Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

w_piotr

New member
kriswas napisał:
w_piotr
Rzeczywiście, z niektórymi materiałami w SD, V10 nie radzi sobie, ale to sporadyczne przypadki, jak mówię zależne od nadawcy. Nie wiem, ale mój drugi TV Philips32" CRT, 9509, zachowuje się podobnie. Ważne jest też czy sygnał docierający do TV jest też poddany już scalingowi. Ja, przy pomocy tunera sat. /dreambox/ nie mam większych problemów i V10 dostaje w miarę dobrze "obrobiony" sygnał przez tuner. Jednak jak popatrzysz na ostatni test kikiego Toshiby SV, to zdjęcia pokazują, że ten TV radzi sobie idealnie ze skalowaniem obrazu. Ale to znowu inna bajka, niestety.
A jak to wygląda na tle G15?...ma takie same problemy?
I jeszcze jedno... co tak naprawdę dają tryby THX i płynny obraz filmowy 24p?
 

neotion

New member
Po pierwsze: czarny w samsungach czy innych LCD wygląda w silnym świetle jako czarny ponieważ powłoka matrycy jest kolory czarnego a plazmie jest faktycznie szara. Silne światło nie pozwala zauważyć pewnej cechy LCD: matryca LCD jest CAŁA podświetlona i wystarczy zgasić światło w pomieszczeniu a wtedy okaże się że w LCD czarne już nie jest takie czarne, a w plazmie jest. No i czas na podsumowanie: kto ogląda tv w tak silnym oświetleniu jakie jest w sklepie?
 

daruddg

New member
Ale ja pilaslem o plazmie samsunga ,a nie LCD. Moze troszke gubi szczegóły w ciemnych scenach( dla mnie nie zauważalne) ale wole mieć czarne ciemne sceny, niż szare!!!.
Wytlumacz mi jedną rzecz, w sklepie takie samo światlo pada na 20 TV, samsungi maja czarny czarny a panas seri V ma szary??, zabawa ustawieniami nie poprawiła czarnego!!!, wiec nie mow mi o wplywie światla bo wiem że ma duzy wpływ, ale na każdy TV, a panas na tym polu wypada biednie. Może w domu faktycznie lepiej świeci, mój samsung 50b850 świeci w domu o wiele lepiej niz w sklepie, panas V pewnie też bedzie lepiej świecił, ale ma problem z cemnymi scenami wg mnie, nie tyle z czarnym kolorem w normalnych ujęciach co właśnie z ciemnymi scenami i dlatego nie kupilem Panasa 50V10E tylko samsunga 50b850, ktoś inny wybierze Panasonica, jego wybór. Dla mnie Panasonic V to jest świetny TV, ale balem sie tych ciemnych scen, a nie mialem mozliwości sprawdzenia w domu, no i padlo na samsunga.
 

mmx

New member
Zaczynam poważnie myśleć o zakupie LCD skoro światło rzekomo tak działa na te plazmy. W takim razie, skoro mamy dzień to czy wtedy w ogóle da się oglądać plazme? Uzyskamy kolor czarny? Bo dochodze do wniosku że plazme należy oglądać w nocy i całkowitej ciemności, tak?

Druga kwestia, w sklepie stały też inne plazmy i one sobie rzeczywiście radziły z czarnym tak jak kolega wyżej napisał. Tam gdzie one stały światło tak samo waliło jak w Panasy. Jak to wytłumaczyć?

Bardzo bym chciał żeby ta szara czerń okazała się problemem tego oświetlenia, bo inaczej to chyba nie mam co kupić. B850 oczywiście nie ma 46". Jutro jadę do innych sklepów, zobaczę co z tymi telewizorami i powiem co i jak.

kriswas, już od dłuższego czasu obserwuje wiekszość popularniejszych tutaj tematów więc w miare wiem czego się spodziewać. Jednak wczoraj to mnie to przerosło.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
@ daruddg, mmx

Nie nakręcajcie się tak jakimiś wyimaginowanymi i mocno przerysowanymi w Waszej wyobraźni wadami.

Czerń Panasów jest według mnie bardzo dobra, chociaż rzeczywiście nie jest jakoś super czarna, jak ramka obudowy. ALE NA PEWNO NIE SZARA! Na początku też się obawiałem jak to będzie, ale wszelkie obawy były bez sensu. Obraz jes super, a drobne mankamenty w niezbyt głębokiej czerni widać tak naprawę według mnie tylko w bardzo ciemnych scenach, bo na wszelkich, chociaż minimalnie kontrastowych tłach czerń naprawdę wygląda jak smoła.

Jak porównywałem czerń do świetnych CRT-eków Panasonica z kineskopem Quintrix i Sony z kineskopem Black Trinitron (oba modele mam w bliskiej rodzinie) to jest to jak dla mnie identyczny poziom. Tam również czerń nie jest "smołowa", a te kineskopy rządziły w jakości przez wiele lat. Poza tym w mojej ocenie przy smolistej czerni obraz róznież traci nieco na jakości, bo potrafi wypaść trochę szczegółów z czarnego tła.

Światło owszem troszkę przeszkadza w oglądaniu plazmy, ale broń Boże nie ma żadnego dramatu! Poza tym trzeba pamiętać, że nawet oglądanie LCD-eków przy jasnym świetle również nie należy do wielkich przyjemności. Należy zwrócić uwagę, że topowe modele LCD-eków czy Ledów Sama czy Toshiby zaczynają mieć również dość odbijające światło ekrany. Obraz przez takie szyby jest bardziej kontrastowy i lepiej nasycony kolorami. Takie są pewne wady i zalety różnych technologii. A według mnie plazma ma lepszy stosunek zalet do wad względem LCD (może nie LED, które de facto są zdecydowanie droższe).

Dodam tylko, że jak oglądałem obraz z różnych LCD-eków to bardzo często bolała mnie głowa. W moją 42S10 wpatruję się z rodziną ponad pół roku i nigdy nie miałem żadnych efektów ubocznych. Te uwagi są oczywiście bardziej do mmx-a, bo daruddg rozważa pomiędzy plazmami Panasa a Sama, więc te uwagi chyba go nie dotyczą.
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Hej @gorylla, pełny szacunek za Twój post! Ze swej strony dodać do słów mojego przesympatycznego, byłego :D adwersarza wypada tylko jedno, zaczynacie koledzy odgrzewać stary kotlet! Wszystkie wasze dylematy i aspekty były już tutaj poruszane i każdemu nowemu rozdartemu, czy plazma czy LCD wypada tylko polecić poczytanie licznych wątków na forum. Jedna jeszcze uwaga, a mianowicie kilka miesięcy temu rozpatrywaliśmy nie czy LCD czy plazma, a czy ten czy inny model plazmy Panasonica. Dzisiaj, gdy ceny plazm poszybowały w dół, a promocja ich nadal jest ewidentnie tłamszona, /wszechogarniający zalew Samsunga/, gdy cena nowości takich jak Philips 9704 czy ToshibaSV685D jest niewyobrażalnym kosmosem, czyli żadną alternatywą, należy, oczywiście wg. mnie, rozpatrywać nowy zakup w takich kategoriach:
1. Ile pieniędzy chcę wydać.
2. Jakie są parametry pokoju, w którym umieszczam TV / ustalamy jego wielkość w calach / i chyba najważniejsza sprawa: jakim sygnałem TV dysponuję, tuner TVSat SD lub HD, kablówka SD lub HD, antena naziemna
3. W jakie gadżety powinien być wyposażony mój TV / determinantem jest zasób portfela, czyli pkt.1/
4. LCD czy plazma - prezentacja w domu wybranych modeli.
Jeżeli ktoś się zastosuje do tych pkt. i będzie po zakupie nadal niezadowolony, powinien zacząć odkładać już pieniądze na TV w innej technologii, może OLED, a może jeszcze coś innego. Nic mądrzejszego do głowy mi nie przychodzi. Acha, może jeszcze mój błąd - kupiłem 42" V10, a powinienem 46, a może nawet 50". Polak mądry po szkodzie :( , niestety. Ze swojego TV w skali 100, jestem zadowolony w 90%,a to chyba bardzo dobrze!
 
Ostatnia edycja:

mmx

New member
No to dobrze, przekonaliście mnie co do tej czerni. Jutro i tak może zobacze to sam bo tam gdzie jade w dziale RTV jest względnie ciemno.
Ja nie szukam czerni jak smoły, wystarczy aby nie zwracała ona mojej uwagi podczas oglądania TV i jestem szczęśliwy.

kriswas, musiałbyś kupić G15 jeśli byś chciał 46" o podobnych parametrach. W związku z tym może wiesz co różni V10 i G15 oprócz PIP/PAP oraz THX? Dużo strace kupując 46" G15 zamiast 42" V10?
 
Ostatnia edycja:

daruddg

New member
mmx bedziesz żałował :)

mmx, masz 2,8m??, ja mam 2,5 jak ogladam pochylony na kanapie do tv, a 2,9m jak opieram sie o oparcie kanapy, jak bedziesz mial sygnał po hdmi, a w tych czasach nie wyobrazam sobie innego !!!!, to kupuj 50 cali!!!!!, panas seria V, badz samsung seria b850, nie ogladaj se nawet na mniejsze modele, ja jakbym kupil mniejszy niz 50 cali to dzisiaj chyba bym strzelil sobie w łeb. Nie popełniaj błedu, jak nie masz na panasa 50V to kupuj samsunga 50b850.
 

kriswas

Member
Bez reklam
mmx
Miałem okazję widzieć, już po zakupie V10, G15 i V10 obok siebie. Pierwsze co rzuca się w oczy to design. V10 jest ładniejszy, bezwzględnie. Jednak ten aspekt jest poza dyskusją, wiadomo, nad gustami nie dyskutuje się. Obraz, z wiadomych względów /sklep nie dla idiotów/, czyli demo Panasonica z BD była różnica na korzyść V10 - jednak po zmianie ustawień TV, różnica praktycznie żadna /kilku klientów potwierdzało/. Sygnał SD, jak ja to nazywam "z rozdzielnika" /antena naziemna/ - słabo, o dziwo G15 jakby lepiej, ale to wina właśnie rozdzielania sygnału /nie biorę tego sygnału w ogóle pod uwagę, w domu/. To wszystko co udało mi się sprawdzić w sklepie. Jednak z pełną świadomością muszę powiedzieć, że teraz po kilku miesiącach użytkowania 42"V10, kupiłbym 46"G15, tylko i wyłącznie ze względu na rozmiar. Nadmieniam, że gdy kupowałem V10, o G15 słyszeliśmy tylko w zapowiedziach, a gdy pojawił się w naszych sklepach, różnica w cenie sięgała ok.600zł, jak to w Polsce, absurdalnie proste! Na koniec, proszę Cię, abyś nie traktował moje słowa jako jakąś wyrocznię. Zrobisz jak uważasz. Tym bardziej, że po pojawieniu się Philipsa 9704 i Toshiby SV w rozmiarach 46", ponownie mam niezły mętlik w głowie. Niestety.:(
 

gorylla

New member
Bez reklam
mmx-

według mnie- ale nie musisz się z tym zgadzać- przy 2.8m od TV lepsze będzie 46'', bo 50'' IMHO to przesada. Oglądałem u znajomego 50'' z mniej więcej takiej odległości i miałem wrażenie przytłoczenia ekranem. I było mi niefajnie.

Ale oczywiście zrobisz jak uważasz.
 

mmx

New member
No, musze Wam powiedzieć że od TV do kanapy na której leże, oraz do dwóch foteli mam od 3,5 do 4m. Także sam nie wiem czy 50" było by akurat w sam raz.

Sygnał po HDMI, znaczy się że już wcześniej poddany obróbce przez np. dekoder tak? Mam nbox recorder. Domyślam się że problem ze skalowaniem na matrycy NeoPDP nie ma znaczenia tak? A także można zapomnieć o PIP? Bo mając zewnetrzny dekoder podpięty przez HDMI te kwestie wydają się nielogiczne w moim przypadku.
 
Ostatnia edycja:

Piotrek !

New member
-mmx

Bierz 50 cali bo będziesz żałować. Ja oglądam z 3-4m na 50". Na początku wydawał mi się duży ale z czasem się człowiek przyzwyczaja i teraz w życiu mniejszego bym nie chciał. A w transmisji HD to te 50 cali wydają mi się już za małe. Tak że przyszłościowo patrząc przy odległości oglądania ponad 3m należy brać ponad minimum 50" (no chyba że ktoś się zarzeka że nigdy nie będzie oglądał HD).
 

Fatal1ty

New member
Ja nie wiem czy to tak fajnie w domu wygląda taka landara... a tym bardziej czy fajnie się ogląda film z napisami. Ja mam z 3 metrów 42" i jest w moim odczuciu perfekt, dodatkowo chciałbym zachować wzrok :p.

Nie chciałbym siedzieć w kinie w pierwszym rzędzie.
 

jgx

New member
Bez reklam
Fatal1ty napisał:
Ja nie wiem czy to tak fajnie w domu wygląda taka landara... a tym bardziej czy fajnie się ogląda film z napisami. Ja mam z 3 metrów 42" i jest w moim odczuciu perfekt, dodatkowo chciałbym zachować wzrok :p.

Nie chciałbym siedzieć w kinie w pierwszym rzędzie.

witam, czy myślicie że oglądanie z 3m. 50" może mieć negatywny wpływ na wzrok? Przymierzam się do zakupu 50" (sam nie ma 46:( ) i mam taką odległość ale wzrok ma się tylko jeden i zaczołem się zastanawiać nad pływem takiego rozmiaru na oczy
 

daruddg

New member
Wg mnie to zależy jakie masz geny wzroku :), ja mam prawie 30 na karku, ogladam duzo TV siedze duzo czasu przed kompem i wzrok mam dalej sokoli, tak mi powiedziala otatnio pani przy badaniu wzroku :). Życie jest tylko jedno, jakbym tak mial sie wszystkim przejmowac, to zamknąłbym się w szafie i nigdzie nie wychodził.
Mam 2,5-2,9m to TV i w domu nikt nie narzeka już że za duży :).
 
Do góry