Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

robertuss

Active member
Bez reklam
Witam .A jak się będzie miał Ten Panasonic 42-V20 do Sony 40-NX700 też piszą że w tym modelu jest fantastyczna czerń...może ktoś miał styczność?
 
Ostatnia edycja:

kaukaz

New member
Bez reklam
Gdzie mozna znalezc te fotke w necie? Ciekawy jestem czy roznica miedzy V20 i G20 jest duza bo do Kuro to pewnie Panasom jeszcze daleko ;)

W panelu napewno jest ale procesorek ten sam 18bit przetwarzanie kolorów ja dostrzegam taki fałszywce u kuzyna na plazmie G10 :roll: tez myślałem że G20 będzie pozbawiona tego mankamentu lecz niestety lipa:niewiem: ty omawiasz że problem jest na forach zachodnich też w Audio wideo tez o tym coś warkneli taka bolączka Panka:roll: [poza tym sądze ze to jeden z najlepszych obecni TV]:eek:k: A róznic między V20 Pionkiem krp500 zdjęcia tego nie oddadzą ale skoro pytasz

188391_m.jpg (284.2 KB)
206654_m.jpg (1 471429_m.jpg (200.4 KB)75.6 KB)
595797_m.jpg (372.5 KB)
 

Attachments

  • 206654_m.jpg
    206654_m.jpg
    175,6 KB · Wyś: 1959
  • 471429_m.jpg
    471429_m.jpg
    200,4 KB · Wyś: 1953
  • 595797_m.jpg
    595797_m.jpg
    372,5 KB · Wyś: 127
Ostatnia edycja:

marfer

New member
W panelu napewno jest ale procesorek ten sam 18bit przetwarzanie kolorów ja dostrzegam taki fałszywce u kuzyna na plazmie G10 :roll: tez myślałem że G20 będzie pozbawiona tego mankamentu lecz niestety lipa:niewiem: ty omawiasz że problem jest na forach zachodnich też w Audio wideo tez o tym coś warkneli taka bolączka Panka:roll: [poza tym sądze ze to jeden z najlepszych obecni TV]:eek:k: A róznic między V20 Pionkiem krp500 zdjęcia tego nie oddadzą ale skoro pytasz
188391_m.jpg (284.2 KB)
595787_m.jpg (324.2 KB)
471429_m.jpg (200.4 KB)
595797_m.jpg (372.5 KB)
Jak obejrzec te fotki? Linki sa chyba nieaktywne.
 

WuMike

New member
Bez reklam
ale niech ci WU MIKE nie wciska bajery ze ka _F-Br_dtekst-grade_1259562g.jpg (6.8 KB)żde szkiełko ma problem z przejsciami totalnymi
Kuro 9g to nie szkielko, lecz czarne cudo - referencja na lata, wiec nie wciskaj nam kitu, ze to tylko tv ;)

Wracajac do tematu...

1) Czy seria V20 ma problemy z przejsciami tonalnymi?
2) Czy seria V20 ma problemy z plynnoscia obrazow 50/60Hz?
 
Ostatnia edycja:

gadi

New member
Jak ustawić optymalnie

1.Tryb obrazu
2.Kontrast
3.Jasność
4.Kolor
5.Ostrość
6.Redukcja szumów
7.Balans bieli
R wzmocnienie
G wzmocnienie
B wzmocnienie
R custoff
G custoff
B custoff
8. Zarządzanie kolorami
R odcień
G odcień
B odcień
R nasycenie
G nasycenie
B nasycenie
9.gamma

To jak z tymi ustawieniami ?
I innymi ?
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
Wczoraj V20 przyjechał (12:00), wczoraj zarejestrowałem na stronie do montażu (13:30) i wczoraj panowie przyjechali i zamontowali (16:00). wszystko fajnie gdyby nie fakt, że jeśli macie ścianę g-k lub np. tak jak ja "ozdobną" (imitacja cegły przyklejona do dziurawki) to promocja montażu nie obejmuje, więc albo dodatkowo płacicie za montaż albo wam zostawiają wieszak.

i jeszcze inna sprawa, czy z dysku USB 2,5" (NTFS) da radę filmy odtwarzać? U mnie po podłączeniu info że podłączono urządzenie usb ale po naciśnięciu sd card info że brak urządzenia. Z pena niby film widzi ale odtwarza pierwsze parę sekund i się zatrzymuje (sprawdzałem an jednym na razie). Firmware najnowszy. A swoją drogą to od Samsunga powinien się panas nauczyć trochę, w lcd z serii 4 czy 5 dysk 320GB NTFS śmiga aż miło, mkv bez problemu chodzą. Może popracują nad lepszym firmwarem.
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
Dobra Avi chodzą tyle że polskiej czcionki w sumie nie ma, tzn ą ł jest ale np ś już nie. Czy wszyscy tak mają ? Przełączenie na Cyrylicę nie pomaga, na Latin 2 tylko niektóre polskie litery są. Jakieś pomysły co z tym zrobić?
 

sorenson

New member
Dobra Avi chodzą tyle że polskiej czcionki w sumie nie ma, tzn ą ł jest ale np ś już nie. Czy wszyscy tak mają ? Przełączenie na Cyrylicę nie pomaga, na Latin 2 tylko niektóre polskie litery są. Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Dzwoniłem w tej sprawie do Panasonica trzeba użyć darmowego programiku Character Encoding Converter i zmienić format kodowania z Central European (Windows-1250) na Central European (ISO-8859-2) i wszystko śmiga z polskimi znakami. Dodatkowe chwila i wszystko działa naprawdę polecam.

Ja mam inny problem oglądam seriale i desperate.housewives bieżący sezon leci bez problemu a dexter chyba jest inaczej kodowany i na czołówce po paru sekundach staje i koniec na 5 odcinków tylko jeden zadziałał czy ma ktoś podobnie?? Chodzi mi o avi oczywiście
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
Dzwoniłem w tej sprawie do Panasonica trzeba użyć darmowego programiku Character Encoding Converter i zmienić format kodowania z Central European (Windows-1250) na Central European (ISO-8859-2) i wszystko śmiga z polskimi znakami. Dodatkowe chwila i wszystko działa naprawdę polecam.

Ja mam inny problem oglądam seriale i desperate.housewives bieżący sezon leci bez problemu a dexter chyba jest inaczej kodowany i na czołówce po paru sekundach staje i koniec na 5 odcinków tylko jeden zadziałał czy ma ktoś podobnie?? Chodzi mi o avi oczywiście

Dzięki za pomoc, sprawdzę po powrocie do domu. Z Dexem mam ten sam problem. Czyli że to sprawa avi.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Dzięki za pomoc, sprawdzę po powrocie do domu. Z Dexem mam ten sam problem. Czyli że to sprawa avi.

Ok działa. Jeszcze jedno pytanko, jak wyprowadzić dźwięk z panasa (tv. kablowa na razie) na ampli H/K Avr 255, optykiem tylko można (ew. chinch)? W AVR mam 3xHDMI in i jedno out z którego jest wyprowadzony obraz/dźwięk z ampli + blu rey.
 

sorenson

New member
Ok działa. Jeszcze jedno pytanko, jak wyprowadzić dźwięk z panasa (tv. kablowa na razie) na ampli H/K Avr 255, optykiem tylko można (ew. chinch)? W AVR mam 3xHDMI in i jedno out z którego jest wyprowadzony obraz/dźwięk z ampli + blu rey.

Ja mam optykiem. Ale po HDMI chyba też można tak coś mi się z instrukcji kojarzy
 

krzys504

New member
Ja mam optykiem. Ale po HDMI chyba też można tak coś mi się z instrukcji kojarzy

Ja mialem na poczatku podlaczone przez hdmi.wyjscie z amplitunera hdmi out.W tv. hdmi 2 (kanał zwrotny)
Ale zawsze gdy załaczalem tv.to automatycznie włączal mi sie amplituner.
Bylo to troche denerwujące.Teraz mam optykiem i jest ok.Amplituner Onkyo 807
 

gemaro

New member
Chciałbym zapytać się o model V20 i G20. W moim przypadku byłem skłonny ku G20 ze względu na opcję 46 cali. Stawiam jednak jakość obrazu (zwłaszcza SD) na pierwszym miejscu. Co byście mi polecili? 46G20 czy może lepiej w podobnej cenie 42V20? Jestem zwykłym oglądaczem tv, więc fachowego oka nie ma. Ma po prostu ładnie wyglądać obraz :) Pokój 20m2 odległość 2,5-3m
 
Do góry