Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

GRYPHON

New member
Panasonic Viera TX-P50V10E

jestem szczęśliwym :D :D :D ... ale niestety wirtualnym posiadaczem tego modelu . Przed zakupem najpierw przejrzałem oferty sklepów www , a następnie wybrałem taki sklep z ofertą gdzie tv miał był na stanie w/g sprzedawcy 14 września . Dzwonię dziś co słychać z zamówieniem , a tu kaszana ... plazma będzie dopiero za min. 14 dni :???: . Przejrzałem dziś wszystkie wyszukiwarki ( Ceneo , Skąpiec ,Nokaut ) i praktycznie wszystkie sklepy - każdy ma ten model w ofercie ale nie na stanie sklepu . Czyzby był on na razie nie do zdobycia ??? .
 

jozek123

New member
GRYPHON napisał:
jestem szczęśliwym :D :D :D ... ale niestety wirtualnym posiadaczem tego modelu . Przed zakupem najpierw przejrzałem oferty sklepów www , a następnie wybrałem taki sklep z ofertą gdzie tv miał był na stanie w/g sprzedawcy 14 września . Dzwonię dziś co słychać z zamówieniem , a tu kaszana ... plazma będzie dopiero za min. 14 dni :???: . Przejrzałem dziś wszystkie wyszukiwarki ( Ceneo , Skąpiec ,Nokaut ) i praktycznie wszystkie sklepy - każdy ma ten model w ofercie ale nie na stanie sklepu . Czyzby był on na razie nie do zdobycia ??? .

Witam
Na allegro jest sklep Rzeszowa sprzedaje za 6999 ja u niego kupiłem w srode zamówiłem,a w czwartek miałem,
Panasonic TX-P50V10e POLSKA DYSTRYBUCJA,FAKT.GWAR (numer 735797189)
 

wini85

New member
Od piątku ja (a właściwie moi rodzice) jestem posiadaczem 42 cali V10. Wrażenia po pierwszych dniach jak najbardziej pozytywne. Nie będę się szczegółowo rozpisywał bo średni ze mnie znawca. Jakby ktoś miał jakieś konkretne pytania to zapraszam - w miarę możliwości postaram się na nie odpowiedzieć.

A ja mam pytanie do kogoś kto zna się bardziej. Czy za pomocą tego telewizora będę mógł po podłączeniu anteny sat odbierać bez dodatkowych urządzeń nową platformę TVP? Rozumiem, że służy do tego tuner DVB-S a wiec w opcjach muszę wybrać Niemcy. I to powinno działać?
 

jamć

New member
Witam.
Po kilku dniach użytkowania Panasonica TX-P42V10E z całą pewnością mogę stwierdzić, że zakup był jak najbardziej trafiony. Obraz, przysłowiowa "żyleta". Oczywiście wszystko zależy od jakości sygnału. Ale właściwie ja nie o tym, bo powyższe wszystkim już jest wiadome.
Otóż mam problem:
1) przy wyborze kraju "Niemcy czy też np. Austria" rozpoczyna się wyszukiwanie kanałów satelitarnych DVB-S, naziemnych cyfrowych DVB-T oraz analogowych. Przy takim wyszukiwaniu znajduje 3 kanały analogowe, natomiast przy wyszukiwaniu przy wyborze kraju "Polska" znajduje tych kanałów 6. Wyglądałoby więc na to, że jakiegoś przedziału kanałów w przypadku "Niemiec" nie wyszukuje. Też tak u siebie macie?
2) czy udało się Wam odebrać odkodowane programy TVP z Astry (TVP1, 2, HD, itd.)? Niestety, przy automatycznym wyszukiwaniu nie potrafi ich u mnie odnaleźć. Korzystam z mononblocka i modułu CAM Cyfrowego Polsatu (choć to akurat nie jest chyba w tym przypadku najważniejsze).
Pozdrawiam.
 

rw_1

New member
GRYPHON napisał:
jestem szczęśliwym :D :D :D ... ale niestety wirtualnym posiadaczem tego modelu . Przed zakupem najpierw przejrzałem oferty sklepów www , a następnie wybrałem taki sklep z ofertą gdzie tv miał był na stanie w/g sprzedawcy 14 września . Dzwonię dziś co słychać z zamówieniem , a tu kaszana ... plazma będzie dopiero za min. 14 dni :???: . Przejrzałem dziś wszystkie wyszukiwarki ( Ceneo , Skąpiec ,Nokaut ) i praktycznie wszystkie sklepy - każdy ma ten model w ofercie ale nie na stanie sklepu . Czyzby był on na razie nie do zdobycia ??? .

Mój pierwszy post więc witam wszystkich.
Właśnie w sobotę zamówiłem p42v10 przez internet - tv na stanie magazynowym sklepu - dzisiaj jeszcze specjalnie dzwoniłem żeby potwierdzić. Jutro wysyłają do Warszawy - do końca tygodnia powinien być u mnie :D. W innym sklepie gdzie dzwoniłem sprzedawca stwierdził, że z dostępnością tego modelu jest problem w Polsce - mówił coś o początku października :confused:
 

markatan

New member
No właśnie a gdzie kupić wersję 46V10E ?.
Samsung robi fajne plazmy serii B650 ale też brak rozmiaru 46''.
Albo przeoczenie albo specjalny 'myk' marketingowy.
 

adam-ant

New member
46'' V10 nie istnieje (ale jest 46'' Z1 za kilkanaście tysięcy :D ). Akurat ten fakt to raczej strategia Panasonic'a, ale w przypadku Samsunga jest trochę inaczej. Samsung nie ma w ofercie żadnego TV PDP 46'', ich 42'' z kolei są tylko HD Ready, więc stworzenie 46'' PDP i do tego z Full HD wymagałoby pewnie od Samsunga sporo wysiłku i pieniędzy. A te ostatnie pewnie niechętnie wydają na tę mniej dochodową technologię.
 

Foxxx24

New member
Moim zdaniem jeśli koniecznie chcesz 46" to zainteresuj się modelem 46G15 albo zdecydować się na 50V10 jeśli układ pomieszczenia bądź mebli pozwala Ci na jakiś manewr:)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dovre

New member
Foxxx24 napisał:
Potwierdzam przedmówcę,że 46V10 nie istnieje gdyż seria V wychodzi tylko w dwóch rozmiarach,a mianowicie 42 i 50":)


Pozdrawiam
Dostępny jest jeszcze jeden rozmiar V10 czyli 65 cali za jedyne 26'999,00 zł brutto

Pozdrawiam
 

Hienka

New member
markatan napisał:
No właśnie :( .
42'' za mały a 50'' za duży.
Co wybrać ??
Jeżeli zastanawiasz się nad tym to odpowiedź jest jedna - większy. Na 100% będziesz żałował że kupiłeś 42, skoro chciałeś 46. Ogromna większość ludzi po pewnym 'dotarciu' twierdzi że mogli kupić większy, więc w Twoim przypadku na pewno to będzie jeszcze bardziej odczuwalne.
 

dovre

New member
Dobre wieści ze strony Panasonica V 10 42 cale Cena sugerowana: 6'599,00 zł brutto, a 50 Cena sugerowana: 8'499,00 zł brutto
potaniały V-ki 7 stówek
Ciekawe jaka będzie cena w necie
 

adam-ant

New member
Niech potanieją z 7 stówek od najniższej ceny netowej, wtedy będzie prawie w moim zasięgu :wink: Tylko jakoś w to nie wierzę, niestety. Byłoby zbyt pięknie.
 

Husky_HD

New member
serwer multimedialny

Proszę o rozwinięcie tematu i informację jak korzystać z funkcji serwera multimedialnego. Do TV i komputera mam podłączony internet za pośrednictwem rutera. Co należy zrobić dalej?
 

segen

New member
serwer multimedialny

Zainstaluj na kompie TwonkyMedia -> jak masz na kompie katalog z filmami to ustaw w TwonkyMedia sharing tego katalogu i mozesz go ogladac w Panasie, katalog ze zdjeciami podobnie. Jak katalog nie bedzie widoczny w TV to sprawdź zaporę windows - u mnie niedziałało na początku przez zaporę.

INFO dla tych co chcą korzystac z Kart SDHC jako nośnika Dvix lub ogladac filmy z serwera multimedialnego w temacie napisów. Nie trzeba scalać napisów z filmem, żeby były prawidłowo wyświetlane polskie znaki narodowe. Wszystkie lub wiekszosc napisów jest kodowane jako windows-1250, nalezy je przekonwertować na ISO 8859-2 (Latin-2) programem darmowym co sie zwie Polski Ogonek autorstwa Mateusza Barniaka (tu podziekowania dla chłopa ) trwa to ok. 2 sekundy i mamy prawidłowe napisy z rozszerzeniem TXT dla naszego Panasa, czyta je bez problemu po ustawieniu w TV formatu napisów na Latin-2 - sprawdzone na 46g15e, na V10e bedzie tez działać bez problemu. :)
 

segen

New member
w format klatkowy plik TXT, po wystartowaniu filmu wciśnij na pilocie OPTIONS - tam jest menu do włączania napisów. Napisy powinny byc w tym samym folderze i tak samo sie nazywać jak film.
 
Ostatnia edycja:
Do góry