Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

mole

New member
A propos buczenia/bzyczenia. Wczoraj siedziałem przy kompie i wiatrak buczy zdecydowanie bardziej niż w V20. Mnie osobiście, na razie przynajmniej, to nie przeszkadza. Wręcz jest niesłyszalne (mowa o V20, nie kompie).
Mam tylko nadzieję, że jeśli ktokolwiek słyszy buczenie, to tylko przy cichych scenach... :) No bo jeśli przy głośnych, to... współpczuje.

Mój 42V20 wydaje jazgotliwy dźwięk, którego natężenie zmienia się w zależności od wyświetlanego obrazu (na ogół jaśniejsze sceny = głośniej), hałas wydobywa się z modułu zasilania panelu, wentylatory nie generują u mnie słyszalnego szumu. Zgłosiłem usterkę w serwisie Panasonic'a, przyjechał technik, wymienił moduł na inny i było jeszcze gorzej, więc wstawił oryginalny. Stwierdził, że "ten typ tak ma" i trzeba się z tym pogodzić. Ja nie mogę, słyszę ten jazgot w tle nawet z 3 - 4 metrów. Porażka. Dla mnie to największa wada tego TV. Serwis Panasonic'a rozkłada ręce, jestem rozczarowany podejściem. W karcie naprawy napisali: "Sprawdzenie sprzet sprawny .Praca odbiornika nie odbiega na niekorzyśc od innych egzemplarzy tego rodzaju.".
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Jak Ci się gwarancja skończy sam możesz wyciszyć (na ile można).

Jednak pisz do Centrali (choćby w Japonii) - może zmusisz do działania... .
 

motobartcompany

New member
Najlepiej daj powrót do ustawień fabrycznych w system menu. Potem ustaw tryb THX i tyle. Dla mnie obraz w tym trybie jest bardzo dobry i według recenzentów bliski idealnej kalibracji.
Bez dominacji żadnych z kolorów.
 

hcl4

New member
Mój 42V20 wydaje jazgotliwy dźwięk, którego natężenie zmienia się w zależności od wyświetlanego obrazu (na ogół jaśniejsze sceny = głośniej), hałas wydobywa się z modułu zasilania panelu, wentylatory nie generują u mnie słyszalnego szumu. Zgłosiłem usterkę w serwisie Panasonic'a, przyjechał technik, wymienił moduł na inny i było jeszcze gorzej, więc wstawił oryginalny. Stwierdził, że "ten typ tak ma" i trzeba się z tym pogodzić. Ja nie mogę, słyszę ten jazgot w tle nawet z 3 - 4 metrów. Porażka. Dla mnie to największa wada tego TV. Serwis Panasonic'a rozkłada ręce, jestem rozczarowany podejściem. W karcie naprawy napisali: "Sprawdzenie sprzet sprawny .Praca odbiornika nie odbiega na niekorzyśc od innych egzemplarzy tego rodzaju.".
I tak jest właśnie - jak cały czas powtarzam - że to bzyczenie zależy chyba od danego egzemplarza a dokładniej od (tak jak piszesz) modułu zasilania? I nie chcę bronić tego tv, ale ja u siebie praktycznie nic nie słyszę. Nawet wczoraj na siłę starałem się wieczorem wsłuchać i stwierdziłem że bardziej słyszę "piszczenie ciszy w uszach" czy "cykanie" zegarka niż sam tv. Oczywiście nie twierdzę,że jest w 100% cichy i nie neguję że są osoby u których to jest nasilone. Całe szczęście również nie widzę u siebie opisywanego w innym wątku GG - no poprostu nie mam. Na grach nie sprawdzałem, bo i tak twierdzę że do kompa, to przezmaczenie ma monitor klasyczny a nie tv i to plazma. Podkreślam - widoczną wadą jest ( i to nie zawsze) "pływający kontur" i nie wiem od czego jest zależny, bo nie wszędzie występuje.
Jeśli masz tak głośno, to jedynie pozostaje współczuć. Tak być nie powinno - metoda chybił trafił powinna być w lotto a nie przy zakupie NOWEGO tv - i to jest szokujące a my na to wpływu nie mamy. Każdy producent sobie "leci" z klientem, kiedy pozostawi sie już pieniądze.
------------------------
motobartcompany - ja mam kinowy zmodyfikowany i jest cacy jak dla mnie :)
 

motobartcompany

New member
hcl4

Ważne żeby trafić w swoje ustawienia. Generalnie nie cierpię kalibrować TV i jestem szczęśliwy, że jest tryb THX. W zasadzie jest podobny do kinowego z tym, że mniej żółty.


Co do głośności telewizorów to mój 50V20 jest w miarę cichy. Na zupełnie białym ekranie oczywiście bzyczy ale tylko jak wyciszymy dźwięk i w zupełnej ciszy. Na czarnych planszach słychać tylko szum wentylatorów.

Głośność "bzyczenia" na pewno przy przekątnej 50 cali będzie większa niż przy 42. Dużo też zależy od tego czy telewizor stoi na szawce czy też jest powieszony na ścianie. Przy bliskiej odległości od ściany nawet cichy dźwięk trafia wprost przed ekran. Mój V20 przed zamontowaniem na ścianie trochę pracował w dużej odległości od ściany i powiem szczerze, że byłem zaskoczony jaka ta plazma jest cicha.
Inaczej również będziemy odbierać dźwięk w dużym hałaśliwym mieście, a inaczej na wiosce czy spokojnym osiedlu. Tutaj nawet cykający zegarek może przeszkadzać.
 

Marchec

New member
Proporcje obrazu - automatyczna zmiana

Witam,
wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem 42v20. Za wcześnie żeby pisać wiarygodne recenzje. Jak na razie potwierdza się „bzyczenie” – co coś na kształt odgłosu wysokiego napięcia w CRT – ja akurat przesiadłem się z 32 cale CRT więc nie jest to dla mnie szczególnie uciążliwe.
Zobaczyłem też „tęczę” na twarzach – tak jak pisali poprzednicy jest to widoczne, jednak nie cały czas i w pewnych określonych okolicznościach (nie do końca wiadomo jakich). Mi osobiście jak na razie nie przeszkadza i nie wiem czy zwróciłbym na to uwagę bez czytania forum;)

Ale mam jedno pytanie – jak u Was działa tryb „auto” w ustawieniach proporcji obrazu? Według instrukcji obsługi powinien automatycznie dopasowywać tryb wyświetlanego obrazu likwidując czarne pasy (mówiąc w dużym uproszczeniu). U mnie automatyka (automatyczne rozszerzanie obrazu) działa tylko wtedy kiedy jest podawany sygnał rozszerzonego obrazu (TVN24, C+, Ale Kino itp.). Niestety obrazy 4:3 puszczone w tzw. letterboxie (pasy u góry i dołu) nie są powiększane automatycznie, trzeba ręcznie przełączyć tryb. A instrukcja twierdzi, że TV powinien sam sobie poradzić z rozszerzeniem proporcji. Źródło sygnału to dekoder Philips C+ połączony przez HDMI. Możecie powiedzieć jak to wygląda na Waszych telewizorach?
 

tobot

Member
jak u Was działa tryb „auto” w ustawieniach proporcji obrazu? Według instrukcji obsługi powinien automatycznie dopasowywać tryb wyświetlanego obrazu likwidując czarne pasy (mówiąc w dużym uproszczeniu). U mnie automatyka (automatyczne rozszerzanie obrazu) działa tylko wtedy kiedy jest podawany sygnał rozszerzonego obrazu (TVN24, C+, Ale Kino itp.). Niestety obrazy 4:3 puszczone w tzw. letterboxie (pasy u góry i dołu) nie są powiększane automatycznie, trzeba ręcznie przełączyć tryb.

Tryb auto jest do d...
U mnie działa dokładnie tak samo: jak sobie chce!
C+, dekoder HD z dyskiem 500GB.
 

def102

New member
Witam,

Ale mam jedno pytanie – jak u Was działa tryb „auto” w ustawieniach proporcji obrazu? Według instrukcji obsługi powinien automatycznie dopasowywać tryb wyświetlanego obrazu likwidując czarne pasy (mówiąc w dużym uproszczeniu). U mnie automatyka (automatyczne rozszerzanie obrazu) działa tylko wtedy kiedy jest podawany sygnał rozszerzonego obrazu (TVN24, C+, Ale Kino itp.). Niestety obrazy 4:3 puszczone w tzw. letterboxie (pasy u góry i dołu) nie są powiększane automatycznie, trzeba ręcznie przełączyć tryb. A instrukcja twierdzi, że TV powinien sam sobie poradzić z rozszerzeniem proporcji. Źródło sygnału to dekoder Philips C+ połączony przez HDMI. Możecie powiedzieć jak to wygląda na Waszych telewizorach?
U mnie działanie automatu zależy od źródła i wygląda to tak:
- przy telewizji analogowej działa poprawnie (w miarę), szybkość zależy od jasności sceny/obrazu: im scena jaśniejsza tym przełączenie szybsze - widocznie TV szybciej wykryje wtedy czarne pasy
- przy oglądaniu cyfrowej kablówki (dekoder zewn. Ferguson podłączony po HDMI) automat nie działa
- moja kablówka nadaje też kilka programów na częstotliwościach DVB-T - i przy ogladani ich na tunerze wewn. Panasa automat działa tak jak na tunerze analogowym.

Wychodzi na to, że AUTO działa na obrazie z tunerów wewn. (analog, DVB-T, nie wiem jak z innymi), a nie działa przy sygnale z HDMI.
 

szawen

New member
Ja mam satelitkę (Ferguson KK 7900 UCI) podpiętą przez HDMI i auto działa. Fakt, że różnie bywa z tym działaniem (jak pisał Marchec 4:3 w letterboxie nie jest skalowane) ale źródło nie ma znaczenia. Zresztą wszystko jest opisane (nawet z tabelką) na stronie 88 instrukcji.
 

hcl4

New member
U mnie działanie automatu zależy od źródła i wygląda to tak:
- przy telewizji analogowej działa poprawnie (w miarę), szybkość zależy od jasności sceny/obrazu: im scena jaśniejsza tym przełączenie szybsze - widocznie TV szybciej wykryje wtedy czarne pasy
- przy oglądaniu cyfrowej kablówki (dekoder zewn. Ferguson podłączony po HDMI) automat nie działa
- moja kablówka nadaje też kilka programów na częstotliwościach DVB-T - i przy ogladani ich na tunerze wewn. Panasa automat działa tak jak na tunerze analogowym.

Wychodzi na to, że AUTO działa na obrazie z tunerów wewn. (analog, DVB-T, nie wiem jak z innymi), a nie działa przy sygnale z HDMI.
A ustawienia w dekoderze jakie masz? Bo ja na początku też tak miałem, że jak zamieniłem zwykły dekoder sd na pvr, to nie zmieniał automatycznie. Później w ustawieniach dekodera popatrzyłem i tam jest coś o dopasowaniu obrazu - zależy jaki dekoder. U mnie funkcja automatycznego dopasowania działa chyba dobrze i zależy od programu, bo np. tvp info co chwile zmienia obraz (mówię o wiadościach, kiedy w studio ktoś mówi a za chwilę pokazane zdjęcia "z terenu") a znowu na hbo - różnie, ale to zależy od nadawanego filmu, bo zazwyczaj dopasowuje poprawnie, no chyba że czasami są całkiem "wąskie" filmy to są pasy. Ale tak jak mówię, po ustawieniu w dekoderze raczej nie mam sytuacji żeby nie dopasował. Poszukaj w dekoderze możliwości zmiany. Zaraz pewnie polecą znowu w moją stronę kamienie, że znowu mam inaczej niż większość :) takie życie.
 

Marchec

New member
A ustawienia w dekoderze jakie masz?
Dekoder to Philips HD (bez pvr) od Cyfry. Dopasowanie obrazu ustawione jako "normalne", po przestawieniu na inne tryby ("16:9", "rozszerzony") również auto nie działa.

Podłączyłem antenę SAT do TV, na programach FTA tryb auto działa bez problemu. Stąd wniosek, że problemy z trybem auto występują przy sygnale puszczonym po HDMI.

Tak z innej beczki - czy używa ktoś modułu CI Astona do oglądania Cyfry+? Bo jedni mówią, że działa bezproblemowo, a inni narzekają na pikselozę w programach HD... Zastanawiam się nad zakupem takiego modułu, zawsze to jedna skrzynka mniej pod telewizorem, no i ta wygoda przełączania jednym pilotem, że nie wspomnę o trybie auto ;-)
 

sorenson

New member
Tak z innej beczki - czy używa ktoś modułu CI Astona do oglądania Cyfry+? Bo jedni mówią, że działa bezproblemowo, a inni narzekają na pikselozę w programach HD... Zastanawiam się nad zakupem takiego modułu, zawsze to jedna skrzynka mniej pod telewizorem, no i ta wygoda przełączania jednym pilotem, że nie wspomnę o trybie auto ;-)
Ja używam takiego modułu w tym tv z softem 2.23 i kartą od splitera smal III nie mam żadnej pixelozy, jedyny minus krzaki w epg ale to podobno wina cyfry bo oni używają jakieś dziwnej strony kodowej.
 

Marchec

New member
Ja używam takiego modułu w tym tv z softem 2.23 i kartą od splitera smal III nie mam żadnej pixelozy, jedyny minus krzaki w epg ale to podobno wina cyfry bo oni używają jakieś dziwnej strony kodowej.

Sorenson dzięki, widziałem Twoje posty, rzecz w tym że jesteś chyba jedynym szczęściarzem, któremu chodzi to prawidłowo;-)

Może ktoś jeszcze potwierdzić ten fakt? Może nowe softy coś zmieniły i problem znikł?
 

Marchec

New member
jedyny minus krzaki w epg ale to podobno wina cyfry bo oni używają jakieś dziwnej strony kodowej.

Sorenson czy pomijając EPG napisy do filmów na Canal+/HBO/Ale Kino itp są wyświetlane prawidłowo, tzn z polskimi czcionkami?
 

sorenson

New member
Sorenson czy pomijając EPG napisy do filmów na Canal+/HBO/Ale Kino itp są wyświetlane prawidłowo, tzn z polskimi czcionkami?
Mi napisy w ogóle się nie wyświetlają tzn. tam gdzie powinny ale troszkę przesunięte w prawo pojawiają się takie czerwono białe pixele, jak bym nie wiedział że to napisy to uznałbym to za zakłócenia. Napisy na divx z pena działają ale żeby była poprawna polska trzcionka trzeba je przelecieć darmowym Character Encoding Converter.
 
Do góry