Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Rivam

New member
U mnie tak jest od początku, że muszę przytrzymać guzik POWER na pilocie, żeby telewizor się włączył. Jednokrotne wciśnięcie go nic nie daje, a tak jest np. w LCD Samsunga, którego też mam w domu.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Sprawdź jeszcze czy telewizor włącza się przy naciśnięciu przycisku V+ ( boczny panel sterowania) (trzeba przytrzymać).Jeśli będzie ok ,to zaskoczy .
 

phoba

New member
Mam takie pytanie bo nie rozumiem tego. Skoro kanały HD na n'ce są w 1080i to jak to się ma do X10 czy X20 który max to 720p? tv nie wyświetli 1080 linii tylko tyle ile może max czyli 720? tzn. lepiej do takiej n'ki mieć tv full hd?
Proszę o jakieś łopatologiczne wytłumaczenie :)
Wyświetli 720 linii bo więcej fizycznie nie ma :) Czy jakość obrazu 1080i na ekranie 720p będzie ZAUWAŻALNIE gorsza od tego samego obrazu wyświetlanego na ekranie 1080? Wg mnie, oglądając TV z normalnej użytkowej odległości (a nie przez lupę i na stop klatce) nie będzie. I nie wynika to z mojego przeświadczenia, ale z testów zarówno czytanych w sieci jak wykonywanych przeze mnie. Już nie pamietam gdzie, ale bodajże na AVForum był test P50X10Y i redaktorzy - którzy przecież przetestowali dziesiątki jeśli nie tysiące TV, więc wiedzą jak to robić - stwierdzili, że porównując jednocześnie obraz full HD na tym modelu, z Kuro Full HD widzieli na Panasonicu nieco mniej szczegółów, ale tylko w tych partiach obrazu, gdzie tych szczegółow było dużo (np. koronki tancerki). Patrząc na ten sam obraz, ale już nie mając obok Kuro do porównania stwierdzili, że obraz jest wystarczająco szczegółowy.

Kiki napisał, że programów HD przybywa i pod tym kątem należy wybierać TV. Niby racja ale:
A) póki co zdecydowanie więcej mamy w Polsce kanałów SD, a to ekrany 720p lepiej niż ekrany FullHD radzą sobie ze skalowaniem i wyświetlaniem obrazu SD
B) programów HD owszem przybywa, ale w tempie, delikatnie mówiąc, powolnym - widząc to tempo myślę, że i za 5 lat programy HD będą nadal w mniejszości
C) last but not least - większość programów HD jest nadawana w 720p, a nie w 1080, a jak wiadomo zawsze lepiej jest wyświetlać obraz 1:1, niż go skalować :)
 

phoba

New member
Po kilku dniach użytkowania mojego p42x10y mam kilka pytan.
1 Podłączyłem go do zwykłego kabla w bloku i obraz ok bardzo w porządku, fajnie skaluje i generalnie jestem zadowolony ale gdzie ta plazmowa czerń??? Oglądając film z czarnym tłem jest troche lepiej niz w lcd ale dalej widze jasne tło. Przy skalowaniu obrazu w taki sposób żeby były czarne paski na górze i na dole, również nie są one całkiem czarne i w porównaniu do czarnej ramki są ciemno szare :/
Czy jest to spowodowane ustawieniami czy po prostu oczekiwałem zbyt wiele?
Myślę, że po trochu jedno i drugie :) Gdy kupiłem TV ta czerń też mnie nie powaliła. A regulowanie obrazu przez zdejmowanie jasności czerń owszem poprawia, ale za to sprawia, że ciemne obszary są zupełnie nieczytelne i stanowią jedną, czarną plamę (np.klapy na marynarkach). Pewnym pocieszeniem może być, że czerń w materiałach HD jest zawsze nieco lepsza niż czerń w nawet najlepszym analogowym SD. Jak dodatkowo wspomóc czerń? Gdy oglądałem filmy w trybie kinowym przy zupełnie wyłaczonym świetle tylko się wkurzałem, bo czerń nie była czarna tylko święcąca na jasno-szaro. Wystarczy postawić jakieś minimalne źródło światła i czerń bardzo zyskuje na głębi.

2 Podłączyłem kompa przez s-video -> component, ustawiłem 720p i windows wygląd całkiem przyzwoicie. Włączyłem odcinek lostów w hd(ok. 1,1 Gb) i szczerze mówiąc jakość HD nie powala na kolana. Już lepiej to wygląda na moim 17" monitorze przez VGA. Włączyłem jeszcze inny materiał też w HD i również średnio fajnie. Nie umywa sie to niestety do HD widocznego czasami w sklepach puszczonego z blu raya ani nawet do HD z Nki na 32" lcd :/ Czy tu tez robie jakis błąd w połączeniach?
Tak jak ktoś wcześniej napisał - lepiej nie wysyłać sygnału HD po S-Video :) To trochę tak jakbyś kupił sobie sportowego Ferrari (TV) nalał do niego paliwa lotniczego ;) (materiał HD), ale jeździł po polskiej dziurawej drodze jednopasmowej ;)
 

phoba

New member
Mój tata też dawno temu wstawiał jarzeniówkę za TV, tylko to był Jupiter. Polski TV, ale kolor - wtedy wypas :)

Chcecie zakładać to podświetlanie za TV? Mnie osobiście przeszkadza i drażni światło za TV, po poł godzinie mam ból oczu. U siebie włączam po prostu maluteńką lampkę z żarówką bodajże 20W, ale w kloszu żeby bardziej rozproszyć światło, która stoi w rogu za kanapą, a więc poza linią wzroku. Zgadza się - w pokoju nie jest ciemno jak w kinie, ale trochę jaśniej - za to czerń jest jak smoła :) Jeśli ktoś założy te cudeńka, które znalazł kowal to chętnie poczytam o efektach.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Kilka fotek dla tych co twierdzą że HD na X10 jest słabe.

Terminator Salvation Blu Ray
Terminatorblu.jpg

Panasonic Demo Machu Picchu
panasdemo.jpg

Pioneer Demo Indoor Outdoor
MiPioneer.jpg

Samsung Demo HD vs SD
HDvsSD.jpg
 

ces

New member
Właśnie odwiedził mnie serwis panasonica. I jaka usterka? Rozładowane baterie :)
Zdziwiłem się bo jak samemu sprawdzałem to jeszcze pilot dawał sygnał jednak okazało się że za słaby. Fajnie że tylko na tym się skończyło ale z drugiej strony panasonic mógłby dodawać do zestawu jakieś firmowe, alkaliczne baterie a nie jakieś zwykłe made in Poland...
Ciekaw jestem ile zestawów mogłoby być wyposażone w lepsze baterie za jeden koszt serwisu jaki właśnie miałem(dojazd ok. 50km z większego miasta)
 
Ostatnia edycja:

loky

New member
Ciekaw jestem ile zestawów mogłoby być wyposażone w lepsze baterie za jeden koszt serwisu jaki właśnie miałem(dojazd ok. 50km z większego miasta)
0 zestawów, klienci wzywający serwis do pilota z wyczerpanymi bateriami powinni płacić. Serwisant zrobił Ci dużą grzeczność.
 

ces

New member
0 zestawów, klienci wzywający serwis do pilota z wyczerpanymi bateriami powinni płacić. Serwisant zrobił Ci dużą grzeczność.


Nie przesadzaj, kiedy zaczął się problem to sprawdziłem czy pilot działa i działał. Co to za nowe baterie jak wystarczają na 2 dni pracy TV. W takim wypadku to panasonic, bądź każdy producent powinien zamieszczać informację że pomimo widocznego sygnału z pilota i tak może nie działać
 

kowal801

New member
Bez reklam
Oczywiście,że masz racje , klient kupuje telewizor za spore pieniądze w dodatku okazuje się ,że baterie są niesprawne.Jeśli maja dawać takie baterie ,to lepiej wcale niech nie dają,ponieważ może to nie kiedy przysporzyć dużych problemów np.rozlanie elektrolitu, wiadomo czym to może sie skończyć dla pilota.

Ps.Jak coś to zakładać tylko baterie alkaliczne.
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Ja nie wiem, co wy macie z tymi bateriami, czy może coś się pogorszyło... ale ja mam już drugi rok te, które dostałem z TV.... a uważam, że sporo używam pilota, w końcu około 5tyś h piknęło....a może ktoś zasnął na pilocie :>
 
To jeszcze zadam kilka pytań:

1) Model 37X10Y jest już coraz trudniej dostępny. Czy zatem warto brać za 2000zł model, który ma około 40 godzin "przebiegu" z tego co wyczytałem w menu serwisowym?

2) Czy macie podbite gwarancje? Bo z tego co czytam, to jest wymagane jej podbicie wraz z wpisaniem numeru seryjnego odbiornika. Gdzie ten numer można odczytać?

3) Czy w tej chwili nie ma przypadkiem jakiejś dodatkowej promocji Panasonica przedłużającej gwarancję na przykład z 2 do 5 lat, po zarejestrowaniu się albo coś w tym stylu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Mój miał 15h jak bo brałem ze sklepu, ale sprawdziłem czy nie ma powidoków i innych usterek, wszystko było ok.Kupiłem go bo miałem na miejscu 3km od domu.Więc jak wszystko z nim ok nie widać śladów użytkowania to smiało bierz.Gwarancję mam książeczkę w wielu językach z przypiętym paragonem fiskalnym (nie mam podbitej), numer seryjny masz z tyłu.Promocje na 5 lat jeśli będą to chyba tylko na modele z 2010.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Trochę mnie wkurza ten TV mianowicie płynność w grach pozostawia nieco do życzenia, niektóre gry są tak rozmazane że szkoda gadać.Gdy podpiąłem do PC i odpaliłem kilka gierek to wszystko było OK, gry ostre i zero smużenia rozmycia.Czy te 100Hz w ogóle działa w trybie gra?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Wgrałem dzisiaj ten software 1.216 kolorki wyglądają na jaśniejsze, przyjemniejsze dla oka.Tv ładnie wszystko zainstalował zero problemów.
 

bogaty

New member
Bez reklam
W jakim sensie zmuliło? Dziś po 1 dniu testów powiem tak, xbox 360 na trybie normal wygląda obłędnie, kolorki jasność wszystko idealne, tryb normal nie jest już taki ciemny jak przedtem.Płynność tez jakby ciut lepiej, chyba że to takie złudzenie.Ogólnie jestem zadowolony, poza tym że powidoki nie chcą znikać, ale chyba przestanę się tym przejmować w ogóle.
 
Do góry