Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Rivam

New member
TRYLION razy o tym było. Czytaj dokładnie Forum, a dokładniej ten temat, a jeszcze dokładniej jego 247 stronę. W ogóle polecam gruntowane zapoznanie się z tym tematem, skoro kupiłeś taki TV.
 

gebus

New member
dzieki wielkie. czytalem od poczatku i przy 30 stronie mnie znuzylo.
Ale powiem ze tv jest wypasny a w szczegolnosci z polaczeniem go z xBoxem :D
 

uzielone

New member
Zastanawiam się dlaczego filmy w formacie DVD odtwarzane przez odtwarzacz ze skalowanie do 720p, podłączone do X10 przez HDMI są wyświetlane z pasami a niektóre divixy idą na pełnym ekranie?
 

phoba

New member
Zastanawiam się dlaczego filmy w formacie DVD odtwarzane przez odtwarzacz ze skalowanie do 720p, podłączone do X10 przez HDMI są wyświetlane z pasami a niektóre divixy idą na pełnym ekranie?
Skalowanie do 720p nie ma nic wspólnego z wypełnianiem całego ekranu lub nie (czarne pasy). Skalowanie oznacza jedynie podniesienie rozdzielczości pliku wejściowego, ale nie zmianę jego proporcji obrazu. Właśnie ze względu na różne proporcje obrazu w poszczególnych plikach video jedne są wyświetlane z pasami, a inne wypełniają ekran w całości.
 

uzielone

New member
Skalowanie do 720p nie ma nic wspólnego z wypełnianiem całego ekranu lub nie (czarne pasy). Skalowanie oznacza jedynie podniesienie rozdzielczości pliku wejściowego, ale nie zmianę jego proporcji obrazu. Właśnie ze względu na różne proporcje obrazu w poszczególnych plikach video jedne są wyświetlane z pasami, a inne wypełniają ekran w całości.

Wcześniej miałem standardowy odtwarzacz dvd podpięty przez euro a potem komponentem i obraz z płyt dvd był wyświetlany na pełnym ekranie. Po zmianie odtwarzacza na model z HDMI i podpięciu przez kabelek HDMI obraz jest zdecydowanie lepszy, równie wyraźny i efektowny jak kanały w HD ale jest wyświetlany z pasami, oczywiście mowa tu o oryginalnych płytach DVD 9. Pozdrawiam!
 

phoba

New member
Z tego co wiem (jeżeli mówię bzdury niech mnie ktoś poprawi) sygnał video podpięty każdym - oprócz HDMI - złączem do TV jest autoskalowany tak, aby wypełnić cały ekran. Pod warunkiem oczywiście, że włączona jest opcja Auto w menu proporcji ekranu. Natomiast sygnał po HDMI nie podlega żadnym modyfikacjom. Jeżeli miałeś włączone Auto na poprzednim złączu TV sam wypełniał ekran. Po HDMI tego po prostu nie robi i stąd pasy. A brak pasów - gdy video jest w formacie 16:9.

Tylko teraz tak się sam zastanawiam. Mam O!Play'a podpiętego po HDMI i na TV ustawione proporcje na 16:9. Ale mogę wybierać inne formaty (Auto nie próbowałem) i obraz zmienia proporcje. Czy z tym nieskalowaniem po HDMI chodzi o to, że TV tylko nie skaluje automatycznie, a inne formaty są dostępne, czy o coś innego? Ktoś wie? Muszę sprawdzić jak u mnie wygląda obraz z O!Play'a przy Auto. Inna sprawa, że format w smamym O!Play'u mam ustawiony na 16:9 więc pewnie nie będzie różnicy między Auto a 16:9 na TV.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Nie będzie różnicy, sam dla DVB-T ustawiłem auto żeby TV sam ustawiał proporcje, gdy przełączam na Xboxa 360 też mam AUTO, bo nie idzie zmienić ustawień proporcji dla każdego z wejść i mam 16:9 na X360.
 

gebus

New member
Witam. pare dni temu kupilem telewizje N z dekoderem z nagrywarka 250gb. Do tej pory zastanawim sie czy mozna jakos zrobic podlaczenie czy gdzies ustawic zeby dekoder wlanczal/wylaczal sie razem z TV ?? niestety dekoder nie ma funkcj ustawiania usypiacza, a u mnie to jedna z najwazniejszych funkcji.


P.S. Jeszcze jedno mozna ustawi TV zeby przy wlanczniu odrazu wskakiwal program z jednego wejscia HDMI ??
 

gebus

New member
Witam.
pare dni temu kupilem telewizjie N + dekoder 250gb i zastanawiam sie czy istnieje mozliwosc skonfigurowania (polaczenie, zmiana ustawien, cokolwiek) telewizora z dekoderem zeby dekoder wlanczal i wylanczal sie razem z telewizorem ?? niestety sam dekoder nie posiada funkcji usypiania a u mnie to jedna z wazniejszych funkcji, bo zasypiam przy TV.


P.S. mozna gdzies ustawic zeby TV wlanczal sie na ktoryms z kanalow AV ??
 

lousavarese

New member
Mojemu X10Y '42 stuknęło 1000h. Żadnych powidoków, buczenia, bzyczenia i innych zauważalnych i opisywanych na tym forum mankamentów. Podpięty pod dekoder HD kablówki + WD TVlive. Format obrazu 16x9. Nigdy nie przejmowałem się żadnym dopalaniem, wypalaniem, czarnymi pasami ect.
Od początku na ustawieniach:
rodzaj obrazu - KINOWY
kontrast - 42
jaskrawość - 0
kolor - 30
ostrość - 0
balans bieli - CIEPŁY
sterowanie kolorami - WYŁĄCZONE
tryb ECO - WYŁĄCZONY
P-NR - WYŁĄCZONE
 

bogaty

New member
Bez reklam
Mojemu X10Y '42 stuknęło 1000h. Żadnych powidoków, buczenia, bzyczenia i innych zauważalnych i opisywanych na tym forum mankamentów. Podpięty pod dekoder HD kablówki + WD TVlive. Format obrazu 16x9. Nigdy nie przejmowałem się żadnym dopalaniem, wypalaniem, czarnymi pasami ect.
Od początku na ustawieniach:
rodzaj obrazu - KINOWY
kontrast - 42
jaskrawość - 0
kolor - 30
ostrość - 0
balans bieli - CIEPŁY
sterowanie kolorami - WYŁĄCZONE
tryb ECO - WYŁĄCZONY
P-NR - WYŁĄCZONE
I bardzo dobrze, u mnie też niedługo stuknie 1000h zmian w czerni, powidoków nie widać, jeśli są to znikają.
 

aniqwerty

New member
chwilka sam na sam z wyszukiwarką i:
1. Włączasz TV. Naciśnij jednocześnie przycisk “Vol i -” (głośność w dół) na odbiorniku TV z boku
2. W trakcie trzymania wciśniętego "Vol-" naciśnij trzy razy “0” na pilocie.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednocześnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno się pojawić menu serwisowe .
3. Naciśnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi się meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Naciśnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi się błękitna tabelka.
5. Przesuń kursor pilotem do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzałką przesuń się do 2 kolumny na puste pole po prawej stronie od napisu PTCT.
7. Wciśnij przez 3 sekundy MUTE (przekreślony głośnik na pilocie). Zostanie wyświetlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba włączeń.

Następnym razem poszukaj a potem pytaj :)
 

qbus_b

New member
P.S. mozna gdzies ustawic zeby TV wlanczal sie na ktoryms z kanalow AV ??
Przyłączam się do pytania. Bo też nie wiem jak to zrobić. Gdy dekoder był podłączony przez SCART to włączenie dekodera powodowało automatyczne przełączenie wejścia natomiast po HDMI już tak nie ma.

Problem rozwiązany Hotel Mode On, oraz Initial Input na HDMI1.
Wszystko w menu do którego dostęp za pomocą V- (na obudowie) i 3 razy AV na pilocie.
 
Ostatnia edycja:

marcin711

New member
jest taka pozycja w menu , kiedy TV szuka nowego oprogramowania ( domyślam się że z karty SD ). Zastanawiam się czy można wgrać soft z 20-stki i oglądać filmy?
 

BitTornado

New member
Mojemu X10Y '42 stuknęło 1000h. Żadnych powidoków, buczenia, bzyczenia i innych zauważalnych i opisywanych na tym forum mankamentów. Podpięty pod dekoder HD kablówki + WD TVlive. Format obrazu 16x9. Nigdy nie przejmowałem się żadnym dopalaniem, wypalaniem, czarnymi pasami ect.
Od początku na ustawieniach:
rodzaj obrazu - KINOWY
kontrast - 42
jaskrawość - 0
kolor - 30
ostrość - 0
balans bieli - CIEPŁY
sterowanie kolorami - WYŁĄCZONE
tryb ECO - WYŁĄCZONY
P-NR - WYŁĄCZONE

Ludzie jak wy mozecie ogladac tv na trybie kino
przeciesz to jest straszny obraz
ja ogladam na trybie normalnym
 
Do góry