Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

jaco777

New member
Zakupu muszę dokonać do czerwca 2011 (ważność bonów Sodexho). Na model z serii V20 zdecydowałem się po przeczytaniu wielu wartościowych i jeszcze większej ilości bzdurnych :-? opinii na forach, testach, www, Google itp. źródłach i w końcu wyciągnąłem z tego obraz dobrego TV z pewnymi wadami do zaakceptowania.

Od około dwóch miesięcy obserwuję cenę modelu TX-P42V20 (głównie w Euro RTV AGD). Grubo przed świętami kosztował 3800-4000zł, tuż przed świętami cena skoczyła o 1000zł, a teraz oscyluje w zakresie 4300-4800zł. Czekam na spadek poniżej 4000zł. O cenach w sklepach internetowych nie wspominam. Tam spokojnie można dostać go poniżej 4000zł. ale muszę zrealizować bony i wolę przez zakupem dokładnie obejrzeć sprzęt (bad pixele, uszkodzenia fizyczne, żeby nie był powystawowy). TV już bym kupił sobie na święta ale ta podwyżka i pseudo promocje sklepów zahamowały moje zapędy.

Ale powróćmy do tematu. Z tego co wyczytałem, to wypust serii V20 z 2011 ma mieć drobne ale zauważalne poprawki w jakości obrazu i dlatego teraz uparłem się na modele z 2011.
Co do serii V30. Na razie mało danych. Podstawowe różnice to PVR z 16GB i sprzeczne informacje co do 3D. PVR ładnie wygląda ale może się okazać, że będzie się nadawać tylko do nagrywania reklam :hihi: w VGA. A o jakości obrazu możemy tylko gdybać. Trzeba będzie poczekać aż pojawią się na rynku i marudni ludzie zaczną wynajdywać tylko i wyłączni ich wady :p.

Tak więc, aby nie zaśmiecać tematu który jest poświęcony serii V20, proszę o dalsze wskazówki jak rozpoznać wypust z 2011. Może w menu można znaleźć gdzieś wersję płyty głównej ?

PS Rozmowa o tym czy kupować, czy czekać jest w innym temacie na tym forum : "kupić teraz czy czekać na nowości 2011?"
 

VAT

Banned
W EURO RTV AGD obecnie V20 kosztuje 4799. Ale jest mała paranoja. Ten sam V20 ale z dodanym kinem domowym SC-PT22 kosztuje 4690.


P.S. - jak dla mnie V20 ma dwie wady - może bardziej będzie pasować uciążliwości - brak bezpośredniego dostępu z pilota do funkcji SLEEP oraz TIMER. Męczy mnie wchodzenie dzień w dzień w menu i konfigurację żeby ustawić czasowe wyłączenie TV.
 

keyman

New member
Ja natomiast mam 3 inne sprawy:
1. Nie za bardzo wiem jak skonfigurować TV i lap'a, żeby się razem widziały (po WiFi oczywiście). Na razie jeszcze do tego nie doszedłem... A zależy mi na prezentacji zdjęć (czasem oglądaniu filmów).
Raz podłączyłem i nie było problemów. Żeby połączyć lapka z tv po wifi musisz łączyć się przez router - (bezpośrednio chyba się nie da). Najlepiej ustawić adresy tak żeby pracowały w tej samej podsieci: np. lap: 192.168.0.10, tv: 192.168.0.11, brama :192.168.0.1, maska 255.255.255.0. Przy takiej konfiguracji powinno chodzić, ale ustawiając adresy na auto tez się powinny zobaczyć - router sam nada adresy z tej samej podsieci. Na tv instalujesz mediaserwer (panasonic poleca twonky) i udostępniasz zdjęcia. Jak wszystko jest ok to w tv, pod ikoną media serwer powinieneś go zobaczyć (uwaga na firewalla - domyślnie będzie blokować). O ile fotki będą śmigać to filmy po wifi mogą się przycinać.

Żeby ominąć router to możesz się połączyć bezpośrednio kablem lan (być może potrzebna jest przekrętka, o ile laptop sam nie przekręca). Ustawienia laptopa i tv analogicznie - testowałem i po kilku podejściach się udało. Tutaj wszystko chodzi dobrze, a szukając po innych topicach i instalując inny media serwer podobno można nawet mkv odtwarzać.

2. Mam też (już chciałem napisać problem) pewną niedogodność, ponieważ dość często TV nie widzi routera. Pokazuje "Połączenie w toku", a router działa poprawnie.
Potwierdzam niedogodność - trochę to trwa zanim się odnajdzie ale chodzi.

3. Bawiłem się ustawieniami języków. Po zmianie na angielski, później na polski mam teraz tylko wybór "Język komunikacji" (nie pamiętam dokładnie nazwy okienka). Nie ma innych opcji językowych, a było ich chyba 3 lub 4. nie wiem o co biega...
Nigdy nie zmieniałem wiec się nie wypowiem.

Pozdrawiam
 

flokon

New member
Potrzebuje informację jaki jest rozstaw otworów do zamontowania TV 50V20 na wieszaku?
Rozstaw w poziomie i pionie.Dziekuję.
 

VAT

Banned
A ja potrzebowałbym namiary na wieszak ścienny do 42V20. Regulacja w pionie i poziomie. Tv jak najbliżej ściany.
 

tobot

Member
O jakim TV piszesz?


Nie dam na pewno za wieszak 728zł :)

Ja dałem i akurat tego najmniej żałuję!
O TX-P42V20.
Żeby uniknąć kolejnych pytań: FATALNE przejścia tonalne (normalnie perścienie kolorowe jak się patrzy!) Czasami (nie wiem od czego to zależy) na krawędziach szybko poruszających się kształtów (im drobniejszy kształt tym gorzej - np. zarost, włosy) jakieś kolorowe, zielono-różowo-czerwone krawędzie!!! Mnie to przeszkadza. I to baaardzo! Niekiedy twarze mają taki jakiś stalowy odcień. :(((
 

VAT

Banned
Żeby uniknąć kolejnych pytań: FATALNE przejścia tonalne (normalnie perścienie kolorowe jak się patrzy!) Czasami (nie wiem od czego to zależy) na krawędziach szybko poruszających się kształtów (im drobniejszy kształt tym gorzej - np. zarost, włosy) jakieś kolorowe, zielono-różowo-czerwone krawędzie!!! Mnie to przeszkadza. I to baaardzo! Niekiedy twarze mają taki jakiś stalowy odcień. :(((

A spróbuj pokombinować z ustawieniami. Ja sie nie borykam z taki problemami a oglądam głownie sport.
 

tobot

Member
Aż wstyd, ale nie bardzo do tej pory miałem czas, żeby na spoko usiąść i cokolwiek przestawiać. Rozeznałem się w ciągu tych moich 400-u godzin pracy Tv na podstawowych ustawieniach. Zaawansowane włączyłem, popatrzyłem co tam jest, ale... jw. :)
Pokombinuję, tylko na początku chciałbym dokładnie wiedzieć co daną regulacją mogę zrobić - nazwy dość... dziwne!
 

tobot

Member
Dokładnie tak!!! Tak to wygląda!!! Moze nie aż tak bardzo źle wygląda, ale właśnie o to mnie chodziło!!! Dlatego żałuję, że już w euforii pozbyłem się starego crteka! :(
Pocieszyłeś mnie :( , bo już chciałem szukać winy w egzemplarzu.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Od lat istnieje ta stronka i przeprowadza np. takie testy:
Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus
-poczytać co to przedstawia i poprzedni test
(poklikać na testy)

Jak widać "współgra" to z 2ma linkami przedstawionymi wyżej.
Chociaż i w tych linkach poprzednika sugerowane że TV nie jest prawidłowo ustawiony (przekontrastowane/przekolorowane osoby), więc przy innym ustawieniu efekt moze występować sporadycznie.

Pierwszy link poprzednika:
Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://www.avforums.com/forums/attachments/plasma-tvs/190091d1279367824-panasonic-vt20-owners-blur-pan-shot-issues-part-1-img_0284.jpg
...tylko wskazuje że oglądanie pirackich "ripów" na TV FullHD nie przynosi należytych efektów.
(i nic ponadto). ;)
 

motobartcompany

New member
hojlo1

Z tobą to chyba dyskusja nie ma sensu.

W Panasonicu V20 efekt wspomniany przez kolegę tobot występuje na każdym sygnale i każdym z możliwych trybów obrazu. Również przy sygnale 60Hz.
Nie ma mowy o słabym sygnale bo najsłabszy to Nbox turbo 1080i 50Hz. Do telewizora mam również podłaczonego blu-ray i czasem laptopa po HDMI.

Logiczne jest że jeżeli zmniejszysz parametry obrazu to colour banding na skórze ludzkiej będzie mniej widoczny- jeżeli ściemnisz całkowicie obraz to nie będziesz widział nic..
Ale czy to tylko występuje na skórze? oczywiście że nie. Tam jest tylko najbardziej widoczny, być może zwracamy na ludziach największą uwagę.
Mając Pioneera 5080 XD też to zaobserwowałem . Bodajże leciały igrzyska olimpijskie w TYP HD i u sportowców w ruchu widziałem tęcze na skórze.

Pewne jest też to, że większość osób nie zobaczy tego efektu tak samo jak zielonych krawędzi. Mojej babie mogę pokazywać to ale ona i tak nie dostrzega żadnych wad. Wydaje mi się, że wszystko siedzi w głowie.
Podobnie jest z projektorami DLP. Ja widzę rozszczepienie kolorów. Technologia nie dla mnie i nie dla mózgu i oczów gracza.
pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Nie pasuję Ci TV - sprzedać , ale rób z serii V20 jakiegoś niedorobionego pod względem obrazu TV, który odstaje w znaczący sposób od innych PDP.
Takie wizje ciągle czytam - no moze bez ostatniego wejścia... . ;)

Tu masz znowu przemyślenia zawodowca, bo nic sie nie zmieniło:
Plazmy. Czy obecnie jest jeszcze sens interesować się? - Audiostereo.pl - strona 7


Wklejasz zdjęcia i określasz je jako wyrocznie (nawet @tobot odpisuje że w takim stopniu to nie występuje) - nawet na forach z których wklejasz są też merytoryczne wpisy.

Aparat/kamera to nie oko ludzkie.
Więc jak dałem link z przesuniętym na max konturem, to tam też jest link z min. przesunięciem.
W ruchu (od kiedy to zdjęcia ruch przedstawiają!!!!) oko to uśredni i tak widzi właśnie @tobot i inni.
Ty z uporem maniaka trzymasz się fotki.
Trzymaj się - Twój problem.
Jednak dałem fotkę z identycznym efektem i poczytaj opis testujących zawodowców.
(...czyli to co opisałem wyżej).


Teraz "Cage", ale zestawiony z innym zrzutem ekranu z Panasonica HD READY (SD , potem kiepskie HD) i chcesz po tym zestawieniu powiedzieć ze 1wsze zdjęcie przedstawia HD?.
A jakich rozmiarów itp
To tylko zdjęcie, które w praktyce nic nie oznacza i jest najgorsze z tych trzech:
(ps - tylko taki format to forum przyjmuje, ale widać ze 1wsza fotka bez szczegółów - powody nieznane)
 

Attachments

  • 3twarze2.jpg
    3twarze2.jpg
    47,1 KB · Wyś: 823
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Po co mam sprzedawać TV jak jestem z niego zadowolony.

hojlo1 -te 2 fotki co wkleiłeś na pewno były ze sceny filmu czy też programu w którym "kamera jest nieruchoma" w ruchu by było coś na wzór Cage.

Fakt kamera czy aparat to nie oko ludzkie ale nikt bezsensownie nie robił by zdjęć gdyby nie widział problemów.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Nie pamiętam , bo to lata temu było u klienta. ;)

Ale nie to jest istotą.
Istotą jest co naprawdę wklejane fotki przedstawiają.

Nie mam pretensji do Ciebie za "Cage" , ale wstawiający powinien pokazać więcej "Cage", jak to ma być np HD.

Najlepszy efekt dają filmiki - widać jakość prezentowanego materiału.
(biorąc poprawkę na sam filmik)

Załóżmy np. teoretycznie że to Cage w nocy w HD (czemu nie) - wiesz jaki wniosek?
Trzeba pierw TV skalibrować bo może tak ustawiony że na ciemnych scenach zieleń dominuje.
(tego już na oko nie ustawisz - a gamma w PDP to zabawa na godziny).

Takie wnioski i na tamtym forum były (ale giną w masie....).

Mam sporo "znajomych" z Panasonicami ("V" też) i naprawdę nie jest źle (a raczej dobrze). ;)
Może jednak i egzemplarz się trafić "wadliwy".

Ja nie mam podstaw nie wierzyć Tobie, ale sporadyczne przypadki nie są regułą.
(w wątku obok kupił do gier plazmę i zawiedziony. Ma prawo, ale wypisuje w stylu że "wszyscy" muszą być zawiedzeni , albo ślepi)
 
Ostatnia edycja:
Do góry