Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

Samur_aj

New member
Nie wiem co wy wszyscy narzekacie ? albo ja mam małe wymagania albo każdemu trafia się feler a nie TV. Ewentualnie malkontenci wydali kasę na TV a teraz szukają dziury w całym.
Dziś kupiłem TX-P50V20E i micha jest o ucha do ucha.
Jak bym jeszcze bardziej czytał forum to chyba nic bym w końcu nie kupił.
Zamawiałem z ręką na sercu gdyż czytając cały wątek byłem pełen obaw. Najpierw wybrałem sobie TV a potem znalazłem ten wątek. To jednemu buczy, to drugiemu dźwięk nie pasuje, inny widzi jakieś węże na twarzach a za chwilę ktoś inny zielone duchy.
Rano odebrałem paczkę, a po południu wyciągnąłem grzmota z kartonu i ustawiłem na podłodze.
Podłączyłem kawałek rurki miedzianej zamiast anteny gdyż dom mam w budowie i to co można nazwać przyszłą instalacją antenową jest daleko w powijakach.
Jakież było moje zdziwienie jak ładnie TV wyszukał mi 10 kanałów w tunerze DVB-T. Obraz to bajka nic nie buczy, nic nie śnieży, chyba że dam głos poniżej 10 na skali i mam wyświetloną białą plansze. Wtedy faktycznie coś tam słychać, lecz lodówka w salonie połączonym z kuchnią głośniej buczy niż ten TV.
Co do wielkości myślałem że przesadzam. Znajomi mówili że 50" to do pokoju 5x6m i oglądać z min 5m.
To co to za frajda z posiadania dużego TV jak ekran z takiej odległości jest wielkości kartki A4 !
Na tę chwilę oglądam TV z odległości ok 3m i sądzę że do sygnału SD to jest minimum, nie widzę żadnych pikseli i temu podobnych. Zobaczymy jak będzie z HD.
Jutro zainstaluje satelitę i zobaczę jakie złapie kanały - wie ktoś może na której satelicie są jakieś bezpłatne kanały HD ? Poważnie zastanawiam się nad sensem zakupu modułu TnK jak tyle kanałów mam za free na DVB-T. Brakuje mi tylko paru kanałów filmowych i Discovery.
Jedyne do czego mogę się doczepić to DLNA.
Wybierając ten TV sądziłem że ma większe możliwości jeśli chodzi o tę technologie. Jak na tę chwilę udało mi się odtworzyć parę plików AVI z lokalnego serwera.
Nie czyta plików rmvb i mp4, nie wiem jak będzie z innymi DivX, XviD itp. Czy TV czyta mp3 i jpg.
Jak skonfigurować pogodę w VieraCast aby domyślnie była własna lokalizacja a nie Londyn ?

Przed chwilą przyleciał sąsiad gdyż widział że widno w pokoju :)
Zobaczył obraz i zapytał czy to LED. Podniósł szczenę z podłogi i sobie poszedł. U niego na LCD obraz HD nie jest tak ładny jak tu SD. Wieczorem przyjdzie żona z roboty ona jest bardziej pedantyczna to zobaczymy co powie na temat wielkości ekranu i jakości obrazu z metrowej rurki miedzianej fi28 :)

Ps. Pliki JPG i mp3 czyta bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

Samur_aj

New member
Jako serwer DLNA odpaliłem miniDLNA i jakoś działa. Ponoć na tę chwilę nic lepszego nie ma :(
Wybierając program chodziło mi o to aby nie był wymagający. Serwer ma co innego do roboty niż przetwarzać w locie video (poczta, www, alarm, sterowanie CO, videodomofon IP, monitoring z kamer i inne).
Jutro pokombinuje jeszcze z satelitą.
Zostawiłem po poprzednim właścicielu domu antenę z konwerterem. Wyglądała na nową więc nie wyrzucałem jej. Przykręcę do ściany i zobaczę co tam złapie. Na konwenterze jest napisane SKYMAX uniwersal LNB
10.7 - 11.70 GHz (low)
11.7 - 12.75 GHz (high)
Antena była do Cyfrowego Polsatu
Przyda się to do czegoś czy jak wszystko co w tym domu było nadaje się do kosza ?
 

Marchec

New member
jesli masz tuner hd philips to moge powiedziec ze jakosc obrazu sd z tego tunera jest slaba. mozna sie o tym przekonac gdy podlaczymy telewizor do taniego tunera sd golden interstar lub ferguson przez wyjscie component i jakosc obrazu sd bedzie zdecydowanie lepsza.

Digitalus a jakie konkretnie modele Fergusona lub Golden Interstar polecasz? Ja właśnie mam Philipsa HD od Cyfry i jakość SD jest kiepskawa... Kiedyś dawno temu naciąłem się na jakiegoś Fergusona, gdzie jakość SD w porównaniu do Pionka 1530 była dramatyczna, ale to było pare lat temu...
 

digitalus

Banned
mozesz przeprowadzic eksperyment tzn pobierz ten plik
Download TVN 24 - December 11 12 33 56.mpg from Sendspace.com - send big files the easy way
to fragment tvn 24 i porownaj jakosc obrazu z philipsa . czy bedzie lepiej lub gorzej
testowalem kiedys 5 tunerow tzn 3 tunery hd, philips, ferguson 8800 , 8900. dwa tunery sd Golden Interstar 870 i fx 7600.
tunery hd podlaczone przez hdmi do telewizora, sd przez component
konwerter octo aby mozna bylo podlaczyc jednoczesnie 8 tunerow:)
pod wzgledem jakosci obrazu sd tunery Golden Interstar 870 i fx 7600 pokonaly tunery hd.
mam tez pionka 1430, jakosc obrazu sd przez euro jest dobra ale np z fx 7600 przez component zdecydowanie lepsza
 
Ostatnia edycja:

Marchec

New member
Obejrzałem ten fragment TVN24 i powiem Ci że nie widzę różnicy z moim Philipsem. Obejrzałem też fragment koncertu z Twojego wcześniejszego postu - faktycznie jakość jest OK, ale ja taką róznież uzyskuję na niektórych kanałach. Np. bardzo ładnie wygląda obraz studyjny z TVP, seriale TVP (np. "Tancerze" - obraz żyleta). O dziwo najgorzej wypada TVN i TVN24 - moim zdaniem jest po prostu nieostry... Co ciekawe odwrotne wrażenie odnosiłem na CRT 32 cale:lol:

Z jakiego dekodera był Twój obraz? Miałeś może okazję porównać wbudowany w nasz TV tuner SAT z innym dekoderem? Jakie były wrażenia?
 

digitalus

Banned
fragment tvn 24 byl nagrany z karty dvb. to naturalne ze jakosc obrazu sd bedzie lepsza na mniejszym ekranie czyli 32 calowym. jesli "przesiadles sie" z mniejszego ekranu na wiekszy to dostrzegasz roznice bo masz skale porownawcza. podobnie bedzie gdy ogladamy programy w telewizorze 1024x760 i zmieniamy na telewizor full-hd to tez zauwazymy roznice na korzysc tego pierwszego. mam na mysli jakosc obrazu sd
przyklad.
http://www.hdtv.com.pl/forum/429315-post80.html
jesli nie widac specjalnej roznicy pomiedzy fragmentem tvn 24 i jakosci obrazu z philipsa to nie jest tak zle.trzeba sie przyzwyczaic
 
Ostatnia edycja:

Marchec

New member
A jeśli chodzi o porównanie wbudowanego tunera do tunerów Fergusona, Philipsa itp - ktoś może miał okazję porównywać (chodzi głównie o jakość obrazu SD)?
 

cureman

Active member
Bez reklam
TX-P50V20E chcialbym pod ten tv podlaczyc dysk 1tb .Jak mam ten dysk sformatowac aby widzial filmy.Posiadam Windows 7 64bity .Jestem zielony w tym temacie .Bo normalnie dysku nie widzi .
 

Samur_aj

New member
Ludzie gdzie wy żyjecie w średniowieczu! Przecież oczywiste jest że jak dysk sformatujesz to filmów na nim nie będzie.
Nie ma możliwości bezpośredniego podpięcia dysku do TV większego niż 160GB i tracenia jego zawartości.
W Twoim przypadku ratuje Ciebie podpięcie dysku pod komputer i udostępnienie TV poprzez DLNA. Nie stracisz zawartości i będziesz mógł oglądać jego zawartość.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ludzie gdzie wy żyjecie w średniowieczu! Przecież oczywiste jest że jak dysk sformatujesz to filmów na nim nie będzie.
Nie ma możliwości bezpośredniego podpięcia dysku do TV większego niż 160GB i tracenia jego zawartości.
W Twoim przypadku ratuje Ciebie podpięcie dysku pod komputer i udostępnienie TV poprzez DLNA. Nie stracisz zawartości i będziesz mógł oglądać jego zawartość.

Zle napisalem moje pytanie a wiec zaczne jeszcze raz .Poprzednio posiadalem samsunga c55 7700 i ten dysk 1tb od razu byl czytany przez tv.Panasonik go nie widzi wcale moje pytanie jest takie czy jak zgram te filmy na pc i zrobie format tego dyski (nie wiem czym jakim programem aby tv go widzial) i zpowrotem wgram filmy to dysk bedzie widoczny ? .Przepraszam za zamieszanie.
 

Samur_aj

New member
Nie ma takiej możliwości.
TV rozpoznaje tylko dwa rodzaje dysków:
1) Mniejsze jak 160GB z dowolnym formatem i te czyta bez problemu.
2) Większe jak 160GB tylko z własnym formatem danych.
W drugim przypadku po formacie przez TV nie ma możliwości powtórnego podpięcia do komputera i z niego normalnego korzystania (dogrywania, kasowania, odczytywania danych).
Nie wiem jak by się zachował TV z dyskiem o dowolnej wielkości podzielonym na partycje mniejsze jak 160GB.
 

VAT

Banned
A moje pytania brzmią następująco. Czy jest możliwość ustawić TV tak aby samoczynnie przełączał się na aktywny sygnał. Dokładniej: posiadam 3 dekodery satelitarne. Jak wyłaczę jeden i włączę drugi to żeby TV automatycznie przełączał na ten sygnał. Wszystkie dekodery są podpięte kablami HDMI. W tej chwili muszę wcisnąć na pilocie AV i wybrać gniazdo.

Czy czyta napisy w divix bo u mnie w ogóle nie wykrywa plików z napisami.
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
A moje pytania brzmią następująco. Czy jest możliwość ustawić TV tak aby samoczynnie przełączał się na aktywny sygnał. Dokładniej: posiadam 3 dekodery satelitarne. Jak wyłaczę jeden i włączę drugi to żeby TV automatycznie przełączał na ten sygnał. Wszystkie dekodery są podpięte kablami HDMI. W tej chwili muszę wcisnąć na pilocie AV i wybrać gniazdo.

Czy czyta napisy w divix bo u mnie w ogóle nie wykrywa plików z napisami.

Z tego co pamiętam to tylko podpięte pod HDMI2 się automatycznie uruchamiają (Q-link na tym włączony). Nie wiem, czy można każdy port skonfigurować, jak znam Panasa to nie.

Napisy czyta bez kłopotu (oprócz kodowania które trzeba zmienić)
 

VAT

Banned
Nadal mam problem z napisami. Mógłby ktoś szczegółowo opisać jak zrobić aby działały? W jakim muszą być formacie?
 

VAT

Banned
Ciekawi mnie przyszłość telegazety skoro nie przesyłany jest jej sygnał po HDMI.
 
Ostatnia edycja:
Do góry