Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

Horhe Ortega

New member
Pytanie jeszcze o Aster, Warszawa - w tej chwili do TV dociera sygnał analogowy prosto z kabla. Czy jakość odbioru SD poprawi się po wykupieniu usługi cyfrowej i puszczeniu tego sygnału przez dekoder?
Jakość SD wyrażnie się poprawi gdy do TV doprowadzisz sygnał chociaż 576p(czyli z już usuniętym przeplotem) i wzwyż.Tunery kablówek SD otrzymują lepszy(niby) sygnał cyfrowy ale do TV idzie przez Euro(Scart)- czyli nadal 576i ! Najlepszy efekt będzie więc z tunerem HD(HDMI) podobnie odtw. DVD z wyjściem Component(tryb Progressive Scan) lub HDMI a nie po Euro.Jak jest w Aster HD w rozsądnej cenie to tak najlepiej.
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
dukezpol napisał:
- zdecydowanie za duzo zielonego w wyświetlanym obrazie niezależnie od zmian w ustawieniach. Czy to ma szansę się poprawić po wygrzaniu panela?

Dzięki z góry za ewwentualną pomoc - to mój pierwszy płaski TV więc jest kompletnie zielony (jak wyświetlany obraz w moim V10) :)

Pozdrowienia

witam, no niestety jakbyś mocno poczytał to forum to dowiedziałbyś się że ta zieleń to przypadłość panasów (efekt uboczny filtra na szybie który stosuje panas - z tego co pamiętam) ja m/innymi z tego powodu chyba jednak zakupie samsunga 850 ale ten z kolei brzęczy (elktronika) i być tu mądrym jak nie urok to.............:) - napisz czy słyszysz w nocy na wyłączonej fonii brzęczenie elektroniki szczególnie na jasnych scenach to powinno być słychać
pozdro 4all
 

dukezpol

New member
no wlaśnie nie wytrzymałem za długo i zamówiłem Aster Basic + z programamami HD. Pojutrze podłaczają - podzielę się wrażeniami co do ew poprawy jakości sygnału SD względem analoga.

Apropos zielonego - póki co, wydaje mi się że jego nadmiar występuje on tylko w kiepskim obrazie SD (podanym jak na razie analogowo), nie dostrzeglem zaś tego efektu ani przy filmach DVD ani prze graniu na XBOX

Co do głośności V10 - mój jest cichutki. Co prawda nie podchodziłem jakość specjalnie blisko i nie wsluchiwałem się, ale z odleglości 3m cisza kompletna

Podzielilibyście się swoimi preferowanymi ustawieniami przy oglądaniu TV SD, filmów w HD i graniu przez Xbox360? Póki co łapię się na tym że każde oglądanie/granie na tym TV rozpoczynam od grzebania w opjach i w kazdym dniu podobaja mi sie zapelnie inne ustawienia, co zaczyna być już męczące...:)
 

kriswas

Member
Bez reklam
dukezpol
no wlaśnie nie wytrzymałem za długo i zamówiłem Aster Basic + z programamami HD. Pojutrze podłaczają - podzielę się wrażeniami co do ew poprawy jakości sygnału SD względem analoga.

Apropos zielonego - póki co, wydaje mi się że jego nadmiar występuje on tylko w kiepskim obrazie SD (podanym jak na razie analogowo), nie dostrzeglem zaś tego efektu ani przy filmach DVD ani prze graniu na XBOX

Co do głośności V10 - mój jest cichutki. Co prawda nie podchodziłem jakość specjalnie blisko i nie wsluchiwałem się, ale z odleglości 3m cisza kompletna

Podzielilibyście się swoimi preferowanymi ustawieniami przy oglądaniu TV SD, filmów w HD i graniu przez Xbox360? Póki co łapię się na tym że każde oglądanie/granie na tym TV rozpoczynam od grzebania w opjach i w kazdym dniu podobaja mi sie zapelnie inne ustawienia, co zaczyna być już męczące...:)

Pewnie niezadługo jesteś posiadaczem V10, ale powinieneś wiedzieć, że jest coś takiego jak wygrzewanie TV /choć nie wszyscy godzą się z tą nazwą /. Wraz z upływem czasu pracy TV, zaczniesz zauważać zdecydowaną! /potwierdzam na osobistym przykładzie/, poprawę jakości obrazu / ostrość, kolory, czerń /. Dlatego nie ma sensu rozpoczynać oglądanie od grzebania w ustawieniach. Temat ten był wałkowany wielokrotnie :) . Pozdrawiam.
 

brandt78

New member
Ja posiadam V10 kilka miesiecy i absolutnie nie ma zadnych zmian w jakosc obrazu/kolorach/czerni zuplywem czasu. Nic sie nie zmienilo od pierwszego wlaczenia, rowniez po 100 godzinnym "wygrzewaniu" i nastepnych setkach godzin zwyklego uzytkowania. Biel i kolory od poczatku byly dobre, a czern jest tak samo szara caly czas.
Jestem prawie pewny ze bzyczenia elektroniki na poczatku nie bylo, bo nasluchiwalem kilka centymetrow od panela. Pierwszy raz zwrocilem na to uwage po 2-3 tygodniach. I albo jest coraz glosniej, albo jestem coraz bardziej na to wyczulony, bo teraz slysze nawet z odleglosci 3m grajac na xboxie - na przyklad na Forza 3 gdzie jak na zlosc czesto sa cale biale plansze z logo FM3. Czyli jak sie czlowiek w slucha to slychac nawet przy halasliwym xboxie. Podkreslam ze nie slychac tego normalnie jak czlowiek jest zajety graniem czy ogladaniem. Zwraca to moja uwage tylko jak robi sie absolutnie cicho i jest akurat przejscie z ciemnej sceny do jasnej.

Co do zielonego koloru to nigdy tego nie zauwazylem, moze dlatego ze od poczatku mialem podlanczany tylko dobry sygnal - "N" recorder i XBOX360.
W sumie czasem ogladam cos na odtwarzaczu WIWA przez scart i tez nie widzialem zadnych problemow z zielonym.
 

kriswas

Member
Bez reklam
@brandt78
...ale mam nadzieję, że w sumie jesteś zadowolony z V10. Podejrzewam, że w tym przedziale cenowym, wyboru lepszego nie ma(?).
U mnie bzyczenia nie słychać, choć to może być efekt uboczny moich lat (po 50-tce! :( ) i tego, że w wojsku byłem w artylerii plot ;) Jedyny problem to cale... , mógłby być większy.
 

brandt78

New member
Ogolnie z V10 jestem bardzo zadowolony. Obecnie za ta kase nie widze nic lepszego. Ma tylko kilka drobnych wad, ale ogolne wrazenie pozostaje jak najbardziej pozytywne.
I po porostu swietnie sie na nim gra w polaczeniu z xboxem360, za co ten tv u mnie ma najwiekszego plusa :D
 

El_Moreno

New member
Dziękuję segen-owi za konstruktywną krytykę i serwisowi Panasonic za cierpliwe wyjaśnienia. Jednocześnie informuję, że u mnie TNK odbiera prawidłowo z modułem PowerCam Pro.

Mam jeszcze pytanie do osób korzystających z PS3 Media Servera. Jak skonfigurować serwer by pliki 'ts' były prawidłowo odtwarzane? Mimo prób z różnymi ustawieniami MEncodera nie mam synchronizacji obrazu z dźwiękiem.

segen napisał:
Nie pisz żeby nie kupowali modułów do odbioru TNK, bo moduł Techncrypt CX to nie jest jedyny moduł w systemie Conax. Inne moduły np. Diablo Cam 2.3 odbiera z karta TNK wszystkie kanały pakietu TNK i TVN-y bez żadnych problemów.
Są inne moduły w Conax i byc moze one pracuja prawidłowo np. Conax Smit.

Cyfrą + też działa prawidłowo w SD i HD na Diablo Cam i na Aston 2.22, tylko moduły PowerCam przestały odbierać jeden z transporderów nadawanych w HD z korekcją błędów 3/4 po zmianie z 2/3.

Sprawdzona przezemnie współpraca modułów z Panasonikiem serii V10E i G15E:

ASTON V2.22 działa prawidłowo w SD i HD dedykowany do Cyfra +
POLSAT CAM działa prawidłowo w SD i HD dedykowany do Cyfrowy Polsat
DIABLO CAM 2.3 soft Horizon 1.04 działa prawidłowo w SD i HD z kartą TNK i Cyfra +
 

w_piotr

New member
Ostrość i kolory w V10

Przeglądając różne wątki na tym forum już niejednokrotnie spotkałem się z opinią o problemach z ostrością i zakresem kolorów w V10.
Wg niektórych użytkowników tego modelu jest z tym tak źle, że pozbyli się z tego powodu V10 i zakupili np. 42PX10Y, który to jakością obrazu ponoć zdecydowanie przebija V10 czy G15.
Jak to właściwie z tym jest....czy to oni trafili na jakieś uszkodzone egzemplarze, czy rzeczywiście z jakością obrazu w V10 nie jest tak różowo?
 

incom

New member
hmmm po przeczytaniu paruset postów... to przekonałem się do 42'pana odleglosc siedzacego na kanapie od sciany (bo chcialbym na scianie zawiesic) to 2,80m. 37 za malo 50 za duzo, 42' w sam raz :)
Tylko teraz jakiego panasonica?
Panasonic TX-P42X10Y
Panasonic TX-P42G10E
Bo chyba te dwa wchodzą tylko w rachube? i pytanie czy warto przeplacac 1000zl?
 

brandt78

New member
w_piotr napisał:
Przeglądając różne wątki na tym forum już niejednokrotnie spotkałem się z opinią o problemach z ostrością i zakresem kolorów w V10.
Wg niektórych użytkowników tego modelu jest z tym tak źle, że pozbyli się z tego powodu V10 i zakupili np. 42PX10Y, który to jakością obrazu ponoć zdecydowanie przebija V10 czy G15.
Jak to właściwie z tym jest....czy to oni trafili na jakieś uszkodzone egzemplarze, czy rzeczywiście z jakością obrazu w V10 nie jest tak różowo?
Mozesz mi podeslac linka gdzie znalazles takie opinie? Pierwsze slysze ze ktos zamienil V10 na X10. Przy dobrym sygnale i podlanczaniu przez HDMI obraz jest ostry, zwlaszcza na kanalach HD i grach 1080p. Poza tym V10 ma THX, wiec jak X10 moze miec lepsze kolory. Na poczatku w V10 byl problem z kolorem magneta w THX, ale juz dawano byl update firmweru.
Ja nie mam zadnych zastrzezen do ostrosci i kolorow, mam porownanie z X10 (ma znajomy) i na pewno nie jest tam lepiej^^

Edit: Juz znalazlem, chyba chodzi o wypowiedz coolmac'a... dziwny przypadek i raczej jednostkowy...
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
incom
Miałem ten sam dylemat co Ty, kupiłem V10 i po kilku miesiącach jest dla mnie i moich domowników za mały! Nadmieniam, że odległość od TV, którą podałeś jest "pi razy oko" taka sama. Więc kolego, zastanowiłbym się nad 46" np. G15, bo Toshiba SV czy Phil 9704, które mi chodzą po głowie, to już kosmos cenowy, niestety. Jestem może już monotematyczny z tą wielkością 46", ale uwierz mi, że to co piszą koledzy na forum o szybkim przyzwyczajeniu się do wielkości ekranu, to szczera prawda, sam tego doświadczyłem!

brandt78
Po raz kolejny zgadzam się z Tobą w pełni! Obraz zarówno w SD jak i HD jest OK, a wszystko zależy jaki sygnał mu dostarczysz. U mnie na osiedlowej kablówce, oczywiście sygnał SD i do tego byle jaki, jest do d..., ale z dreamboxa to... zupełnie inny wymiar w SD, a HD... totalny odlot :D Tym bardziej, że ceny poszybowały w dół, poniżej 5 tys. zł!
A apropos porównań V10 i X10, to przypomniała mi się wymiana poglądów z niejakim @goryllą / pozdrawiam, kolegę /, przy okazji testu kikiego, porównujacego G10 i S10, ale to już inna historia.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Nie mogłem nie zabrać głosu, zważywszy na to, że akurat wypowiadali się koledzy, z którymi przyszło mi kiedyś toczyć zaciekłe polemiki. Oczywiście pozdrawiam :) .

Co ciekawe popieram tym razem opinię wzmiankowanych kolegów, więc kriswasa i brandt-a78.

@w_piotr
Jestem absolutnie pewien, że nie ma takiej możliwości, aby X10 miał lepszy obraz, niż V10. Nawet na smutnych sygnałach z MM obraz z V-ki jest z pewnością lepszy, niż X10 i to widać nawet z marszu. Jest wyraźniejszy, minimalnie ostrzejszy i lepiej nasycony kolorami. Natomiast czerń- chociaż to przykre- według mnie jest zbliżona we wszystkich plazmach panasa, poczynając od X (C) a na V kończąc (Z nie widziałem). Nie wydaje mi sie również prawdą, aby komukolwiek przyśniło się zmieniać TV z V-ki na X-a z powodu jakości obrazu. Jeżeli tak było, to zapewne były inne powody, a najszybciej ekonomiczne.

@incom
A propos wielkości obrazu popieram kol. kriswasa, że możesz przemyśleć sprawę i zastanowić się nad ciut większym. Do 2.8m można już spokojnie spróbować kupić 46''. Natomiast a 50'' odradzam, bo to jednak już lekka przesada. Mam akurat 42'' przy 2,5-2,7m i przyznam, że mógłbym spokojnie kupić 46''. Ale naprawdę nie na siłę, bo ogólnie jestem bardzo zadowolony i na pewno nie zdecyduję się na zmianę tylko z tego powodu. Aż tak bardzo mi tych paru cali więcej nie potrzeba.

Generalnie jednak do odległości nie większej jak 3m polecam raczej 42 cale.
 

Mariioo_63

New member
segen napisał:
Jestem pewny na 100%, że działa poprawnie w HD po 6 października. Należało tylko usunąć kanały z tego transpordera z TV i zaprogramować na nowo z nowym Fec 3/4.

Niestety nie działają. Próbowałem tak jak radził "segen" nic się nie zmieniło.
Mam CAM Cyfry+
Testowałem również CAM Aston 2.22 - nie działał.(tzn były wszystkie kanały prócz tych HD gdzie zmieniono FEC na 3/4 6 października, czyli canał+ film hd ; canal+ sport hd; Eurosport hd; National Geografic hd; Animal Planet hd)
Technik z Panasonica próbował przez ok 2 tygodnie i też nie miał tych kanałów.
W Panasonicu skończyło się tym że: "firrma Panasonic nie wspiera dekodera DVB-S w Polsce i nie podejmuje się rozwiązania problemu"


PONIEWAŻ TX-P50V10E ZAKUPIŁEM DZIĘKI TEMU FORUM A W 80% ZDECYDOWAŁO TO, ŻE NIE BĘDĘ MIAŁ DODATKOWEJ SKRZYNKI (CZYTAJ DEKODERA) WIĘC DZIELĘ SIĘ SWOIM DOŚWIADCZENIEM:

ANI CYFRA+ ANI PANASONIC na tą chwilę

:sad: NIE SA ZAINTERESOWANI ROZWIĄZANIEM TEGO PROBLEMU :sad:


czyli wyżej wymienionych kanałów dekoder wewnętrzny DVB-S nie dekoduje (napis kanał zakodowany)


Pozdrawiam wszystki forumowiczów
 

combo106

New member
Mariioo_63 napisał:
Niestety nie działają. Próbowałem tak jak radził "segen" nic się nie zmieniło.
Mam CAM Cyfry+
Testowałem również CAM Aston 2.22 - nie działał.(tzn były wszystkie kanały prócz tych HD gdzie zmieniono FEC na 3/4 6 października, czyli canał+ film hd ; canal+ sport hd; Eurosport hd; National Geografic hd; Animal Planet hd)
Technik z Panasonica próbował przez ok 2 tygodnie i też nie miał tych kanałów.
W Panasonicu skończyło się tym że: "firrma Panasonic nie wspiera dekodera DVB-S w Polsce i nie podejmuje się rozwiązania problemu"


PONIEWAŻ TX-P50V10E ZAKUPIŁEM DZIĘKI TEMU FORUM A W 80% ZDECYDOWAŁO TO, ŻE NIE BĘDĘ MIAŁ DODATKOWEJ SKRZYNKI (CZYTAJ DEKODERA) WIĘC DZIELĘ SIĘ SWOIM DOŚWIADCZENIEM:

ANI CYFRA+ ANI PANASONIC na tą chwilę

:sad: NIE SA ZAINTERESOWANI ROZWIĄZANIEM TEGO PROBLEMU :sad:


czyli wyżej wymienionych kanałów dekoder wewnętrzny DVB-S nie dekoduje (napis kanał zakodowany)


Pozdrawiam wszystki forumowiczów

Zabolało mnie to o czym piszesz bo liczyłem, że jednak panasonic i cyfra uzgodnią jak to zrobić, żeby wszyscy byli zadowoleni. Ale cóż Polska rzeczywistość.

Przy okazji - nie wiem od czego to zależy ale czasem HD odbieram (tak zakładam że ze 20% prób włączenia tych kanałów). Przy czym jeżeli włącze kanał HD i on zaskoczy to aż do wyłączenia telewizora on działa a jeżeli na początku mam napis "kanał niedostępny" to choćbym nie wiem ile czekał to się to nie zmienia.
 

w_piotr

New member
brandt78 napisał:
Mozesz mi podeslac linka gdzie znalazles takie opinie? Pierwsze slysze ze ktos zamienil V10 na X10. Przy dobrym sygnale i podlanczaniu przez HDMI obraz jest ostry, zwlaszcza na kanalach HD i grach 1080p. Poza tym V10 ma THX, wiec jak X10 moze miec lepsze kolory. Na poczatku w V10 byl problem z kolorem magneta w THX, ale juz dawano byl update firmweru.
Ja nie mam zadnych zastrzezen do ostrosci i kolorow, mam porownanie z X10 (ma znajomy) i na pewno nie jest tam lepiej^^

Edit: Juz znalazlem, chyba chodzi o wypowiedz coolmac'a... dziwny przypadek i raczej jednostkowy...
Zgadza się, bezpośrednim impulsem do napisania mojego postu była wypowiedź coolmaca jednak nie jest to wypowiedź odosobniona.
V10 to obecnie mój kandydad numer 1 do zakupu ale czytając w ostatnich tygodniach to forum praktycznie od deski do deski spotykałem się już wcześniej z mało pochlebnymi opiniami rozczarowanych czy nie całkiem zadowolonych nabywców narzekających na ostrość, wypłukane kolory czy zbyt dużą ilość zieleni w obrazie.
Do tej pory widziałem V10 w akcji jedynie z podłączenia do BD więc trudno mi samemu zweryfikować trafność tych uwag.
 

paniol

New member
Posiadam 50V10 i 42G10 jakieś 3 miesiące. Co do uwag Kolegów:
1. Za dużo zielonego nie zauważyłem.
2. Zauważyłem za dużo niebieskiego (tzn. tęczówka oka np. w ostatnim Bondzie jak dla mnie była za niebieska). Wystarczyło odjąć trochę niebieskiego... i już jest OK (jak dla mnie).
3. Bzyczenia nie słyszę, za to zauważyłem (innym użytkownikom radzę sprawdzić) zbierający się na wlotach powietrza z tyłu duże ilości kurzu. Duże ilości - jak na ok. 3 m-ce użytkowania, ale od czego jest odkurzacz. Problem z dokładnym odkurzeniem mogą mieć właściciele, których telewizory wiszą na ścianie. Cieszę się, że mój wisi na stoliku i jest dojście.
4. Odległość od ekranu... Hm, jak na mój gust - bo oglądam z ok. 3- 3,5 metra - 50 cali do HD jest stanowczo za mało. Stanowczo... Jedyną barierą., jeśli chodzi o rozmiar telewizora jest chyba cena... i ewentualnie jego energożerność. Już wiem, że następny tv - jak tylko ceny spadną i telewizor nie będzie zbyt energożerny - będzie miał conajmniej 65 cali - do codziennego użytku. I do tego projektor i ekran tak ze 100" - do oglądania filmów i koncertów z bluray.

Jedyny problem z wprowadzeniem mojego pomysłu w życie to hamulec w postaci sceptycyzmu mojej drugiej połówki. Ale jeszcze tak z pól roku... i jak zwykle zrealizuję swój plan.
 

kriswas

Member
Bez reklam
w_piotr
Jestem w stanie zrozumieć Ciebie, przechodziłem to samo. Jednak tak na dłuższą metę nie można, bo nie można oczekiwać, by wszystkim podobały się tylko blondynki z nogami pod pachy. Każdy ma jakieś swoje preferencje, zauważa to, czego inny nie widzi, zwraca uwagę na te rzeczy, o których inni nawet nie pomyśleliby. Dlatego jedni widzą zieleń, a inni, jak w nowych banknotach dolarowych, zwanych zwyczajowo "zielonymi", widzą tylko szarość ;) Dla mnie jakość parametrów obrazu ulegała poprawie, a inny słyszał narastające bzyczenie elektroniki. Pamiętaj o jednym, nawet jak wydasz 10 tys. zł za TV, to będzie to tylko urządzenie elektroniczne. Jednak suma wydanych pieniążków, pozostanie odwrotnie proporcjonalna do ilości mankamentów, które będą Ci przeszkadzać :D Niestety, ideału w tej materii nie ma! A może profesjonalna kalibracja np. u kikiego by pomogła?
 
Do góry