Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

brandt78

New member
Hienka napisał:
A czy jest możliwe włączenie filmu z karty SD tak żeby był z napisami? Czy jest jakoś format który ten TV łyka?

Juz wczesniej pisalem ze z karty nie sa obslugiwane napisy w osobnych plikach (*.srt, *.txt, itp...). Mozna jedynie przekodowac film na komputerze i wtopic napisy bezposrednio do pliku z filmem. Jest to jednak uciazliwe i czasochlonne.

Jest to troche flustrujace ze manta/wiwa za ~150zl potrafi odtwarzac filmy z napisami, a tv za ponad 5tys. nie ma takiej opcji.
Mozliwe ze jest to takie samo podejscie jak przy xbox 360 gdzie tlumacza brak opcji obslugi napisow tym ze nie popieraja piractwa (bo raczej napisy sa tylko potrzebne do filmow sciagnietych z sieci).
 

jurasekb

New member
Hienka napisał:
A czy jest możliwe włączenie filmu z karty SD tak żeby był z napisami? Czy jest jakoś format który ten TV łyka?
Można, można, ino napisy muszą być w tym samym katalogu co film, z tą samą nazwą co plik avi i w formacie .txt. Długo nie mogłem zmusić V10 do wyświetlania napisów z karty, ale wreszcie udało się z X-Men: Wolverine - Orygins, co prawda angielskie, ale mnie tam za jedno.:eek:k:
 

jurasekb

New member
Do mojego poprzedniego post'a zakradł się bład, chodzi oczywiście o Wolverine Origins.
grzebyta napisał:
jurasekb ->
(gdyz nie mam takiej mozliwosci: lącze sie z laptopem bezposrednio, skrosowaną skretką)

Czy po aktualizacji softu jest mozliwosc aby TV wyswietlal filmy
zapisane w formacie(kontenerze) mkv ??? :confused::confused::confused:

Jeżeli masz podpiętego skrosowanym patchcord'em laptop'a możesz na nim postawić Media Server i jeżeli Twój laptop to wystarczająco mocna maszyna transkodować filmy w locie. Ja eksperymentowałem najpierw z TVersity, potem z TwonkyMediaServer (na który roczna licencja jest dodawana do V10) niestety bezskutecznie. Wtedy z pomocą przyszedł nie uwierzycie PS3 Media Server, który jest bardzo prosty w konfiguracji. Nie mam PS3 are server stream'ujący filmy napisany przez entuzjastę tej konsoli sprawuje się znakomicie. Nie udało mi się co prawda odtowrzyć filmów w 1080p, ale po wprowadzeniu w konfiguracji servera natywnej rozdzielczości V10 dla DivX filmy śmigają aż miło. Jeżeli laptop jest w stanie odtowrzyć film tj. ma zainstalowane odpowiednie kodeki idą pliki z każdym rozszerzeniem w tym oczywiście mkv. Rewelacyjny jest również pass-through bitstream'u przez toslink w V10. Apropos obsługi mkv przez przyszły firmware do V10 to wątpię aby Panasonic promujący namiętnie BlueRay wprowadził obsługę kontenera Matroski. Ja wolałbym raczej dostęp dla naszego Kraju do Amazon VOD lub Netflix. Ale i to pewnie marzenia ściętej głowy.:(

Pozdrawiam,
jurasekb
 

tomeklena

New member
Dvb-s ?? Tx-p46g15e

Witam.

Czy ktoś może mi potwierdzić czy
TX-P46G15E jest wyposażony w tuner telewizji satelitarnej DVB-S ?

Waham się między TX-P42V10E a TX-P46G15E i zależy mi na tym tunerze , bo nie chcę montować dodatkowego tunera.
Mam odległość od telewizora 3,4 do 3,9 m i boję się , że
TX-P42V10E będzie za mały choć pod względem parametrów, funkcji i wyglądu bardzo mi się podoba.

Pan z Panasonic Polska potwierdził mi , że oba mają tuner
DVB-S , ale na stronie są różne informacje na ten temat i nie bardzo mu wierzę :-(

Proszę o opinie.

Pozdrawiam Tomek
 

grzebyta

New member
jurasekb
dzieki za informacje !
- super, ze ktos rozpracowuje mozliwosci v10 :)

Opisalbys jak masz skonfigurowane TVersity
lub PS3 Media Server tak aby dzialalo z v10 ?

Nie wiem czy to kwestia tego, ze PS3 Media Server wymaga PS3 (ktorego nie mam) - ale nie udaje mi sie zestawic polaczenia mediaServer->tv
innego niz z TwonkyMediaServer :-(



tomeklena
zgodnie z instrukcja TX p..v10 obsluguje DVB-S / S2;
co prawda nie wykorzystywalem tych funkcjonalnosci, ale
potencjalny ich brak i wprowadzanie klienta w blad przez panasonica
byloby co najmniej wykroczeniem.
Ale chyba zaczynam rozumiec Twoje watpliwosci, sciagnalem
z internetu instrukcie do TH p50v10 i on faktycznie nie ma
wymienionego DVB-S / S2




Pozdrawiam !!!
 

qazar

Member
Bez reklam
Mam pytanie do osób używających v10 do gier, czy występuje problem tzw. zielonych duchów lub laga fosforowego ? Czy po prostu ten tv z xbox i ps3 gra znakomicie ?
 

Dick45

New member
tomeklena napisał:
Witam.

Czy ktoś może mi potwierdzić czy
TX-P46G15E jest wyposażony w tuner telewizji satelitarnej DVB-S ?

Waham się między TX-P42V10E a TX-P46G15E i zależy mi na tym tunerze , bo nie chcę montować dodatkowego tunera.
Mam odległość od telewizora 3,4 do 3,9 m i boję się , że
TX-P42V10E będzie za mały choć pod względem parametrów, funkcji i wyglądu bardzo mi się podoba.

Pan z Panasonic Polska potwierdził mi , że oba mają tuner
DVB-S , ale na stronie są różne informacje na ten temat i nie bardzo mu wierzę :-(

Proszę o opinie.

Pozdrawiam Tomek

Z opisu wynika,że G15 ma tuner sat. A co do wielkości ekranu to miałem ten sam dylemat.TV oglądam z2,5-3m.Teoria o powiązaniu przekątnej ekranu z odległością to w moim odczuciu lipa.Stare LCD miałem 26 cali(tylko taki mieścił się w regale ) Po zmianie mebli gdy można było powiesić tv na ścianie zobaczyłem że ta teoria to lipa 26cali z 2,5m to zdecydowanie za mały tv.Długo "przymierzałem" się do wielkości ekranu w sklepach i wybrałem 40-42cale ta wielkość ekranu to już plazma a jak plazma to Panasonic.Wybrałem 42V10E.Myślę że to był dobry dobór wielkości ekranu.HD można oglądać nawet z 1metra SD 2,5-3metry.W twoim przypadku jak masz kasę bierz 50V10E.
Też nie chciałem mieć dekoderów.żadna kablówka nie chciała udostępnić samej karty kodowej więc założyłem Cyfrę tylko ona i podobno Polsat udostępnia same karty kodowe.nka ma sparowany dekoder z kartą.Wszystko działa super HD bajka SD gorzej ale też do wytrzymania lepiej niż analogowy Aster który też mam.Zakładając satelitę założyłem zwykłą siatkę i odbieram naziemną cyfrówkę (w Cyfrze nie ma Polsatu).TV mam tydzień i myślę że to był dobry wybór.Trochę kiepski dźwięk ale po podpięciu do kina jest ok.Fajna sprawa to podłączenie do sieci (powinno być przez wifi)Funkcje sieciowe nie chciały chodzić na starym programie.Trzeba zaktualizować oprogramowanie przez sieć to bardzo proste.W Viera Tools nie działa Pause Live TV.W Media Serwer widać laptopa,serwer dołączony do V10 oraz bezpłatny PS3 Media Serwer nie trzeba mieć konsoli wystarczy wskazać foldery i można odtwarzać z nich DivX lub zdjęcia .Nie da się odtworzyć HD. Nie wiem tylko jak w divx odtworzyć napisy. Duży minus to brak usb.Gniazda SD Panasonic już dawno montował w swoich nagrywarkach.W TV można z niego odtwarzać divx i zdjęcia.
 

Hienka

New member
jurasekb napisał:
Można, można, ino napisy muszą być w tym samym katalogu co film, z tą samą nazwą co plik avi i w formacie .txt. Długo nie mogłem zmusić V10 do wyświetlania napisów z karty, ale wreszcie udało się z X-Men: Wolverine - Orygins, co prawda angielskie, ale mnie tam za jedno.:eek:k:
A w jakim formacie miałeś te napisy? Chodzi mi o format pojedynczych wierszy.
 

jerryx

New member
qazar napisał:
Mam pytanie do osób używających v10 do gier, czy występuje problem tzw. zielonych duchów lub laga fosforowego ? Czy po prostu ten tv z xbox i ps3 gra znakomicie ?

Witam,

Mam ten V10 od piatku. Podpiete miedzy innymi PS3 - wczoraj gralem w Ratcheta i Grand Turismo HD i nie widzialem zadnych zielonych duchów ani nie wystepowal lag. Obraz byl super a gra byla czysta przyjemnoscia.
 

jerryx

New member
Nawiązując do mojego postu wyżej. Od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem 42V10 i chciałbym się podzielić paroma uwagami na jego temat.

Obraz z kablówki: pozytywne zaskoczenie - spodziewałem się słabej jakości większości programów a musze przyznać ze jest naprawdę dobrze. Na części programów widać słabszy sygnał, ale ogólnie z odległości 3m nie ma problemu - dodatkowo telewizor nieźle radzi sobie z skalowaniem z 4:3 na 16:9. Jakiś czas temu ktoś narzekał ze nie jest z tym najlepiej, ale jak dla mnie to jest bardzo dobrze. Miałem kiedyś Philipsa i tam to była tragedia - a tu postaci są naturalne mimo skalowania i nie rzuca się w oczy to ze obraz jest przeskalowany

Obraz z cyfrówki - jest bardzo dobrze. Właściwie do telewizora nie ma się, do czego przyczepić. Nie zaobserwowalem żadnych niepokojących objawów.

Obraz z HD - co tu mówić - trzeba zobaczyć - po prostu rewelacja no, ale to nie jest zaskoczenie.

Czerń - czarna ramka dookoła w ciemnych scenach uwidacznia ze nie jest to czerń 'absolutna’, ale w trakcie oglądania człowiek tego nie zauważa i czerń na ekranie wydaje sie być soczysta - jak dla mnie nie ma tu większego problemu, ale rozumiem ze niektórzy mogą trochę ponarzekać:) ze to nie to, co Pioneer.

PS3 - bajka, na razie grałem w Ratcheta i Grand Turismo HD i obraz był super. Całkowicie nowe odczucie. Nie zauważyłem żadnych duchów ani laga. Jak dla mnie bajka.

Pilot - prosty z dużymi przyciskami (moja zona twierdzi ze dla starszych osób:)) ale ogólnie na plus.

Wygląd - tu trochę sie zawiodłem :) ale i tak jest wielki plus w porównaniu z G10. Na minus delikatna czarna wąska ramka po bokach TV. Ale i tak mi sie bardzo podoba choć wydaje mi sie ze P800 miało lepszy design.

Dźwięk - tu sie nie będę wypowiadał za bardzo. Jak dla mnie dźwięk jest ok jak na telewizor. Nie spodziewam sie tu jakiś wielkich przeżyć bo i tak docelowo dźwięk będzie z głośników zewnętrznych.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony i na razie nie widzę większych wad tego TV - jak ktoś sie zastanawia czy go kupić to polecam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pamiętaj przy grach nie szalej czasowo na jednej grze - bo mogą powstać powidoki.
I do naturalnej palety barw skorzystaj z kalibracji obrazu.
 

cork

New member
42v10 cena

witam

a ja mam pytanie z innej beczki cena panasonica 42v10
w internecie krąży koło 5050,00 zł czy jest szansa , że zejdzie w ciągu miesiąca czy osiągnęła już taką granicę gdzie nie powinna już mocno spaść ??
zastanawiam się czy już teraz kupować czy może jeszcze chwilę poczekać ??

co wy na to ????

z góry dzięki za odp.
 

Dick45

New member
cork napisał:
witam
a ja mam pytanie z innej beczki cena panasonica 42v10
w internecie krąży koło 5050,00 zł czy jest szansa , że zejdzie w ciągu miesiąca czy osiągnęła już taką granicę gdzie nie powinna już mocno spaść ??
zastanawiam się czy już teraz kupować czy może jeszcze chwilę poczekać ??

co wy na to ????

z góry dzięki za odp.

Witam
kupiłem 42V10 przez internet w zeszłym tygodniu.Sprawdziłem ceny w skąpcu Większość sklepów ( tanich ) nie ma tego TV. Na stronie jest jedynie oferta ,na tv trzeba czekać 3-4 tygodnie, podobno jest ciężko go dostać u dystrybutora.Ciężko powiedzieć czy cena spadnie.Za rok na pewno ale tyle czekać . U mnie rodzina nie zgodziła się nawet na trzy tygodnie . Teraz jak patrzę na niego nie żałuję tych dwóch stów które dałem więcej niż najniższa cena na skąpcu
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
erozja cenowa na model topowe nie jest wysoka.
Sprawdź na przestrzeni historycznej.
Jeśli liczysz na większe zmiany - to dopiero jak bedzie wchodził nowy model. Ale wówczas szkoda kupować starego i kółko się zamyka.
 

jamć

New member
Witam!
Ja ten tv znalazłem w cenie 4,7 tys. (+89 przesyłka), więc na chwilę obecną chyba dość korzystnie. Póki co czekam na jego dostarczenie - mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.
Przy okazji mam pytanie - zastanawiam się czy w związku z tym, że tv ten obsługuje moduły tv-sat, zakupić moduł Cyfrowego Polsatu, czy jednak lepiej rozważyć zakup n-ki? Jaki jest odbiór z CP - znośny? Wiem, że jakiś czas temu jakość kanałów była tam nie najwyższych lotów. Szczególnie TVP1, TVP2 - brali chyba sygnał z nadajników naziemnych. Jak jest obecnie?
I ostatnie na tę chwilę pytanie - czy na module CP bądź Cyfry+ uda się odebrać niekodowane programy TVP na Astrze (TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP HD, TVP Kultura, TVP Historia, TV Polonia oraz polskich kanałów typu free to air, wynajmujących od TVP miejsce na transponderach satelitarnych: TV Puls, TV Trwam), które są tam od wczoraj nadawane? Oczywiście przestawiając satelitę bądź montując tzw. zeza? Z góry dzięki za wszelkie info! 8)
 

Dick45

New member
jamć napisał:
Witam!
Ja ten tv znalazłem w cenie 4,7 tys. (+89 przesyłka), więc na chwilę obecną chyba dość korzystnie. Póki co czekam na jego dostarczenie - mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.
Przy okazji mam pytanie - zastanawiam się czy w związku z tym, że tv ten obsługuje moduły tv-sat, zakupić moduł Cyfrowego Polsatu, czy jednak lepiej rozważyć zakup n-ki? Jaki jest odbiór z CP - znośny? Wiem, że jakiś czas temu jakość kanałów była tam nie najwyższych lotów. Szczególnie TVP1, TVP2 - brali chyba sygnał z nadajników naziemnych. Jak jest obecnie?
I ostatnie na tę chwilę pytanie - czy na module CP bądź Cyfry+ uda się odebrać niekodowane programy TVP na Astrze (TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP HD, TVP Kultura, TVP Historia, TV Polonia oraz polskich kanałów typu free to air, wynajmujących od TVP miejsce na transponderach satelitarnych: TV Puls, TV Trwam), które są tam od wczoraj nadawane? Oczywiście przestawiając satelitę bądź montując tzw. zeza? Z góry dzięki za wszelkie info! 8)

Witam
nka to raczej nie ma sensu bo u nich karta jest sparowana z dekoderem i będziesz miał kolejną skrzynkę ja kupiłem cyfrę możesz kupić polsat bo tylko te dwie platformy dają samą kartę .Platforma TVP jest nadawana z Astry a więc musisz założyć zeza albo monoblok żeby odebrać sygnał z dwóch satelit.Ja mam monoblok (kąt widzenia 6stopni) z czaszą 80cm wszystko chodzi idealnie cyfra i TVP oprócz tego mam jeszcze zwykłą antenę siatkową która odbiera naziemny sygnał cyfrowy.Myślę że jest to optymalny zestaw antenowy.
Pozdrawiam
 

jamć

New member
Na naziemną cyfrową przyjdzie mi jeszcze czekać około 2 lat - cyfryzacja Gdańska przewidziana jest dopiero na lipiec 2011 :evil:
A co do monoblocka czy zeza... przy monoblocku nie ma konieczności prowadzenia dwóch oddzielnych kabli?
Bo zdaje się, że w n-ce z nagrywarką konieczne są 2 oddzielne kable do dekodera - czy się mylę? Wolałbym uniknąć wiercenia kolejnej dziury.
I jeszcze jedno - jak spisują się programy TVP z Cyfry a jak te nadawane z Astry? Albo, jesli ktoś ma możliwość porównać - jak wypada na tym tle Cyfrowy Polsat w porównaniu z nadawanymi przez TVP na Astrze?
Dzięki za info! Pozdrawiam.
 
Do góry