Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

zajka

New member
nie można mieć 100% pewności co do podpowiedzi, bo jak ktoś już kupi to w przeważającej większości przypadków, nawet gdy szczerze obraz się nie podoba to będzie polecał żeby udowodnić sobie, że nie zrobił błędu.

Słuchaj kiki czy masz też sony w ofercie (np 46z5500)?
 

mircus8

New member
krewetka napisał:
Zauważyłem że na cyfra+ wyświetla mi obraz przesunięty około 1,5cm w góre i 1cm lewo zostaje ciemny pasek :( .Nie ma tego z satelity ASTRA ani z analogu-kablówki .Jak w trybie powiększony też nie. Największe przesunięcie w trybie THX. Cyfre mam podłączoną przez euro_OgOlnie TV zarąbisty:bober:

Jest to mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich i dzięki za Wasze wszystkie posty, gdyż ich lektura pomogła mi podjąć decyzję o zakupie 42V10e. Ja mam podpięty Pionek 1430 C+ kablem euro, ustawiony tryb THX i nie stwierdzam żadnych przesunięć w obrazie, a w szczególności występowania czarnego paska po jakiejkolwiek stronie ekranu. Rozmiar obrazu mam ustawiony na " rozszerzony". Takie zjawisko nie występuje też gdy kabel od anteny satelitarnej podepnę bezpośrednio pod wbudowany w telewizor tuner DVB-S w trybie THX. Skoro kablówka działa poprawnie i z Astry odbiór też jest poprawny, to może musisz coś pozmieniać w ustawieniach dekodera C+. Pozrdro.
 

digitalus

Banned
witam
aby uzyskac najlepsza jakosc obrazu z tunera pioneer od C+ trzeba zmienic w menu tunera pioneer tryb obrazu z pal na RGB.Najlepsza jakosc obrazu jest wlasnie w trybie RGB.poprawa bedzie wyrazna po ponownym wylaczeniu i wlaczeniu tunera pilotem
 

krewetka

New member
Dzięki za pomoc ale nic ni pomogło:( .W rozszerzonym zostało mniej niż 1cm.Wsobotę podłącze z innego dekodera i zobacze :bober:Do zajki 42cale.Po kupnie oglądałem z 2,6m stwierdziłem że troszkie za blisko małe przemeblowanie i mam około 3m. Lecz po pewnym casie zauważyłem że siadam coraz bliżej.Kanały z cyfry ogólnie spoko są gorsze i lepsze ,z Astry niemieckie SAT1 RTL ZDF itp to pięknie (nie mówie o HD a o SD).Stary TV to elemis chyba 24 lub 25cali ,więc przejście na panasa 42 to bajka
 

GRajza

New member
Witam,

zastanawiam się nad dwoma telewizorami 50 cali
- Panasonic V10
- Samsung B850 (sporo tańszy, a czytam, że fajny)

1. Czy jest na forum test otwarty V10, tak jak ten B850 w dziale o Samsungu (nie znalazłem)?
(jeśli nie ma to oczywiście nie problem, żeby wykupić sobie dostęp, ale skoro do samsunga jest, to może i do tego też...)

2. Czy było gdzieś porównanie tych dwóch modeli (też nie znalazłem...)?
Ciągle się zastanawiam czy zauważę, że wydałem 1500zł więcej...

3. Dekoder Cyfrowego Polsatu a tuner DVB-S:
- czy lepszy obraz będzie omijając dekoder i włożenie karty do TV?
- czy lepiej puścić przez dekoder i ampli Denona AVR-1910?

pozdrawiam
 

wa_gr

New member
V10

Witam

42V10 + moduł CI Technisat CX + karta TNK - chodzą tylko programy TVP1 , TVP2 i Disney Chanel . Na TVNach , Discovery i TVPSport
wyświetla się napis "Program zakodowany". Może ma ktoś pomysł
co z tym można zrobić ?

Pozdrawiam
 

kriswas

Member
Bez reklam
Taki objaw sugeruje brak uprawnień, czyli CI ich nie przepuszcza. Jeżeli CI jest na gwarancji powinieneś go reklamować! Spróbuj sprawdzić go również na tunerze sat. z gniazdem CI, powinien również się tak zachowywać. To upewni Cię w tym, że jest to wina modułu.
 
Ostatnia edycja:

w_piotr

New member
V10 vs. G15

Jak wypada skalowanie oraz ogólna jakość odbioru V10 w odniesieniu do G15?
Czy te modele różnią się jakoś poziomem świecenia czy tylko obudową i kilkoma dodatkami?
 
Panowie w_piotr i chrup,uwierzcie że najlepiej samemu sprawdzić w sklepie jeżeli jest tylko taka możliwość,ja jeszcze do wczoraj miałem dylemat który wybrać czy 42v czy 46g15,obydwa wiszą sobie w sklepie,więc jeżdziłem tam cały tydzień i sprawdzałem(goście chyba mieli mnie za jakiegoś dziwaka bo w uk to poprostu ludzie przychodzą i kupują bez jakiegoś dłuzszego zastanowienia)no i dla mnie obraz na V niczym nie przewyższał obrazu na G15 a że potrzebowałem troszkę większego tv niż 42 ale mniejszego niż 50 to wybór padł na g15,ja już go dostanę to nie omieszkam podzielić się wrażeniami
Pozdrawiam
 

Foxxx24

New member
A ja powiem tak,widziałem ustawione obok siebie wyżej wymienione modele w Media Markt gdzie puszczony był materiał demo Panasonica i moim zdaniem nieco lepszy ( wyraźniejszy i jaśniejszy ) był obraz na modelu V10,biorąc pod uwagę dokładnie ten sam kadr.


Pozdrawiam
 

kriswas

Member
Bez reklam
Foxxx24
A ja powiem tak,widziałem ustawione obok siebie wyżej wymienione modele w Media Markt gdzie puszczony był materiał demo Panasonica i moim zdaniem nieco lepszy ( wyraźniejszy i jaśniejszy ) był obraz na modelu V10,biorąc pod uwagę dokładnie ten sam kadr.
To jeszcze o niczym nie świadczy! Należy doprowadzić, aby wszystkie parametry nastaw obrazu były te same lub zbliżone, co przybliża nas do obiektywnego porównania, ale go nie gwarantuje. Jest jeszcze subiektywny pierwiastek takich testów: jeden woli gruszki, a drugi... córkę sadownika ;) . Sam, właśnie w ten sposób wybierałem, ale nie podejmę się być arbitrem, ten lub ten. Powiem tak, po pewnym okresie oglądania 42", wydaje mi się, że przydałyby się jednak... 46" :cry: . Wybór zależy i należy tylko od (do) Ciebie. Pozdrawiam.
 

Foxxx24

New member
Tej różnicy żeby nie zauważyć musiałby ktoś mieć wzrok kreta,to po pierwsze,a po drugie właśnie dlatego,że sklep nie jest miejscem do porównywania obrazu wspomniałem tylko o sygnale Blu-Ray!:)


Pozdrawiam
 

GRajza

New member
ktoś coś wie w tym temacie? ;)

GRajza napisał:
Witam,

zastanawiam się nad dwoma telewizorami 50 cali
- Panasonic V10
- Samsung B850 (sporo tańszy, a czytam, że fajny)

1. Czy jest na forum test otwarty V10, tak jak ten B850 w dziale o Samsungu (nie znalazłem)?
(jeśli nie ma to oczywiście nie problem, żeby wykupić sobie dostęp, ale skoro do samsunga jest, to może i do tego też...)

2. Czy było gdzieś porównanie tych dwóch modeli (też nie znalazłem...)?
Ciągle się zastanawiam czy zauważę, że wydałem 1500zł więcej...

3. Dekoder Cyfrowego Polsatu a tuner DVB-S:
- czy lepszy obraz będzie omijając dekoder i włożenie karty do TV?
- czy lepiej puścić przez dekoder i ampli Denona AVR-1910?

pozdrawiam
 

daruddg

New member
panasonic seria V to lipa !!!

Ten tv nie ma wogóle czerni !!!, szarośc, a moja kobita oceniła to jako zieleń !!!, dzisiaj chcialem go kupić ale po tym co zobaczylem to zwątpiłem, czy wy jesteście ślepi?? widać to w scenach czysto czarnych, obok bylo 10 tv, nawet panas seri G i tam byla czerń, robiliśmy wszystko z ustawieniami a nic nie dalo sie z tym zrobić, po odłączeniu sygnału hdmi widać czarno na białym, a raczej zielono na białym jak wadliwy ma "seria V" panel, nie wiem z czym to jest związane ale wyglądało tragicznie. Mam wrażenie że ma zieloną szybe.

Im dłużej oglądam plazmy skłaniam sie ku LED LCD, miala być rewelacyjna czerń a są triki, czarny kosztem białego i na odwrót!!!. Wogóle tragedia z tymi TV, chyba zostane przy swoim CTR 21 Phillips !!!.

Phillips model 9704 to wersja ambi dla biednych chyba, żenada te ambi, w modelach 9903 to jest rewelacja.
Samsung nawet seria 650 wypada w miare ale gubi szczegóły w czarnych scenach.
Pioniera lx 5090h nie widzialem w akcji tylko 5080 i też lipa, czerń rewelacja ale biel szara jak czerń w tym panasie i może to i lepiej że 5090 nie widzialem bo już by ostatnia nadzieja umarła, a nadzieja umiera ostatnia ponoć.
Jestem zaje...cie wk.....ny ze nie kupilem tv i pewnie nie kupie z powodu jakości, a miało być tak pięknie. Dlatego tak pisze krytycznie.

A teraz z innej beczki, co to jest ta kalibracja, a głównie chodzi mi o to czy ustawia sie ja w menu serwisowym czy w normalnym menu, operując kontrastem bielą i innymi duperelami?? bo jak t drugie to nie ma już dla mnie nadzieji.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wyglada na to, ze PFL9704 (z segmentowym podswietleniem na diodach LED) najlepiej laczy odwzorowanie kolorow, glebokosc czerni oraz jasnosc i czystosc bieli. Moze nawet lepiej, anizeli ostatnia "kura".

Poza tym, ludziska, czego Wy oczekujecie od TV za pare klockow? O ideale zapomnijcie na dluzszy czas, a za poziom referencyjny trzeba zabulic >9k PLN, czy to PDP, czy LCD. Nie da rady zrobic Mercedesa tak, zeby fabryka sprzedala go za czapke gruszek. Kompromis i gust jest sola naszego zycia.
 

kriswas

Member
Bez reklam
daruddg
panasonic seria V to lipa !!!
Ten tv nie ma wogóle czerni !!!, szarośc, a moja kobita oceniła to jako zieleń !!!, dzisiaj chcialem go kupić ale po tym co zobaczylem to zwątpiłem, czy wy jesteście ślepi?? widać to w scenach czysto czarnych, obok bylo 10 tv, nawet panas seri G i tam byla czerń, robiliśmy wszystko z ustawieniami a nic nie dalo sie z tym zrobić, po odłączeniu sygnału hdmi widać czarno na białym, a raczej zielono na białym jak wadliwy ma "seria V" panel, nie wiem z czym to jest związane ale wyglądało tragicznie. Mam wrażenie że ma zieloną szybe.

Im dłużej oglądam plazmy skłaniam sie ku LED LCD, miala być rewelacyjna czerń a są triki, czarny kosztem białego i na odwrót!!!. Wogóle tragedia z tymi TV, chyba zostane przy swoim CTR 21 Phillips !!!.

Phillips model 9704 to wersja ambi dla biednych chyba, żenada te ambi, w modelach 9903 to jest rewelacja.
Samsung nawet seria 650 wypada w miare ale gubi szczegóły w czarnych scenach.
Pioniera lx 5090h nie widzialem w akcji tylko 5080 i też lipa, czerń rewelacja ale biel szara jak czerń w tym panasie i może to i lepiej że 5090 nie widzialem bo już by ostatnia nadzieja umarła, a nadzieja umiera ostatnia ponoć.
Jestem zaje...cie wk.....ny ze nie kupilem tv i pewnie nie kupie z powodu jakości, a miało być tak pięknie. Dlatego tak pisze krytycznie.

A teraz z innej beczki, co to jest ta kalibracja, a głównie chodzi mi o to czy ustawia sie ja w menu serwisowym czy w normalnym menu, operując kontrastem bielą i innymi duperelami?? bo jak t drugie to nie ma już dla mnie nadzieji.
Sorry kolego za sarkazm, ale czy na pewno oglądałeś V10?? Może tylko tak Ci się wydawało?? Wiesz, jak wejdziesz do takiego MM lub innego Saturna to można rzeczywiście dostać oczopląsu ;) . Oglądam ten TV już kilka tygodni i powiem krótko: z dnia na dzień moja satysfakcja z jego zakupu, tego TV, jest coraz większa, a progresja tego odczucia zadziwia mnie coraz bardziej. Jak już wcześniej pisałem, tylko jednego żałuję, że ten TV nie jest 46" i dlatego oczekuję, że moja lepsza połowa zostanie przekonana do zakupu np. Philipsa 9704. Ważne jest w jakich warunkach będziesz go eksploatował! Jaki sygnał / u mnie DM8000, czyli TVSat HD i bardzo dobry sygnał SD /, nasłonecznienie pokoju i w jakiej odległości od ekranu /3-3,5m/. Kalibracja jest uśrednieniem, nominalizacją parametrów nastaw obrazu, a i tak ustawiasz sobie sam takie parametry jakie Ty chcesz i tyle.
 

daruddg

New member
Tak napewno :D , jeszcze nie dostałem oczopląsu od wybierania TV mam taką nadzieje, wydaje mi się ze po prostu panel byl uszkodzony( ktoś już kiedyś tutaj psal ze panel nie jest czarny), nawet po wyjęciu kabla hdmi to czarny ekran byl szarawo zielony wiec nie ma tu nic do rzeczy jakość sygnału. Ogladalem dzis ten tv w MM i obraz byl bdb ale nie widzialem tam czysto czarnych scen, i powiem ze kolorystyka bardzo dobra jest, twarze realistyczne bez przebarwień buraczanych( jak w G ), ale znowu niebo jakieś stłumione ciemne bylo ( a w G prawie idealne) , w obu przypadkach porównywałem z serią G na tych samych ustawieniach, lepsza czern w G, lepsze kolory w V.Mowie o 50 calach, na 42 V inny obraz ale czern dobra z + z tym ze tez z lekkim zabarwieniem zielonego albo zbyt jasna. Pisze tylko o wlasnych odczuciach
 
Do góry