać ale niesmak pozostał.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Od wczoraj jestem posiadaczem tx-p42x10y. Kupiłem nówke z media expert za 1999zł z odbiorem własnym(jakieś 60km, także niewiele). Ale nie obeszło się bez zgrzytów.
Od razu zauważyłem że karton był otwierany(dwie taśmy) ale sprzedawca zaczął się zarzekać że to normalne bo wszystkie telewizory są sprawdzane. No dobra niech będzie że Ci wierze ale od razu zastrzegłem że to sprawdze :)
Czy rzeczywiście telewizory które trafiają do sklepów są sprawdzane?
Następny problem który zauważyłęm już po powrocie do domu to, o zgrozo, brak kabla zasilającego!
Dzisiaj ma przyjechać ale niesmak pozostał.

W mniejszych sklepach lub internetowych są otwierane w supermarketach RTV nie.
 

phoba

New member
Zasada forum - odpowiadając na posta bezpośrednio wcześniejszego nie należy cytować jego treści. Jest to szczególnie ważne w przypadku długich postów, tak jak wyżej.

Co do meritum - skąd masz wiedzę, że niby w małych sklepach i internetowych otwierają, a supermarketach nie. Co, umówili się, czy są na to jakies regulacje prawne??
 

adalbert20

New member
Witam. Kupując przez internet często jest adnotacja, że towar jest sprawdzany przed wysłaniem. Natomiast czasami przy odbiorze osobistym sprzedający internetowy może za odpowiednią opłatą sprawdzić towar, więc chyba to nie jest uregulowane prawnie.
 

ces

New member
Nie dopisałem najważniejszego a nie o to mi chodzilo. Z uwagi że był otwierany a na dodatek nie było kabla zasilającego(torebka po kablu była...) od razu pomyślałem, @#$%^ pieknie dostałem model z wystawy a kupujac pytalem czy aby napewno nie był już używany :/
Dzisiaj sie okaze jak bylo, mam tylko nadzieje ze nie bede sie musial bawic w zwroty. Bo oczywiscie telewizor musza przyjąć?????
 

kowal801

New member
Bez reklam
Ale nie obeszło się bez zgrzytów.
Od razu zauważyłem że karton był otwierany(dwie taśmy) ale sprzedawca zaczął się zarzekać że to normalne bo wszystkie telewizory są sprawdzane. No dobra niech będzie że Ci wierze ale od razu zastrzegłem że to sprawdze :)
Czy rzeczywiście telewizory które trafiają do sklepów są sprawdzane?
Następny problem który zauważyłęm już po powrocie do domu to, o zgrozo, brak kabla zasilającego!
Dzisiaj ma przyjechać ale niesmak pozostał.
Kolego jak już doślą Ci ten kabel ,to wpierw sprawdź przebieg tej Plazmy(ilość godzin przepracowanych).Tylko pamiętaj jak będziesz wchodził do menu serwisowego, to wpierw usiądź na czymś wygodnie ,ponieważ możesz doznać szoku, widząc 3-cyfrową liczbę. :-D Kto ich tam wie, przez ile ręce przewinęła się ta Plazma.
 
Ostatnia edycja:
A teraz czas

1. Nacisnij jednocześnie przycisk “Vol i -” na odbiorniku TV z boku
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0” na pilocie.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednoczesnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno sie pojawic menu serwisowe .
(...)
Nie bardzo rozumiem punkt 1.
Jak to "naciśnij jednocześnie VOL i "-" z boku TV"? Przecież to jest tylko 1 przycisk oznaczony VOL-, tak samo jak VOL+.
Zatem jak rozumieć "jednocześnie"? VOL- i w tym samym czasie jaki inny przycisk?
 

bogaty

New member
Bez reklam
. Nacisnij przycisk “Vol -” na odbiorniku TV
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0”.
Po chwili powinno sie pojawic menu serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursoe strzalka (na pilocie) sie do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

Aby wyjsc z menu serwisowego nacisnij na pilocie "exit" przez 3 sekundy lub wylacz TV uzywajac wylacznik glowny na TV
 
Do góry