Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

ggp759

New member
daruddg napisał:
Hi thanks for the quick response. Am really torn between the 42v10e and the 50v10e as this page dday the best gaming tv (you can google it) says that the 42v10e has 20ms and the 50v10e 30ms. Also can you please tell me why i cant see the review form this site myself? Again thanks for this i really appreciate it. Any link so i can read the entire review? it's really urgent cause am buying one tomorrow. please help. thanks again
 
Ostatnia edycja:

daruddg

New member
GUy "KIKI" who make test written input lag no exist, but i don't see test on input lag, i trust him. better for you when send to him e-mail with your question, he explain you everythink, i think so :). and sorry for my english writting :D
 

ggp759

New member
daruddg napisał:
GUy "KIKI" who make test written input lag no exist, but i don't see test on input lag, i trust him. better for you when send to him e-mail with your question, he explain you everythink, i think so :). and sorry for my english writting :D
Thanks how can i find his email address? Thanks again my friend. What is his username?
 

El_Moreno

New member
wa_gr napisał:
Witam

42V10 + moduł CI Technisat CX + karta TNK - chodzą tylko programy TVP1 , TVP2 i Disney Chanel . Na TVNach , Discovery i TVPSport
wyświetla się napis "Program zakodowany". Może ma ktoś pomysł
co z tym można zrobić ?

Pozdrawiam

Ja mam podobnie na 32V10 z Techncryptem CX +TNK, ale mi chodzą programy TVP1, TVP2, Disney, Discovery, TVP Sport i nSport.
Na TVN-ach pojawia się komunikat o kodowaniu. Soft nowy do modułu CI wgrałem, ale nie pomogło.
Dołącząm się po pytanie poprzednika, co z tym zrobić?
 

El_Moreno

New member
El_Moreno napisał:
Ja mam podobnie na 32V10 z Techncryptem CX +TNK, ale mi chodzą programy TVP1, TVP2, Disney, Discovery, TVP Sport i nSport.
Na TVN-ach pojawia się komunikat o kodowaniu. Soft nowy do modułu CI wgrałem, ale nie pomogło.
Dołącząm się po pytanie poprzednika, co z tym zrobić?

Rozmawiałem z Panasonikiem. Zła wiadomość. Na tę chwilę jest problem i oglądanie TNK (kanałów TVN) nie jest możliwe. Przestrzegam w takim razie innych by nie kupowali modułów CI do odbioru TNK, bo będzie kicha.
Panasonic zna problem, ale Polska nie wspiera tunera DVB-S i nie bardzo może zadziałać (Czechy też mają taki sam problem). Ponoć podobnie jest z Cyfrą+.
 

GRajza

New member
Ponawiam ;)

czy lepiej kartę w TV czy puścić dekoderem przez ampli?
te problemy z kanałami, o których piszecie tyczą się też cyfrowego polsatu?

GRajza napisał:
3. Dekoder Cyfrowego Polsatu a tuner DVB-S:
- czy lepszy obraz będzie omijając dekoder i włożenie karty do TV?
- czy lepiej puścić przez dekoder i ampli Denona AVR-1910?

pozdrawiam
 

segen

New member
El_Moreno napisał:
Rozmawiałem z Panasonikiem. Zła wiadomość. Na tę chwilę jest problem i oglądanie TNK (kanałów TVN) nie jest możliwe. Przestrzegam w takim razie innych by nie kupowali modułów CI do odbioru TNK, bo będzie kicha.
Panasonic zna problem, ale Polska nie wspiera tunera DVB-S i nie bardzo może zadziałać (Czechy też mają taki sam problem). Ponoć podobnie jest z Cyfrą+.

Nie pisz żeby nie kupowali modułów do odbioru TNK, bo moduł Techncrypt CX to nie jest jedyny moduł w systemie Conax. Inne moduły np. Diablo Cam 2.3 odbiera z karta TNK wszystkie kanały pakietu TNK i TVN-y bez żadnych problemów.
Są inne moduły w Conax i byc moze one pracuja prawidłowo np. Conax Smit.

Cyfrą + też działa prawidłowo w SD i HD na Diablo Cam i na Aston 2.22, tylko moduły PowerCam przestały odbierać jeden z transporderów nadawanych w HD z korekcją błędów 3/4 po zmianie z 2/3.

Sprawdzona przezemnie współpraca modułów z Panasonikiem serii V10E i G15E:

ASTON V2.22 działa prawidłowo w SD i HD dedykowany do Cyfra +
POLSAT CAM działa prawidłowo w SD i HD dedykowany do Cyfrowy Polsat
DIABLO CAM 2.3 soft Horizon 1.04 działa prawidłowo w SD i HD z kartą TNK i Cyfra +
 

mircus8

New member
segen napisał:
Nie pisz żeby nie kupowali modułów do odbioru TNK, bo moduł Techncrypt CX to nie jest jedyny moduł w systemie Conax. Inne moduły np. Diablo Cam 2.3 odbiera z karta TNK wszystkie kanały pakietu TNK i TVN-y bez żadnych problemów.
Są inne moduły w Conax i byc moze one pracuja prawidłowo np. Conax Smit.

Cyfrą + też działa prawidłowo w SD i HD na Diablo Cam i na Aston 2.22, tylko moduły PowerCam przestały odbierać jeden z transporderów nadawanych w HD z korekcją błędów 3/4 po zmianie z 2/3.

Sprawdzona przezemnie współpraca modułów z Panasonikiem serii V10E i G15E:

ASTON V2.22 działa prawidłowo w SD i HD dedykowany do Cyfra +
POLSAT CAM działa prawidłowo w SD i HD dedykowany do Cyfrowy Polsat
DIABLO CAM 2.3 soft Horizon 1.04 działa prawidłowo w SD i HD z kartą TNK i Cyfra +
Cześć. Czy jesteś pewien, że po 6 października 2009 r. wszystkie wspomniane przez Ciebie moduły do odbioru Cyfry + wspólpracują poprawnie z 42V10E ( oprócz PowerCama). Kilka stron wcześniej niektórzy userzy zwracali uwagę, że po tej dacie, gdy C+ zmieniło wartości FEC na kanałach HD, nawet moduły Cyfry + przestały dekedować programy nadawane w HD. Rzeczywiście przed tą data moduły Aston 2,2 i oryginalne C+ prawidłowo współpracowały z naszym telewizorem. Technicy Panasonica potwierdzają nieprawidłowa współpracę na kanałach HD w module Aston i C+ i nawet mieli sie zająć problemem, lecz nie wiem z jakim skutkiem. Pozdr.
 

segen

New member
Jestem pewny na 100%, że działa poprawnie w HD po 6 października. Należało tylko usunąć kanały z tego transpordera z TV i zaprogramować na nowo z nowym Fec 3/4.
 

mircus8

New member
Cyfra+ i Panasonic 42V10E

segen napisał:
Jestem pewny na 100%, że działa poprawnie w HD po 6 października. Należało tylko usunąć kanały z tego transpordera z TV i zaprogramować na nowo z nowym Fec 3/4.
Dziękuję za odpowiedź. Mnie problem współpracy modułów z 42V10E w tej chwili nie dotyczy, gdyż nową umowę z C+ zawrę dopiero w grudniu ( trzymiesięczny okres wypowiedzenia), ale kolega Mariioo_63 zgłaszał go na forum i nikt mu nie potrafił odpowiedzieć. Wiem, że używał zarówno Camu C+, jak i Astona 2.2, powrócił do ustawień fabrycznych telewizora i na nowo skanował satelitę, lecz mu to nie pomogło i w dalszym ciągu nie odbiera kanałów HD. Radziłem mu, aby za pomocą strojenia ręcznego wyszukał kanały z transpordera. To pomagało chwilowo, gdyż istotnie odzyskał je, ale tylko do pierwszego wyłączenia telewizora. Przy ponownym włączeniu odbiornika na kanałach HD miał znów ciemność. Mam rozumieć, że instrukcja jest taka, iż po wyrzuceniu wszystkich kanałów HD z tego transpordera, przechodzę do "strojenia ręcznego transpordera", ustawiając modulację: DVBS-2, czy też wystarczy: Auto? Nowe FEC 3/4 powinno się automatycznie ustawić, gdyż w menu ręcznego strojenia brak jest możliwości manualnego przestawienia tej wartości. Mam nadzieję, że Twoja instrukcja pomoże wielu osobom na tym forum. Pozdr.
 

combo106

New member
segen napisał:
Jestem pewny na 100%, że działa poprawnie w HD po 6 października. Należało tylko usunąć kanały z tego transpordera z TV i zaprogramować na nowo z nowym Fec 3/4.

nie zgadzam się - u mnie hd z cyfry na astonie czasem są a czasem nie. Nie wiem od czego to zależy. Kanały wielokrotnie usuwałem i zapisywałem od nowa.
 

dukezpol

New member
V10 - problemy

cześć Wszystkim

tu nowy użytkownik 42"V10. Nowy telewizor i można by rzec nowe problemy. Po przesiadce z z genialnego 100hz CRT 32" Sony FQ, przeżyłem małe załamanie po pierwszym odpaleniu sygnalu SD. Na szczęście sygnał dobrej jakości (Xbox i DVD) rekompensuje częściowo szkody moralne...:), a po zakupie dobrej jakości sygnalu TV mam nadzieje zapomniec w ogole o starym standardzie. Póki co żeby było znośnie TV musiałem odstawić na odleglość 3,5m - w innym przypadku SD jest nie do ogladania!

Dwie podstawowe kwestie które mnie teraz męczą:
- brak IFC w menu (soft wersja 2013). Moze nie umiem znaleźć??? Ani słowa o IFC tez w instrukcji...
- zdecydowanie za duzo zielonego w wyświetlanym obrazie niezależnie od zmian w ustawieniach. Czy to ma szansę się poprawić po wygrzaniu panela?

Dzięki z góry za ewwentualną pomoc - to mój pierwszy płaski TV więc jest kompletnie zielony (jak wyświetlany obraz w moim V10) :)

Pozdrowienia
 

kowal77

New member
dukezpol napisał:
Dwie podstawowe kwestie które mnie teraz męczą:
- brak IFC w menu (soft wersja 2013). Moze nie umiem znaleźć??? Ani słowa o IFC tez w instrukcji...

Witam.
V10 domyślnie ma ustawiony tryb THX. W tym trybie IFC jest wyłączone i nie ma możliwości jego włączenia (brak opcji w menu). W trybach Normalny, kinowy, dynamiczny opcje IFC znajdziesz w Menu-> Ustawienia-> Inne Ustawienia (jest w instrukcji).

Pozdrawiam
 

dukezpol

New member
OJĆ, rzeczywiście! Wielkie dzięki! Trochę nielogicznie te IFC umieszczone, w życiu bym się nie spodziewał żeby tej opcji szukać akurat tam! :)

A jak z tym wygrzaniem? Z waszego doświadczenia - jakie parametry obrazu poprawiają się z czasem? Czy ten nadmiar zielonego ma szansę zniknąć albo chociaż się zmniejszyć? Szkoda że w tym TV nie ma regulacji RGB...

Pytanie jeszcze o Aster, Warszawa - w tej chwili do TV dociera sygnał analogowy prosto z kabla. Czy jakość odbioru SD poprawi się po wykupieniu usługi cyfrowej i puszczeniu tego sygnału przez dekoder?
 

digitalus

Banned
witam.
nie powinno byc nadamiaru koloru zielonego.
mam dwie plazmy, panasonic i daewoo.zauwazylem ze po dluzszym korzystaniu z telewizora kolor czarny jest bardziej czarny niz na poczatku gdy kupilem telewizory. oczywiscie duzo zalezy od zrodla sygnalu.najlepsza jakosc obrazu jest z tunera satelitarnego. duzo tez zalezy od tego z jaka jakoscia nadaje kanal.
tu jest ciekawy temat ktory dotyczy jakosci obrazu z kanalow satelitarnych
http://blogi.satkurier.pl/47406-mr-orbita-ilosc-nie-zawsze-musi-rownac-sie-jakosci.html
tu np jest stream z karty dvb bez konwersji czyli identyczna jakosc obrazu i dzwieku jak z tunera satelitarnego .u mnie nie ma nadamiaru koloru zielonego na tym pliku.
http://www.sendspace.com/file/1mr0hj
jesli chcesz zobaczyc jak prezentuje sie dobry sygnal sd to wypal plik na plyte dvd i sprawdz. warunek jest jeden dvd musi czytac pliki mpeg2
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
kiki napisał:
Pamiętaj przy grach nie szalej czasowo na jednej grze - bo mogą powstać powidoki.
Tego nigdy nie pojalem - dlaczego maja powstac powidoki, skoro chyba w zadnej grze obraz nie jest statyczny?
 

raaak

New member
Nowa plazma NeoPDP Panasonica jest super :)

Stare plazmy faktycznie były do bani, ale to juz się zmieniło

mam do wydania 3500zł

......................................

................... już wiem co kupić

jednak plazma :)

Miałem kupić samsunga LE40B650 (LCD) ale w ostatniej chwili zdecydowałem się na najnowszą plazmę Panasonica TX-P42G10E ,po tym jak zobaczyłem oba telewizory w akcji w media. Nowa plazma w technologi NeoPDP rozniosła Samsung. Ostrość, czerń w Panasonicu są powalające - kontrast dynamiczny 2 000 000 :1, odświeżanie 600 Hz, a czas reakcji matrycy 0,001ms. Pobór mocy tylko 260W. I to tylko za 3305zł !!! :)


Dodam tylko, że Panasonic Viera TX-P42V10E w technologi NeoPDP - plazmą
roku 2009/2010 według EISA

jakitelewizor.pl/panasonic_viera_txp42v10e_plazma_roku_wedlug_eisa,1250590921,1

chip.pl/news/sprzet/rtv/2009/03/rozrywkowe-telewizory-panasonic

Polecam artykuły

jakitelewizor.pl/plazma_czy_lcd_co_kupic_pod_choinke,1227909090,1
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pszyszek

New member
dukezpol napisał:
Czy ten nadmiar zielonego ma szansę zniknąć albo chociaż się zmniejszyć? Szkoda że w tym TV nie ma regulacji RGB...

Nie wiem jak jest w plaźmie ale w moim 37v10e jest regulacja RGB, ustawienia zaawansowane obrazu i można zdjąć zieleni ile chcesz.
 
Do góry