Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

johnyq117

New member
Jesli chodzi o FullHD to raczej nie ma czegos takiego jak "za duzy". Jesli siedzisz dalej niz 3m od tv to 46-50" mozna brac, wiec problem to przewaznie cena...

W takim razie proszę o przeważenie szali - mogę kupić P46G15E lub P42V10E - Bardziej bym się skłaniał do 46 tki - 42 i 40 kiedyś już miałem i zdecydowałem że jednak chyba 42 dla mnie to troszkę za mało, ale z kolei ta v10 jest chyba dużo lepsza. wIĘC NIE WIEM CO KUPIĆ, CENA JEST MNIEJ WIĘCEJ TAKA SAMA OBU MODELI.
 

brandt78

New member
a z jakiej odleglosci bedziesz ogladal TV?

V10 nie jest wcale tak duzo lepsze... w sumie to lepszy wyglad i THX.
Funkcje sieciowe G15 ma tak jak i V10.
 

Piotrek !

New member
Panasonic V10 - najlepszy TV dostępny na rynku !

Zrobiłem sobie w niedziele wycieczke po sklepach RTV dalej od mojego miejsca zamieszkania i tam w końcu Panasonici były normalnie ustawione i podłączony był lepszy sygnał.
Teraz mogę w końcu stwierdzić że miały NAJLEPSZY OBRAZ ZE WSZYSTKICH TV W TYCH SKLEPACH :)
Najlepsza była seria V10 (niestety widziałem tylko na 42 calach). Seria G10 była też świetna ale (może ze względu na różna ustawienia obu TV i troszke inne miejsce postawienia ich w tym jednym sklepie) seria V10 miała jakby większy kontrast i głębszą czerń - kruczo czarne włosy tancerki na prezentacji Panasonica były idealne - wręcz smoliste i to bez utraty szczegółów takich jak pojedyńcze włosy :) Obaliło mi to mit jaki wyczytałem na jednym z forum że puszczona czarna plansza czy pasy pod filmem są szare a nie czarne - owszem, cała czarna plansza była lekko szarawa zamiast czarnej ale gdy na ekranie sie pojawił obraz to szczegóły na obrazie potrafiły być o WIELE czarniejsze niż ta plansza lub pasy.
W jednym sklepie widziałem też 54 calowego Z1 ale jakoś mnie nie zachwycił. Być może to wina miejsca gdzie był podłączony - kiedyś w tym samym miejscu widziałem 60 calowego Pioneera który też tam pokazywał tak sobie. Ale jakoś wydaje mi się że z ceną Z1 Panasonic mocno przesadził. Na pierwszy rzut oka nie powiedziałbym że Z1 ma lepszy obraz od V10 (ale leciało na nim co innego niż na pozostałych TV więc nie miałem dokładnego porównania).
Po tej podróży telewizorowej odpadł jeszcze jeden konkurent Panasonica - Samsung z najwyższej seri B850 - Samsung nie potrafi pokazywać szczegółów w ciemnych scenach - pokazuje po prostu czarną plame i trzeba się domyslić co ta plama przedstawia.
 

brandt78

New member
Piotrek ! napisał:
Obaliło mi to mit jaki wyczytałem na jednym z forum że puszczona czarna plansza czy pasy pod filmem są szare a nie czarne - owszem, cała czarna plansza była lekko szarawa zamiast czarnej ale gdy na ekranie sie pojawił obraz to szczegóły na obrazie potrafiły być o WIELE czarniejsze niż ta plansza lub pasy.

Tez o tym pisalem kilka postow wyzej i to nie mit. Czern jest dobra lecz nie zachwyca, ale nic lepszego w zadnej innej plazmie oprocz pionka nie zobaczymy. Nawet jak sie przyjrzymy wylaczonemu panelowi to jest on szary i wlasnie ta nuta szarosci jest wszechobecna w czerni tego panasa.
Gdy przygladamy sie czerni na malych obszarach (wlosy, koszula, garnitur, itp..) to wyglada ona na prawde swietnie i soczyscie. Jesli w tym samym filmie mamy czarne pasy na gorze i dole to wygladaj one na szare i jak przenosimy szybko wzrok pomiedzy tymi czarnymi elementami a pasami to faktycznie czern na malych obszarach wydaje sie bardziej czarna od pasow.
Jest to jednak tylko zludzenie optyczne, bo fizycznie nie moze byc juz nic bardziej czarnego w tym tv niz czern ktora widac na calych czarnych planszach lub pasach. Gdzy ten maly czarny element przesunie sie na materiale filmowym i zetknie z pasem, to wtedy widac ze to jednak ta sama czern.
Mam juz ponad 300h na swoim 42V10 i ogladam filmy tylko wieczorem bez prawie zadnego dodatkowego swiatla w pomieszczeniu - wtedy widac cala prawde o tej czerni^^
Oczywiscie nie tracimy detali w ciemnych scenach w odroznieniu do lcd i ogolna jakosc obrazu jest swietna. Ja to traktuje bardziej jako ciekawostke a nie wade. W trakcie normalnego ogladania (czyli bez wpatrywania sie w poszczegolne odcienie obrazu, czy nasluchiwania bzyczenia/syczenia :p ) to raczej nikt na to nie zwroci uwagi :)
 

cork

New member
do brandt78

jako użytkownik V10 powiedz mi jak tam hałasy dobiegające z TV co z wentylatorami o których często piszą na forach o innych seriach panasonica ??

z góry dzięki za odp

pzdr

i czy miałeś może jakieś porównanie z Sony Bravia Z5500 ????????????
 

brandt78

New member
Z odleglosci 3m nie slysze zadnych wentylatorow, tylko jak podejde blisko do tv to cichy szum powietrza. Juz bardziej slychac bzyczenie elektroniki i da sie to juz uslyszec z 3m jak jest sciszony TV i jakis jasny obraz.


Z zadnym konkretnym lcd nie porownywalem, bo zawsze bylem zwolennikiem plazmy.
Przypadlosci typowe dla wszystkich tv lcd dyskfalifikuja jak dla mnie ten rodzaj telewizorow:p
 

waldek77

New member
Mam ten tv (42 V10) od połowy czerwca i jestem bardzo zadowolony z zakupu.
Mam n-kę i muszę powiedzieć, że zajomi są pod wrażeniem tego tv i jego możliwości. Kanały HD po prostu rewelacja.
Obawiałem się o kanały SD, ale niepotrzebnie te kanały również dobrze się prezentują na tym tv.

Moim zdaniem telewizor najlepszy na rynku i to w b.d. cenie.

Polecam wszystkim niezdecydowanym.
 

waldek77

New member
Dlaczego w menu brakuje pewnych opcji?

Od początku poszczególne menu tego TV (TX-P42V10E) różniło się od dołączonej instrukcji (str. 13).
Brakuje opcji w Menu obrazu:
Odcień
3D-COMB
Ustawienia zaawansowane

w Menu dźwięku:
MPX
Wybór SPDIF
Poziom wyj. opt. MPEG

Natomiast w Ustawianie/Konfiguracja:
Menu strojenia DVB-S
Menu strojenia DVB-C
Menu strojenia DVB-T
Menu strojenia analog.
Wspólny interfejs

TV jest podpięty do dekodera n-ki po HDMI1.
Software 2011

Podzielcie się informacją jak u Was wygląda Menu.
Z czego wynika ta różnica?
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
waldek77

Różnica wynika z tego jaki sygnał masz podłączony do telewizora.

Jeżeli zapodasz sygnał:) z anteny analogowej ( naziemnej) to będziesz miał wymienione przez ciebie opcje. Może nie wszystkie ale będą.
 

combo106

New member
waldek77 napisał:
Od początku poszczególne menu tego TV (TX-P42V10E) różniło się od dołączonej instrukcji (str. 13).
Brakuje opcji w Menu obrazu:
Odcień
3D-COMB
Ustawienia zaawansowane

w Menu dźwięku:
MPX
Wybór SPDIF
Poziom wyj. opt. MPEG

Natomiast w Ustawianie/Konfiguracja:
Menu strojenia DVB-S
Menu strojenia DVB-C
Menu strojenia DVB-T
Menu strojenia analog.
Wspólny interfejs

TV jest podpięty do dekodera n-ki po HDMI1.
Software 2011

Podzielcie się informacją jak u Was wygląda Menu.
Z czego wynika ta różnica?

o 3d-comb pisał kolega wyżej a żeby pod przyciskiem TV móc wybierać pomiędzy DVB-C, DVB-S i Analogiem musisz na ekranie startowym telewizora wybrać kraj:Niemcy. Jeśli już wybrałeś Polskę, a z pewnością tak było, musisz zresetować ustawienia telewizora (menu/obraz/przywróćdomyślne - nie jestem pewien ale chyba tak to leciało)
 

manu20

New member
Witam !
Mój pierwszy post na tym forum ;) Ale do rzeczy moje pytanie brzmi ile taka plazma przetrwa lat? Odwiedził mnie dziś pan z serwisu naprawiając 15 letniego sony CRT. Na pytanie jakie poleca/ jakie się najmniej psują i co kupić to oznajmił, że obecne TV działają bez problemów kilka lat nie ważne czy kupione za 3tys. czy za 100tys. Po tym okresie nie opłaca się ich naprawiać a i serwis Panasonica jest w polsce bardzo słaby. Mówił żeby albo nabyć tani TV i wymienić za kilka lat albo brać z jak najdłuższą gwarancją najlepiej 5 letnią ( obecnie wchodzi w grę chyba tylko Sony bo tylko on daje taką gwarancje z tych lepszych TV).

A byłem już prawie zdecydowany na serię V 50' i teraz już jestem zdezorientowany-wydać 7tys. na 15 lat i mieć porzadny TV to co innego niż na 3 lata:???:. Jeśli ktoś zna jakieś linki z problemami właścicieli plazm Panasonica to chętnie bym je poznał. Bo na stronie (problemów z popsutymi TV) na tym forum raczej nie widać jakiejś "powodzi" osób które zakupiły TV 3-5 lat temu. Na forum "elektrody" też raczej normalna sytuacja....jakieś się tam zawsze psują ale nie w jakiejś wielkiej masowej ilości. Myśle, że gdyby się tak masowo psuły dzisiejsze TV, jak twierdzi Pan serwisant to od razu byłby raban w necie osób, które nabywały plazmy i inne lcd 3-8 lat temu za 4-5 razy większą cenę niż dziś?

Czekam na opinie osób które od lat użytkują plazmy lub serwisują i nie tylko ich ;)

Pozdrawiam !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dawno nie czytałem takich bzdur. Ten pan to chyba serwisant który rozpoczął pracę od wczoraj. I opowiadać może o telewizorach CRT.
Bo o nowej technologii niewiele na pojęcia.
Serwis Panasonica to jeden z najprężniejszych na rynku.
Nasi użytkownicy korzystają z plazm ponad pięć lat i cieszą się znakomitą jakością do dziś.
Dla Twoich potrzeb rozpoczynałbym od Pioneera LX 5090
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26497
Czystość formy, kolorystyka , paleta barw to powoduje tylko westchenie dla osób które muszą iść na kompromis jakości i ceny w produktach konkurencji.
p1070542sh4.jpg


Panasonica 50V 10
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=41986
Bez cienia wątpliwości poprawiona kolejny raz , ale to element po którym zawsze i w prosty sposób
można odróżnić Pioneera od dotychcasowych produktów konkurencji.
020_P1200324.JPG



Samsunga 50B850
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=42998
006_P1220669.JPG


Poproś o prezentację w domu i sam się zdziwisz
 

combo106

New member
właśnie sprawdziłem i moduł Astona 2.2 wraz z kartą cyfry działa w tym telewizorze bez zarzutu (z kartą bezprzewodowego splittera z resztą też)
 

lumix10

New member
dop.polako-francuza

Wiecie co chlopaki...zwracam sie tu do wszystkich bioracych udzial w dyskusji na temat telewizora PANASONIC TX-P50V10E...jestesmy jako narod mistrzami swiata....to forum...i nie tylko to, to kopalnia wiedzy na temat nowego sprzetu,sprzetu takiego jak PANASONIC TX-P50V10E.Mieszkam we francji ( jestem polakiem) i tu ludzie sa tepi jak strzaly....nic nie wiedza nic nie chca wiedziec...tylko strzepy informacji na temat telewizorka marki panasonic....dzieki wam dowiedzialem sie bardzo duzo...i powiem tak...ten TV ma wiecej za jak przeciw:):)...powiedzcie mi gdzie go jeszcze w polsce moge kupic...i sprowadzic do francji a bede wdzieczny na maxa....ze swojej strony moge powiedziec ze ten tv kosztuje tu we francji 2100 euro i cena wcale nie spada....gdyby ktos z was mial pomysl jak ten tv sprowadzic do francji i nie przeplacic...bardzo prosze o sugestie....dziekuje wam forumowicze za to, ze tak bardzo sie staracie pomagac ludziom w wyborach sprzetu...mi bardzo pomogliscie....i moge zagwarantowac,ze nie sopczne puki nie kupie tego tv
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myślę że dość duży będzie koszt transportu.
Ale wejdź na priw w poniedziałek to sprawdzimy co i jak.
 

Dick45

New member
hefalump1978 napisał:
ja obszedlem dodatkowe pudelko dzieki dekoderowi wbudowanemu w ten telewizor, od dostarczyciela kablowki dostalem karte dekodujaca CONAX oraz moduł Technicrypt CX, karte wkladasz w moduł, a moduł w slot telewizora po lewej stronie, wszystko działa pięknie, szybko, są spore możliwości układania listy kanałów, no i co najważniejsze nie ma drugiego pilota co do samego telewizora, mam porownanie z samsungiem PS50B451: -panas jak dla mnie ma przyjazniejsze i wygodniejsze menu -panas ma automat rozciagajacy obraz przy czarnych pasach co jest bradzo wygodne, samsung niestety tego nie ma -panas rewelacyjnie spisuje sie w ciemnych scenach, bardzo dobrze odzwierciedla poziomy szarosci, na moje oko duzo lepiej wypada od samsunga -glebsza czern u panosonika -duzo lepszy dzwiek -szyba samsunga jest niemal lustrem, w panasoniku odbija sie tez sporo ale duzo mniej niz w samsungu -jak dla mnie rewelacyjny jest pomysl pokrycia calego panelu przedniego szyba (nachodzi tez na czarna ramke), dziki temu ramka nie mieni sie w swietle jak ma to miejsce w samsungu. Przy tym porownaniu trzeba wziasc poprawke na to, ze najwyzszy model panasonika jest porownywany do modelu podstawowego samsunga ktory teraz mozna dostac za ok 3000



Sory ale nie wiem jak to zrobiłeś i w jakiej sieci ja próbowałem w Wa-wie w trzech aster ups i multimedia wszędzie mi odmówili twierdząc że muszę kupić ich dekoder samej karty nikt w Wa-wi nie chce sprzedać
 

Hienka

New member
Ja też bym chętnie się dowiedział co i jak w tej kwestii :)

Mam także inne pytanko: czy jest możliwość włączenia filmu z karty SD z napisami (jakiś AVI, czy coś w ten deseń)? Jeżeli tak, to w jakim formacie muszą one być, bo do tej pory nie udało mi się ich włączyć?
 

johnyq117

New member
Modele G15 vs. V10 a DVB

Witam.

Mam pytanie do użytkowników obu modeli telewizorów.
Czy oba modele maja:
DVB-T (H.264)
DVB-S
DVB-C
W opisach na stronie Panasonica panuje nieład i nic nie można wywnioskować.

Pozdrawiam
 
Do góry