Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

grzebyta

New member
Dick45 napisał:
hefalump1978 napisał:
...ja obszedlem dodatkowe pudelko dzieki dekoderowi wbudowanemu w ten telewizor, od dostarczyciela kablowki dostalem karte dekodujaca CONAX oraz moduł Technicrypt CX, karte wkladasz w moduł, a moduł w slot telewizora po lewej stronie, wszystko działa pięknie, szybko...
Sory ale nie wiem jak to zrobiłeś i w jakiej sieci ja próbowałem w Wa-wie w trzech aster ups i multimedia wszędzie mi odmówili twierdząc że muszę kupić ich dekoder samej karty nikt w Wa-wi nie chce sprzedać


Witam,
przylaczam sie do pytania (jak zdobyc taka karte ???),


I chcialbym rozwinac temat laczenia plazmy v10 z antena satelitarna:
Moze któryś z szanowynych forumowiczów zna odpowiedzi na ponizsze pytania:

- czy dobrze rozumiem, ze Nasze plazmy v10 pozwalaja na odbior TV satelitarnej BEZ dekodera ???
(antena satelitarna + plazma v10 + karta CI + karta abonencka (wkladana do CI))

- gdzie mozna znalezc liste kart CI, ktore dzialaja z nasza plazma v10 ???

- czy warto kupowac karty CI obslugujace WIELU dostawcow TV satelitarnej ? (canal+, polsat, N ...)

- nasze plazmy v10 obsluguja protokol DiSEqC 1.0
to oznacza, ze jesli mam antene satelitarna z "zezem" to TV potrafi odczytywac sygnal z obu konwerterow (kilku satelit) ???


Z gory dzieki
Pozdrawiam !!!
 

jurasekb

New member
Witam,
Przeczytanie tych kliku stron wątku o V10 chyba nie jest za dużym wyzwaniem? Była już o tym mowa, ale sam miałem podobne dylematy, które rozwiał kolega z bliźniaczego forum więc odpowiem.
grzebyta napisał:
I chcialbym rozwinac temat laczenia plazmy v10 z antena satelitarna:
Moze któryś z szanowynych forumowiczów zna odpowiedzi na ponizsze pytania:
- czy dobrze rozumiem, ze Nasze plazmy v10 pozwalaja na odbior TV satelitarnej BEZ dekodera ???
(antena satelitarna + plazma v10 + karta CI + karta abonencka (wkladana do CI))
Tak. V10 ma tuner satelitarny na pokładzie i to DVB-S2 więc do szczęścia potrzeba tylko CAM z kartą, czasza i konwerter (a najlepiej dwa i przełącznik DiSEqC lub monoblock)
grzebyta napisał:
- czy warto kupowac karty CI obslugujace WIELU dostawcow TV satelitarnej ? (canal+, polsat, N ...)
Nie spotkałem się z czymś podobnym i wątpię aby było to możliwe. CAM polsatu to Nagra3 i jest sparowany z kartą podobnie jak ich dekodery, n-ka to Conax podobnie jak w pc karty są sparowane z n-box'ami (tudzież n-recoder'ami) z tą różnicą, że n-ka nie ma swojego modułu CAM i chyba się nie zanosi, a do cyfry+ wystarczy uniwersalny CAM obsługujący Seca Mediaguard np. Aston. Sam sprawdzałem CAM polsatu - działa znakomicie zarówno SD jak i HD. Z tego co czytałem cyfra podobnie tyle, że nie razem z polsatem. n-ka nie wiem.
grzebyta napisał:
- nasze plazmy v10 obsluguja protokol DiSEqC 1.0
to oznacza, ze jesli mam antene satelitarna z "zezem" to TV potrafi odczytywac sygnal z obu konwerterow (kilku satelit) ???
Tak i wcale nie trzeba wybierać naszej lokalizacji jako Niemcy bo mamy wspaniałą alternatywę - Austrię (zwaną też Wschodnią Rzeszą):)
Pozdrawiam,
jurasekb
 

tomeklena

New member
gdzie kupić

Witam

Czy ktoś może mi podpowie gdzie kupię ten telewizorek ?
W grę wchodzi trójmiasto , Koszalin.
TX-P42V10E


Jestem ze Słupska - tu raczej nie dostanę

Tomek
 

cork

New member
v10x g15 x g10 x s10

a co powiecie o serii V10 w porównaniu do g15 , g10 , s10
pytanie hipotetyczne i nie mówmy w tym momencie o kasie i calach
chodzi mi o technologię

co mi powiecie na to ??? który lepszy ???
 

Hienka

New member
Jak dla mnie design V10 jest powalający, brak plastikowych czarnych świecących jak psu *** obramowań jest genialną sprawą ;-)
 

grzebyta

New member
jurasekb -> dzieki za odpowiedz !


I mam pytanie do aktualizujacych soft TV z internetu
(gdyz nie mam takiej mozliwosci: lącze sie z laptopem bezposrednio, skrosowaną skretką)

Czy po aktualizacji softu jest mozliwosc aby TV wyswietlal filmy
zapisane w formacie(kontenerze) mkv ??? :confused::confused::confused:


Nie ukrywam, ze konwersja mkv -> avchd jest upierdliwa i nie zawsze konczy sie pozytywnie :???: (czyt.: wątek ponizej)
"hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40064&page=8"

Pozdrawiam !!!
 

brandt78

New member
Firmware tez da sie zaktualizowac uzywajac karty SD, wiec nalezy go tylko znalesc na stronie Panasonica i nagrac na karte...

MKV niestety nie bedzie po tej aktualizacji dalej chodzil z karty.
Bezposrednio z karty nawet nie ma obslugi napisow, a co dopiero mkv...

Skoro podpinasz laptopa pod tv to czemu nie puszczasz mkv bezposrednio z niego? Za slaby?

Ja mkv puszczam przez pc+xbox360 i to tez nie jest rozwiazanie idealne :/
Doszedlem do wniosku ze na mkv na razie to najlepsze sa odtwarzacze sieciowe i chyba bede musial kupic wdtv czy popcorna...
 

Rejter

New member
Czy da się tą plazmę podpiąć bezprzewodowo do sieci? Wiem ze nie ma wifi ale może jest jakiś sposób. Kompa z ruterem mam na poddaszu i sieje mi na cały dom . Kabel odpada. Proszę o odp.
 
Ostatnia edycja:

brandt78

New member
W sumie chyba wystarczy podpiac do tv AP Bridge i powinno smigac.

Tez tak mialem zrobic, ale jak zobaczylem ze w salonie musze podpiac do neta - tv, xbox360 i n recorder to przenioslem ruter do salonu i pociagnalem kabel do PCta. Tez na poczatku mowilem ze kabel odpada, ale oplacalo sie pociagnac tak instalacje.
Czytalem ze po wirelessie moga sie scinac filmy hd i fullhd przy puszczaniu z kompa, wiec ten problem tez mam z glowy...
 

Dick45

New member
menu

Witam
Właśnie zainstalowałem nowo nabytą plazmę v10e.Mam pytanie jak sprawdzić licznik czasu pracy tv.Na tym forum czytałem że można to zrobić ale jak?
Pozdrawiam
 
Do góry